Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vivienkata
18. apr 2011

@lea1333 ahoj v decemri som bola na kyrete.

vivienkata
18. apr 2011

@flowerfairy ahoj dal mi duphaston mam brat 2 krat denne rano a večer

arcitap
18. apr 2011

je to smutne,ale mne robili tento zakrok ,ktory mlade baby skor poznaju ako potrat v 11stom tyzdni tehotenstva. a co sa stalo? v 8tom tyzdny na kontrole stale neboli dvojickam vidiet ozveny srdiecka. a v 10tom tyzdny uz ostali len prazdne komorky a zarodky nikde. vraj niekedy telo takto dokaze zabsorbovat plody ☹ v 11stom tyzdny po 3ch kontrolach a videnia ze to naozaj zmizlo som musela ist na zakrok. bola som na antolskej v bratislava-petrzalka,musim povedat ze pristup bol ok. nasledne som krvacala 21 dni.potom to na tyzden preslo a dalsich 10 dni krvacanie. no teraz cakam,vraj 3 mesiace. aby som sa skor dala do kopy odporucam rady pana Havelku http://www.havelka-astral.cz dal mi niekolko azijskych medicin na rychlejsie zahojenie a obnovu a samozrejme podporu plodnosti. od vtedy sa citim omnoho lepsie 🙂 odporucam

mimi1111
18. apr 2011

@katkarv ako vies???jaj nebud smutna raz sa nam to vsetkym podari no aspon dufam uz aj ja zacinam pochybovat 😢

spagetka_
19. apr 2011

ahojte, chcem sa s vami podelit o moje pocity... vcera som sa dozvedela, ze moja suseda je tehotna... snazili sa len 3 mesiace... velmi im to prajem, su to uzasni ludia a zasluzia si to... no o to väcsi smutok na mna dolahol... moja tuzba po babätku je teraz ovela väcsia, nedokazem mysliet na nic ine ☹ ... navyse aj dalsia suseda ma babätko, chodi ho okolo nas kocikovat a ja len tisko zavidim...
uz davnejsie sme si hovorili, ako by bolo fajn byt spolu na materskej... no ked sme my zacinali, oni o babätku este ani len nerozmyslali... a teraz je uz v 9 tt a my este ani len nemozme zacat pracovat na babätku... kiez by sa nam to potom podarilo cim skor, aby sme sa mohli spolu tesit z nasich brusiek 🙂
no mam pocit, ze ked sa budeme znovu snazit rok ako predtym, tak pridem o rozum, pretoze vsade naokolo su male deticky a nam zostal len smutok... onedlho som uz mohla kocikovat a takto budem pozerat, ako kocikuju iny...
ako sa z toho vsetkeho nezblaznit? navyse moj muz je v poslednej dobe akysi podrazdeny, nervozny, co mi na nalade tiez nepridava... ked sme cakali babätko, bol ako vymeneny... kazdy den mi hladkal brusko, prihovaral sa mu a ocka mu ziarili stastim... som ani necakala, ze to bude takto prezivat... stale sa ma pyta, kedy budeme pracovat uz na babätku... zlaty 🙂

zaira301
19. apr 2011

ahoj @spagetka_ ..... viem čo prežívaš, prežívala som to aj ja.... neviem, koľko máš rokov, ale u mňa ešte zohrával aj vysoký vek, kedže som 38 ročná a už bol najvyšší čas na bábätko.....prvé v 37 som mala choré na Daw. syndrom 🙂 musela som v 6 mesiaci ísť na potrat ☹ ...veľmi to bolelo...všetci naokolo sa ma vypytovali čo sa stalo a to ma ešte viac zraňovalo....otehotnela som za pol roka a potratila som opäť ☹ .....potom sa mi nedarilo otehotnieť...kedže som zistila, že ovulácia nebola ako predtým ale oveľa skôr a my sme sa snažili v nesprávnom čase ☹ .....a za 8 mesiacov som otehotnela opäť...bála som sa veľmi, či dieťatko bude zdravé...mala som problémy...ale zatiaľ je všetko OK....ešte som stále na rizikovom.....ja som tiež bola smutná z toho, že sa nám nedarilo, ale neboj, raz sa ti to podarí, netreba sa vzdávať....držím ti palce a veľmi ti želám, aby sa aj tebe čoskoro podarilo otehotnieť 🙂 ahoj

zaira301
19. apr 2011

....opravujem toho smajlíka ☹ ...nejak omylom som ho tam dala

katkarv
19. apr 2011

@mimi1111 uz druhy den mam bazalku 36,6t takze kazdu chvilu cakam mrchu.Ked som bola tehu neklesla pod 36,8t.

katkarv
19. apr 2011

@spagetka_ uplne ta chapem,ja nemam sice v okoli babo a deti uz mam ale vydala som sa druhykrat a velmi tuzime po babu.Tiez ked vidim brusko alebo miminko som hotova,tisko zavidim ale potom si poviem ze nemozem vediet cim vsetkym si museli aj oni prejst kym sa im podarilo.A tvoj muz,mozno sa ti to len zda,teraz si citlivejsia tak to mozno inak vnimas.

flowerfairy
19. apr 2011

@lea1333 Ja som bola uz 9.decembra, takze 4 mesiace. snazit sme sa zacali po druhej mrche, ale tusim uz po prvej sme si raz nedali pozor. Po troch cykloch sa podarilo, ale ktovie, ako to dopadne....

flowerfairy
19. apr 2011

@spagetka_ @katkarv Presne, ako hovorite, ani ja nemozem vidiet tehulky a to mam pocit, ze ked niekam idem, tak sa to len tak hemzi bruskami. Aj svagrova priatelka, ktora otehotnela az po mne uz ma velke brusko. Ja viem, ze nemam co hovorit, ked som mala dve ciarky, ale este stale som chora a to o dost viac ako ked som vtedy potratila, takze uz si ani netrufam dufat, ze by to dopadlo dobre. ☹

Ale co, musime verit, ze sa nam to vsetkym raz podari, ved si to zasluzime! A nase buduce deticky tiez.

flowerfairy
19. apr 2011

@vivienkata Aha, to som uz pocula, vela bab to berie na udrzanie tehotenstva.
Mna objednala az na buduci stvrtok, ked som chora, tak by asi vysledky z krvi boli skreslene a ze z takeho malickeho sa este neda nic povedat. Takze sa budem nervovat este tyzden .........a vlastne aj potom.... ☹

vivienkata
19. apr 2011

@flowerfairy držim ti palce aby to bolo ok a daj mi potom vediet ako si dopadla a zatial bud kludna

flowerfairy
19. apr 2011

@vivienkata Dakujem moja, snazim a na to nemysliet. Aspon to bude uz prvy den 6. tyzdna, tak mozno uz bude vidiet srdiecko...ak bude..... Citala som, ze srdiecko zacina bit na 23 den od pocatia. U teba uz by to tiez malo byt, nie?
Ozaj, ku komu chodis na gyndu? Ja som tiez z KE.

nat28
19. apr 2011

@katkarv no a dr sa vyjadrila v tom zmysle ze na to netreba brat lieky ani ked otehotnies? To ti povedala hematologicka, alebo na gynde?

nat28
19. apr 2011

Kocky uz aj ja sa k vam pridam ak mozem, mozno si ma niektore pamatate, chodila som do tejto temy vo februari kedy som v 11 tt potratila dvojicky ☹ Teraz mam 2.ms prave a zaciname sa snazit pri najblizsej ovulke. Mam z ebay nakupenych 200 ks ovu testov tak ideme hrr do toho. Aj sa tesim aj sa bojim. Ale viac sa asi tesim lebo verim ze sa to podari coskoro.

vivienkata
19. apr 2011

@flowerfairy jej si z ke , ja chodim k doktorovi adamovi unho som rodila moju malu zabku teda jeho som si vybrala k porodu a teraz na poliklinike na terese ma ambulanciu tak som bola za nim po kyrete povedala som mu co sa stalo a ako sa chovala ku mne byvala moja gyn. po kyrete tak som k nemu prestupila .a musim povedat som velmi spokojna ako ma ludsky pristup a je aj dobry lekar. aj ja len na to cakam kedy bude vydieť srdiecko aby sme vedeli ci je to zdrave tehu .dufam ze bude, inak po tych tabletkach ma boli dost hlava.tak dufam ze to prejde. a odkial si z ke ak sa smiem opytat ak chceš mozeš mi napisat do posty

katkarv
19. apr 2011

@nat28 to mi povedala hematologicka ale este vymyslela jeden odber na ktory idem zajtra.Na to ci bude treba brat lieky som sa jej nepytala lebo ma nahnevala ze to nic nie je.

lea1333
20. apr 2011

@katkarv no mozno ani nie tazsie ale musim sa rozhodnut bud alebo!

lea1333
20. apr 2011

@flowerfairy hlavne mysli pozitivne a hlavu hore chapem ze mas strach ale bude dobre uvidis ja som este stale nedostala prvu mrchu!!!!a som uz na nervy baby moze sa stat ze aj ked som nemala prvu mrchu a a milovali sme sa naplno aby som ostala tehu???podla mna nie sak tam nebola ovulacie ci? 😅

mirka321
20. apr 2011

@lea1333 stať sa môže, poznám prípad , že zostala tehu...
ale neboj, ja som prvú mrchu po kyrete dostala po 8 týždňoch a bola som z toho tiež riadne na nervy....

lussinkaaa
20. apr 2011

@lea1333 Ahojky, no jasne, ze je to mozne 🙂 Ale takisto je mozne, ze Ti mrska pride az po 8 tyzdnoch. Ja sa tesim, ze som ju dostala presne po 29 dnoch, ako je moj obvykly cyklus, tak dufam, ze aj druha bude taka presna a budeme sa moct opat snazit. Drzim Ti palce, nech to vyjde tak, ako si prajes 😉

nat28
20. apr 2011

@katkarv hlavne sa nenechaj odbit, mam pocit ze vacsina lekarov je platena za odbijanie ludi, hlavne zien tuziacich po babatku a tvaria sa ako keby sme boli vsetky obycajne hysterky. Som zvedava co ti na to povedia na gynde. ja uz som sa pri lekaroch poucila z vlasntej chyby ze ked ma vyhodi dverami pridem oknom 😀 Ale inak sa to niekedy zial neda...

katkarv
20. apr 2011

@lea1333 ja si meriem bazalku od kyretu a mala so ovulku na 15 den od kyretu.Aj sme sa snazili ale nepodarilo sa.Kolko ti uz meska?Mne dosla na 44den

katkarv
20. apr 2011

@nat28 dnes som bola na ten odber co este vymyslela,vysledky budu o 2tyzdne.Uz zacinam spinit,zacina mrcha ☹

lussinkaaa
20. apr 2011

@katkarv Ahoj, to ma velmi mrzi ☹ . No nesmieme prestat verit, ze sa to raz podari. Urcite sa to podari!

katkarv
20. apr 2011

@lussinkaaa raz urcite ano,ked my po kyrete by sme chceli hned 😝 🙄

mimi1111
20. apr 2011

@katkarv to ma mrzi neboj coskoro sa to podari prepac nemam tolko teraz casu sem chodit ja tiez uz trpnem ci mrcha dojde a uz teraz som stoho nestastna ☹

nat28
20. apr 2011

@katkarv spinit mozes aj pri tehotenstve 😉 neboj, bude to dobre.

katkarv
20. apr 2011

@mimi1111 ty este nezufaj ale mne uz klesla bazalka dnes na 36,5t takze nic stoho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre