Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarra
7. jan 2011

@dana1972 asi záleží od lekára, ale aj ja idem po prvej mrche na kontrolu. Ja si myslím, že je lepšie ak ti skontroluje či je všetko v poriadku.

marikac
7. jan 2011

@adikad prepac, nasla som zle cislo, nebudem ta strasit,ziadne infekcia 😒 ty si potratila spontanne?

adikad
7. jan 2011

@marikac No pred tehotenstvom som si dala urobit vytery na chlamzdie, ureaplasmy a mykoplasmy, aj ked som nemala ziadne problemy, ale tolko sa tu toho popísalo. Ked som si sla k dr. po vysledky, tak som uz bola tehu a on z toho nebol nadseny, lebo som mala pozitivny test na ureaplasmu, ale uz ma nemohol zacat liecit, kedze sa tam beru antibiotika. Tak si aj myslim, ze to bola prícina mojho potratu, som bola zvedava ci mi to zistia aj na histologii. Teraz po mrche ma prelieci a potom dufam,ze sa nam to podari.

marikac
7. jan 2011

@jarra ja zistujem,ze ovulaciu som od kyretu este nemala a to som dnes 33 DC, asi zajdem na vyvolavacku. 😔
tak uz som zmatena....raz mi to najde infekciu,raz nie...ale tak ked pises ze si mala + urea, tak som sa nesekla
uvidim,ake vysledky budem mat ja. Ja este len idem na stery. A vraj po mrche.ktora nechce prist ☹
do kelu.

jarra
7. jan 2011

@marikac ako vieš? robíš si testy?

adikad
7. jan 2011

@marikac No podla mna hej, ked mi uz ani nic nenasli v maternici, len nejake zvysky ale do spravy mi napisali MA, tak sa v nich vyznaj teraz. 😖 😖

adikad
7. jan 2011

malinovka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marikac
7. jan 2011

@jarra aj testy, aj teplota... ☹

jarra
7. jan 2011

@malinovka333 tak skús zavolať dr a informuj sa u neho, povedz mu o čo ide a uvidíš, možno ťa zavolá na odber skôr.

jarra
7. jan 2011

@marikac podľa teploty by som sa asi po kyrete neriadila, ale ak aj testy ☹, ja som skúšala jeden v stredu a bol negatívny - to bolo 17 dní po potrate..

adikad
7. jan 2011

Ja som mala uz ovulku,tiez si meram BT.

adikad
7. jan 2011

@marikac no,tak to je moj pripad. Dufam,ze po prelieceni bude vsetko v poriadku. Najhorsie na tom je,ze to ma skoro kazda tretia zena a ani o tom nevie. Ja som mala vysoke hodnoty povedal moj. dr.

marikac
7. jan 2011

@jarra uz ma to stve. Akoby nestacil MA, este aj ovulka si robi co chce. Cert aby to vzal. A nechcem zase cakat do nekonecna na mrchanu. Potom stratim cas. Ja chcem rodit este tento rok 😀

marikac
7. jan 2011

@adikad uvidime. Mozno to najdu aj mne,ale hlavne nech to liecia, ked najdu.

marikac
7. jan 2011

@adikad ukaz graf

jarra
7. jan 2011

@marikac Dobré predsavzatie 😉 , aj ja by som chcela ale asi to nestihnem..

jarra
7. jan 2011

@marikac koľko dní po kyrete si začala merať?

adikad
7. jan 2011

@marikac ja som mala hlien, tak som si len vtedy zacala merat a mala som zvysenu BT a este aj mam a to som 3 tyzdne po zakroku.

vivienkatka
7. jan 2011

@rena mne to robila doktora hancikovska fakt ako pristup tam je fakt jak naoza´ako na pase spravali sa tak ako k zvieratam ja som sa strasne tesila na babo ale tak to dopadlo ze 12tt som prisla o mojho anjelika v čera to bolo 4 tyzdne po zakroku teraz som rada ze mam toho doktrora a dufam ze bude všetko v poriadku a podari sa mi otehotnieť .mne lekar povedal že o3 mesiace v pohode,este stale pijem a ten cajik tak dufam ze bude ok . a ty moja ako to zvladaš?

marikac
7. jan 2011

@jarra stihas, preco nie,este kopec casu, ale zase netreba nim mrhat.Zacala som merat na 28 Dc, kedy samozrejme nedosla cervena kamoska 😀
tu je moj vytvor, http://www.fertilityfriend.com/home/marikac

@adikad no ja mam teraz nejako mokro,ale ovulkovsky hlien to nie je. Neviem co to moze byt,je to kremove, take som mala vzdy a pocas tehu -hojne.

usjak
7. jan 2011

baby mne meranie BT tak trochu pomohlo odputat myslienky od toho co sa stalo a sustredit sa na to co bude.. dovtedy som netusila ako sa da pekne odsledovat cyklus podla teploty.. teraz cakam ovulku po dvoch cykloch, ale este stale mam trochu obavy, ci je ten spravny cas na snazenie, ci este nepockam aspon mesiac.
@marikac a nemozes byt tehu?

marikac
7. jan 2011

@usjak teoreticky ano, prakticky nie....ako viem, pri tehu mam BT nad 37,1 a ovulak pozitivny....a ovulak je negativny a teploty naprd..
najskor mam anovulacny cyklus ☹

dana1972
7. jan 2011

@jarra ja si to myslím tiež......určite pojdem nech ma pozrie ...

jarra
7. jan 2011

@marikac no ja začnem až po 2-3 cykloch, a pri mojom šťastí to určite nebude na prvý šup, takže to už asi nestíham. Inak podľa toho grafu to fakt vyzerá na anovulák, ale ešte by som nevešala hlavu..
Inak baby neviete, ak mi už raz robili ten ster na tie ueroplazmy a pod. ešte na konci roku 2009, je dobré ich zopakovať, alebo ak som to mala vtedy ok, tak netreba?

marikac
7. jan 2011

@jarra ak si ich mala ok, a mas toho isteho partnera, tak netreba znova 🙂
tiez si myslim,ze je to anovulak ☹

rena
7. jan 2011

@vivienkatka urcite bude vsetko v poriadku budem drzat palce.ja som o tom lekarovi pocula je ozaj fajn ja mam v meste doktora matii je tiez fakt dobry keby som ho nemala tak neviem aj dost ma povzbudil.tak ja len dufam ze vsetko bude v poriadku.v pondelok idem na ultrazvuk ku tej doktorke co my robila zakrok tak nech len to je dobre.aj ja so zacala pit ten caj je fajn mam rada bilinkove caje.tak budem drzkat palce aby vsetko bolo ok

vivienkatka
7. jan 2011

@rena aj ja to držim palce nech je všetko ok,

jarra
7. jan 2011

@marikac ok, tak som rada, ešte sa pre istotu spýtam dr., ale ďakujem 😉

solinkarka
7. jan 2011

baby...vcera som vam pisala o tych mojich krcoch..dnes znova to iste 😒 ani chodim nemozem 😒 mali ste to niekto??

marikac
7. jan 2011

@solinkarka ja nie ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre