Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

usacek79
6. okt 2011

@monika2712 jasne, ja nepodcenujem kontorlu prsnikov, ale teda raz za rok to len absolvujem a zatial nic - my sme v rodine nic take nemali..
inak priznam sa, ze mne mamicky s babatkami nic nerobia, vobec ma to nejako netrha a uz vobec nie, ze by som im zavidela, ja to doprajem kazdej 🙂 ved o chvilu budeme mat aj my 😉
a nedepkuj hlavne! ved to su krasne veci! 🙂 ktovie, cim si presli tie ine mamicky, kym sa dockali potomka 😕
silne kramy su podla mna dobra vec, tzn, ze sa maternica dobre zotavila a teraz sa poriadne cisti, tak tiez nedepkuj 😉 neboj, hlavne sa fakt treba nejako pozitivne zapnut a presunut sa napr. z tejto temy do temy "tehotna po potrate" 🙂 tam je tooooolko stastnych pribehov 🙂

@hariet ani mne nikto nic nenavrhol, sama som patrala, ale ako hovorim, zacinam hadzat spiatocku, akonahle sa clovek da do ruk lekarov, tak najdu aj nemozne a clovek sa potom zybtocne stresuje blbostami 🙂

simcab
6. okt 2011

@usacek79 veľmi ťa obdivujem a tiež som veľmi rada, že si tak pozitívne naladená 🙂 a je to super, že to takto berieš!

poisonblu
6. okt 2011

dnes som bola na kontrole u dr. po prvom menzese po potrate....vsetko je ok, poslal nas aj s manzelom na genetiku....a nukal mi HAK....ale ja som odmietla...povedal, ze pol roka nemam otehotniet, ale planujem aj tak co najskor...asi po tych vysledkoch z genetiky, takze nejak v decembri zacneme....chcela som uz v novembri, ale sama neviem co robit...telo je ok, psychika tiez....a cakat sa mi moc nechce...predsa len 30-tka na krku

monika2712
6. okt 2011

@usacek79 snazim sa.. ale obcas ma prepadne strasna depka... samota.. a tak.. mam malo ludi okolo seba, ktori by ma vedeli podporit... vacsina kamosiek uz s babatkami alebo tehotne, prilis zaneprazdene vlastnym zivotom... a ta najlepsia ktorej som sa vzdy mohla postazovat a vedela ma vzdy podporit, ta mi umrela... strasne sa citim sama...a ked vidim tie babatka... prepadne ma hrozny smutok, ze som uz mohla byt teraz v siestom mesiaci... niekedy je to OK, ale su dni ako dnes.. kedy ten smutok prekonat neviem... ta dlha mrcha ma akurat rozculuje, lebo neviem kedy skonci a ci mi vobec nabehne ovulka, ked budem spinit este dalsie dni... lebo uz v utorok -stvrtok by sa mala dostavit..

tinasc
6. okt 2011

@boobaa tak to ma mrzí, že musíš ísť zase na kyret... držím palce, aby to tentoraz už bolo v poriadku, prajem veľa sily, aby si všetko zvládla a skoré zotavenie...

boobaa
6. okt 2011

@tinasc dakujem

lea1333
6. okt 2011

Ahojte kocky aj ja som podstupila kyret ale este v marci presne 18marca.teraz niekedy by som mala mat datum porodu idu na mna uplne depky lebo skoro vsetky kocky co boli tu v teme kyret myslim vtedy v marci su tehotne a ja stale nic:( uz to bude 7mes:(pijem caje jem vitaminy robim aj nemozne stalo ma to uz kopu penazi a nic:(staleeeee nic uz som si povedala ze posledna investicia je gel ktory pomaha spermiam sa dostat k vajicku a kaslem na to!nemam uz silu a to nehovorim ze kazdu druhu noc rodim;( samozrejme v sne...baby ktore to mate cerstve hlavu hore cas to vilieci a ani sa nenazdate a ste tehulky znova a to uz dotiahnete do konca;)

hariet
6. okt 2011

@poisonblu nukal ti HA? 😲 nechapem tych dokotorov, ze su ochotni ist tak daleko v tejto propagande....A fajn, ze kontrola dopadla dobre 🙂
@usacek79 ...tiez mi pohlad na male deti nesposobuje traumu... Neriesim deti cudzich ludi, takisto kazdemu doprajem (jasne ze viem, ze aj baby, ktorym to nerobi dobre ich taktiez dopraju)... V sobotu ideme ku kamaratom, gratulovat k narodeniu malickej dcerky...

usacek79
6. okt 2011

@simcab ahooooj! dakujem ti za mile slova! ako sa dari? 🙂

@monika2712 moja zlata, nuz chapem, ze ti je tazko pri tom vsetkom, kiez by si tak clovek vedel vypnut mozog niekedy 😒 skus si precitat nejaku pozitivisticku knihu, alebo skus zohnat knihu "Zeny, ktore behali s vlkmi". Je to uzasna kniha o zenskej sile, mna uplne nakopla svojho casu, som sa ihned rozisla s byvalym - po 7 rokoch 😀
pre mna je oporou moj muz, aj ked uprimne povedane, ja som natolko zvyknuta veci s nikym veci nepreberat, ze to ani nepotrebujem. Sama so sebou som vykecana dost, a kto uz je mudrejsi a ma VZDY pravdu, ak nie ja 😀 😀 nesmut, zivot je najlepsie, co sa nam moze stat so vsetkym, co prinasa. Len sme tak trosku nevdacni ludia a chceme furt a vsetko dokonale a ked to tak nie je, tak sa rutime.. Dakujme za vsetko, za vsetky skusky, lebo to vsetko je nejaky odkaz, ktory ked prijmeme moze nas posunut dalej.. A nastastie, existuje rovnovaha a spravodlivost a po burke VZDY vyjde slnko 😉
Jaaaaaj ja aku kazen tu davam 😀 no dost uz, proste von zo sebalutosti, kukni ako je vonku krasne 🙂 dozajtra... 😀

eviq
6. okt 2011

@usacek79 🙂 tak s tou kaznou "si zabila" 😀 to je aj moj pohlad a uz len k tomu dodam, ze kazdy mame v zivote nieco, niekto je chory, niekto sa rozvadza, niekto nema z coho zit...no a my mame toto a musime to riesit...resp. nemusime, lebo vzdy mame moznost - vzdat to alebo bojovat...a vzdat to by bola hlupost... 😉 a dievcata...po jednom potrate...este niet preco depkovat - verte mi...

pardoon, ze som vam vstupila do debaty.... 😉

monika2712
6. okt 2011

@eviq po jednom potrate niet co depkovat.. no ako u koho.. su baby ktore sa o to babo snazili roky a potom potratili a to verim ze je teda riadny dovod na depkovanie..

usacek79
6. okt 2011

@eviq jaaaj moja, od niekoho, kto ma v pase troch anjelikov veeelmi rada pocujem, ze zivot stale takto pozitivne berie 🙂 dobre, ze si do debaty vstupila 😉

eviq
6. okt 2011

@monika2712 ja hovorim len z vlastnej skusenosti...

eviq
6. okt 2011

@usacek79 kazdy dalsi potrat je podpasovka a zaboli...chce to cas, dostat sa z toho, ale pokial chce clovek zit dalej, tak to musi takto brat. A kym je nadej tak sa ide dalej....a ked uz nadej nebude, aj tak sa pojde dalej len inym smerom 🙂 mne velmi pomohli dievcata tu na koňovi, preto aj ja rada podporim...

monika2712
6. okt 2011

@eviq chapem.. . len pisat ze nie je dovod depkovat... kazdeho zlozi nieco ine a tak depkovat co i len pri jednom potrate je predsa uplne normalne... kazdy mame predsa iny prah bolesti a takisto aj znasania smutku..

eviq
6. okt 2011

@monika2712 len som chcela poukazat na to, ze su na svete ludia s roznymi aj horsimi osudmi a je vzdy na danom cloveku, ako sa k tomu postavi...a ano jedna z moznosti je nalozit sa do smutku a nosit to v sebe mesiace a roky...nemysli si, ze ja sa po kazdom dalsom potrate radujem...je mi smutno a velmi a dievcata tu na konovi, ktore ma z toho dostali, vedia, ako mi bolo...ale potom som si povedala, ze idem zit a nie fnukat. Ale suhlasim, ze kazdy sa moze rozhodnut, ako pojde dalej.

monika2712
6. okt 2011

@lea1333 :( bodaj by si mala pravdu a hlavne nech sa to aj tebe podari!

monika2712
6. okt 2011

@eviq no bohuzial obcas to nie je zrovna dobrovolne rozhodnutie ako clovek pojde dalej.. ci sa ponori do smutku alebo nie, lebo psychika castokrat rozhodne sama za nas bez nas (trpim depresiami a to urcite nebolo moje rozhodnutie)

eviq
6. okt 2011

@monika2712 Monika ja som si precitala, ze ti zomrela maminka a hned si prisla aj o babo...to je velmi smutne, neviem, do akej miery to mas este cerstve, ale urcite to chce cas. Ak citis potrebu smutit, vysmut sa do sytosti, vyplac sa, to je uplne prirodzena reakcia. Aj tie depky... Na mňa to tiež občas príde, lebo v mojom okolí tiež nikto okrem mňa nemá problém. Pozri ja mám za sebou už tri potraty a pri tom poslednom mi v maternici nasli histologicky nalez, kvoli ktoremu mi tyzdenne sleduju krv, ci sa mi to nezvrhava na rakovinu. A takto ma budu sledovat najblizsieho pol roka a ani potom nemam vyhrate....okrem toho sa mi vytvorila cysta, ktoru som nikdy predtym nemala, nasli mi akutny cierny kasel, prekonanu toxoplazmozu, mam trombofiliu a ani injekcie mi posledne tehu nezachranili....takze ver mi, ze ja viem nieco o tom, ze depka si nevybera cas, kedy pride. Len som ti chcela dat povzbudenia a navod na nove nastartovanie. Prajem ti, nech tie depky nejako zvladnes.

lea1333
6. okt 2011

@monika2712 dakujem ty si mala kedy kyret?

monika2712
6. okt 2011

@eviq chapem a mrzi ma ze mas take problemy... a dakujem za podporu, ale depky nemam len posledne mesiac ale uz dlhsie.. len som s tym kym mama zila nic nerobila (5 rokov), teraz to riesim len uz to mozno zaslo prilis daleko a bude to mozno celyzivotny boj v mojom pripade.. to co sa udialo bol len prelomovy okamih kedy som pochopila ze to co prezivam nie je v poriadku a ze sa musim liecit.

monika2712
6. okt 2011

@lea1333 1.7.2011, este sme ani nezacali so skusanim, kedze moj cyklus a hormony si robia co chcu.. tento mesiac sme uz chceli zacat, len netusim ci budem mat ovulku.

tinasc
6. okt 2011

@eviq tak ty si si toho riadne veľa prežila...je mi ľúto, že máš takéto problémy a veľmi ťa obdivujem, že takto dokážeš ísť ďalej... ono s tými depkami... no keď príde február, veru, neviem či sa udržím... ale bude to len a len lepšie...
@monika2712 dúfam, že u teba sa všetko čoskoro ustáli a budete sa môcť vrhnúť na snažilkovanie...

monika2712
6. okt 2011

@tinasc dakujem.. vies ono je to otazne, ci staci aby boli hormony v poriadku, alebo ci musi byt clovek OK aj psychicky.. doktorka mi povedala, ze kym nebudem OK psychicky ze nech radsej ani neratam s tym ze otehotniem..

lea1333
6. okt 2011

@monika2712 aha no tak drzim palce!my snazime stale uz vselico beriem a nic;( mne sa po kyrete upravila mrcha mam ju pravidelne na 32dc akurat minuli mes sa mi posunula ovu z 18dc na 22dc tak ze aj mrcha prisla neskoro.inak dnes som citala oi tej prstikovej metode tak to dnes skusime:Daj gel sme kupili na posilnenie spermi;)aj si bola na niakych visetreniach?

monika2712
6. okt 2011

@lea1333 nebola som na ziadnych.. nebol dovod, prve tehu, prvy kyret, z histologie nic nezistili.
no podobny problem ma znama, obaja su zdravi ale uz vyse roka nevedia otehotniet.. a nevedie preco.. je ale pravda ze mali minimum vysetreni zatial, tak mozno tam predsa niekde bude problem... je to hrozne, ked ludia tak velmi chcu a nedari sa .. a podaktori co maju deti alebo su tehotni si ani neuvedomuju ake maju stastie.. 😖

eviq
6. okt 2011

@tinasc ale udržíš....nič iné ti totiž neostane 😉 neboj, zvladnes to...mna mali niekde zaregistrovanu a vcase, kedy som mala druhykrat rodit mi domov prisiel blahoprajny list, ze mamicka blahozelame vam k babatku a posielame vzorky bla bla.....bolo to pol roka po potrate a teda riadne ma to dorazilo...teraz uz budem na to radsej pripravena....

lea1333
6. okt 2011

@monika2712 no mne lekar povedal ze pokial som prvy krat otehotnela ze otehotniem aj druhy krat no uvidime bola som u vestkini ako neverim na to ale ona mi povedala ze otehotniem v marci 2012 ale verim ze sa to podari skor!ja mam kamosku co otehotnela ani nevie ako lebo priatel sa do nej nespravil a dalsia je tehotna a je z chalanom len 4mes a je v 8tt ako pre mna su to neuveritelne veci.my sme sa aj o prve snazili dlho 10mes a vy?ale musim sa objednat k dr lebo povedal ze ak do pol roka neotehotniem ze mam prist a pol rok ubehol:(

monika2712
6. okt 2011

@lea1333 no my sme prave otehotneli uplne na prvy krat, a tiez mi povedala doktorka, ze ked sa podarilo vtedy tak sa podari znova.. to je sice pekne, ale to este neznamena, ze znova nepotratim ... kedze nevieme pricinu, hoci vsetci vravia ze to bolo zo stresu -psychiky, tak to su len dohady a kludne v tom moze byt nieco vaznejsie..

tinasc
6. okt 2011

@monika2712 tak určite tam treba byť aj psychicky v poriadku... tak držím palce, nech aj v tejto oblasti je to čoskoro ok... aj keď... pôjde to pomaličky... ale chce to čas..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre