Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
13. apr 2012

@kaculiatko88
@usacek79 to nie kvoli tehu,chcem zmenit dr,a potrebujem tabletky aj sprej,inak som ko na jar
Dakujem za pomoc,dufam,ze to nebude potrebne

delideli
13. apr 2012

@usacek79 : tak dufam,ze tu genetiku nebudem potrebovat,vykaslem sa zatial na to..(o tej inkompatibilite som uz pocula,ale netusila som,ze sa da uz vysetrit aj u nas,dufam,ze to nie je nas pripad,otehotniet sa nam sice nepodarilo na prvy sup,ale po 4 mesiacoch,ale snad nepatrime k tym 2-3 percentam..)
beztak mi uz toho zistili az-az...
akurat sa este spytam,nevies nahodou ci niekto v blave robi vysetrenie aktivity NK buniek proti trofoblastu (v medirexe zatial nie,o inych labakoch nemam bohuzial ziadne info a nikde som nic take nenasla),tak sa pytam,kedze si v tomto smere po tolkych odberoch ,zda sa dost zbehla 🙂

tinasc
13. apr 2012

@lucianak jasné pamätám, však to ma nakoplo, že som si aj ja kúpila, tiež ho mám stále na ruke, tiež len pri sprchovaní ho mám dole 🙂 no tak za chvíľku uvidíš drobca, ja až za tri týždne, ale však vydržím 🙂

usacek79
13. apr 2012

@delideli juj, tak to ta sklamem, ja som absolvovala vysetrenia v medirexe a synlabe, a teda priznam sa, ze konkretne o tomto vysetreni mi nehovorili... 😒
ty urcite nemusis riesit inkompatibilitu, ked si otehotnela 😉 to sa tym 2-3% nikdy nepodari..

delideli
14. apr 2012

@usacek79 : to ma len tak zaujimalo,ze ci nahodou to nerobia aj u nas,lebo v prahe to robia na viacerych pracoviskach..aj ked ,ked tak uvazujem asi i je take vysetrenie zbytocne,ked som mala MA v 7tt..
cim viac sa blizi doba,ked sa zacneme znovu snazit,tym viac rozmyslam nad kde cim,nechcem nic zanedbat..aj ked si vravim,ze niekedy je mozno lepsie nevediet a zbytocne sa nestrachovat ..tak si drzme palce,nech je nabuduce uz vsetko v poriadku 🙂

lucianak
14. apr 2012

@kacena85 Ano, ano, pijem ho ďalej 🙂 A zisťovala si si, či sa tie lieky dajú brať aj v tehu, ak by náhodou?

lucianak
14. apr 2012

@svintekova Ja som tiež bola taká citlivka a dokonca som ako decko po každom odbere odpadla 😀 Ale čo už by si nespravila pre vytúženého drobčeka? 🙂 Aj 3x denne som ochotná pichať si, ale našťastie stačí raz....

kacena85
14. apr 2012

@lucianak aoj,ako vikendujes?my ideme o chvilu k nasim na posedenie,robia to segri u nich,zajtra su krstiny.este nbehneme po torty som velmi zvedava na ne,potom hodim foto
Ten agnucaston sa nesmie,ani tie obklady od bylinkarky,ale to ked zistim,ze som tehu hned prestanem.ved kym bude meskat ms to nevadi nie?pokial neni tehu test pozitivny,ved dovtedy to nevplyva na plod ci?

lucianak
14. apr 2012

@tinasc jeeeeeee, takže ho máš aj ty??? Ja mám také malé guličky, ale musela som si ho skrátiť, lebo mali len na obrie ruky 🙂 Ja ho mám už asi od októbra non-stop. A verím, že to niečo má do seba, lebo sa mi aj pekne upravil cyklus na max. 32 dní, čo predtým som mala 29-38... raz až 45.
Ja sa teraz bojím tohoto týždňa čo príde, ale verím, že je všetko v pohodke, že drobec sa má dobre. Lebo v lete presne v tomto týždni sa to celé skončilo ☹ Ale ak mám dobré výsledky, tak aj drobček sa musí mať dobre, nie?

lucianak
14. apr 2012

@kacena85 No nemalo by to vplývať a samozrejme, ak zistíš, že si tehuľka, tak automaticky s liekmi a obkladmi prestaneš, ak sa to nesmie. Zatiaľ sa víkend len začal, mm je v práci, dôjde okolo tretej. Vstala som tesne pred desiatou, dala si krupicu a prišla na koníka 🙂 Len začínam stresovať trochen, lebo ide pre mňa prelomový týždeň. Len dúfam, že je všetko ako má byť s drobcom. Ale nechcem sa plašiť, pokiaľ nekrvácam, je všetko ok, nie?

lucianak
14. apr 2012

@kacena85 Jeeej, a dneska krstinky? Tak si to uži a potom hoď foto nie len z tôrt, ale aj iné, oki? tešíííím

tinasc
14. apr 2012

@lucianak áno aj ja mám, ja mám také väčšie guličky, lebo iný som nezohnala 🙂 určite je všetko v poriadku, nám sa to minule skončilo v 11tt... ale minulý týždeň som bola v 11tt a na kontrole všetko v poriadku tak verím, že je všetko ok 🙂 a neboj sa ani ty 🙂

lucianak
14. apr 2012

@tinasc A ako si znášala ten osudový tt? V poho, či ani si na to nemyslela, že práve beží? Ja pevne verím, že je to ok, veď robím všetko pre to, aby aj bolo. A keď bola hlavnou príčinou hustá krv, tak už zrejme nie je hustá, keďže si od decembra pichám fraxík.

lucianak
14. apr 2012

@tinasc A od začiatku sa mi snívalo, že je všetko ok, keď som ešte ani nevedela, že som tehu. A keď som to už zistila, tak som mala tušáka, že to bude teraz všetko dobré a dočkáme sa bambuliatka 🙂 To je tiež pekné znamenie, ha? 🙂

tinasc
14. apr 2012

@lucianak ja som na to radšej ani nemyslela, po poradni mi bolo lepšie, aj preto, že stále len pokašliavam, ale to pripisujem tomu hnusnému prednisonu, však ho budem brať už len do konca bud. týždňa, tak snáď sa to zlepší... aj u Teba to bude v poriadku, ak bola na príčine hematka, tak to už je poriešené a v poriadku 🙂
a mne sa snívalo, že máme dievčatko 🙂 tiež znamenie?

lucianak
14. apr 2012

@tinasc Ja pevne dúfam, že je to tak. Mne dokina vravela, že pri najbližšej kontrole už budem môcť vysadiť prednison, tak sa teším, lebo som čítala v letáčiku, že počas tehu by sa nemal, ale tak isto vie, čo robí, ke´d ho mám tak dlho brať. Ja beriem len 2,5mg, ty akú máš dávku? Som zvedavá na ďalšie výsledky, ale ak boli tieto dobré, tak musia byť aj zvyšné ok. Aj utz a celé tehu budú ok, som presvedčená, že v poslednej tretine roka kočíkujeme 😉

tinasc
14. apr 2012

@lucianak ja beriem polovičku, čiže tiež 2,5 mg... no ja som sa doktora na posledy pýtala, že dokedy ten prednison, on, že maximálne ešte dva týždne a to bolo pred týždňom, takže ešte chvíľku ho budem brať 🙂 ale rada sa ho zbavím 🙂 ja uvidím bábo až 9.5. tak som netrpezlivá 🙂

lucianak
14. apr 2012

@tinasc Ja 24.4. a tiež sa neviem dočkať. Už som videla srdiečko, čo predtým nie, tak už to musí niečo značiť 🙂 A prednisonu sa hádam zbavím tak o 3týždne, kedy mám kontrolu na hematke. Duphaston neviem do kedy budem brať, možno do polky tehu a fraxík ma bude sprevádzať až do konca.

tinasc
14. apr 2012

@lucianak a kedy si bola naposledy na kontrole? no ja beriem ešte utrogestan, ten tiež začnem pomaly vysadzovať, lebo ten sa smie tiež len v prvom trimestri... na štítnu žľazu Euthyrox, no máme toho dosť 😉

lucianak
14. apr 2012

@tinasc Tak to nám teda naložili, fakt, ale postupne všetko vysadíme a budeme čisté 🙂 Na hematke som bola 4.4. a na gyn 22.3. Takže koooooooooopec času odvtedy prešlo., ale pomaly sa to kráti, tak sa teším na to fakt.
Ja viem, že je eče skoro, ale pozerám na pupoč. krv. na nete a zisťujem čo a ako. Dokonca som videla aj odber naživo na praxi po pôrode 🙂

tinasc
14. apr 2012

@lucianak ja mám u dcéry odobratú pupoč,. krv, jediné čo je na tom negtívne je, že je to dosť drahé, ale aj druhému dám a dúfam, že to nikdy nebudem potrebovať 🙂 no takže tiež ideš po mesiaci na utz 🙂 našťastie že mne hematka vyšla dobre, lebo si neviem predstaviť dennodenne pichať si injekcie a ešte k tomu, že sa už nebude dať do bruška, ale keby trebalo, vydržala by som aj to 🙂

lucianak
14. apr 2012

@tinasc Ja som čítala, že niektoré si celé tehu pichajú do bruška. ja striedam so stehnami.
No teraz som čítala diskusiu o tej krvi, tak vraj to je len biznis a ak chceš darovať, tak väčšinou povedia, že jej bolo málo. Aj sestre povedali, že mala málo, takže nič z toho. A vraj sa to využilo len 2x v čr a usa. Tak ja neviem, ale človek nikdy nevie. Zatiaľ mám čas na takéto rozhodnutie, ale začalo mi to nejako vrtať v hlave 🙂

lia2712
14. apr 2012

Ahojte som tu nova,chcem sa len spytat na jednu vec ,ktora ma dost zaujima...pred dvoma tyzdnami mi robili kyretaz ☹ a ja som si dnes zacala merat opät BT,bola dost vysoka 37,2, myslite,ze je to normalne? 😕 a tiez som citala,ze tehu test moze byt pozitivny este dlho po zakroku..ten som neskusala,ale vratila sa mi aj bolest krizov ,ktora sa po zakroku akoby stratila.dakujem za odpovede...

kacena85
14. apr 2012

@lucianak neboj vsetko bude aj je isto ok,nijaka ina moznost nie je,jasneeee
A dnes je len taka mini oslava a krstiny zajtra ;))

kacena85
14. apr 2012

@lia2712 aoj nerada ta vitam medzi nami,teplota este moze byt hore,aj hcg pomaly stupa,to mas aj tyn ovplyvnene,potrebuje telo cas aby sa dostalo do normalu,po prvej ms bude lepsie,keby nastali bolesti,krvacanie,teplota vtedy treba ist na pohotovost

lucianak
14. apr 2012

@lia2712 Tak to ma mrzí, že si sa sem pridala. BT môže byť vyššia, pretože hcg sa ešte z krvi nevyplavilo a telo si stále môže myslieť, že je tehotné. Ja som hcg asi okolo 10, a to som bola asi 4 týždne po zákroku. takže to aj tehu test by mi možno ukázal, že som tehu. Neboj, pomaly to prejde. A mali by ti teraz sledovať hcg, či to klesá pekne. Ale určite to bude všetko ok. Držím palce a veľa sily...

lucianak
14. apr 2012

@kacena85 Ja si to tiež nahováram, že musí byť vše ok. Iné nepripúšťam. Ale aj taká mini oslava je príjemné spestrenie 🙂

lia2712
14. apr 2012

@kacena85
@lucianak dakujem vam...tento tyzden idem na kontrolu,tak snad je vsetko v poriadku. ☹

lucianak
14. apr 2012

@lia2712 Určite bude. A v ktorom tt si bola?

lia2712
14. apr 2012

@lucianak bol to zaciatok 6tt...ale zacala som najskor spinit a potom vela krvacat :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre