Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

stojdulka
12. jún 2012

@lucia99 tak neviem prečo to tak zdržujú, ja som bola na normálnej teda "nenormálnej" poradni, kde mi dr. zistila že náš malý anjelik odišiel a hned mi dala lístok do nemocnice, urobila odbery a na druhý den už som bola prijatá a poobede mi robili MA, večer som chcela isť domov, ale kedže som sa sama priviezla do nemocky tak ma nechceli pustiť po narkoze, no na druhý den som už bola doma, mm povedal dievčatám a našim že som išla ku kámoške takže vlastne ani nik nič nevie

mrnka_sk
12. jún 2012

@tony_tony ja som dostala silne krce cca na 4.den po kyrete, nekrvacala som ale tie bolesti boli dost silne. isla som na pohotovost a tam si ma nechali a isla som na dalsie cistenie ☹
po prvom zakroku som krvacala iba v den zakroku, potom len take spinenie..aj to tak striedavo, jeden den ano, druhy den nie. Potom zrazu trochu krvi a zasa nic. No a potom bolesti a ... ☹ Vraj som mala v maternici zrazeniny, ktore nevysli same a tie sa mohli zapalit. Inak som mala velmi citlivu, bolestivu, matrenicu.
Po druhom zakroku mi bolesti presli, ale nasadili mi aj atb. Akurat vcera som bola na kontrolnom sono, vyzera to v poriadku. Tak dufam, ze uz bude len dobre. Lebo naladu mam zatial dost pod bodom mrazu ☹ snad sa to zlepsi.

stojdulka
12. jún 2012

@janusa_ presne taký prístup a bude všetko ok, ja si tiež myslím že to iba teraz kým k ničomu nedošlo tak to tak beriem, no už ked budem v tom tak to bude iné, vieš ja už mám tri detičky, ktoré som bez akýchkoľvek problémov vynosila, tak mi ani vo sne nenapadlo že ma stretne niečo také, ale čo už niekedy matka príroda urobí nonono, aby sme si neboli sebou taký istí, že?

lucinocka
12. jún 2012

@lucia99 ahoj, ja som mala kyret v 12+0 tt, cize skoro ako ty, mne v stredu zistili ze uz nevidno plodik, v stvrtok rano sme cestovali do nemocnice a ostala som tam do soboty, prisla som domov v sobotu vecer.. Ale mne robili vela testov kvoli trombofilii, bali sa, ze ked ma zacnu cistit tak vykrvacam, nastastie prebehlo vsetko ok, zakrok trval nejakych 10 min, vyziadala som si celkovu narkozu, po kyrete mi dali antibiotika a lieky na stahovanie maternice a za 28 dni som mala normalnu mrchu, spinenie len par dni po zakroku

mrnka_sk
12. jún 2012

@lucia99 hmm ☹ to je hrozne, kolko nas je ☹ Je vsak zvlastne, ze ked krvacas, ze ta hned nenechali v nemocnici. Mne spravili ekg a krvne vysledky im stacili tie, co mi robili na zaciatku tehotenstva. Rozmyslala som medzi dvomi nemocnicami a aj v tej druhej, kde ma ako pacientku neevidovali, ma chceli objednat hned na druhy den s tym, ze rano by mi spravili odbery. Osobne som to chcela mat za sebou co najskor, pretoze uz dva tyzdne predtym som bola vystresovana z toho, ze plod akosi nerastie. Len lekari cakali, ci to naozaj nie je vcasne tehotenstvo. Drz sa!

mrnka_sk
12. jún 2012

@stojdulka s tym otehotnenim po aborte mi dvaja lekari povedali,ze po troch cykloch a moj gynekolog ze 4-5..tak neviem. Je to naozaj asi individualne a kazdy ma na to iny nazor.

stojdulka
12. jún 2012

@mrnka_sk aj moja dr. tak povedala, no postupne sa to tak vyvinulo že po všetkých kontrolách a vyšetreniach skonštatovala že som už ok a vlastne že si to príroda zariadi sama tak ako uzná za vhodné...ja vlastne dúfam, že to čo sa mi stalo bolo iba nejaký zhluk nešťastných náhod a teraz už bude dobre

tony_tony
12. jún 2012

@mrnka_sk dakujem ze si napisala svoju skusenost 🙂 ja som mala vcera rano bolesti - krce ako pri MS a potom som chvilu krvacala (ale pravda je ze som sa predtym trosku viac ponamahala, tak neviem ci to na to nemalo vplyv) potom som v priebehu dna mala krce ale len trochu a ked som bola v klude a lezala tak vobec, pri MS mavam silnejsie, volala som lekarovi hned ako som zacala krvacat a on povedal, ze trochu krvacat mozem ale nesmie to byt ako pri MS a ked to neustane tak nech radsej pridem, mne to ale potom preslo, len trosku spinim (ani na pradle to nevidno len ak idem na toaletu tak trochu na papieri ostane taka ruzova skvrnka a teraz zas uz vobec nic 😒 neviem, nechcem plasit ale bojim sa, nemam s tym ziadnu skusenost, inak ja som mala bolesti len vcera ked som sa viac ponamahala ked som v klude tak nemam ziadne, ked viac chodim tak citim podbrusko ale nie su to krce len taky neprijemny pocit... zajtra rano idem na kontrolne sono ci je maternica dobre vycistena tak dufam ze to bude ok netuzim to zazit znova, musel to byt aj pre teba velmi bolestivy zazitok 😢 drzim ti palce aby to rychlo preslo a aby si sa co najskor zotavila a pripravila na dalsie mimi, ver ze ti rozumiem ako sa citis ☹

trish22
12. jún 2012

@janusa_ och moja, ja asi odpadnem....to vážne??? bože, ani neviem čo by som ti mala napísať. Veeeeeeeeľmi ti budem držať palce, aby to tentoraz dobre dopadlo.
Ja čakám tiež na prvú mrchu po kyrete, ale mi si dávame pozor.
Drž sa a daj nám potom vedieť ako pokračuješ 🙂 🙂 🙂 🙂

janusa_
12. jún 2012

@stojdulka ale aspon mas tri deticky, ktore su ti oporou a radostou,, a podari sa vam dalsie len to chce asi spravny cas 😉

janusa_
12. jún 2012

@trish22 dakujem kraasne,, my sme si tiez davali pozor 😅 .. a nejak niekde malinka spermijka musela preklznut 😅 .. ja som takmer odpadla vcera ono su to strasne zmiesane pocity, je to take zvlastne na jednej strane radost na druhej strach ale uvidime.
dam vediet urcite..

lucianak
13. jún 2012

@chrustik1 Tak aspoň koniec októbra by už bodol 😉 Nech je to čím skôr tu. Aj keď ešte netušíme, na koho v tom novembri čakáme, ale v pondelok hádam budeme príjemne prekvapení. Ide so mnou zasa aj mm, keďže až na pol 7 večer idem. Ja tiež dúfam, že uvidíme aj tváričku, aspoň budeme vedieť na koho sa asi podobá 🙂 A chcela by som foto s tváričkou a aj s pohlavím. tak uvidíme, či sa bude dať tak si to vyžiadať, že túto a túto si prosím vytlačiť 😅 Ale pondelok je za chvíľu tu a neviem sa dočkať.
len ma troška znepokojuje, prečo včera aj dnes sa bábo hlásilo kopkaním pomenej. Dúfam, že je všetko ok. V pondelok na poradni bolo všetko vporiadku, tak hádam len oddychuje drobec.
Dnes som nečakane musela k zubárke, lebo večer mi vypadla plomba a našiel sa ešte jeden začínajúci kazík, tak v utorok idem zasa, nech to mám čím skôr za seboou.

lucianak
13. jún 2012

@kacena85 Ano, po tých výsledkoch už absolútne uvoľnená som a verím, že bábo je zdravé. V pondelok sa snáď dozvieme prekvapko, teším sa na to veľmi 🙂

lucianak
13. jún 2012

@monika2712 Dokina len pozerala, či je bábo ok a ako je otočené. Má síce už lepší utz, nie ten starý čb, ale na morfo je lepší ten, čo som bola aj v tom 12tt. Aspoň tak sa mi videlo, že je kvalitnejší. Tak maličké sa už jednoducho musí ukázať, lebo som fakt nedočkavá 🙂

lenn1101
13. jún 2012

ach kočky ako Vám závidím .....predo mnou ešte min. 3 mesiace čakania....som ešte len týždeň po kyrete...dúfam, že to rýchlo zbehne...
Prajem veeeeľa veeľa zdravíčka vám a vaším drobcom 🙂

tinasc
13. jún 2012

@lucianak no u mňa drobec kope niekedy len ráno, niekedy len večer, inokedy celý deň nič, potom až troška večer, pripisujem to tomu, že ešte v tomto období nemusí bábo stále kopať, až neskôr, keď bude väčšie... necítim ho stále počas celého dňa...

nelynka
13. jún 2012

@trish22 ano ty si este mrchu nedostala??

lucia99
13. jún 2012

ahojte, @chrustik1 dakujem aj za tvoju smutnu skusenost. fakt je tych potratov strasne vela a ani si to clovek neuvedomuje ze kolko takychto zakrokov denne robia 😔
@lenn1101 @tony_tony dnes som mala ist na odber krvi, ale rano som zacala krvacat a tak som sla hned do nemocnice a rovno si ma tam nechali, ze mi zoberu krv, spravia EKG a ze ma este dnes vycistia. pred dvanastou ma zobrali na sal a za 20min som bola nazad na izbe a o 17:00 ma aj prepustili. tak teraz len dufat ze ziadne komplikacie nenastanu a ze sa tam nebudem musiet vratit. teraz by som mala krvacat ako pri kramoch? ci kratsie?

lenn1101
13. jún 2012

@lucia99 tak ja som špinila cca 5 dní..nebolo to také ako pri krámoch...oveľa slabšie a nepravidelne.....hlavne oddychuj, nenamáhaj sa...
drž sa

bambi2
13. jún 2012

@lenn1101 otrava krzvi nemoze nastat a plodik sa nerozklada... ono to totiz trva a zalezi v ktorom tt si... nasi sk dr. plasia ale nie je to tak, mam to za sebou uz 2x a ani raz sa nestalo to co oni tvrdia. a nie som jedina, je nas tu takych kociek viac ktore si tym presli a nic sa im nestalo. dokonca je tu jedna, ktora cakala na to asi 4 tyzdne, jej dr. jej to sam odporucil... who odporuca cakat 4 az 6 tyzdnov.. len nasi mudri sk doktori si mysia, ze vymysleli nieco co tu este nebolo. a tym ide iba o prachy.. uz sa zasa opakujem, nedavno pisala jedna baba, ze bola rano o 9 tusim 17 alebo 19 na rade na kyret. za jeden zakrok beru okolo 500 eur. spocitaj si, kolko ich urobia za den.. bohuzial, priroda to vsetko za nich vymyslela len oni o tom este nevedia 😉

bambi2
13. jún 2012

@tony_tony dr davaju uplne zle informacie!!!!!!!!! vobec to nie je nebezpecne!!!!!! to len podla nich je vsetko zle co nejde podla skolskej mediciny! ach zasa sa rozculujem nad tym ich bozskym remeslom... 😠

bambi2
13. jún 2012

@tony_tony to je tiez rozum, preco ides na kontrolne sono?? to by sa nemalo robit hned po zakroku 😕

lucia99
13. jún 2012

@stojdulka aj som rada ze som dnes zacala krvacat lebo cakat do buduceho tyzdna by bolo podla mna dlho a na psychiku to tiez nie je najlepsie. a takto je vidno ze ako rychlo je mozne vsetky tieto vysetrenia spravit. odbery a ekg som mala spravene do 15min, cakali asi hodinu na krvne vysledky, takze je to velmi jednoduche a rychle. mna nastastie prepustili este dnes, kedze pre mna prisiel priatel. okrem priatela a mojej maminy to tiez nikto nevie. dcerke povedali ze som sla k lekarke kvoli ekzemu co sa mi strasne zhorsil...

mrnka_sk
13. jún 2012

@bambi2 no ale ved ona nejde na sono hned po zakroku,ale cca po tyzdni. Ja som tiez tak bola. Preco by sa nemalo robit? Sono vela napovie a robia ho cez brucho, takze ja v tom problem nevidim a urcite sa citim lepsie, ze ma pozreli. A na dalsiu kontrolu idem o dalsie tri tyzdne.
Ja tiez nechodim k lekarom rada, ale snazim sa mat ku svojmu lekarovi doveru. Ak ju clovek nema mat, je zbytocne tam chodit. Ak vsak zacnem byt s lekarom nespokojna, tak ho urcite vymenim.
Inak ja som tiez rozmyslala nad samovolnym, ale jednoducho som na to nemala psychiku. Obdivujem tie baby, co sa na to dali, no osobne by som si netrufla tak presvedcivo tvrdit, ze to vobec nie je nebezpecne., ja teda nemam vystudovanu medicinu 😕 Ale myslim si, ze u kazdeho to moze byt inak, moze mat skryte zdravotne problemy, o ktorych nevie a potom to naozaj nemusi dopadnut dobre. Je to ale kazdeho osobne rozhodnutie, tak ako aj pri inych zakrokoch v narkoze, vzdy je volba. Bodaj by sa ale uz ziadna z nas nemusela takymto niecim zaoberat. ☹

mrnka_sk
13. jún 2012

@lucia99 uhm, ako napisala lenn1101, je to ovela ovela slabsie a naozaj nepravidelne. drz sa.

trish22
13. jún 2012

@nelynka no ja ešte stále nie. 😠 😠 😠 a ty si už mala? ja som už nejakých 46 dní po kyrete ☹

nelynka
13. jún 2012

@trish22 praveze tiez nemam, cakam ju jak vyplatu na ucet..a ona furt nikde.. ja som 41dneska.. 😠

trish22
13. jún 2012

@nelynka inak nechápem, viem že sa hovorí že 6 až 8 týždňov, ale ja už asi dva týždne cítim že už každú chvíľu to môže prísť, ale stále nič. 😠 😠 😠 😠 ty sa ako cítiš? nebolieva ťa bruško?

nelynka
13. jún 2012

@trish22 ta ja viem ze sa vravi 4-6tt 😀
no ja teraz posledne dni citim ze ma pobolieva..
ale hlavne kazdy druhy den mam posledne 3tyzdne plodny hlien 😀 😀

tony_tony
14. jún 2012

@bambi2 prepac nerozumiem tvojej reakcii, co podla teba spravili lekari v mojjom pripade zle? po tom jednom raze co som zakrvacala som prestala krvacat, trochu obcas spinim, krce som viac nemala, tiez len vtedy raz, nemam ani teplotu... bola som na kontrolne sono po tyzdni od zakroku (nie vaginalne ale cez brucho) kontrolovali mi ci mam cistu maternicu, ci tam nahodou nieco neostalo co bude potrebne docistit a bolo to v poriadku, merali mi sliznicu ma 5 mm, mesiac po zakroku idem na kontrolu, kde predpokaldam ma budu vysetrovat uz vaginalne. Mne lekar povedal ze nesmiem krvacat ani tolko ako pri MS, spinit vsakobcas mozem aj take 4 tyzdne, ak by som zacala krvacat, zacali by mi krce, dostala by som teplotu, alebo mala zapachajuci vytok, tak mam hned prist do nemocnice, zatial to az take vazne nebolo, je pravda ze som trochu krvacala (lekar sa ma mimo ineho pytal ci to bola len krv alebo aj hrudky alebo nejake zrazeniny, pricom u mna to bola len krv, co povedal ze to je dobre) a zlakla som sa, ale preslo to. Ja nemam vystudovanu medicinu, spolieham sa na radu lekarov, snazim sa dorziavat ich pokyny tak aby som predisla infekcii alebo zapalu. Vies tato diskusia je rozsiahla a neprecitala som ju celu, asi by som sa v nej dozvedela aj dovod tvojej reakcie, tak prepac ale nerozumiem ti... toto co som napisala je moja skusenost 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre