Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mau
12. sep 2010

@kvietocek55 Ahoj, záleží od praktík lekára a je pravda, že porucha zrážanlivosti je príčinou potratov (poznám ženu, ktorá kvôli trombofílii mala tri potraty, kým donosila dieťatko). Niekedy ale lekári potrat neriešia ďalej, pokiaľ sa nejedná o opakovaný. Odporúčam, aby si sa na to pýtala sama! Drž sa...

kvietocek55
12. sep 2010

áno veď to.. počula som, že niektorí prvý potrat vôbec neriešia a vraj aj nárok na všetky tie rôzne vyšetrenia vzniká až po druhom potrate ☹ ale ja mám z toho hrozný strach, že by sa to ešte raz zopakovalo.. ani si to nechcem predstaviť.. aspoň tie základné by som chcela absolvovať 😒

mau
12. sep 2010

@kvietocek55 Verím, že sa vám to podarí... Najdôležitejšia vec pre teba je to, že nemáte problém otehotnieť! Sústreď sa na to... A možno bolo nakoniec lepšie, že to tak skončilo. Lebo akokoľvek kruto budú znieť moje slová, potraty v takom týždni sú väčšinou z dôvodu porúch plodu. Držím palce! 🙂

kvietocek55
12. sep 2010

@mau ono ja si to tiež myslím... aj keď som bola prvýkrát na pohotovosti s krvácaním, lekár počítal že by som mala byť v siedmom týždni.. Ale na ultrazvuku to vyzeralo len na štvrtý - piaty.. Ešte sa ma pýtal, či som sa nepomýlila v dátume. Uvidím čo mi povie zajtra môj doktor.. Ale minimálne na hematológiu by som ísť chcela.. odporučil mi to aj lekár ktorý ma v nemocnici ošetroval. Tak uvidíme..

anabela21
14. sep 2010

Pridavam sa do skupiny, o ktorej som ani netusila, no zivot mi takuto diagnozu priniesol. Prv pocit stastia a za par tyzdnov velky sok .... V piatok podla vsetkeho sa dostanem na operacny stol, velmi sa bojim, narkozu som v zivote nemala, myslite ze v Ruzinove moze na mna niekde blizko saly, ci izieb cakat manzel ?
Najradsej by som isla hned domov, bojim sa tam ostat .... citala som vela z diskusii na fore, je to strasne co vsetko si musi zena vytrpiet ....

strelmajsterka
14. sep 2010

Anabela21 ahoj, ja som sa zo zákroku vrátila včera. Mala som byť v 11týždniTT. V sobotu sa u mňa ráno objavilo krvácanie, tak som šla na pohotovosť...dúfala som, že to nebude to, na čo som od začiatku myslela, ale bohužiaľ. Plod vraj bol asi zaostalý, veľkosťou vyzeral na 8-9týždeň. Nuž čo sa dalo robiť, dali mi na výber potratiť sama v bolestiach a so stratami krvi, alebo ma vyčistia oni a bude to rýchlejšie hojenie, menej komplikácii a takisto menšie riziko infekcie. Nemala som nad čím váhať. Kým som sa nachystala na zákrok, zmierila som sa s tým a povedala som si, že čo sa malo stať, to sa stalo. Je lepšie, keď sa to stalo teraz, ako neskôr, alebo ak by sa mi malo narodiť choré alebo mŕtve bábo. Príroda to zariadi tak, aby to bolelo čo najmenej... a čo sa týka zákroku... nieje to nič strašné...trvá to cca 10 minut... ja som na stole povedala este všetkým "dobrú noc" a kým som dopovedala... už som spala. Zachvilku som sa prebrala... a už som kecala, sestričky sa na mne smiali ako som tárala... Po asi polhodke som sa napila a po dalsich 10 minutach som mohla z postele. Do rána a na druhý deň ma dosť bolelo pod bruchom, ale to už sa mi zmenšovala maternica. to tak bolelo ... na to mi pichli injekciu. naozaj nič strašné...
prajem veľa kľudu a pozitívneho myslenia 🙂 bude to dobre.

anabela21
14. sep 2010

strelmajsterka ...dakujem za povzbudive slova .... bodaj by som to mala za sebou tak rychlo ako Ty....Suhlasim s Tebou a argumentami...radsej takto ako sa trapit cely zivot ... ja by som mala byt teraz v 9 tyzdni, no podla lekara to zamlklo skor, ako to zacalo, takze ostala som kdesi v 3-4 tyzdni..nechal mi 10 dni , aby sa potvrdilo, ci ma pravdu, alebo je to missed abort ... v kabelke nosim papier s diagnozou, keby som zacala krvacat ... zatial sa drzim a musim vydrza do piatku ...pooobede mam ist k nemu ... Ty si mala nejake tehotenske priznaky ? Ja vobec, akurat mi meskal menzes a pozitivny test a nafuknute brucho a trochu bolestove prsia... Momentalne nic...prsia sa mi zmensili, ale brucho mam nafuknute stale .... takze operacii sa nevyhnem na 99% ....

kvietocek55
14. sep 2010

@anabela21 ahoj ja som to mala nápodobne ako ty... je to hrozný pocit... šla som na pohotovosť s malým krvácaním tak si ma nechali v nemocnici na pozorovanie, napichali ma injekciami, nadopovali liekmi... ale žiaľ nepomohlo.. zaspala som s kŕčami v bruchu a zobudila som sa asi o dve hodinky a kopec krvi podo mnou :(( zákroku som sa hrozne bála.. urobili to hneď doobeda.. od strachu sa mi tak triasli nohy na koze, že mi je teraz z toho smiešne.. doktor mi povedal, že som mala pulz 12O. Ale personál bol hrozne milý... a určite trvaj na tom, aby ti bol na blízku manžel.. ja som sa prebrala až na izbe a už ma držal za ruku.. a celý deň bol potom pri mne, hrozne mi to pomohlo. A pustili ma ešte v deň zákroku večer domov, keďže som nemala ani teploty ani bolesti... Takže držím palčeky, neboj zvládneš to a hlavne hlavu hore.. Utešujme sa tým, že príroda vedela čo robí.. možno to bolo menšie zlo.. :(

poliacik
15. sep 2010

@anabela21 neboj sa ničoho, ja som to absolvovala v pondelok, prišla som na 7.00 a doma som bola už o 15.00. Najhoršie bolo, že nadomnou bola pôrodnica a 4 hod, ktoré som oddychovala po zákroku, som počula tie malé anjeliky plačkať, hrôza. Ja som bola v 9tt, no potratila som v 6tt-zamlčaný potrat, bábo mi už bolo v rozklade.
Moje zlaté. Dnes je streda a už ani nekrvácam, a to som bola včera celý den v práci.
Neboj nič, usmej sa a povedz si radšej skôr ako neskôr 😕

poliacik
15. sep 2010

Žienky v pondelok som bola na kyrete, a cez víkend pred ním-zákrokom(t.j. sobota, nedela)sme mali s manželom styk, mohla som otehotnieť aj deň pred kyretom? 😒

markiza
15. sep 2010

@poliacik , ak si bola na zakroku koli neprospejucemu tehu, tak si jednoznacne otehotniet nemohla.

anabela21
16. sep 2010

poliacik,kvietocek55.....dakujem vam za vycerpavaju slova, uz sa to blizi, celu noc som nespala, snivalo sa mi o nemocnici, dnes este dokupim veci do nemocnice, ani neviem, co si vlastne zobrat, pripadam si ako debil, ale nikdy som tam nebola... o 16.00 sa mam hlasit, najradsej by som bola, keby ma este vecer pustili domov, ja mam strach tam ostat bez manzela .... V pondelok musim ist do prace, predpokladam, ze to zladnem, vsak dievcata ?

kvietocek55
16. sep 2010

@anabela21 no ja som mala pravdu povediac najväčší strach z tej nemocnice aj zo zákroku... ale nakoniec to nebolo také hrozné.. tiež som prvýkrát v živote bola v nemocnici. Keď mi lekár na pohotovosti povedal, že by si ma tam radšej na noc nechal, tak som sa brutálne rozplakala.. :(( ale nakoniec som bola rada, že som tam ostala. Keďže ideš na príjem až o 16.00, myslím si že ťa asi tiež na noc nechajú tam. Radšej sa na to priprav, aby si z toho nebola zostresovaná. Ale ber to aj tak, že je to lepšie pre teba, keby náhodou prišli teploty, alebo niečo... neboj vydržíš to.. Držím palčeky. Potom daj vedieť ako si dopadla.

juliana30
16. sep 2010

@anabela21,neboj sa,ja som bola tiež 31.8. na kyretáž,mala som missed,ráno som na 7.00 hod.prišla,o 10.00hod. ma zobrali a o 13.30 som už išla z nemocnice.Vobec nič to nieje,uspali ma a vobec som nič necítila.Dali mi potom infúzku,tá ma krásne vzpružila a mohla som ísť domov.Mala som si na sálu zobrať akurát nohavičky a vložku.A to je všetko.A máš prísť na lačno,keď ideš až o 16.00?To ťa tam asi nechajú do rána.Držím palce.

denisa287
16. sep 2010

Ahojte kočky,ja som tiez mala 1 kyretáz minuly rok v novembri.Skončilo sa mi tehotenstvo v 12 tyzdni spontannym potratom,z nicoho nic som zacala rano o 4tej krvácat.Sli sme do nemocnice a tak mi spravili ten zákrok,uspali ma na 20 minut,po zobudeni som nemala ziadne bolesti. Bol to najhorší den v mojom zivote,kedze babatko bolo vytuzene,planované.Teraz sme s manzelom velmi štastní,lebo sa nam po 5 mesiacoch od potratu podarilo otehotniet znova,teraz cakame babatko na február 2011.Prajem Vám prijemny večer

juliana30
16. sep 2010

gratulujem denisa287,aspoň niečo pozitívne,ja už netrpezlivo čakám na mrchu a hor sa do snaženia.Dúfam,že na druhý krát to vyjde.

kvietocek55
16. sep 2010

@juliana30 ahoj, a ty už ideš skúšať hneď po prvej mrche? ja po bábätku veľmi túžim, ale druhého tehotenstva sa hrozne bojím... :(( Ty si bola aj na nejakých vyšetreniach? Lebo mňa dr. poslal na hematológiu, ale tam ma objednali až na január :(( tak som z toho nešťastná, neviem či mám čakať alebo čo robiť vlastne... Je pravda, že keď som otehotnela tak som mala hrozné stresy a veľmi málo som jedla... tak to pripisujem aj tomu. Ale tiež sa bojím, že to môže byť niečo zle vo mne :(

juliana30
16. sep 2010

@kvietocek55 ahoj,idem skúšať hneď po prvej,doktor mi povedal,že nemusím čakať,mám počkať so sexom,kým nepríde mrcha a potom vraj možem skúšať otehotnieť.Určite budeme hneď skúšať,tiež veľmi túžime po bábetku a samozrejme,že nebudem mať kľud,až pokým neprejde aspoň 12tt,ale rozhodla som sa myslieť pozitívne,lebo tiež neviem,či som nepotratila zo šoku,lebo mame zistili vážnu chorobu,a veľmi som sa preľakla.Na vyšetrenia ma neposlal žiadne.Pevne verím,že na druhýkrát sa to podarí,ale mám tiež strach.To sa s nami už povezie...čo spravíš.Ja som zase jedla dvakrát toľko,ale som veľmi štíhlej postavy.No nikdy som nemala žiadne zdravotné problémy a veľmi ma táto situácia prekvapila.No pomaly zisťujem,že pomaly keždá žena v mojom okolí už min.raz potratila.Som zhrozená koľkým sa to prihodilo.Neviem,čo máš robiť,ale možno keby si otehotnela teraz je všetko o.k,fakt neviem.Ako to cítiš?Ja by som rozhodne do toho išla.Vyskúšam to druhýkrát a keby to nedajbože nevyšlo,tak až potom sa budem pýtať na testy.

kvietocek55
16. sep 2010

@juliana30 no ja keď tu tak čítam niektoré témy, najradšej by som tiež na to šla hneď 🙂 vraj po potrate je najlepšie do pol roka otehotnieť.. ale tak či tak, počkám aspoň tie tri cykly.. a skúsim pribrať aspoň trošku.. ja si myslím tiež že som potratila zo stresu.. bolo toho na mňa veľa. Možno nepočkám ani na to vyšetrenie. Inak sa cítim úplne zdravá a otehotnela som vlastne na prvý šup 🙂

juliana30
16. sep 2010

@kvietocek55,no mne povedala pani čo ma prijímala v nemocnici,že aby sme sa pokúšali tak o 5-6 mesiacov,ale moj gynekológ povedal,že možem hneď ísť na to,no plne doverujem mojmu lekárovi,keby povedal po 3 mesiacoch,tak ideme na to po 3 mesiacoch.Tiež som čítala,že niektoré baby hneď otehotneli a majú zdravé detičky.Nám sa podarilo na druhý mesiac,rátala som plodné dni,mrchu som mávala pravidelnú a ukážkovú,lenže ako to bude teraz neviem,mám už aj dosť rokov a či sa zadarí....možno fakt otehotniem až o 6 mesiacov..uvidíme.Ja som tiež nebola na tom dobre psychicky,ale teraz sa snažím nad všetkým sa povzniesť a brať ohlady už len na seba.No tak ma počkaj,napíšem keď príde mrcha a budeme doma silno sexovať,aby sme založili nejakú novú tému 🙂 napr.júl 2011 🙂Čo povieš?

kvietocek55
16. sep 2010

😀 no tak ja ešte predsa len počkám tie tri cykly xi xi dala som sa na PN aby som si trochu oddýchla a v pondelok idem na kontrolu na gyndu.. mne v podstate môj lekár nič dokopy o tom nepovedal, vôbec mu nedôverujem a preto sa ho aj chystám zmeniť. Tak sa zatiaľ riadim pokynmi čo mi dali v nemocnici. Mne môj lekár povedal, že prvé tri mesiace sú vždy veľká lotéria a to je úplne normálne že som potratila a nemám to brať ako tragédiu... takže asi tak 😒 ale sexovať trebaaa a veľaa, šak treba nacvičovať 😀 tak držím palčeky 🙂 a daj vedieť ako si dopadla

juliana30
16. sep 2010

o.k.pevne budem dúfať,že sa stretneme v nejakej príjemnejšej téme.Mne skončila dnes PN,zajtra idem do roboty...už teraz nevládzem vstať... 🙂A presne tak,pokým sa tie deti nosíš pod srdcom,máš strach,aby bolo všetko v poriadku,a keď už sa narodia,celý život sa budeme o ne zase aj tak báť...nekonečný kolotoč...tak ti želám veľa optimizmu a drž sa.pa :D Určite sa ozvem.

denisa287
16. sep 2010

@juliana30 Dakujem pekne,drzim palce a strasne vela som toho prečitala o tom,ze po kyretázi,ze sa lahko otehotnie a tehotenstvo je uspešné.Nám sa podarilo otehotniet po 2,5 mesiacoch snazenia sa

kvietocek55
16. sep 2010

@juliana30 presne ako hovoríš 🙂 tak aj tebe veľa šťastíčka nech sú čo najskôr // 😉

denisa287
16. sep 2010

@kvietocek55 Kvietoček len klud,vsetko bude dobre,druhe tehotenstvo sa urcite podari.Ked som ja potratila,tak mi to pripisovali znami kamarati,rodina k tomu,ze som bicyklovala,ze som letela 1 krat,ze som sa tiez nervačila,ale niektoré zeny mozu robit hocico,aj tak o dietatko nepridu.Takto sme to mali napisane vo velkej knihe. ☹ Tak ako som pisala juliane30,tak druhé tehotenstvo sa na 99 podari ženám uspešne dotiahnut do konca a naozaj som počula aj o tom,ze netreba čakat 3 mesiace,ale po prvej menstruacii sa zacat snazit znova.Pokial tvoje telo je pripravené na materstvo psychicky aj fyzicky tak sa to podari.Drzím palce 😵

kvietocek55
16. sep 2010

@denisa287 no bodaj by si mala pravdu... 🙂 ja už asi aj potrebujem ísť do práce aby som prišla aj na iné myšlienky, lebo stále len premýšľam a prečo, ako, kedy... 😖 snáď to príde nejako samo 🙂 ukľudním sa a ideme na to 😀

denisa287
16. sep 2010

@kvietocek55 Po potrate som ledva cakala kedy ubehne ta doba a mozme sa snazit znova,taka som bola sklamana ked mi prisli menée.Uz som to vzdala,zacala som cvicit zumbu,kupila tabletky na chudnutie ....ale este pred uzitím tabletiek som si spravila test a bol pozitívny.Bola to velká radost ale aj obrovitánsky strach.Zijeme v Uk a tu sa k lekarovi tak casto nechodi a ani rizikove tu neexistuje.Teraz idem az po 9 tyzdnoch znova na ultrazvuk,tak som zvedava čo mi povedia.

heveri35
16. sep 2010

ahojte dievcata,ja som mala tiez MA,7.9 som bola na cisteni.

kvietocek55
16. sep 2010

@denisa287 hej to som počula že v UK je to úplne iné ako u nás... je to zvláštne.. ale zas na druhej strane, krajina by to mala byť vyspelejšia, no tak neviem no.. Ale držím palčeky, nech ten UTZ dobre dopadne a babenko bude už len rásť.. 🙂 ja len tíško závidím, ale prajem Ti nech Vám to vyjde.. 😉

weverka11
16. sep 2010

dievcence drzte sa, ja som si tým presla 11/2008 v 9tt. Vtedy som mala novú prácu, strasné stresy, manzelstvo v troskách, prerábali sme byt a aj ked sme mimi chceli, nezabudnem na to, ako som si tyzden pred spontannym potratom povedala, ze to babatko teraz nemá príst a potom sa stalo toto. Davala som si to za vinu a vela nocí preplakala... ☹ dali sme si pauzu - teda hlavne koli mojej praci. Medzitým sa dalo manzelstvo dokopy, byt prerobil, v robote pohoda a v marci nam to vyslo na prvy šup 😀... Teraz sme v 31tt a na maličké sa aj s manzelom strááásne tesíme a chystáme vybavičku. Manžel mi je oporou a to som potrebovala.
@kvietocek55 To bábatko vie, kedy má k vám príst a vyberie samo cas, kedy budete rodinka 🙂 Takze drzim palce, nech vam to vyjde tak krasne ako nam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre