Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sisa2
5. mar 2010

luga neviem, ci sa da s tym nieco robit. ja som mala vzdy dlhe cykly, ale tak max. 36-dnove. toto su extremy aj pre mna 😒 skusam teraz ten sarapis, ci nepomoze, uvidim.

a veru, musime ist dalej, bohuzial s tym nic nespravime. dufam, ze sa vsetky coskoro dockame a tentokrat uz so stastnym koncom 😵

jika80
5. mar 2010

budeme si navzajom drzat pästicky 😵 😵 😵

sisa2
5. mar 2010

mafynka ☹ toho sa velmi bojim, ze pride moj TP, ako to budem zvladat ☹ drz sa moja, posielam velke objatie.
kolky DC dnes si?

hiva
5. mar 2010

ahojte babule....tak ja uz mam 4 den menstruaciu....zacala na 40 den po kyrete....ale teda poviem Vam, ze taku silnu mrchu som este v zivote nemala ☹ .....a lezie zo mna kopu vselijakych zhlukov a podobne.....tak snad to je vsetko OK a este sa docistujem po kyrete....inak som mala aj ovulaciu, takze tie zhluky mozu byt asi mix toho vsetkeho 😨

skippy, neboj....ja som tiez bola u doktora na kontrole na 28 den po kyrete....tiez velmi dlho studoval obraz a povedal ze sliznica je uz dost vysoko a ze MS je na spadnutie...a dostala som ju az po 12-tich dnoch 😉 ....tkaze neboj, mozno este pride 😉

ale drzim ti palce, aby nebola taka hnusna ako u mna....lebo uz fakt neviem, co s tym dalej.....v zivote sa mi nestalo, aby som "pretiekla"...a za posledne 3 dni som musela vymenit uz 3-tie nohavice....a to chodim na WC-ko zhruba kazde 2 hodiny....no fakt hruuuuza toto 😠 ....dufam, ze aspon nebude trvat moc dlho 😠

baby, ktore ste mali uz prvu MS po kyrete, tiez ste ju mali taku silnu??? 😕

a vitam nove babulky 😔 ... baby, musime sa cez to prehryst spolocne....budeme si drzat palce a vsetko nakoniec dobre dopadne 😉 ... my musime byt silne 😉

mafynka
5. mar 2010

sisa ja som mala obdobie,kedy to bolo ako tak v pohode,,uz som ani neplakala,,a cim sa to viac blizi,tak denne placem,,upadam do toho viac a viac,,ale s nikym o tom nehovorim,,dnes som 26DC,,predvcerom som mala mrchovske krce,,dnes rano trosku ma pobolieval spodok brucha

mafynka
5. mar 2010

hiva ja mam od kyretu stale silnu mrchu,,,celych 7 dni zo mna neskutocne leje,,a ked vravim,ze leje,tak doslovne leje,,,to dobre ze kazdu hodinu nemusim menit vlozku,,a o tamponoch mozem len snivat,,zo zaciatku som si nechcela davat,koli infekcii,,,ale doteraz nemozem,lebo to velmi boli

sisa2
5. mar 2010

hiva ja som mala zatial len jednu, trvala 7 dni a bol to tiez brutal 😖
tak super, ze aj tebe prisla, o chvilu budeme vsetky nanovo snazilkovat 😵

mafynka ☹ aj u mna su niektore dni lepsie, niektore horsie, to asi mame vsetky tak. velmi velmi ti prajem, aby si sa dockala vytuzenych // a tentokrat to dotiahla do stastneho konca. kolkodnove mavas cykly?

mafynka
5. mar 2010

sisa no ja mavam tak 31 a viac dnove

sisa2
5. mar 2010

tak potom este bolo skoro testovat 😉

mafynka
5. mar 2010

neverim,zeby to vyslo ☹

hiva
5. mar 2010

jeeej...baby....ste ma potesili....som sa bala, ze ci je to normalne aby zo mna takto lialo.....to co som usetrila na vlozkach pocas 10 tyzdnoveho tehu som teraz uz davno minula 😀

tak len dufam, ze coskoro mi ta mrchana uz skonci....lebo fakt je to nieco hrozna 🙄

ja budem snazilkovat asi az od maja.....mame pockat 3 mrchy, ale este budem musiet pockat na vysledky hematologie (na odbery idem na buduci tyzden) a potom som este na konci aprila objednana na magneticku rezonanciu (ale nie kvoli tehu ani potratu) takze dovtedy este aj tak nemozeme snazit.....ale uz sa tesim, ako bude Maj nas Lasky cas 😵 😀

mafynka....neboj....co nie je este moze byt 😉 ...drzim ti palce 😉 🙂

dilema
5. mar 2010

ahojte...

hiva...ja to tiez tak vidim na maj, jun 🙂 aj ti zavidim tu mrchu..ja si este musim pockat, hmm...

janka0025
5. mar 2010

ahojte. Tak ja som mala 5 dni prvú mrchu a bola mierne silnejšia...ale nič, čo by bolo až moc neštandardné......

Ja sa o tom, čo sa mi stalo nerozprávam s nikým, len partnerovi zvyknem povedať, že mám bruško akoby som tam mala ešte bábo...(nedarí sa mi schudnúť 😖 ) ale keďže sme zase začali robiť na dome, resp. teraz na dvore tak na to myslím skutočne málo, ale akonáhle sme mimo domu, tak obzerám tehulky, kočiare, atď....S nikým o tom nehovorím presne preto ako píšete, že Vám okolie povie, že sa to stáva, že si z toho nemám nič robiť, že je to normálne....!!!!! Nenávidí tieto slová...Viem to aj sama, ale keď mi to niekto druhý vraví, tak sa mi to zdá kruté.....

Ja sa neskutočne teším na jar...Kopec slniečka, pozitívnej energie a onedlho aj snažilkovanie a určite čoskoro zase tehu.....Sa velmi teším, ako sa stretneme v téme o tehu.. 😝

lenkasop
7. mar 2010

Ahojte kočky,

v piatok som bola na kontrole u doktora a nakoniec sme zistili,že nemáme reakciu srdiečka,bola som v 9tt ☹ ,začala som špiniť a potom už pomali krvácať, tak som večer podstúpila zákrok. Bolo to hrozné, psychicky mi je nanič, stále len počúvam, že nech som rada, že to prišlo takto skoro, veď som ani nebola dlho tehotná.....ale teraz sa cítim prázdna, mám doma už jedno dieťa,tehotenstvo prebiehalo bez problémov. Tak som poriadne v šoku, stále si hovorím a pátram po príčine. Prečo?????? ☹ ☹ Podľa veľkosti sa prestalo vyvíjať už niekde na začiatku (v 7tt sme mali 4mm),teraz v 9tt 3,5mm.

sjuzi
7. mar 2010

Ahoj Leni, tiež som bohužiaľ prispela min.rok do tejto smutnej témy. Viem, že je to klišé, ale chce to čas, nikdy síce nezabudneš, aj ja si skoro každý deň spomeniem, že som už mohla mať teraz polročné bábätko a najmä keď moje 2 kamošky majú dieťatká v termíne, čo som mala i ja... 😔
Aj mne každý vravel, že veď už jedno dieťatko máš, veď buď rada, že sa ti nenarodilo choré, postihnuté atď... Kto nezažil - nepochopí, vyplač sa, zober si voľno na pár dní, ak pracuješ, alebo si vymyslite s rodinkou nejaký výlet... Neboj, bude lepšie... ale presne viem, ako sa teraz cítiš... Veľa sily... 😉

sjuzi
7. mar 2010

Ja som mala tiež MA v 12tom týždni, plod zodpovedal 7tt... 😒 😔

jika80
7. mar 2010

ked to tu citam, mam pomaly pocit, ze ten 7.tt je nejako zakliaty 😠 ☹
ja som mala MA v 11.tt a drobcek tiez zodpovedal podla velkosti 7.tt 😔

lenkasop
7. mar 2010

Sjuzi.....presne,stále na to všetko myslím, dokonca sestra mi v piatok ráno,keď som čakala u doktora,zavolala a oznámila, že tiež čakajú bábetko a je v 7tt. Takto budem mať všetko stále pred očami ☹
Naozaj, kto nezažije nepochopí.
Mám strach snažiť sa o ďalšie, nechcem to znova zažiť.
Vy sa snažíte o ďalšie? Prepáč za otázku.

luga
7. mar 2010

lenka ☹ ... myslim, ze kazda tu chape tvoje pocity ... ja som sa tiez po potrate bala otehotniet - ten strach, ze by sa to opakovalo, bol strasne velky, ale cas to akosi vyliecil a uz sa neviem dockat, kedy sa budem moct pustit do dalsieho snazilkovania
co sa tyka ms, tak ja som mala tiez taku nestandardnu - zacalo to spinenim asi dva dni - to som predtym nikdy nemala a najskor bola mrska dva dni slaba a potom trosku silnejsia ako bezne, ale dlhsie ma bolelo brucho a vyliezalo zo mna nieco "divne" 😅
momentalne sa moje teploty nejako dlho drzia dole (hoci ostatne ovu priznaky mi vychadzali na piatok), tak asi bude tento cyklus tiez pre mna "nenormalny" ... uvidim

lenkasop
7. mar 2010

luga.... a je to už dávno? Nechala si si robiť aj nejaké testy,aby sa zistilo prečo sa to takto skončilo???

jika80
7. mar 2010

caute babky
leni - je mi to velmi luto, co sa ti stalo ☹
baby, aj ja uz chcem konecne moju prvu ms po kyrete 😖 zatial som len 24 DC a mam take divne bolenie vajecnikov a ani len netusim, ze ci to len ovulka abo uz mrska prichadza

luga
7. mar 2010

lenka, nie je to davno - stalo sa to posledny jan. tyzden ... zatial len serol. vysetrenie na zoonozy a hormony stit. zlazy ... ostatne si vypytam tak za dva mesiace, pokial sa mi nebude dat otehu ...
jika, snad sa rychlo dockas 😉

mafynka
7. mar 2010

ahojte kocky,,ako sa mi tu mate??

luga
7. mar 2010

mafynka, uzivam si volny den 🙂 ... a co ty? nejaka zmena?

mafynka
7. mar 2010

luga ano,,nasla som si // sice druha je slabunka,,ale je taaam 😀

luga
7. mar 2010

vazne 😵 ?... supis, juuuuj 🙂 ... tak len tak potichucky blahozelam a zelam, nech za osem a pol mesiaca drzis v naruci vase zdravucke mimi 😉 😵

mafynka
7. mar 2010

dakujem krasne

lenkasop
7. mar 2010

Luga....aké je to vysetrenie na zoonozy a hormony stit. zlazy -robí sa to u každej automaticky,alebo si tomám vypýtať?

Poradte mi, či simám nejaké vyšetrenie vypýtať??

tun1ska
7. mar 2010

Ahoj lenka..mne sa stalo niečo podobné...bola som so švagrinou rovnako tehotná, myslím, že o 2 týždne ja skôr, ale v novembri som o bábo prišla...Ona je, chválabohu v poriadku je asi v 25tt...a stále ked ju vidím, mi je hrozne ťažko, ked si pomyslím, že som takto mohla vyzerať už aj ja... ☹

luga
7. mar 2010

leni, ja si myslim, ze si musis vypytat, ked chces, lebo oni na to vacsinou kaslu (mozno by sa tym zaoberali, keby este tak raz-dvakrat potratis)... ale tak mozno sa skus so svojim dr. porozpravat, co ti na to povie
zoonozy su inf. ochorenia, ktore su prenosne zo zvierat - ja som veterinarka, tak preto som ich chcela (ale toxoplazmozu a listeriozu robia aj "bezne") ... vysetruje sa to z krvi, takisto ako hormony stitnej zlazy
je potom este cela rada vysetreni, ktore mozu odhalit pricinu potratu... ale podla mna sa nemusia hned robit vsetky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre