Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

anuska30
16. nov 2011

@barushkaaam ahoj,tak o dva tyzdne budes urcite uz rozmyslat inac.mne prve dva tyzdne bolo hrozne a citila som sa velmi prazdna.ja budem mat zajtra mesiac od kyretu a pride mi to ako keby to bolo pred tyzdnom.cas rychlo leti.ja uz by som sa tiez chcela zacat snazit,ale chce to cas a drzim palce

lucianak
16. nov 2011

@usacek79 Juuuuuuuuuuuu, tak sa tešíme spolu s tebou. ALe teda ak si tak spätne spomeniem, mala si kyret 2 týždne po mne, ms si dostala o 2 týždne skôr a ešte si otehotnela o 2 týždne skôr ako ja🙂 Tak teda dúfam, keď už takto spolu ťaháme tie 2-týždňovky 😀

lucianak
16. nov 2011

@monika2712 To rozhodne. Budem držať palce, len to musíte správne načasovať a hlavne myslieť na niečo iné ako na uzlíček, oki? 🙂 A bude to tam.

monika2712
16. nov 2011

@barushkaaam moja vitaj tu medzi nami.. urcite ta tu budeme vsetky plne chapat.. keby si cokolvek potrebovala poradit, tak pis.. a mala by si zacat pit alchemilku.. ak este nepijes... a mas otazky, pytaj sa.. ak potrebujes podporit, sme tu pre teba 😉
vsetky sme si to prezili co sme tu, ci uz nedavno alebo davnejsie... ta prazdnota je hrozna, viem to. citim to dodnes.. musis ist ale dalej, bojovat, nevzdavat sa... musis verit ze bude opat lepsie a ked budes na to pripravena, tak sa mozte pokusit o babo znova.. bohuzial tieto veci sa stavaju a velmi casto.. nikto z nas to necakal, ani jedna z nas si urcite nevravela ze sa to moze stat prave jej.. bohuzial doba je dnes taka aka je.. a stava sa to takmer kazdej druhej zene.. takze hlavu hore, nie si v tom sama.. ale musis si to pretrpiet. preplakat... posilni ta to a budes sa na veci pozerat inak.. obavy uz nikdy nepominu, ale aspon budes opatrnejsia ..
Neboj sa hovorit o svojich pocitoch, kludne sa nam tu vyzaluj.. prajem ti vela sil do dalsich dni a tyzdnov! budes to potrebovat.. manzel nech ta podporuje, nech je s tebou den noc pokial sa da.. a hlavne skus zamestnat mysel niecim inym ked to pojde.

lucianak
16. nov 2011

@monika2712 Ale preddsa nesmieš takto myslieť!!!! Treba myšlienky presmerovať na pozitívne a hneď sa zadarí, uvidíš... 🙂

monika2712
16. nov 2011

@lucianak ako takto??? ved som nic take nepisala ci???

lucianak
16. nov 2011

@monika2712 No tak som to myslela, že sa nezadarilo a tak. Ale toto sa mi páčilo, čo si napísala @barushkaaam. Presne takto by sme sa mali riadiť všetky. A živým dôkazom toho je usacek, ktorá nás nie jednu takto podporila, hoci aj ona na tom isto nebola najlepšie.
Tak si z usaceka berme príklad a množme sa 🙂

monika2712
16. nov 2011

@lucianak jaaj no tak vies.. nejak to tak citim ze to nevyslo.. to nie je o negativnom pristupe. ja si len myslim ze ked budem opat tehotna, tak to budem citit od zaciatku.. ale mozno sa mylim 😀 😀

ano, musime si pomahat, podporovat sa, od toho sme tu predsa jedna pre druhu.. mne usacek vela pomohla, snad ako nikto v mojom okoli, viac ako manzel.. proste myslim ze len zena ktora to zazila vie tu druhu pochopit.. ostatne si to nevedia ani len predstavit, aj ked tvrdia ze ano.. kto to nezazil nevie o akej prazdnote hovorime.

lucianak
16. nov 2011

@monika2712 To mi hovor. Ak mi švagrina (ktorá má vyše ročného syna) po kyrete povedala, že si to vie predstaviť aké to je, tak som myslela, že sa rozplačem, Ona mala bezproblémové tehu, má krásneho zdravého synčeka, tak to mi padlo dosť zle. Ale my sme tu pre seba a isto sa podporíme a poradíme viac ako nám "chcú radiť" tie, ktoré to nezažili. Veď oni ani nemajú šajny, čo je to za pocit....

usacek79
16. nov 2011

@lucianak dakujeeeeem! 🙂 kyret som mala 22.8, ms som dostala 16.9., otehotnela som okolo 30.10 😉 tak sup sup! 😵

monika2712
16. nov 2011

@lucianak no bohuzial.. zeny si myslia ze si to vedia predstavit... ale nevedia. a pride mi to od nich strasne povrchne ked hovoria, ze neboooj bude dobre, otehotnies a podobne keci jak keby to bolo take lahke splodit a porodit zdrave dieta.. ach jo.. podaktori fakt nechapu ze to nie je samozrejmost. 😠

monika2712
16. nov 2011

@usacek79 dnes som kukala tvoje svadobe fotky kocka! 😎

lucianak
16. nov 2011

@usacek79 Ja som mala kyret 10.8, takže tam je 12 dní rozdiel, prvá ms prišla 22.9..... aha, tak tam je len týždeň rozdiel 😀 a otehotniem...... noooooooo.... snáď čoskoro 😀

usacek79
16. nov 2011

@monika2712 no ved kukala som, ze nejake nove lajky pribudli 😉 dakujemeeee, bol to mocny den 😉 kde mozem najst tvoje..?
ale nemaj to za zle tym ludom, co ti to hovoria, oni to myslia v dobrom 🙂 na to sa hrozne zle reaguje, ked zistia , ze si potratila, tak co uz maju povedat, ako aspon ako tak povzbudive slova (su to len frazy, oni si mozno aj uvedomuju, ze to take lahke nie je..)

@lucianak tak jest, uz coskoro 😉

monika2712
16. nov 2011

@usacek79 moja ked si kliknes na moja svadba na moj nick, tak ti ukaze aj album.. najdi si ten moj koment z dneska a najdes aj albumik 🙂

tinasc
16. nov 2011

@anuska30 6 ročnú dcéru 🙂 lebo aj na tú sme čakali dlho 😉

patomaja
16. nov 2011

@chrustik1 ahoj, tak kontrola v pohode, som vyčistena na kyret nemusim 🙄 aj som sa pytala, že za kolko možeme skušat a povedal mi že za 4-6mesiacov, že na jaro 😠 kašlem na to, po prvych kramoch ideme na to! 😵 ale nebudem to silit, ked bude maternica chcet, tak sa to podari, ked ne, tak ne ...

kukucg
16. nov 2011

@barushkaaam Mooooja tak ma to mrzi ze ta stretavam aj v tejto teme..... Vsetko bude lepsie, neboj sme, sme tu pre teba 😉

kukucg
16. nov 2011

Baby boli ma bruchu treti den uz ako pred MS, mam ju ale dostat az o tyzden, nebolieva ma brucho v predstihu ale az ked ju mam dostat... najskor som myslela ze dojde skor, ale nevyzera zatial... mala som to tak aj v auguste ked som zistila ze som tehu ale teraz by som naozaj nemala byt... prsia ma nebolia ako pred MS ani nemam citlive bradavky ako pri tehu... tak som nejaka zmatena z toho 😕 😕

monika2712
16. nov 2011

@kukucg si si ista ze nemozes byt tehu? ked nie.. tak potom mozno posahany cyklus este.. mna tiez teraz pobolieva brucho a mam dostat az o tyzden..

kukucg
16. nov 2011

@monika2712 tak na milion percent si ista nie som ale bolo by naozaj nepravdepodobne, davali sme pozor 😕 toho sa prave bojim ze sa mi posaha cyklus, prvy bol o den kratsi to je v poho, len dufam ze sa to nebude dalej skracovat 😖 a teba predtym tiez tak pobolievalo dopredu ci ani nie??

kukucg
16. nov 2011

@usacek79 Tak som kukla aj ja fotocky, kraaasne 😵 😵 😵 😵
A tusim si z BA mozme dat niekedy stretko, hadam aj s bruskami, alebo s kocikmi 😅 😅

usacek79
16. nov 2011

@kukucg dakujeeeeemeeee 😵 urobila si "kukucg" na nas albumik? 😀
jasne, ked uz budeme mat co ukazovat, mozeme sa ist s brusiskami popretrcat 😉 alebo neskor s kocikmi 🙂

monika2712
16. nov 2011

@kukucg aj ja som z BA 🙂 tak mozme ist potom spolocne kocikovat.. len usacka musime ryhclo dobehnut s kolajnickami 😉

kolko uz si mala cyklov od kyretu? lebo ako ja som mala prve dva 26 dnove a potom treti dokonca 24 a stvrtu uz 28..
predtym som nezvykla mat take bolesti vobec.. ked tak az prvy den mrchy... dopredu ma malokedy bolelo.. a ked som bola tehu, tak tiez ma bolelo brucho skorej a aj v den ked mala prijst ma riadne bolelo..

barushkaaam
16. nov 2011

@kukucg
@usacek79
@monika2712
heeeej baby zoberte aj mna do party..ja nechcem kocikovat sama ☹
@kukucg
velmi pekne dakujem za povzbudive slova...zajtra ideme k nasim na 4 dni, tak aspon pridem na ine myslienky.

kukucg
16. nov 2011

@usacek79 😀 😀 😀 ano ano kukucla som albumik 😉 ano pojdeme sa popretrcat tak dufam ze ta s bruskom aj dohonim este, bola som mimoriadne bruchata 😅 😅 slo to u mna riadne rychlo 😉 a inak sa ako citis??

monika2712
16. nov 2011

@barushkaaam inak ty mas v profile ze uz 1 dieta mas.. ??

kukucg
16. nov 2011

@monika2712 ja som v druhom cykle od kyretu, snazit sme sa chceli po druhej MS cize buduci 🙂 no je to mozne ze bude trochu mimo cyklus, len sa mi nezda to pobolievanie, predtym ma rozbolelo brucho tesne predtym ako sa to spustilo, tak pol dna max a ani teraz prvu MS to nebolo inak, dokonca sa mi zdalo ze bolelo aj menej a teraz uz treti den 😕 ked ma zacalo normalne som si vzala vlozku ze to isto pride ale nic tak teda uvidim co sa z toho vyklube 😀
Jee a super ze aj ty si tu, dobehneme neboj a pojdeme kocikovat 😅 alebo sa stretneme skor a ochytame si ju nech sa nalepi 😅 😅 😅 😅

kukucg
16. nov 2011

@monika2712 aj ja mam ze mam dve, mam tam aj to o ktore som prisla, mne to tak skratka prislo ze ked znova otehotniem bude to uz ine babo, tretie...

kukucg
16. nov 2011

@barushkaaam Neboooj berieme ta nebudes kocikovat sama 😉 nemaj boja, vsetko bude dobre 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre