Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
19. dec 2009

ahojte kocky,,,
tak stromcek mam uz hotovy je krasny...moj milacik..cerveno zlaty, aj ked mam radsej striebornu, no neodolala som tejto klasickej vianocnej kombinacii.. 🙂 a nie je to ziadne prditko, 2.20 m..ma...spic musel dat manzelik, to by som nijako nedociahla.. 😅

velvet26
19. dec 2009

cukruska, len bud pekne v teplucku, teraz ked sa uz snazite o babatko nemozes ostat chora..
mne sa mrska teda rozbehla, dost silna veru je..dr. hovoril, ze bude silnejsia ako som bola zvyknuta..nuz nevadi, brusko ma neboli vobec, tak je to ok.
co inak porabate?

zuztek
19. dec 2009

ahojte, pridavam sa k cerveno-zlatemu stromceku, este chcem nanho zavesit nejake medovniky, ale najprv ich musim upiect 😅

velvet26
19. dec 2009

zuztek...hm..medovnicky a hlavne ich vonu mam velmi rada...a na stromceku mozu vyzniet velmi pekne...
tak nech sa ti vydaria, ja nepeciem ani nevarim,na stedru veceru ideme svokrovcom a potom aj nasim pozriet, tak nam zabalia vsetkeho..a vlastne ani nie je nejako cas, robim aj 23 do 17 hod.. 😠

zuztek
19. dec 2009

tak, uz mam napecene 🙂 ani ja nevarim, na Vianoce chodim domov, a priatel k sebe domov, takze ked nas oboch nabalia, mame jedla na tyzden 😀

veru, aj ja robim az do 23, a potom aj medzi sviatkami a na Silvestra 😖 inak robim aj zajtra, ale dufam ze do obeda skoncime... normalne rozmyslam o zmene roboty, lebo pracou cez vikendy aj sviatky sa k babatku len tazko dopracujem 😒

zuztek
19. dec 2009

inak medovnicky na stromceku su fakt velmi pekne, robim ich kvoli tomu kazdy rok, zopar zavesim a zvysok pojeme 🙂
a este rada robim kolieska pomarancov napichane klincekmi, necham vysusit a tiez zavesim na stromcek

lenkaxy
19. dec 2009

ahojky bamulky 🙂
zuztek aký máš recept na medovníčky, ja som rozmýšlala ich tento rok skusiť urobiť, no ale neviem, neviem. Zatial som sa dopracovala len ku kupe mendovníka a marlenky. Inak ten medovník nemá chybu - je trošku iný ako marlena, mnam. Už somrzožula asi polovicu 😀
Inak teraz sme sa vrátili s manželíkom z mesta. Sme boli na varené vínko na námestí - júúúj taká nádhera. Super atmoška, a aj som sa ku kostolíku nášmu zahľadela, aby nám doprial miminko, ale také bez pjoblemov.
A ako som si tak listovala spätne v kjoníkovi na našej témičke, tak som zistila, že sa to tu dosť kolootočuje okkolo toho vínka- hmmm, ale to je dobre. 🙂 🙂 🙂

velvet26
19. dec 2009

no sikulka, ja som navarila kuracie maso s omackou od oncle bens a opekane zemiaky, aj sused sa u nas naveceral, kedze sa hra u nas s manzelikom na pc, drtia futbal.. 😀 potom som pozehlila, okupala sa, chvilku citala casopis a uz som znova tu...
zajtra si chcem zafarbit vlasy, kupila som si inu farbu ako doteraz, svoje mam cierne, ved videli ste na fotkach zo svadby tak som si kupila tmavohnedu s troma tonmi odleskov..no aj tak mi to asi nechyti ako na obrazku, kedze mam moc tmavy zaklad..no nevadi..vyskusame..inak, tusim si dam spravit blede konce vlasov, cca. 10 cm odspodu, ze by boli svetle..no len par pramenov..neviem ako to bude vyzerat, no nejaku zmenu by som prijala...

lenkaxy
19. dec 2009

a kukám, že aj ja mám kopec preklepov z toho vínka.

Inak v tom meste me boli aj s našim labíkom, taká bola šťastná na tom snehu. A všetci ľudia obdivovali ako poslúcha. Dokonca sa u nás zastavil taký párik, že aj oni by chceli labíka, a že tá naše je riadena krásavica, tak som bol hrdáááá. 😉 😀 No a detičkám sa páčila, ked stála pri tom stromčeku a betleheme na námestí. Tak skoro by si ju človek pomýlil s ovečkou. xi 😀

lenkaxy
19. dec 2009

jooooj velvetka, ty budeš že aká krásavica. Akú farbu používaš, sa mi to podla popisu podobá na LOREALku

velvet26
19. dec 2009

a svoje vlasy nemam original cierne ale svetlohnede... 🙂
lenkaxy, hej, my sme tu viacere vinkove...ja som si dala dnes aj poharik cerveneho ked som zdobila stromcek a k veceri pohar bieleho, kedze cervene som uz dopila... 😀 no nic, doprajme si pokial mozme, potom uz nebudeme moc...

lenkaxy
19. dec 2009

velvetk kukla si tem moj vinš, pusti ešte raz zvuk a keep smile: http://www.vianocespolu.sk/#/posli-pesnicku/D4R...

lenkaxy
19. dec 2009

Aj ja som vínková s mm. a tiež to tak beriem, že potom už nebudem moct.... Som sa tak zamyslela, že či som si nedávala až príliš pozor v tehu 😒

zuztek
19. dec 2009

tu je recept na medovniky (asi 100ks):

500g hl.muky, 1 lyzicka sody bikarbony, 125g medu, 125g tuku, 3 vajcia, 50g mletych orechov, trochu skorice a mletych klincekov, 190g prask. cukru

vsetko spolu zmiesat, vypracovat cesto, rozvalkat a vykrajovat
ja na ne este davam vlassky orech alebo mandle (potom uz nemusim ozdovat a aj chutia lepsie), potriem vajickom a peciem 6-8 min pri 175°C

inak cesto vydrzi dost dlho v chladnicke, tak si to mozte rozdelit na 2x a dopiect zvysok inokedy

lenkaxy
19. dec 2009

Idem chvílku povečerať a vidíme sa pa pa.
Zuztek - mnaaam , dakujem velmi pekne za Rp. 🙂

velvet26
19. dec 2009

lenkaxy, jasne kukla som si tvoj vinsik, zlate to bolo...aj som si tam navolila svoje meno a kopec deti...ze si zelam... 🙂
a labradori su najkrajsi psikovia, velmi sa mi pacia...akej farby je ta vasa?

velvet26
19. dec 2009

bru chut k veceri lenkaxy a dojdi... 😉

velvet26
19. dec 2009

zuztek a s tou robotou to mame podobne, aj ja robim aj medzi sviatkami a aj na silvestra, otvorene mame do 12 no urcite tam min. do 14 hod.budem...no neva...buduci rok uz budeme pekne doma vsetky na materskej aj s nasimi krasnymi babatkami... 😵

lenkaxy
19. dec 2009

Tak už som tuuuu, zostali ste tu niekto?

velvet26
19. dec 2009

lenkaxy, ja som tu...no uz aj idem pomaly off, ideme si kuknut nejaku komediu...a ta farba na vlasy je od schwarzkopf natural and easy...vsak zajtra napisem, ci aspon trosku chytila...tak pekny vecer papa 😉

zuztek
19. dec 2009

velvet - dufam ze budes mat pravdu, minimalne ze uz budu v brusku 🙂

dobru nocku vsetkym

lenkaxy
19. dec 2009

Určite sa nám to podarí! Ved po tom všetkom si to zaslúžime 🙂 🙂 🙂
Tak dobrú nocku

vrabcek154
19. dec 2009

ahojte, tak ja som po ... vcera som zacala viac krvacat, a rano som uz isla zbalena do nemocnice, vsetko islo rychlo, sestricky a doktorka bola uplne super, o 6 prisieĺ pre mna manzel, len sme sa trochu pohadali.Mne doktorka povedala, ze nemusime cakat 6 mesiacov, ale 2-3stacia, ja som ale manzelovi povedala, ze chcem az v juni zacat śa pokusat o babo, mam bakalarku, a stresy, nechcem to uz znovu zazit. na to mi on povedal, ze hrozne vymyslam a ze sa to neda so mnou vydrzat, tieto vianoce su hrozne 😢 😢

velvet26
20. dec 2009

ahojte baby, ste tu dakto? 🙂
vrabcek, tak uz mas po tom...neboj, bude dobre..s tym manzelikom, to ma mrzi...on chcel skorej zacat skusat o babatko? asi bol sklamany, ked si mu povedala, ze az v juni zacnete....aj ked na druhej strane, ak ta caka bakalarka a vsetko okolo toho, to verim, ze by si bola radsej v klude...ved pozri, uvidis, ako sa budes citis, psychicky hlavne a mozno aj zacnete skor, teraz je to pre vas vsetko este cerstve...

velvet26
20. dec 2009

tusim som tu sama...no nic, idem si vyfukat vlasy, farbila som ich.tak uvidim, ake budu ked ich vysusim..a na obed ideme mojim rodicom, potom este nakupit, musim si dalsie vlozky kupit, lebo takuto silnu mrchu som teda v zivote nemala... 😅
tak pa kocky, poobede pridem...

cukor
20. dec 2009

.....vrabcek.....neber ohlad na manžela...ty budeš tehotná a ty maš byt v pohode....ak to cítiš až na jun,tak na tom trvaj. 😀
..a inak ja možem byt stastná ,že mam pri sebe velmi chápavého manžela a vzdy stál pri mne,podporoval ma v tých tazkych chvílach a som mu nesmierne vdačná za to aký je a aký je ku mne.......aspon v tom mam stastie...
.....

lu.lu.
20. dec 2009

ahojte kocky 🙂 😉

tak uz sa hlasim zo slovenska 😅 , stastlivo sme vcera docestovali, aj ked tesne pred priletom zacalo v blave husto snezit, takze dialnice boli uplne zasnezene....

my sme este v anglicku na letisku zazili sok, ked sa maly drobec stazoval, ye mu je zle, zacal sa skrabat, vyhrnie tricko a tam kiahne! 😕 kebyze sa vyhadze o den neskor, asi by nas ani lietadlom nepustili,ale nastastie sme tu, vcera sme este s nasimi do polnoci vinko popijali, tak sme si dnes s priatelom do 12 v postielke vegetili 😎

idem vas precitat, co mate vy nove, kocky

pa zatim 😉

velvet26
20. dec 2009

ahojte... 😉
luli...tak uz ste doma, super...a to malinky chudacik preto asi aj dostal tie teploty, kiahne mu zacinali..teeeda..takto si to nacasoval..no nic, pekne sa vylezka v postielke a po par dnoch mu to isto prejde...kiahnam sa proste nevyhne a radsej skor ako neskor...tak ste mali potom vcera pekny vecer aj s rodicmi pri vinku.. 🙂
my sme uz tiez doma, u nasich sme mali dobry obedik, aj nam pekne zabalili z neho maso s kapustou, zemiakmi a hribikmi a slepaciu polievku, taku mierne pikantnu, moj otec je hrozne na pikantne, tak asi tam aj nejake feferonky pohadzal.. 😀
este sme dokupili nejake darceky, a uz vegetime...

lu.lu.
20. dec 2009

ahoj velvet 😉
ako vyzeraju nove vlasky? chytila ti farba?

s tymi kiahnami- ja som celkom rada,ze ich dostal teraz.....pre tehotne zeny su kiahne velmi nebezpecne, ja som ich sice ako dieta mala, ale kebyze som teraz tehotna, asi by mi riadne lepilo,ze ci sa babatku nic nestane 😔
takto aspon, ked budem tehu, uz bude mat kiahne za sebou..........vo vsetkom treba hladat pozitiva 😉

lu.lu.
20. dec 2009

inak ja som tiez na pikantne, mnami 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre