Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
16. feb 2012

@svintekova no moja tak to sa bojime vsetky,najprv,ci je maternica a vsetko ok,potom ci a kedy otehotnieme a ked tehu tak zas strach,ci sa fazulka udrzi.s tym,zial uz nespravime nic.ale musime verit,pozitivna mysel polovica uspechu ;).inak by sme sa zblaznili.a povedali sme si tu,ze tento rok bude lepsiiii

lucianak
16. feb 2012

@kacena85 No ja tiež takto som mala a pomaly to šlo horu.... Neviem, či to je vysoko, lebo to každá máme inak. Sestra mi napríklad vravela, že ona mala max 36,8... viac nemala asi ani keby mala horúčky 😀
Ale treba celý cyklus pomerať, potom budeme múdrejšie 😉

lucianak
16. feb 2012

Babenky, môžu bolieť kríže pred ovulkou??? Som dnes 19dc, tak ms asi sotva, ale som sa jej (ms) aj vyhrážala už ju nechcem vidieť viac. Teda tento rok minimálne... Mám pocit, že z hustého až drobivého hlienu je už len taký ako vodnatý krém. Myslíte, že sa mi to blíži? Necem sa stresovať bt a ovu testami. Tak som sa dala na výskum hlienov 😉

kacena85
16. feb 2012

@lucianak no uvidime,od zajtra zacinam merat skor,okolo pol 7-7.dnes mi dosli ovu testy tak zaaabava moze zacat,asi skusim 2-3 tento cyklus.
Ty nahodou nevies aku mas hrubu sliznicu?
Noo mna pocas ovu bolel cely spodok aj krize,tak moze byt a vodnaty slizky priesvitne dobre znamenie,ked nemeras bt a mate pravidelny sex tak sa nestresuj ani hlienom a hotovo ;) a drzim palce nech ta mrcha hnusna nedojde tfuj tfuj

kaculiatko88
17. feb 2012

@kacena85 ideálne hrúbka maternice je od 6 - 8 mm. 🙂 🙂 Ale to sa mení každý cyklus.

usacek79
17. feb 2012

@kaculiatko88 ani tak nie kazdy cyklus, ako pocas faz cyklu 😉
po ms ma 3-5mm, v strede cyklu 6-8mm a tesne pred ms aj 10mm moze mat 🙂

kaculiatko88
17. feb 2012

@usacek79 napísala si to presnejšie ako ja.

kaculiatko88
17. feb 2012

@anuska30 tak ja som si pýtala výmenný lístok na hematológiu. Tam väčšinou posielajú po treťom potrate. A pokiaľ základnú hematológiu ako je krvný obraz a pod. máš v poriadku tak nieje význam to riešiť ďalej.

kacena85
17. feb 2012

@kaculiatko88 dakujem ja budem veeelmi rada ked sa dostanem na tu 6ku a potom ma uz ani dr neudrziiii 😀

lucianak
18. feb 2012

@kacena85 Neviem moja a neviem ako si toto zisťovať. Ako to mám cítiť. Inak, moja pevná vôľa zlyhala... Neuveríš, ale teplomer mám pri posteli. Včera večer som ho preniesla do spálne ☹ Ale kašlem, ak si neviem odsledovať hlien, tak budem merať. Inak dnes je ten hlien taký vodnatejší, snáď sa prerobí na slizáka 😀 A podotýkam.... včera som vypila liter 100% grepového džúsu.
A tie ovu testy máš od lauritky?

lucianak
18. feb 2012

Baby, dá sa nejako docieliť, aby sa objavil ten soplikový ovu hlien? Existuje na to niečo?

poisonblu
18. feb 2012

@lucianak ahoj moja, ako sa dari? ja mam ovu hlien teraz, tak sa maximalne snazime s manzelom..dufam, ze to vyjde..uz som poslala sefovi vypoved, tak som zvedava, co mi povie :D

skus okolo tej ovu pozriet tu: http://www.google.sk/#sclient=psy-ab&hl=sk&biw=...

kacena85
18. feb 2012

@lucianak tam merias??super a tesim mozme porovnavat,ja som zacala merat uz o pol 7 a take nizke teploty no ze ziiiram ked som merala o pol8 tak som pod 36,6 nemala a teraz 36,3-4.neva.dolezite je aby sa dvihla po ovu.
Na ten hliem som aj ja pocula ten grep.dzus alebo normal grep.ano mam ovu testy od nej ale je tam tusim nizka ciylivost.pisala,ze objedna uz nove s vyssou.skus jej napisat.a fakt super cena

kacena85
18. feb 2012

@lucianak ozaj a ja som videla baby v grafoch,ze ti radili lanove semienka, ja som ich zacala v januari tiez jest, su super aj na vajernicky aj na travenie aj drahy ich papa, a kupila som ich v dmke a maju tam aj pomlete takze uz to mas hotoveee 😉

anuska30
18. feb 2012

@kaculiatko88 dakujem,ale ked citam ze vacsinou dievcata maju s tym problemy tak sa bojim aby som zas nahodou nepotratila ak by som otehotnela a aby to nahodou nemalo suvis.Clovek si uz kadeco namysla

anuska30
18. feb 2012

@kaculiatko88 a ty si kolkokrat potretila ked si si pytala vymenny listok? dala ti ho lekarka? A to si len na krv isla ci nie? Kolko sa caka potom na vysledky? dakujem

lucianak
19. feb 2012

@poisonblu Ahojky, ja neviem, ale dolieha na mňa depka z toho, že nemám stále ten hlien a to som už 22dc ☹ Neviem,a le asi si zoženiem aj ovu testy, aby som vedela, či vôbec mám ovulku. Skúšame stále, ale dnes mi manžel ukázal herpes v kútiku ☹ Tak sme skončili na dva týždne...

lucianak
19. feb 2012

@kacena85 No ano, meriam. Ako by som si mohla zriadiť ten graf, čo máš ty na womanzone?? Či aká to je www? Dnes som zas 36,9. Určite si kúpim tie semienka. A ty koľko ich papaš??? A každý deň,či ako? Joooj, som troška zúfalá. Ale asi si tiež objednám tie ovu testy a ak uvidím, že mi stúpa teplota, tak opišam pásik. A potom uvidím, či mám, či nemám ovu. Dokina ma trochen sklamala, že mi nepovedala, či bude ovu alebo nie. Ale čo už, čas mám do konca augusta. Potom mi končí dnp.

poisonblu
19. feb 2012

@lucianak no ja som mala ovulku az vcera, teda aspon sa mi zdalo, ze citim lavy vajecnik...tak som hned skocila na muza :D dufam, ze sa zadarilo...

lucinocka
19. feb 2012

@lucianak aj v tescu maju semiacka🙂 tusim 60centy som platila za ne🙂

lucka23
19. feb 2012

@lucianak tak sme na tom tento mesiac rovnako. 😠tiez cakam na hlien a nic. ja s nim mam problem od kyretu dovtedy som ho mohla aj predavat. ☹ tento mesiac sme sexikovali kazdy druhy den pravidelne tak uvidime. PM som mala 28.1. a mavam 32-33dnove cykly. takze ovu by uz mala byt. ale hlien tomu nenasvedcoval. Len mavam take bolesti väcsinou na pravej strane /min. cyklus boli na lavej/. tiez neviem co to znamena lebo po ovu by tie bolesti mali ustupit. takze mi ostava uz len cakat ci sa zadarilo ci nie. citala som na nete vela diskusii kde baby pisali ze otehu aj bez toho ze by pozorovali plodny hlien. takze zatial z toho moc nestresujem. 🙂 Jednoducho sa snazim mysliet pozitivne a hovorit si ze tento mesiac je nas. 🙂
Inak mozno nahoda ale min. mesiac som sa dopovala od skoncenia MS asi takych 9 dni 100% grepovym dzusom a prvy krat od kyretu som ten hlien mala. len ja blba som sa na ten dzus tento cyklus vykaslala. 😅

kacena85
19. feb 2012

@lucianak aoj moja nebud zufala,ved bud rada,ze ste obaja ok.no zaregistrujes sa na www.womenzone.cz a tam nahsdz teploty.a uvidis hod mi pak graf a o kolkej meras?ja mam teraz nizke lebo meriam o hodku skor.no v dmke maju tie semiacka uz aj pomlete za 1 euro.papam skoro kazdy den.dam za lyzicku do jogurtu,ked si robim mussli s mliekom dam trosla viac.to tak od oka..ja tiez grepy aj dzusy nakupum a mozme sledovat spolu.tesiiim

kaculiatko88
19. feb 2012

@anuska30 Tak ja som už potratila 2 - krát. Nemôžeš si to tak pripúšťať. V dnešnej dobe je veľmi veľa žien, ktoré prvýkrát potratia a druhé majú super. Na výsledky sa čkaá cca do 2 mesiacov.

anuska30
19. feb 2012

@kaculiatko88 prepac,ale zistili ti nejaky problem ked si uz 2x potratila?Ja som bola v 10tt a babatku nebilo srdiecko.Drzim Ti palce aby to do tretice vyslo.Po prvom potrate si po akej dobe otehotnela znova?

sabaka
19. feb 2012

@anuska30 ahoj ja som podobne ako ty potratila - ale v 9.tt. u mna bol udajne na vine zapal mocovych ciest uplne na zaciatku tehu, jednoducho hnusna smola... nabuduce to urcite vyjde! 😀
histologia nepotvrdila nic akurat ze to bol missed abort

tiez som stale premyslala nad pricinou a samozrejme clovek sa obava, ci sa to nestane druhy krat.

sabaka
19. feb 2012

@anuska30 kazdopadne, hlavu hore! ja som bola v soku po tom ako som zistila, ze teda s mojim problemom / potratom vonkoncom nie som sama. zelam ti vsetko dobre, nech to nabuduce dobre dopadne!

natalia
19. feb 2012

@sabaka u mna bol presne ten isty pripad v 11tt ☹

timmka
19. feb 2012

ahojte baby, pisete niektore, ze ste potratili kvoli zapalu moc. ciest, kyret som mala v decembry po ivf, nasledne v january som isla na ket, zial nevyslo to, spinila som od 4 dna po vklade, menstruacia prisla na 33dc, bola kratka a od vtedy spinim, nie je toho vela, je to taky vytok do hneda, dnes 12 den slaboruzovy, od piatku beriem ant. na zapal moc. ciest, mam zaplavu infekcii v moci, pocitovala som rezanie hned po kyretazi ale nabrala som nic ze je to take vazne.... mozem kvoli tomu spinit??? alebo to je este rozhodene z kyretu? mozno som to mala este skor a preto som potratila.... chcem ist v marci na ket a bojim sa, ze to opat nevyjde, dakujem velmi pekne za kazdu jednu informaciu

anuska30
19. feb 2012

@sabaka ahoj.dakujem za povzbudenie

anuska30
19. feb 2012

inak chcem pockat este jeden cyklus a ked nebudem tehotna tak by som chcela ist na IUI,uvidim co mi nato povie lekar

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre