Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

shania31
28. apr 2011

@margetakuska
Špinenie niekoľko dní pred krvácaním môže byť prejavom poruchy druhej fázy menštruačného cyklu (luteálnej fázy).
keď je to len 1-2 dni, to je ok...

margetakuska
28. apr 2011

@leleh notak dúfam, že sa to fakt upraví je to divné... najskôr normalka a teraz toto.. prvú mrchu po kyrete som mala normálnu takú ako vždy a teraz toto... ale šak veď neni to nejaká veda 😉
@vera_t 😉 cítim, že dostanem lebo mám bolesti ako pred mrchou takže viem že dojde len teda to špinenie som nemávala, no ale teda vitej špinenie 😀

@shania31 tak ja dúfam a myslím, že už zajtra mrcha dojde ďakujem za vysvetlenie 😉

mia55
28. apr 2011

@leleh ja neberiem ziadne ATB po kyrete...hm....to musim?

katkarv
28. apr 2011

@mia55 mna nechali po druhom kyrete bez ATB a skomlikovalo sa to,nakoniec mi museli dat aj tak.mala som bolesti a dostala som zapal

mia55
28. apr 2011

@shania31 to ma velmi mrzi sa to skoncilo potratom ked ste sa tak dlho snazili. Bola si aj na nejakych vysetreniach ktore by potvrdili ci si ok? Alebo muz niekde u urologa...
Tak ja len cakam na vysledok histologie. Inak brala si aj nejake ATB po kyrete? Zevraj to predpisuju ale teraz s abojim ze ja ich nemam tak neviem preco mi ich nepredpisali.
Ja som z Bratislavy a ty?

vera_t
28. apr 2011

a ake tabletky vam predpisali? Ja som brala len nejake velke biele(ledva som ich prehltla) v nemocnici ale to neviem ci nebolo proti zrazeninam kedze som tam bola dlhsie...a potom mi predpisali na zastavenie laktacie.

@katkarv a Katka ako dlho po kyrete si mala pri prvom raze zapal? dakujem

zuzzuli
28. apr 2011

@mia55 mne tiez lekar odporucil antikoncepciu po kyrete na 3 mesiace 😉 ... co som citala fora tak nikto to nespominal ale ja si myslim ze to nejaky zmysel ma, takze som sa tomu nebranil 😉 ... a co sa tyka antibiotik po kyrete, ja som ich dostala este v nemocnici injekcne v priebehu nasledujucich 12 hodin po zakroku

mia55
28. apr 2011

@katkarv mne davali ATB cez infuzku to som sa pytala sestricky tak neviem ci to je to iste 🙂

shania31
28. apr 2011

@mia55
Ani ja som nebrala po kyrete ziadne ATB - pila som hlavne alchemilkovy caj
Ano aj ja som z Bratislavy a kam chodis k dokimu?? GPN?? 😎
ano manzel bol vysetreny - je ukazkovy 😀
ja som tiez absolvovala nejake vysetrenia, brala som lieky a mala som naplanovane aj dalsie vysetrenia, ale zistila som, ze som tehotna (tak to potom padlo)
uvidim teraz, co mi povie doki na kontrole - chcem sa ho opytat, co so mnou dalej.......

mia55
28. apr 2011

@zuzzuli presne ako pises, aj ja sm ich dostala cez infuzku tesne po zakroku, kvapkalo mi to celu noc. Takze asi nam to dali vtedy. A co sa tyka tej antikoncepcie, ja totis este kojim malu, tak mi povedal ze ak nebudem kojit tak vtedy by mi ju odporucil aby sa maternica kvalitne stiahla a dala dokopy. Lenze ked kojim tak neviem ci ju na tie 3 mesiace budem brat a nechcela by som odstavit svoje dieta koli tomu. Kedy ti odporucil lekar otehotniet najblizsie, mne povedal ze najlepsie az po roku, ja by som chcela aj skor ale bojim sa teraz. Totis otehotnela som velmi skoro po prvom dietati, mala mala 5 mesiacov ked som ostala tehotna a to mi aj gyndos povedal ze to mohol byt tiez zatazujuci faktor k mojmu potratu. Okrem toho som malu kojila pocas tehu a dvihala na ruky kazdy den - ma vyse 8 kg ak nie 9....tak neviem. Aky mas nazor na branie Femibionu po kyrete alebo ako podporia planovaneho tehu? 🙂 A tebe kedy robili kyretaz? Si ok?

leleh
28. apr 2011

@mia55 no mne ATB dali este v nemocke, vyznelo mi to tak ze to davaju automaticky po takomto zakroku aby sa predislo komplikaciam, lebo v maternici mozu byt ranky a hrozia rozne infekcie a zapaly....prizvukovali mi dobrat cele balenie.Ked som sa isla hlasit k svojej obvodnej gynci do 3 dni od prepustenia z nemoc. tiez sa ma hned ako prve pytala ci mi predpisali tie ATB doxybene lebo ak nie tak ona by mi ich dala. Citala som si aj letacik z nich a su to hlavne na rozne infekcie a nakazy pohl.org. ako su chlamydie a pod. takze preto to davaju preventivne

mia55
28. apr 2011

@shania31 ten alchemilkovy caj je aky prosim ta? teda pisete tu o tom ale neviem naco je dobry a vhodny...odkial si?
Tak ja som porodila zdravu dcerku pred vyse pol rokom, takze mna dr. ani nedal vystrit co sa tyka nejakych vysetreni ci mozem byt tehotna a ci som ok. Berie to skor ako nahodu ze sa to stalo, pritom zdoraznuje ze som mala rizikove tehotenstvo vzhladom nato ze mam doma male dieta a teraz mu davam za pravdu, ale nemohla som inak o malu sa bolo treba starat a ked nevie este chodit musela som ju dvihat na ruky.. ☹

mia55
28. apr 2011

@leleh hm...tak ja neiem mne ich nedali ako domacu liecbu ale este v nemocke, neviem ci su to tie iste....

shania31
28. apr 2011

@mia55
ten caj je velmi dobry na regeneraciu, posilnenie maternice
z BA som

mia55
28. apr 2011

@shania31 dakujem 🙂myslis ze sme mali brat tie ATB? uz som z toho pekne zmatena... ☹

shania31
28. apr 2011

@mia55
vies ja som zastanca- naco pchat do seba ATB, ked to nie je nutne??? kyretaz podla mna nie je az tak komplikovany zakrok jak ine operacie- kde je pravdepodobnost zapalov a komplikacii omnoho vyssia
a ty si z BA z ktorej casti?

mia55
28. apr 2011

@kvietocek55 ahojcek aj ja som po kyrete smiem sa spytat kedy si po tomto zakroku otehotnela?

vera_t
28. apr 2011

http://www.burko.sk/rodinka/alchemilka obycajna... tu je velmi pekne a podrobne pisane o alchemilke

mia55
28. apr 2011

@shania31 ja som z BA NOve mesto a ty? Tiez si to myslim, a zrejme oni vedia komu ATB dat a komu nereba, lebo ja som mala zakrok bez komplikacii...bez teplot, vsetko ciste, pytala som sa svojho dokiho co ma robil povedal ze je vsetko v poriadku a ak nebudem mat teplu zvysenu a nejake hodnoty v krvi (tam by urcite videli ci sa tam nieco zanieslo zapalom) tak mozem ist domov...

vera_t
28. apr 2011

no zistila som ze cez ten odkaz to nejde otvorit 😅 ...tak ak niekto chce tak si dajte do vyhladavaca alchemilka a 3 odkaz v pdf formate - alchemilka obycajna

shania31
28. apr 2011

@mia55
presne jak pises 🙂
ja BA - Petrzalka 😀

mia55
28. apr 2011

@shania31 vitaj 🙂 a tesi ma 😀 spolubojovnicka...

kvietocek55
28. apr 2011

@mia55 ahoj, no ja po dvoch MS.. čo boli necelé dva mesiace.. poctivo som pila alchemilku asi 2 týždne 2x denne, brala wobenzym na odporučenie lekára a neskôr som začala hneď brať femibion.. asi záleží v ktorom tt si potratila.. tak do toho 8 tt podľa mňa stačí čakať aj 2 MS.. nech sa organizmus naštartuje..

katkarv
29. apr 2011

@vera_t kyret mi robili vo stvrtok a nedali mi ATB,mala som cely víkend bolesti a dost som krvacala,sla som v pondelok k lekarovy a hned mi dal sumamed.Pri prvom kyrete mi ich dal este v den kyretu a bolo to v pohode.

nat28
29. apr 2011

Ahojte kocky. Tak ja hlasim bliziacu sa ovulku - testy silneju, tak konecne ideme na to. Brala som fytosoju, pijem alchemilku, tak snad sa coskoro zadari. Inak ten Wobenzym co tu spominate je skvela vec, tiez som ho po kyrete poctivo brala 😉

lussinkaaa
29. apr 2011

@nat28 Ahojky, velmi drzim palce, aby vam to vyslo 🙂

katkarv
29. apr 2011

@nat28 ja uz radsej nehlasim ovulku a ked moja tiez pride onedlho.Tebe vsak drzim palce,snad to pomoze 🙂 Tiez setrite naboje ako my?

nat28
29. apr 2011

@katkarv no az tak velmi sme nesetrili, lebo sa mi trosku asi skratil cyklus (posl. dva 35dni), takze sme ovu cakali az buduci tyzden. Vcera som mala skoro pozitivny test, tak sme sa dnes rano radsej posnazili 😎 aj cez vikend budeme. poobede este testnem ci palica nezhrubla. Ale poviem ti, som normalne napata, ze konecne ovulka ktoru mozeme vyuzit. Aspon sme sa niekam pohli. Ty si robievas testy, alebo merias BT?

nat28
29. apr 2011

@lussinkaaa Ahojky, dakujem 😉 Ty si ked mala kyret? Uz sa snazite, ci este nie?

katkarv
29. apr 2011

@nat28 ja meriam BT a ovu bolesti mam take ze ma paralizuju na par hodin,aj cyklus mam dost pravidelny 28dnovy.No my sme minuly mesiac nesetrili a nepodarilo sa,mozno aj kvoli tomu ☹ Teraz chceme setrit od dnes do Utorka a v stredu ma byt ovulka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre