Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jaruska74
20. feb 2009

aj ja mam taky pocit ze toho vsetkeho dost vela okolo nas........pokial to netretlo mna, tak som ani nepocula o tom z eby niekto potratil...a teraz, stalo sa to aj mojej kamoske a aj o inych viem co sa im to v poslednom case stalo. A tehulky, tak tych je okolo man tiez strsne vela......az mi srdce stusne ked pocujem ze niektora je v 3 mesiaci..:( aj ja by som akurat tak bola.......

lucka33
20. feb 2009

tak to majú pravdu, chick... nebolo toľko vymožeností a problémov bolo kupodivu oveľa menej... Ja mám 24 rokov, o pár týždňov budem mať 25, takže ani príliš mladá a ani príliš stará 😝 😀 A vôbec som netušila, že ten ľavý vajcovod nemám priechodný, nie je to nijak cítiť ani nič... A ešte ma vždy bolieva pravá strana, či už pri ovulácii alebo pri ms... ľavá ma nikdy nebolela. A vraj tie zrasty v ňom vznikli zo zápalu, pričom ja som o žiadnom nevedela, nikdy som sa na žiadny neliečila... Asi to bol nejaký prechodný zápal z rannej mladosti... Aj keď ja som sa teda vždy obliekala primerane, nikdy nie v zime s holými krížami a pod. A vidíš... Som zvedavá, aké problémy budú mať dnešné 16-18tky, ktoré sa obliekajú podľa mody a nie podľa počasia... Aby sme sa potom nečudovali, že sa nebudú rodiť žiadne deti... To musí mať určite nejaké následky...
Inak ja som sa odmalička bála, že nebudem môcť mať deti.. 😖

jaruska74
20. feb 2009

aj ja som sa toho stale bala, aj som trosku tusila ze to nebudem mat take jednoduche.......no mala som pravdu. inac ja mam tiez 24, no vlastne uz 25 2dni.....och......starnem aj ja 🙂

chick
20. feb 2009

ja mam 25, v sept. budem mat 26 a dufam, ze nepoviem (nenapisem) blbost, ale ked si predstavim, ze teraz budem musiet cakat, kym sa zacneme snazit, potom kym sa podari, potom kym prezijem 3 mesiace..Pripadam si taka nejaka stara.....Boze, keby som nebola taka sprosta, tak s detickami necakam a dam sa na to hned po vyske!

monika0001
20. feb 2009

Jaruska - ja by som ho teraz bud už držala,alebo čakala na to kedy pôjde"von" 😢 😢 😢

desmodka
20. feb 2009

baby aj ja mam 24 :D... to ta 24 je nejaka prekliata ☹

monika0001
20. feb 2009

chick - takto si to môže povedAť MINIMáLNE POLOVICA žien na tejto stránke, ale neber to tak. Nepozeraj na to čo bolo....sústreď sa na to čo bude a ver tomu, že raz to bude!!!! Kašli na to, že si mala začať po výške....!
Mňa to už prešlo! Teraz radšej počkám, lebo viem, že si to môžem dovoliť, dať mu všetko čo bude potrebovať a verím, že to čoskoro príde....

jaruska74
20. feb 2009

mne sa praveze nezda ze sme mlade, ale ani stare.........ale ked si predstavim ze vacsina mojich kamaratok este ani vobec neriesi deticky a my uz ano, a uz tolko problemov mame za sebou...hrozne 😖

chick
20. feb 2009

ved prave, kopec mojich spoluziaciek z vysky neriesi este ani travly vztah..toboz nie babatko..hovoria si po 30. a neskor...ja to tak nechcem, zistila som, co je v mojom zivote najdolezitejsie....

jaruska74
20. feb 2009

ja by som uz tiez rada mala babatko, chcela by som ich viac.....tak treba aj skor zacat 🙂

janulcek
20. feb 2009

Ahoj Luci.No super si pochodila,naporazenie.Aj mna večšinou intuicia nesklame v niektorych veciach.Zase tu pribudol niekto.Ale aspon Nas bude viac štastnych 😉
Pozor baby,su tu aj 27-dmičky ako napr.JA.
Tak sa majte krasne idem do dusche a do duchienok..pápá.Snad zajtra... 😝

monika0001
20. feb 2009

ja mám 26 a chcem aspoň 3, keď sa zadarí tak aj 4 deti..xixixi...takže podľa vás už je neskoro? 😀 😲

twiti
20. feb 2009

Chick,jaruska,monika, pridavam sa k vam ja mam tiez 24 a velmi tuzim mat mimi.
Pricom moje kamosky niesu ani vydatee a ani ich to netrapi, tiez chcu deticky az po tridsiatke. Stale im vsak hovorim ze to nieje take jednoduche ako sa zda ze si povies chcem dieta tak si ho urobis. Pred casom som si to myslela aj ja. Rozhodli sme sa ze sa vezmeme, tak sme sa vzali a po roku sme si povedali ze by sme chceli mimi ale nase snazenie trvalo asi pol roka potom to vyslo a hned aj skoncilo a teraz ked si predstavim ze mame zacat odznovu a az po 3-4 mesiacoch,tak sa kludne moze stat ze dietatko pride az v 26. Co dufam ze sa nestane. Stale sa utesujem tym ze po kyrete sa na mna prilepi hned a nebude to trvat tak ako predtym.
Drzim nam vsetkym palceky.
lucka gratulujem k mrche ja este stale cakam uz treti tyzden.

chick
20. feb 2009

mne prave pisala jedna z mala spoluziaciek z vysky, ktora ma babatko...vravela, ze aj jej svagrinej sa to stalo, v 16 tt..vraj za 3 mesiace pocali dalsie a dnes maju krasnu dcerenku...Baby ja urobim vsetko preto, aby sme mali miminko, vsetko...ja nechapem, ako mozu byt mlade dievcata, take, ktore s nami lezali v nemocnici take nerozvazne a daju si babatko zobrat..ze im to ich mamy nevysvetlia, ako riskuju...mne to bolo tak luto..ona sa ho chcela zbavit a moje vlastne ani nebolo...

jaruska74
20. feb 2009

aj ja cakam na tu mrchu, ale uz ovela dlhsie ako ty twiti, inac dnes ma strasne boli brucho tak mozno uz pride, a aj nervozna kvlitne som......co je tiez znak ked s ablizi mrcha, tak azda pride uz konecne

twiti
21. feb 2009

Dobre ranko babenky.
Tak ako jaruska prisla ta mrcha?
Ja este ani necitim ziadne priznaky tak to mam asi v nedohladne.
Chick ako si to myslela, ze tvoje mimi tam vlastne ani nebolo.
Lebo ja so potom asi podobny pripad ako ty,ked som prisla k dokimu v 11 tyzdni tak som tiez videla pazdny gestacny vak.A v osmom tyzdni som to mala take malinke ze mi to nebolo ani vydno.Doki mal chaos v tych tyzdnoch si myslim.

jaruska74
21. feb 2009

no ja som mala aj akciu srdieck anormalne, a potom zaniklo tiez, zacalo sa scvrkavat, prestalo sa vyvijat........a nie mrcha neprisla est e:(

twiti
21. feb 2009

Dnes mate baby asi toho vela ked tu nieste.
Ja sa tiez pomaly pojdem chystat na ples trocha si vyrazime. Majte sa krasne a pekny zvisok vikendu.

chick
21. feb 2009

Twiti - no ja som bola najprv na sone v 6 tt - to tam bolo vidiet, ako zmeral asi 2-3 mm plodik..potom som bola v 10 tt, lebo som z nicoho nic zacala spinit...po tom, ako ma prezrel mi povedal, ze je to ok, vraj len mala ranka na krcku ale ze pre istotu urobi sono, ci babatko je ok..a vtedy bol vidiet uz len prazdny gestacny vak na obrazovke..pre mna to bolo strasne, ved nakoniec, sama som to videla..este pre istotu ma v nemocnici 2 lekari sonovali, ci predsa len ale nic, vraveli ze len nejake "zvysky"...je to strasne...

twiti
21. feb 2009

Tak to presne bol aj moj pripad tiez som sla k dokimu v 10 tyzdni koli spineniu ale mne spravil hned sono a hned som vydela ze tam nic nieje. Bola som na kyrete 27.2 takze moja dusicka je uz zahojena a snazim sa mysliet pozitivne a verim ze o par mesiacov budem na testiku mat znova II.
Neboj sa vsetko preboli a nakoniec budeme mat miminkaaaaaaaa. Si uz vydata? Lebo pozeram ze tiez mas 24 ako aj ja a moje kamosky ani na vydaj nepomyslaju co su v mojom veku

chick
21. feb 2009

Hej, som vydata, v septembri budu 2 roky...ale mam uz 25, v sept. budem mat 26, presne na narodky by mi vysiel termin porodu ☹ My sme po svadbe chceli este pockat, lebo mna cakaju tento rok advok. skusky, tak sme si povedali ze od januara ideme na vec, ale uz na Vianoce sme zacali a podarilo sa na prvy sup, len zial, takto smutne to skoncilo...

Moje kamosky este nic neriesia..dokazem spocitat na prstoch oboch ruk deticky mojich spoluziaciek (zo ZS, SS a VS - teda zien v mojom veku), ktore maju deti..ostatne to neriesia, ale ja veeeeeeeeeelmi uz chcem..po MA asi este viec..

twiti
21. feb 2009

Tak som sa kopla ja mam 24 a brali sme sa v auguste 2007 konkretne 4. augusta a termin sme mali skoro na nase vyrocie sobasa 6.augusta. Ale my sme sa snazili od leta a podarilo sa az v novembri.
Este mam na teba jednu otazocku, pretoze si taky pripad ako ja. Ako dlho ti kazal doki cakat? Kedy mozete zacat snazilkovat?

chick
21. feb 2009

No, ja som sa pytala len lekarov v nemocnici.U svojho som nebola, ale jemu viac doverujem, nakolko on mi aj robil kyret a podla mna je vyborny. V nemocnici mi vraveli cakat 3 cykly...Uvidim, zo mi povie v pondelok moj lekar...inak v sestricka v mojej gynek. ambulancii vravela, ze jej dcera, zistili missed v ten isty den ako mne, dokonca v ten isty tyzden tehotenstva a vravela, ze to konzultovala s druhou gynekologickou (robia tam totiz okrem mojho este dvaja dalsi gynekologovia, ktori robia aj v nemocnicii) a ta jej povedala, ze najlepsie je to hned po prvom cykle, vraj je zena vtedy najplodnejsia..ale z toho mam ja osobne zly pocit a okrem toho, ja sa chcem dat poriadne dokopy...

twiti
21. feb 2009

No neviem ci po prvom cykle je to dobry napad. Ja by som sa tiez velmi bala.
Aj ja mam ten nazor, ze sa musime dat poriadne dokopy aby sa to nezopakovalo

chick
21. feb 2009

tak tak...ja chcem zmenit zivotny styl - trochu sa zdravsie stravovat, jest vitaminy, viac cvicit, posilnit si imunitu a vycistit si mysel...mna totiz v 5 tt chytil nejaky virus vysoke teploty..neviem, ci aj to nebola pricina...

twiti
21. feb 2009

Aj ja som bola asi v 5 tt choraaaaaaaa a brala som homeopatika, tiez som si myslela ze ot bolo preto.Ale doktor vravel ze vraj nie. Ze ak sa nieco take stane do 12 tyzdna vraj je nie vsetko vporiadku s plodom a ze je to lepsie akoby sa malo narodit choruckeeeeee..

chick
21. feb 2009

ale ako nemoze byt nieco v poriadku s plodom?? ja sa vazne bojim....

janulcek
21. feb 2009

Ahojte babeny.Vikendik tak tu nikto nie je na debat.kukam že vy dve mate debat,nudim sa tak sa pridam.Aj ja som bola chora ked som bola tehotna..to že sa oslabi imunita a všetko sa nalepi,každa chronta.Ze to potom trva do konca 3 mes.Vtedy že treba pit len čaje a ležat...Ja som nevedela že som tehotna,tak som si davala paraleniky,kvapky do nosa a hedelix/ten že sa može/od kašla.Ja tiež rozmyšlam či to nebola pričina...ale to by som mohla ešte 100 veciam pripisovat,čo sa udialo za moje kratke tehotenstvo.Jednoducho nemalo šancu,bolo poškodene,tak odišlo. ☹ Ale druhy krat to vyjde.Nech je už maj-jun.A nech hlavne už konečne dostanem 😠 😠

janulcek
21. feb 2009

Babeny nemate svadobne albumy na mojasvadba.sk,že by som si kukla,jake nevestičky ste boli??!!! 🙂

twiti
21. feb 2009

To tiez neviem ale asi malo nejaku vadu s ktora mu nedovolila dalej sa vyvinut alebo co.....
Ja si to tak vysvetlujem. Kazdy doktor mi totisto vravel ze je to lepsie ako keby sa udrzalo a narodila sa ved vies.. ani sa mi o tom nechce pisat.
Ja verim ze budeme este toho roku tehulki a budeme mat zdrave mimi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre