Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

nelia
9. nov 2009

Ja pijem alchemilku, tá je dobrá na posilnenie maternice.

micicka
9. nov 2009

za to je to zaujímevé aké rozdiely sú medzi doktormi - teda v postupoch. mňa sa gynekologička opýtala keď som prišla za ňou po prepustení z nemocky, bže nedali ste sa vypísať? ja že nie a vôbec mi nepovedala, bolo by dobré keby ste zostali doma a tak. a čo sa týka kontroly, tak nula bodov, nie ako nelia, že po týždni a potom ešte raz.... ale každý asi má iné skúsenosti

lesinka
9. nov 2009

VELVET, ja som mala mykozu uplne na zaciatku. hadam dva tyzdne po oplodneni (?). lekar mi dal vaginalny gel "gynazol". to som este nevedela, ci som tehotna. tak som si ho dala. ale mykozu som mala...hm hm ....tiez ma neskor napadlo, ci to bol dobry napad....

micicka
9. nov 2009

neila - ja zatial len ženský čaj, ktorý tiež obsahuje alchemilku, možno ho prestriedam s čistou, nech trošku posilním 😉

lesinka
9. nov 2009

inak baby, ako dlho po kyrete ste este krvacali resp. slabucko krvacali ci spinili???

micicka
9. nov 2009

lesinka - ja som krvácala cca 2dni, potom som ešte špinila, celé to bolo asi týždeň. prvé dni som mala ešte trošku bolesti, ale po týždni prešlo všetko - teda skoro všetko, slzičky sú sem tamešte aj dnes

nelia
9. nov 2009

Ale mykóza je vraj nebezpečnejšia na plod ako tabletky.. tak by som dôvod nehľadala v tom. Proste niečo nebolo v poriadku a preto sa to prestalo vyvíjať... príroda vie (väčšinou), čo robí 😔

nelia
9. nov 2009

Ako som už písala, ja som po kyrete takmer vôbec nekrvácala, len sem-tam trocha špinila, no teraz je to akési silnejšie. Ale o 2 týždne už pôjdem na tú kontrolu, tak dovtedy nebudem stresovať..

lesinka
9. nov 2009

hmm, ja este tak spinim, vlastne slabulinko krvacam, ci spinim. ja uz ani neviem. (na kyr. som bola vo strvtok.) a trochu ma boli podbrusko a mam trochu problem si sadnut na tvrdu podlozku...tak, ze ci je to ok?....ci som v "norme". 😨

micicka
9. nov 2009

baby, už nehľadajme, čo a prečo! keď teraz otehotnieme, budeme si dávať na seba väčší pozor a všetko bude ok 🙂 naozaj, sa som niekedy taká sibila 😀

nelia
9. nov 2009

Lesinka, myslím si, že kým nemáš kŕče, je to v poriadku.

micicka
9. nov 2009

lesinka ja myslím, že si ešte "v norme". musíš oddychovať, nenamáhať sa veľmi. ja keď som tie tri dni po kyretáži veľa pobehovala, tiež prišli bolesti, oddýchla som si a zase bolo v pohode

lesinka
9. nov 2009

hm, ok dakujem. som cely den sama doma na PN....uz by som chcela byt zdravaaaa.....pre mna, aj ked to teraz vyznie hrozne, bolo toto cele take male vykupenie. babo sa od zaciatku vyvijalo divne, pomaly....toto nebolo krasne tehotenstvo, z ktoreho by som sa tesila. to bolo.....utrpenie....cakat kazdy tyzden, ci narastlo....hm hm...ja som si za tym skutocne vydychla. teraz to citim ako zaciatok niecoho noveho a lepsieho.
si hovorim, ze asi si niekto nieco povedalo, ze si zasluzim pekne tehotenstvo, z ktoreho sa budem tesit 😅 nie taketo ustrachane...
ktovie...tak vymyslam taketo teorie...
a tesim sa na novy rok a jar.... 😉

micicka
9. nov 2009

lesinka naozaj je možno lepšie, že to takto dopadlo. ja sa priznám, ja som necítila také šťastie ako by mala mamička asi cítiť, aj keď som sa tešila. mám pocit, že moje telo cítilo, že nie je všetko ok, neviem či je to možné...
ja som sa bála "len" dva dni. v stredu som bola u doktorky a na sone a tam mi povedal dr. že jemu sa to zdá malé, že uvidíme a mala som ísť o dva týždne na kontrolu. to som už nestihla, o dva dni som potratila ☹

velvet26
9. nov 2009

baby, presne tak druhykrat to vyjde..
ja som krvacala len ten den kedy mi to robili, aj to len doobeda, poobede uz malicko a od druheho dna nic..dnes ma trosku pobolieva vajecnik, asi sa prebudza.. 🙂

micicka
9. nov 2009

ozaj dievčatá, tie čo ste mali spontánny potrat, mali ste nejaké bolesti, alebo ako "to" prišlo. pretože mne nič nebolo,mala som len také slabučké bolesti, že som si myslela, že je to z toho že som nebola "na veľkej". neviem či to mohol byť signál?

cukruska1920
9. nov 2009

micicka....mne to zacalo ako slabucke bolesti a potom sa to stupnovalo...myslim ako kontrakcie

micicka
9. nov 2009

cukrus, ja teda nič len tieto slabučké "tlaky". prišla som z práce, vyvárala som drahému, ktorý sa po mesiaci vracal domov. sadnem pred telku a cítim, že niečo niečo zo mňa ide. na záchode vidím, že krvácam a potom zo mňa niečo vypadlo ☹

velvet26
9. nov 2009

ja som mala MA, missed abort, ja som nekrvacala nic, zistil az dr. na sone, ze nebije srdiecko, este tyzden ma sledoval, ci je to tak, nekrvacala som vobec..

cukruska1920
9. nov 2009

mici... no ja som mala uplne kontrakcie...ale nevypadlo to zo mna tak ma museli cistit...a druhy potrat bol missed abort takze to mi len na sone zistili ze nebije srdiecko

micicka
9. nov 2009

zo mňa vypadlo, ale aj tak ma čistili. ale je to jedno, či tak alebo onak ☹ nikdy by som kvôli takýmto miernym bolestiam nešla k lekárovi. ale asi to tak malo byť, keď aj doktor mi hovoril, že sa mu veľkosť nepozdáva

cukruska1920
9. nov 2009

mici...ja som dnes absolvovala vysetrenia a vo stvrtok idem este na krv tak hadam sa pride na pricinu mojich potratov

micicka
9. nov 2009

cukruška držím palčeky aby si zistila prečo sa to stalo a ak bude všetko ok, tak aby si sa onedlho tešila 🙂 kedy začínate opäť s "výrobou" 🙂

velvet26
9. nov 2009

baby, musime veru mysliet dopredu a musime si vsetky slubit, ze sa nam to uz nestane a potom to aj tak bude... 😉

micicka
9. nov 2009

presne tak velvet! musíme sa sem tam navzájom povzbudiť, lebo aj ja mám ešte stále také premenlivé nálady ☹ a hlavne sa nesmieme stresovať,myslím si, že veľký podiel na tomto má aj stres, neviem ako u vás, ale u mňa určite!

nelia
9. nov 2009

Lesinka, ja som to cítila rovnako ako ty... od 5tt som ležala v nemocnici, pretože som krvácala a plod ešte nevideli, tak mali podozrenie na mimomaternicové.. po týždni plod uvideli, potom ma pustili domov, ale zase som začala krvácať, tak ma zase hospitalizovali a potom zistili, že plod sa zmenšuje, tak to museli ukončiť 😒 . Tiež som to teda mala od začiatku také všelijaké... tehu som si vôbec neužívala...
Na dnes sa lúčim... prajem krásne sníčky a zajtra bude zase o niečo krajší deň, lebo budeme o kúsok bližšie k vytúženému cieľu 😉 🙂

velvet26
9. nov 2009

tak micicka, musime sa povzbudit a podporit ale to uz aj robime, som preto moc rada.. 🙂
a veru, stres ma zly vplyv na vsetko, ja ked sa vratim do prace, tak budem mat komplet na salame ako sa hovori, aj ked mam taku naprd robotu s ludmi a dost stresovu, natlaky zo vsetkych stran, tak tam sa mu nevyhnem, no budem sa ho snazit aspon eliminovat.. 😵

micicka
9. nov 2009

ahoj nelia, pekné sníčky aj tebe 🙂

cukruska1920
9. nov 2009

mici..s vyrobou? 😀 no o dva dni mam podla sona ovulaciu...ale doktor sa na mna hned uskrnul nech nevymyslame kym neviem vysledky 😕 tak snad od noveho roka startujeme

velvet26
9. nov 2009

pekny zbytok vecera a krasne sny baby.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre