Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
9. mar 2012

@vejvass viac menej to záleží len a len na tebe. Keď sa budeš cítiť na ďalšie tehotenstvo hlavne po psychickej stránke. Mne povolil po tretej mrche. Ale vtedy som nemala naj výsledky z hematológie tak mi odporučil počkať na výsledky. Je to individuálne. Ale myslím, že všetky čo mali v lete kyret tak sú už v druhom stave. Takže cca niečo okolo pol roka sa zadarilo. 🙂 🙂

kacena85
9. mar 2012

@kaculiatko88 heh vsetky nie ;))) a to dokonca este zo zimy min.roka,ale ja som vynimka tak sa isto zadariiiii

kaculiatko88
9. mar 2012

@kacena85 tak určite sa nájde pár výnimiek 🙂 🙂 ale nemyslela som to v zlom ... teba sa konečne začalo dariť 🙂 🙂 mrchu už máš tak šup šup do snažilkovania, že sa budeme z teba tešiť 🙂 🙂

sabaka
10. mar 2012

@vejvass @dada2011 @alenkam. je mi luto, ze vas musim privitat v nasej "partii" ja mam uz vyse 5 tyzdnov po kyrete a stale este cakam na mrchu. Ja osobne mozem len napisat, ze mne tu kocky hlavne na zaciatku velmi pomohli.
@dada2011 @hariet dievcata, mne moj gynekolog povedal, ze ked prestanem spinit a budem sa citit dobre mozem kludne zacat znova sportovat - vzdy som nejaky sport vykonavala a je pre mna tazke len tak sediet doma na zadku. pomalicky si davkujem behanie a 3 tyzdne po kyrete som skusila 1. krat. Necele 4 tyzdne po kyrete som bola v horach na 4 hod. nenarocnej ture. Tiez to potrebujem aby som sa citila v pohode a pomaha mi to citit sa lepsie. Neodporuca sa privelmi si namahat brusne svalstvo alebo vo fitness centre dvihat tazke ale inak ziadny problem. Joga je urcite super na telo aj na psychiku - tu by som tiez chcela vyskusat! 😉

sabaka
10. mar 2012

@kacena85 presne tak ako hovori @kaculiatko88 vsetko pekne po poriadku, najskor riadna pravidelna mrcha a coskoro sa mozes (me?) do toho vrhnut 😀 😀 vsak nenadarmo sa hovori "maj, lasky cas" - ja sa uz na ten maj spolieham! 😅 inak, poviem ti uprimne ze ta obdivujem za to ako si to zvladla s nervami rok! cakat na mrchu. Ja uz sa aj pomaly zacinam obavat co je to s tou mojou.... stale nic! 😔

sabaka
10. mar 2012

@alenkam. alchemilka sypana je udajne lepsia. a co sa tyka kyseliny listovej, je lepsie brat ju nadalej (resp. vobec neprestat ju brat) ak planujes dalsie tehu.

kacena85
10. mar 2012

@kaculiatko88 neboj pondelok volam dr a dufam, ze ma vezme len segra spominala, ze ma tusim dovolenku takze sa tam uz asi nedovolam tak pockam ked ma zobere a nech mi tu sliznicu zmeria a ked bude ok ide sa na toooooo 😀

kacena85
10. mar 2012

@sabaka ved ja sa nestazujem, tento tyzden ked mrcha dorazila a skoro na cas 🙂 tak som skoro aj odpadla, ved som to vobec necakala, aj dr ze no dufam, ze na dalsiu nebudeme zas rok cakat haha velky vtipkar jaaaaaaaaaj niekedy mam pocit, ze by sme k tym dr ani nemali chodit, ved vid moj pripad, ja som 3-4 mesiace nebrala nic co mi on kazal a pomohla som si sama s pani bylinkarkou a hladanim info na nete.
no moja ja ani neviem veru ako som to prezila, kazdy mesiac bolesti a mrcha nikde, uz to bolo na nervy ale tak som rada, ze to mam uz za sebou a uvidim co dr povie hadam sa k nemu aj dostanem lebo ma dovcu teraz kurnik akurat 😠

sabaka
10. mar 2012

no to mas pravdu ale zase nie je doktor ako doktor... ale priroda je nas najlepsi lekar!

kaculiatko88
10. mar 2012

@sabaka
@kacena85 tak ja od kedy beriem Gynex tak mám 28 dňový cyklus. Priam ukážkový.

Baby čo si myslite keď žena je chorá a mešká jej cyklus a // na teste?

monika2712
10. mar 2012

@kaculiatko88 ahoj ono zalezi ci berie nejake lieky? to pises o sebe ci o niekom inom? lebo ako lieky asi mozu ovplyvnit vysledok, ale ake a ako velmi netusim.

sabaka
10. mar 2012

@monika2712 ahoj. a ty sa ako citis? vsetko v pohodicke, dufam. kedy mas dalsie sono u lekara? 🙂

monika2712
10. mar 2012

@sabaka ahojky, mala som vcera 😉 citim sa oK, vcera bolo zle, jak keby na mna nieco liezlo a mam skaredy herpes na pere, tak dufam, ze to nebude mat ziaden vplyv na babo. Poradna dopadla super, babo ma 5cm, rastie ako ma 😉

kaculiatko88
10. mar 2012

@monika2712 tak lieky neberie žiadne. Len Paralen a veľa veľa čaju. O hovorím o kamarátke.

sabaka
10. mar 2012

to som rada ze rastie ako ma!!! velmi. inak, na herpes pomaha vyborne receptura nasich starych materi: vlastny moc. teda, ak to clovek zvlada naozaj ho pouzit ale tak no je to predsa vlastny moc 😎 ale vzdy lepsie ako nejake masticky, obsahujuce chemiu. pouzivat sa moze v tehu vraj lomaherpan

alenkam.
10. mar 2012

Ahojte, len som chcela, ze mi cosi puklo v podbrusku, utekala som na wc a vysla zo mna relativne velka krvava hrca a krvacam. Brucho ma boli ako pri ms. Dr vravela, ze ak vudem krvacat silnejsie ako pri ms, mam utekat na pohotovost, inak nech vydrzim do pondelka, kedy mam planovany zakrok. Tak som zvedava ako bude dalej....

vejvass
10. mar 2012

@kaculiatko88 ahoj mozem sa opytat ake vseliake vysetrenia ti robili teraz neviem ci mas za sebou jeden potrat alebo viecej?Lebo mne asi nebude robit ziadne testy ze preco som asi potratila ☹ Vraj sa robia az po druhom potrate pekne nie co si musi zena vytrpiet aby ju konecne skontrolovali.Tak neviem mozno keby som mala lepsiu gynekologicku tak ano no ale pockam na prvu mrchu pojdem k nej este na kontrolu ze co mi povie a potom si najdem noveho lekara.

kacena85
10. mar 2012

@alenkam. Aoj no ja som bola tiez pred kyretom na pohotovosti,mala som strasne bolesti aj krvacala tak si ma tam nechali a rano kyret.ked ti je zle chod radsej na pohotovost

kaculiatko88
10. mar 2012

@vejvass ahoj tak ja už mám za sebou 2 potraty. Bola som na genetike, hematológii a obvodnej /tá mi brala krv ešte na toxoplazmózu/ a ešte mi treba dokončiť imunológiu / na vylúčenie fókusov, a tam ti treba ORL, stomatologické, výtery z nosa a hrdla, moč/. Takže je toho dosť. Ja si myslím, že zmenou doktora nič nevyriešiš. Je tiež pravda, že sa som zmenila hneď po kyretáži. Lebo ten keď sa mu niečo nezdalo neurobil totálne nič a nechal ma čakať ešte dva týždne v neistote / žiadna PN, žiadne lieky/.

@alenkam. to je už spontánny potrat. Jednoznačne choď na pohotovosť. Keď to už z teba vyšlo tak ťa len vyčistia. Dajú ti lieky na stiahnutie maternice. Ja som tak prvé potratila. Choď na pohotovosť lebo môžeš vykrvácať a skončí sa to zle. Netreba to podceňovať.

tinasc
10. mar 2012

ahojte kočky, vidím že sa to tu hemží novými tehuľkami, veľmi veľmi gratulujem všetkým 🙂 nám sa podarilo druhé ivf, momentálne by som mala byť v 7tt, lenže.... chytila ma choroba už vyše 2 týždne mám riadny kašeľ a preto aj oprávnené obavy, keď si tým kašľom tak veľmi namáham brucho... snáď to dopadne dobre a nebude sa opakovať minulý rok... na sono idem v piatok...

vejvass
10. mar 2012

@kacena85 ahoj aha tak ty mas uz dva za sebou tak to mi jeta luto ☹ asi preto tolko vysetreni ale predsa je to lepsie ako nic a mozem vediet kedy si otehotnela po prvom potrate teda ak si bola aj po kyrete.ja musim zmenit gyn.lebo tuto co mam to je hroza a des uz som mohla mat 7 tt po zakroku a takto mam len 3 pretoze zbytocne som v sebe mala 4 tyzdne mrtvy plod.Aj napriek tomu ze som jej volala ze krvacam mi povedala ze je to normalne a mam byt len v klude ja sprosta som sa utesovala ze teda ak to vravi lekar tak asi ano a na pohotovost som nesla.keby ze idem hnet alebo keby sa jej aspon uracilo ma pozriet tak by to zistila hnet vtedy ze uz je zle ☹ Tie 4 tyzdne som bola v strachu a zaroven som sa vytesovala ze som tehu ☹
@alenkam. presne tak treba ist na pohotovost radsej aby si nedostala daky zapal alebo otravu.

vejvass
10. mar 2012

@tinasc gratulujem ja mam za sebou iba jedno IVF pri prvom tehu bolo krasne a bezrizikove samozrejme ze ma drzali na rozikovom ale pocas tehu som ziadny problem nemala.teraz po 5 rokoch som otehotnela ale uz spontanne ale zial v 13 tt mi zistili MA takze mam za sebou 3 tyzdne od potratu.
Ale nezufam zacnem snazilkovat hnet po prvej mrche ak budem uz teda zahojena som zvedava ci sa nam to podari alebo uz nie ale tak ak nie tiez casom pojdem aj ja znovu na IVF teda 🙂

kacena85
10. mar 2012

@vejvass zle si klikla odpovedat si chcela inej kacene 😀

monika2712
10. mar 2012

@kaculiatko88 tak to je tazko povedat fakt. ale tak nech skusi test znova o par dni.. zrejme bude tehu.. lebo iba lieky podla mna vedia az tak ovplyvnit tehu test, choroba nie, choroba ovplyvni max to ze meska mrcha.

alenkam.
10. mar 2012

Uz som v nemocnici, neskutocne zo mna valilo, tak uz len cakam kym ma budu moct robit, kedze som o tretej jedla... Klepe ma od strachu, drzte palce, nech je vsetko ok...

kacena85
10. mar 2012

@alenkam. nebooooj, je dobre,ze si sla, radsej ako keby sa ma nieco zle stat, horucku nemas?tam si pod dozorom a uvidis vsetko dobre dopadne, ja som sa tiez velmi bala ale uspia ta a cochvila sa zobudis, drz sa myslim na teba 😔

kaculiatko88
10. mar 2012

@alenkam. myslíme na teba a držíme palčeky .. všetko bude dobré ...
@monika2712 no len dúfam, že sa jej to neodzrkadlí na bábätku a všetko bude OK. 🙂 🙂

kaculiatko88
10. mar 2012

@vejvass to si chcela asi mne písať. Nevadí. Ja som opäť otehotnela po 3 rokoch / presne rovnaký čas /. Prvé som mala len v 20 - tich rokoch. S priateľom sme si potom dávali pozor a zobrali sa až o 2 roky. A skoro rok sme sa snažili kým sa podarilo.

monika2712
10. mar 2012

@kaculiatko88 moja ved aj ja som bola chora hned na zaciatku tehu.. este som ani nevedela ze som, a tyzden som lezala s nadchou a kaslom a ladovala do seba paralen a kadeco. 😉

kaculiatko88
10. mar 2012

@monika2712 tak to už asi bude normálny príznak tehotenstva 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre