Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lu.lu.
19. nov 2009

zdravim vas zienky 🙂
koonecne si mozem sadnut, s kavickou 🙂 .inak ja ked som otehotnela,tak mi okamzite prestala chutit kava,ale uz sa asi vraciam do normalu.mam vsak iny problem-poslednych par dni mi neskutocne vypadavaju vlasy-dnes ked som ich umyvala,tak hruza...nikdy predtym som taky problem nemala.som rozmyslala,ci to nie je nahlym poklesom hormonov 😠 ma to stve. nemate s tym niektora skusenosti?
myslim,ze maly certik je na tom uz lepsie(klop,klop),ale necham ho uz do konca tyzdna doma.nech je v pondelok fit.

lenkka-tvoja dcerka uz je zdrava? ako sa jej paci skola? moj tiez zacal tento rok-uz rozpozna asi 20 pismen a take jednoduche trojhlaskove slova vie aj pecitat-sikovny po mamine 😀

velvet-ako prvy den v praci? tazka pohoda?dufam sa tam dlho neohrejes 😉

tak zatim.

janirea
19. nov 2009

pekny vecer babulky,
aj ja mam uz konecne trosku cas vas precitat

,,,mne skoro nic vtedy nechutilo,,ked som videla nieco dobre, tak som si povedala, ze aka mnamka, to si dam,,,no ale ked to prislo do ust, tak brrr,,,,,a ze vraj zdravo a pestro sa stravovat v tehu 🙂

inac lu.lu,,aj mne padali vlasy,,,kupila som si vapnik-horcik-zinok lebo som uz bola zufala, ked som sa zmyvala, tak tolko vlasov islo prec ,,,ale uz je to lepsie,,,,
fajn, ze je uz malemu lepsie,,,, 🙂 len, aby zase v skolke nieco od inych nechytil,,,ale tomu sa asi velmi vyhnut neda

velvet26
19. nov 2009

caute babulky,
ja dnes spim u rodicov, lebo manzelik ide zajtra do skoly skoro rano cestuje a mna by nemal kto hodit do prace...tak budem po dlhej dobe spat vo svojej byvalej detskej izbe, terajsej pracovni mojho otca.. 😀
v praci celkom ok, cele doobedie som si citala len postu maily..a tlacila novinky v predpisoch, cha budem mat co citat cez vikend...inak celkom ok..neriesim a neprezivam to nejako intenzivne... 😅
inak, s tym padanim vlasov, ja som na tom uplne rovnako ako vy, tak mi zacali po zakroku padat, horor, tiez som si kupila vitaminky, ja mam okrem toho cierne dlhe vlasy, tak ich vididim uplne vsade tusim... 😠

lu.lu.
20. nov 2009

ahojte kocky,
dnes je tu nejak tichucko. ste vsetky v praci? alebo uz tazko vikendujete? my tu mame dnes cely den skaredo,prsi...tak akurat som sa s betarom presla do obchodu...nastastie uz je zasav normale=vymysla somariny 🙂 ale radsej ako byt chory no nie?
som dnes 11. den po kyrete a este stale trosku spinim,je to ok?ako dlho po ste vy este krvacali alebo spinili?chcela by som sa buduci tyzden objednat na uzv. dufam vsetko fajn bude...

cukruska1920
20. nov 2009

ahoj lulu...ja som tu...ja som spinila asi tyzden...potom to preslo

lu.lu.
20. nov 2009

ahoj cukruska, tyzden? hmmm ja uz skoro dva, ale je to celkom slabe, tak sa este nechcem znepokojovat.
p.s.-nemas nahodou novu fotku?peknucki ste tam 🙂

velvet26
20. nov 2009

caute kocky,
konecneeee viiiikeeeend.. 😉 ako sa mate, co porabate?
hej, cukruska si dala fotecku, pekny parik ste, svedci vam to spolu..
ja som si dnes vybavila vymenny listok od jedneho gyndosa, aby som mohla ist na hematologicke a infektologicke vysetrenie...super dr. pacil sa mi jeho pristup...
inak, ja tiez spinim, no len trosku, to su asi tie najmensie zbytky, co som este mala...chvalabohu, ze idu von aj tie..
lu.lu. pekne sa objednaj trebars na buduci tyzden na ten ultrazvuk, nech ti ho urobia..

cukruska1920
20. nov 2009

lulu....mam...som mala morsku pannu ale admini mi ju zmazali 😝 😀

velvet...dakujeme 😉

baby boli ma brucho...asi sa mi blizi tretia mrcha 😉

lu.lu.
20. nov 2009

cukruska- to je supis, to je co-tesit sa na mrchu?
velvet-v dobrom ti zavidim, ze si mozes pobehat vsetky vysetrenia, so mnou to je zo zahranicia na dlhe lakte 😒
vcera som volala na slovensko na hematologiu, vysvetlila co a ako-a ze sa na mna teda pozru ale az 15.2.(to ja uz chcem vedy na babatku pracovat)
este vyskusam druhej lekarke v pondelok zavolat a aj na endokrinologiu...
a chcem vyskusat aj mojho obvodaka tu v anglicku, ci by ma niekde neposla, sa mozno nadomnou zlutuje

cukruska1920
20. nov 2009

lulu...mmh...len co z toho ked este nemozme snazilkovat....po prvom potrate sme uz po tretej mrche isli

velvet26
20. nov 2009

lu.lu...to az taky neskory termin ti dali?? teda, urcite zavolaj este do inej nemocnice, nech ti daju skorsi, ja idem na buduci tyzden..alebo skus v tom anglicku si tie vysetrenia vybavit...drzim ti palce.. 🙂

na tu infektologiu sa objednam, aj ked neviem kedy, ked bud. stredu mi budu brat na tej hematologii asi dost krvi a ja mam take zily o nicom tak asi az na ten nasledujuci tyzden by som isla...nech sa mi ruka zahoji trochu... 😅
inak, ten dr. je fajn, ze ked budem mat vysledky, nech mu hned zavolam, pytal sa, ci chcem ist aj na geneticke vystrenie a urobit si vylet do blavy, no to si nedam robit, aj on hovoril, ze to je nepravdepodobne, ze by sme mali nieco s genetikou..doniesla som mu sampanske a veliku milku, nechcel zobrat, no nechala som mu to pekne tam, lebo aj dost po telefone sme odkonzultovali, aj smskami a ozaj sa unuval, bola som tam az po praci, t.j. aj jeho pracovnej dobe..ale je to moj klient, pozname sa dlhsie, tak preto bol ochotny..
inak, povedal, mi ze ked budem druhykrat tehu, ze mi hned nasadi duphaston...normalne mi cital myslienky, ja mam vsetko z konika uz nastudovane, ze co treba.. 😀

cukruska1920
20. nov 2009

velvet....ked nebude nieco v poriadku ani duphaston nepomoze....ja som ho brala od zaciatku a nepomohlo 😔 proste ked tam nieje nieco v poriadku tak nezaberie

velvet26
20. nov 2009

cukruska, hej to viem, to je jasne, ked je nieco zle, geneticky chybna bunka, vajicko, ci spermia, tak nepomoze nic... 😉 no duphaston neuskodi, je tam tusim progesteron, co niekedy v tehu chyba...ide o to, ze moj dr. ked som sa pytala, ci mi ho da, tak nebol moc nachylny, urcite viem, ze keby som ho pritlacila, tak mi ho da...no ten jeho postoj k tomu...no kazdy dr. je iny, v niecom lepsi, v niecom horsi...tento napr. ked som s nim konzultovala telefonicky tie zbytky v maternici, tak hovoril, ze by urcite vykonal dalsiu kyretaz..takze co dr. to iny nazor..
cukruska, kedy sa budete moct znova snazit..?

cukruska1920
20. nov 2009

no uvidime podla vysledkov... chcela by som v januri zacat...ale uvidime ako dopadnu vysledky 😒

velvet26
20. nov 2009

🙂 cukruska, ja verim, ze vsetky budeme mat vysledky na jednotku a budeme sa moct zacat snazit, ked budeme na to pripravene...

cukruska1920
20. nov 2009

velvet...to praveze nechcem aby boli na jednotku...ked sa nanic nepride budem zas len trpnut ze sa to zopakuje...a treti krat uz nechcem 😔

velvet26
20. nov 2009

jaj moja, prepac, nejako som to nedomyslela, hej, ty si po druhom missede..tak pevne verim, ze to bude len nieco,co sa ĺahko upravi liekmi..nebojkaj, a ktore vysetrenia mas uz za sebou a kt. ta este cakaju?

lu.lu.
20. nov 2009

tak to sa dufam vsetky stretneme v nasej novej teme, aky "pracovny nazov" sme tomu dali velvet?
Jeden anjelik v nebicku, ale od februara zdrave babatko v brusku? 🙂
ja uz by som tak velmi chcela buduce vianocemaleho chrustika

lu.lu.
20. nov 2009

a velvet, chces aj zmenit lekara? ked jeden ti predpise dupaston, druhy sa neurazi, ze konzultujes aj s inym? 😉

velvet26
20. nov 2009

lu.lu, aj ja pevne verim, ze buduce vianoce uz budeme traja, musime... 😉
no, ci sa urazi, asi nie, lebo nevie, ze som bola aj u toho druheho, ja mu to samozrejme hovorit nebudem.. 😀

velvet26
20. nov 2009

a dr. zatial nebudem menit...ten moj je dobry, no z kazdeho sa snazim ziskat len to najlepsie... 😉

cukruska1920
20. nov 2009

velvet... mam za sebou sono, kultivaciu krcku, stery, a teraz cakam na vysledky trombofilnych mutacii a toxoplazmozy 😕

velvet26
20. nov 2009

tak to je dolezite, hematologia,uz si spominam, pisala si o tom, ze ti bral dr. krv na tie trombofilie a mutacie...kedy bude vysledok, to tusim dost dlho trva..

cukruska1920
20. nov 2009

no sestricka mi kazala zavolat koncom novembra ale pochybujem ze uz budu...ale ak nie tak do vianoc urcite...

micicka
22. nov 2009

ahoj baby,kde ste kto, tu sa to nejako vôbec nehýbe - našťastie! čo už máme novú tému? a ja o tom neviem 😕

lenkka81
22. nov 2009

Ahojte baby...Aj ja mam novinky, kedze moj gynekolog mi tten vymenný listok na hemat. nedal, vyuzila som iné zdroje a bola som za mojou lekarkou praktickou, no a ta mi ho dala. Sestricka na hemat. bola strasne zlatá, konzultovala som s nou prvý krat len telef. a povedala mi, ze sa mam prist ukazat a podla toho co sa má riesit, tak má objedná. Tento stvrtok som mala volno este po chripke, tak som znova volala na tu hemt., ze ci budu rano ordinovat a ze ci teda mozem prist...No samozrejem nahoda, ale lekarka mala dovolenku, tak som sestricke povedala, ze to je kvoli potratu a ona mi hovorí ze tak nech aj tak dojdem rano, ze mi porobi tie odbery a ze ma nachystá lekarke na buduci tyzden...Bola som milo prekvapená, pretoze som si mysela, ze lekarka ma posle domov, ze po prvom raze to nerobia, ale vypadá to tak ze predsa by som sa mohla pohnut z miesta. Ale nakoneic som sestricke povedala, ze som po chripke, tak sme o odlozili o dva tyzdne...Uvidime co sa bude diat, ale pokial existuje nejaké vysetrenie, ktoré moze co to zistit, tak by som to rada vyuzila...Zajtra konecne nastupujem do prace, vlastne som PN od 20.10,2009 prerobila som len jeden den a drapla ma ta chripka, tak už sa veru aj tesim. 🙂 🙂 🙂 Este som daco babky chcela, konzultovala som MA s lekarom na www.antikoncepcia.com a daco hovoril o infektologické konzilium.... 😨 Poculi ste také daco?? O co vlastne ide? Len mi napísal, ze po MA to dava robit pacientkam...Ak by ste daco o tom poculi, budem rada, lebo neviem o com je rec. Prajem pekný novy tyzden 🙂 🙂 🙂

lu.lu.
22. nov 2009

ahoj micicka 🙂
veru je tu ticho, asi vsetci tazko vikenduju,ja aspon hej.prave priatel otvoril flasu vinka,tak si dame 😉
ako sa mas?

micicka
22. nov 2009

ty lu.lu to je aká náhoda. my si tiež s tým mojim dávame vínečko 🙂 a už sme kúpili aj tequilu na tú našu párty 😎
som si vybavila u známej, že mi 2.12. urobí odbery na genetiku, tak sa teším, že aspoň niečo si nechám vyšetriť. chcela som behnúť aj obvodnej, že či by ma niekam tiež neposlala, ale má tam stále veľa pacientov, tak ani nechcem veľmi chodiť medzi chrípku...

lenkka - to je super, že máš možnosť vyšetriť čo najviac, nie sú všetci zdravotníci na jedno kopyto. ale inak je to sila, že gynekológovia sa na nás vykašlú a v ústrety nám idú v podstane nezainteresovaní ľudia 😠
a čo je to infektologické, to teda neviem. ale jedna suseda, sa mojej maminy pýtala, že či som mala nejakú infekciu? že by to bolo niečo s tým?

velvet26
22. nov 2009

ahojte baby,
jaaaj, nejako som sa sem cez vikend nedostala, v sobotu som si citala nove predpisy do prace, potom sme boli s kolegynou na nakupoch po obchodoch a zavrsili sme to opijasom mensim, bolo dobre... 😀
dnes sme boli u nasich, dosiel aj bracho s frajerkou, oslavovali sme jeho narodky...bolo fajn, sampano som si po dlhej dobe dala...mnam.. 😵
to infektologicke vysetrenie je vraj dolezite, ja nanho tiez idem..neviem presne, co budu mi tam robit, asi zase brat krv, zajtra sa planujem priamo objednat, mam ten vymenny listok a cislo na konkretnu lekarku, no asi to dam az na bud. tyzden, kedze v stredu ma caka ta hematologia a tam mi urcite rozpichaju ruku jedna radost.. 😠

velvet26
22. nov 2009

inak, ja tiez este stale spinim, dufam, ze to uz skonci..nie je to vela, no nech sa uz vsetko vyplavi, nech mozme zacat novy mesiac..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre