Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
12. apr 2012

@kacena85 Hmmm, tak to nie je nič moc, lebo ja napríklad, keď mi niekto zavolá, že robí nejakú anketu, tak hne´d ho preruším, že nemám záujem a zložím. Každý teraz radšej prepustí človeka alebo aj ľudí, hlavné je, že ty si tam už ktovie koľko odmakala a zrazu toto...

kacena85
12. apr 2012

@lucianak tak ako vsade
A my nevolame zakaznikom ale oni nam proste potrebuju dajaku info,nieco poriesit a ja po vybaveni nieco ponuknem

lucianak
12. apr 2012

@kacena85 Jaaaaaaj, tak to je potom iné. A mne čo môžeš ponúknuť? 🙂

kacena85
12. apr 2012

@lucianak ach radsej nic,nalada pod psa,keby mozem zdvihnem a vypadnem odtialto,akoze dnes fakt cele zle,nejak to na mna doslo,dufam,ze to rychlo prejde

lucianak
12. apr 2012

@kacena85 Určite... Len hlavu hore a spomeň si na to, že o chvíľu začínate pracovať na miminku 🙂

kacena85
12. apr 2012

@lucianak juuuj ani nevrav,keby sa zadariii tak si inak vydychnem juj,ale pri tom mojom stasti ;( ach jo nestastny zemepaan

tinasc
12. apr 2012

@lucianak nie, ešte som nebola idem 9.5. poradňu mám neskôr... a koralový náramok stále nosíš 🙂 ?

kaculiatko88
12. apr 2012

Ahojte žienky ... dnes som veľmi sklamaná a bojím sa. Urobil sa mi kútik na ústach. Tak dúfam, že na fazuľku to nebude mať žiaden dopad.

usacek79
12. apr 2012

@kaculiatko88 ahojky, z kutika??? ten urcite nemoze mat ziadny dopad 😉 ked tak je istou hrozbou herpes, ale tiez len za urcitych okolnosti.. takze pokoj, toto ozaj nie je dovod na paniku 🙂

kaculiatko88
12. apr 2012

@usacek79 tak dúfam, že to nebude mať žiaden dopad. Už pred dvoma dňami som registrovala, že mi praska koža v kútiku a dnes už je to červené a svrbí. Potieram antibakteriálnym krémom. Len nech je to len lokálne.

lucinocka
12. apr 2012

@kaculiatko88 ja uz mam 4 mesiace kozu na perach uplne suchu dopraskanu, nepomahaju ani balzamy, ani pomady nic..az sa z nej supe hruba koza dole a potom krvacaju..a zuby, och ani nevravim:( len sa dotknem kefkou a akoby prasa zabili, vsetko od krvi:(

kaculiatko88
12. apr 2012

@lucinocka tak mne to už začína mokvať. A objavovať pluzgieriky. Tak uvidíme, ale dúfam, že to raz dva zmizne. A so zubárom si sa neradila??

usacek79
12. apr 2012

@kaculiatko88 kútik neohrozuje zdravie, nie je to virus ako herpes, ani infekcia, je to proste ranka - akoby si sa porezala na ruke, to by si predsa kvoli tomu iste nestresovala 😉

@lucinocka
@lucinocka toto bude nedostatok nejakeho vitaminu alebo mineralov, celkom zjavne... lekar na to nic neodporucil?

kaculiatko88
12. apr 2012

@usacek79 nestresovala by som, kedy to nezačalo mokrvať a vidieť aj malé pluzgieriky. Teraz paniku nebudem robiť uvidíme ako sa to vyvinie.

usacek79
12. apr 2012

@kaculiatko88 jaj, no tak pluzgieriky by uz mohli signalizovat herpes..
a mavas herpesy? lebo ja napriklad nikdy v zivote, ani moj muz.. Bud clovek je nositelom toho virusu alebo nie je, neda sa to niekde len tak "chytit"

na tak si na to preventivne capni cosi proti herpesu, ti poradia v lekarni, ked povies, ze si tehu..

kaculiatko88
12. apr 2012

@usacek79 tak ja veľmi nemávam herpesy. Posledný čo som mala na nose spôsobil potrat. Ale toto mi teraz príde ako keby sa mi ta ranka zapálila. No uvidíme. A manžel nemáva herpesy on skôr afty. A natieram to s krémom na ošetrenie pier.

usacek79
12. apr 2012

@kaculiatko88 ako hovorim, herpes bud mavas, alebo si ho nemala NIKDY..
takze ak si uz herpes v zivote mala, tak samozrejme je tam pravdepodonost, ze aj toto moze byt..
krem na osetrenie pier je uplne zbytocny, ak je to zacinajuci herpes, to je fakt dolezite IHNED zastavit rast! takze sup do lekarne a zisti, co mozes aj ako tehu (alebo si to vygoogli - pribalove letaky su vsetky na nete)
moja sestra mava besne herpesy a zivot by dala za "herpesin", vraj je to uplny zazrak a to vyskusala vsetko..
ale treba sa opytat co na to povie lekarnik.

a to ti povedali ako definitivny verdikt po potrate, ze to bolo kvoli herpesu? ci to bol len nejaky dohad..?

lucinocka
12. apr 2012

@usacek79 beru mi krv kazde tri tyzdne a vsetkeho mam dost, tak neviem :-/

lucinocka
12. apr 2012

@kaculiatko88 K zubarke sa bojim ist:D keby som nebola tehu vydrzim, zatnem paste a vyjdem odtial mokra spotena ale ziva, teraz sa nechcem velmi vystavovat takemu stresu, hlavne ked mi nemoze pichnut injekciu proti bolesti..a teda vydrzim hocijaku bolest ale na hlave nie:D ja placem aj u kadernicky :D

usacek79
12. apr 2012

@lucinocka no ale ved predsa tehotenskym rozborom krvi sa nezistuju vitaminy ani mineraly.. 😒 ci to ti robia taky specialny rozbor? lebo o tom som este nepocula..
rozborom sa zistuju ine hodnoty..
a teda pytala si sa lekara vyslovene na tie pery?

lucinocka
12. apr 2012

@usacek79 ja nechodim na tehotenske rozbory, davam si brat krv podla toho co ja chcem, nespolieham sa tu na lekarov, vsetko si kontrolujem radsej sama, a tam mi stale vezmu na vapnik, draslik a vsetky tie veci..nepytala som sa ho konkretne, mi to prislo nejak nepodstatne, vzdy som mala kopu otazok , co ma trapili viac :D a na zuby mi povie urcite ze viac vapnika..a syry mi nejak moc nejdu a rano zjem misku jogurtu s vlockami, budem sa musiet polepsit, lebo pridem o zubky 😖

sabaka
12. apr 2012

@kaculiatko88 na zacinajuci herpes si kup v lekarni masticku lomaherpan - moze sa aj v tehotenstve - je totiz zalozena na ciste rastlinnej baze - medovka lekarska, myslim

kaculiatko88
12. apr 2012

@usacek79 herpes som nikdy nemala v kútiku úst. Stále len na nose a myslím len raz na dolnej pere. A mám masť na ošetrenie pier z hadieho jedu. A je tiež dobrý na herpesy a opary. Hej a uzavrel dôvod potratu herpetická infekcia. Ale vtedy som bola aj chorá aj teplotu som mala. Ale teraz som úplne zdravé. Preto mi to nepríde ako herpes. Ten som mala vždy sprevádzaný alebo ako ukončenie nádchy.

kaculiatko88
12. apr 2012

@lucinocka tak skús len zavolať a tak sa informovať. Nemusíš tam ísť osobne.

tinasc
12. apr 2012

@kaculiatko88 určite to nič neznamená, kútik som mala bežne... a herpes na pere sa mi v prvom tehotenstve urobil asi trikrát a babula je v poriadku 🙂 ja som si natierala obyčajným jelením lojom na pery, hlavne nech to nemáš suché....

usacek79
12. apr 2012

@kaculiatko88 no tak vidis, nemas sa teda co stresovat, proste je to neskodny kutik a hotovo 😉 lebo vies, ze stres je jedna z pricin "prebudenia" herpesu 😖 tak uz to neries a neryp si to najma 😀 drzim palce

@lucinocka aha, no OK potom, ked si davas taketo rozbory robit 🙂 ved kukni zoznam potravin, kde je vapnik (nielen syry su to..) a najma vysoke davky vitaminu C a nejaky antioxidant silny - napr. ak tam mate ACAI vyrobky... 🙂

kaculiatko88
12. apr 2012

@tinasc tak u niekoho to nič neznamená. tak dúfam, že teraz to bude len lokálne. Všetko bude OK,
@usacek79 ďakujem moja. Si zlatá, že tak podporuješ. 🙂 🙂

tinasc
12. apr 2012

@kaculiatko88 určite to bude ok 🙂

lucinocka
12. apr 2012

@kaculiatko88 ja chodim do nemocky na gyndu a dovolat sa tam k dr. :D katastrofa:D

kaculiatko88
12. apr 2012

@lucinocka tak skús tu na nete niečo nájsť. Mne zubár dal toľko letákov na hocijaké problémy v tehotenstve, ale ja mám žiadne tak som ich vyhodila. Ale skús niečo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre