Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tututu
26. jan 2011

Babule mne došla mrška včera po 26 dňoch od kyretu- ten bol 31.12 10
Inak- bolesti skoro nič- ako bežne, ale včera som sa chválila, že celkom to tečie len tak normal- no od večera- príšerne, ja takéto silné nemávam- a ani nemusím- fuj- som zvedavá ako dnes v robotke- budem behať každých 20 min.
Ale nech je už za mnou, ešte jednu počkám a hor sa do sanženia- teším sa už- ale zároveň sa bojím, či to tiež nedopadne takto,, zadržaný mrtvy plod v maternici- bábo sa prestalo vyvýjať v 6+4 niečo a ani nikdy nebilo srdiečko- chcem sa ešte opýtať- to sa volá že ,, anembriomola ,, či nie?
Či to bolo norm. tehu, len plod prosto prestal rásť či ako- no musím po kramoch ísť aj tak k dokimu, tak sa ho povypytujem- lebo vtedy som sa nič nepýtala, nebola som schopná robiť nič len plakať
Ahojta všetky babuľky páááááááááá 🙂

flowerfairy
26. jan 2011

@tututu Gratulujem k mrske 🙂 Mnohe z nas sme mali taku silnu, takze neboj malo by to byt ok.
Anembryonola je myslim ked mas priznaky tehotenstva, plodovy vak a vsetko, ale nie je tam plod. Takze ty si mala nieco ine, asi missed abortion...

flowerfairy
26. jan 2011

@hagarka Paneboze, ty poznas mamku jedneho z tych dievcatiek? Prave dneska sme pozerali pohreb, toho sofera by som zastrelila, ale aj to je nic v porovnani, co musia ti rodicia prezivat.

marikac
26. jan 2011

@tututu ty si mala missed abortion-zadrzanie mrtveho plodu v maternici. To som mala aj ja, s rozdielom,ze my sme mali aj srdiecko. Mrchu som mala silnu aj ja, ale nastastie ziadne bolesti. To si stastna zena, ze ti mrcha dosla tak "skoro" , mna na 41 den 😔

mirka321
26. jan 2011

@marikac mne tiež ešte nedošla, už by aj mohla,aby sme sa mohli pohnúť ďalej....
kyret som mala 28.12.10
veru šťastná žena, že 26 deň....
prajem nám všetkým , aby to nebolo taaak veľmi ťažké a smutné.....
ja už chodím do práce týždeň, aspoň trošku sa odreagujem, aj tak to veľmi nejde a bolí to, poplačem si veru každý deň....

marikac
26. jan 2011

@mirka321 ja som uz dostala mrchu na 41 den. ...15.1. a trvala snad aj desat dni so spinenim. Ja som marodovala dva tyzdne, nemala som silu ist medzi ludi. Potrebovala som s tym byt hlavne sama a poplakat si. To by v praci neslo. 😨

hagarka
26. jan 2011

.......tak dievčatá idem sa pochváliť......dnes som dostala menzes....a ešte len zajtra bude mesiac od kyretu......tak som šťastná že nemusím čakať tak dlho .........ešte si pojdem k doktorovi po výsledky....a uvidíme čo povie.......tak aspon nejaké dobré správy 🙂

hagarka
26. jan 2011

@flowerfairy .....veru poznám.......robili sme spolu na jednom oddelení.........ale po materskej som nastúpila na iné oddelenie, ale poznáme sa dobre. Na mojej svadbe bola už tehotná s Alickou a ked sa narodila malá tak som ju držala na rukách....zle mi je na to len pomyslieť....hrozné volačo ☹ ☹ ☹

flowerfairy
26. jan 2011

@hagarka To je naozaj hrozne aj pomysliet..... ☹ ☹ ☹ A kvoli imbecilovi, co sa nevie zmestit do koze!!!!!

Ale k dobrym spravam - super, ze mas mrsku 🙂 Po nej idete hned na to, alebo cakate? Ja to prave zvazujem.

hagarka
26. jan 2011

@flowerfairy ......ešte aspon jeden mesiac počkám, ale ešte si musím ísť k doktorovi pre výsledky, lebo mi robil testy na trombofilné mutácie...ak by sa to potvrdilo, tak by ma asi musel sledovať počas tehotenstva hematológ....tak uvidíme ako vyšli tie testy......

zlatat
26. jan 2011

@hagarka super, že ti už dorazila - aj mne by mohla na budúci týždeň - neurazila by som sa. Zvláštne, ako netrpezlivo na ňu čakám ... to je tušm prvýkrát čo sa jej neviem dočkať
@tututu šťastný to človek, že si tak skoro dostala mršku. Po nej idete hneď na to, alebo počkáte?
Ja tiež uvažujem, či počkať, ale asi po druhej mrške sa do toho pustíme - pochybujem, že by sa zadarilo na prvýkrát - to by bol riadny zázrak

flowerfairy
26. jan 2011

@hagarka Aj my sme povodne chceli pockat, nehovoriac o tom, ze by sa malo pockat tak 3-4 mesiace, ale joooooj, velmi by som chcela uz teraz. Ved aj tak sa na prvykrat urcite nepodari..... 😉
Drzim palce, aby si mala dobre vysledky 🙂

hagarka
26. jan 2011

@zlatat .....teším sa, lebo doktor povedal, že sa môže stať, že dostanem až po 6-8 týždňoch....tak to budem mať dovtedy už za sebou druhý cyklus.......aspon niečo pozitívne 🙂 🙂 🙂

hagarka
26. jan 2011

@flowerfairy ....to je neskutočné, ako sa to teraz zdá dlho....inokedy som nadávala, že by mi stačil menzes tak 2x za rok....a teraz by som nedbala keby som ho mala každé 2 týždne 😀 😀 😀

flowerfairy
26. jan 2011

@hagarka Hehe, presne tak, teraz kazde 2 tyzdne a potom aspon 9 mesiacov vobec 😀 Uz aby to bolo 🙂

solinkarka
26. jan 2011

Ahojte..nieco nove? 🙂

zlatat
26. jan 2011

@hagarka veď aj mne povedal, že môžem čakať, že mi bude meškať 6-8 týždňov a ak mi vraj do 8 týždňov nepríde, tak mám za ním prísť. Len rovno mi povedal, že mi nedá vyvolávačku, lebo vraj nemá význam bojovať hormónmi proti hormónom.
Ja mám také nejaké divné stavy v podbrušku, akoby som mala také slabé predmrchovské bolesti, ale na mrchu je ešte skoro.

zlatat
26. jan 2011

bože ja tu vykecávam a skoro mi zhorel karamel 😒

solinkarka
26. jan 2011

@zlatat mysme prisli skoro rovnako o mimi? 🙂

solinkarka
26. jan 2011

@zlatat juj prepac za ten smajlik malo tam byt ☹

zlatat
26. jan 2011

@solinkarka áno - tuším bol rozdiel 1-2 dni, nepamätáš? Dlho som tu nebola

mirka321
26. jan 2011

@marikac ja som pracujem od 19.1. , tiež som išla do práce po 2 týždňoch a všetky vieme o čom to je, ja som nebola schponá s nikým vyše týždňa komunikovať , okrem mm.... telefonáty som rušila a písala iba SMS , alebo vôbec nereagovala...
momentálne tiež moc ludí nemusím a ked vidím deti a tehotné, ani nehovorím...
ale určite mi je už teraz lepšie v práci ako doma....
zajtra bude presne mesiac , čo sme sa dozvedeli, že náš anjelik je už v nebíčku, tak to na mňa zase dolieha...

solinkarka
26. jan 2011

@zlatat jj ja som len tak sa pytala lebo sa mi cosi marilo

marikac
26. jan 2011

@mirka321 ja uz budem mat druhy mesiac. Kym nebudem mat nove tehu a novu nadej, tak stale budem zit v minulosti. Ani by som nikdy neverila, ako velmi budem tuzit po dietati.

silvia371
26. jan 2011

Ahojte dievcata, len sa potrebujem postazovat, dnes som volala do ambulancie kvoli krvnym vysledkom, ktore mi robili teraz v sobotu po kyrete a sestricka mi povedala, ze tam su nejake pozitivne, ale nemoze mi povedat, ze to musi lekar a ten tam bude az v nedelu.....skoro ma porazilo, strasne ma vystresovala, ani neviem, co presne mi brali, ale chodim sukromne, takze asi vsetko co sa da.....len neviem, ako to do tej nedele vydrzim, zurim ☹

silvia371
26. jan 2011

este som sa chcela opytat, ako dlho po kyrete ste spinili, resp. sa cistili, ja som tyzden po a stale....

marikac
26. jan 2011

@silvia371 je to normalne. Ja som silne krvacala v den zakroku, dalsich par dni spinila zlto, a krvacanie znova 6-7 den,Spinenie je normalne, maternica sa docistuje.

silvia371
26. jan 2011

@marikac dakujem

hagarka
26. jan 2011

@silvia371 ......neboj to bude dobré..........pri niektorých výsledkoch je dobré ak sú pozitívne .........určite to bude v pohode

silvia371
26. jan 2011

@hagarka dakujem moja, hej na jednej strane si hovorim, ze aspon mozme zistit pricinu, ale s tym suvisia dalsie obavy....uz musim len dufat....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre