Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

majuschka76
14. dec 2010

@petra53 ahoj,ja som 20.10.prežila to isté,tiež som mala MA,bola som tak isto v 10.týždni,ráno som šla do poradne a dr.mi povedala,že nevidí srdiečko.Bol to najhorší den v mojom živote,ja ti verím,že sa nemožeš pozrieť na tehuľky ja tiež,mám švagrinú tehotnú aj 3.sesternice,švagriná čaká bábo v máji a náš anjelik sa mal tiež narodiť v máji,veľmi im želám zdravé bábätká,len to bolo zo začiatku ťažké sa s nimi stretnúť.Ja som už mala dve mrchy,my sa už snažíme,veľmi si želáme ešte jedno dieťatko.Prajem ti veľa síl do dalších dní,aby si sa rýchlo pozviechala a čoskoro sa tešila z // na teste...

vivienkatka
14. dec 2010

@petra53 ahoj oresne chapem ako sa citiš aj mne vo stvrtok robili kyret bola som v 11tt a velmi ma to vzalo ja mam doma 2 ročne dievcatko a tiez som mala problem sas poziret na tehu alebo kocik a to v pondelok som bola na kontrole u gyn. a presne v tedy ma objednala ked mala poradnu sedela som v cakarni 3 hod a boli tam same tehulky bolo mi priserne len som sa ovladala aby som neplakala . ja viem ze je to tazke ale mas aspon partnera ktory stoji pri tebe nie ako moj nechal ma v tom samu a jedine co povedal stalo sa a tvaril sa ze nic sa nedeje od kyretu sme sa len hadali a ignoroval ma a spraval sa ku mne chladno ,, az na dnes rano večer som mala bolesti a všetko mi prislo luto tak ma od stredy večera konečne objal a povedal ze je mu luto, tiež to prživam bolestivo tešila som sa hrozne na mimi a toto sa stalo a este pred vianocami , a zajtra mam skusky na vodicak a vobec nemam naladu sa ucit a sa neviem sustrediť., ale chcem to nejak zvladnut dostat sa z toho uz len kvoli malej bambulke ona nemoze za nic,a tebe moja prajem aby si bola silna ja viem lahko sa to hovori ale mysli na drobca čo mas doma ,mne pomohlo aj to ze som sa poriadne vyrevala a zapalila som sviečku za mimi a stale to boli ale uz neplacem aspon cele dni nerobilo to dobre ani mne ani malej aj teraz sa snazim tvariť pred nou že je všetko ok ale ked pride večer a kazdy spi ja stale myslim nato,,a teraz este mam aj ten zapal mne nedali hned antibiotila až v čera gyn, dala lebo som mala od piatku teploty, a velmi mi pomohly aj kočky tu na koniku tiez si prezili svoje a nejlesie ta pochopi taka osoba ktora to prežila tak sa drž .

petra53
14. dec 2010

@majuschka76 ahoj, ďakujem 😔 tak vy sa už snažíte o stošesť? A to ti doporučil aj lekár, či na vlastnú päsť? Ja by som tiež veeeľmi chcela babätko čím skôr, ale bojím sa skúšať skôr ako dovolia. Mne môj gynekológ este pred potratom povedal, že mi doporučuje počkať až 6 mesiacov, na druhý deň mi po kyrete ten čo mi ju robil povedal, že tri mesiace. Tak neviem. Ale voči môjmu dokimu mám plnú dôveru, urobím ako povie. V PIA idem na kontrolu - k tomu čo robil kyret a potom sa mám zastaviť za mojím lekárom, tak sa ho chcem všetko popýtať. Tebe držím palčeky, nech sa Vám čím skôr podarí babulko a hlavne nech celé celučičké tehu prebieha bez problémov... snáď sa stretneme aj ako šťastné tehuľky 😵 😵 😵 Inak ak sa môžem spýtať - mrchu mám čakať mesiac po kyrete? Či? Musím sa v PIA doktora všetko popýtať...

@vivienkatka ahoj, ďakujem veľmi pekne... no máme tuším veeeľmi podobný osud - kyret vo STVR a dvojročné detičky. Manžel ma naozaj podržal, bol super, ani som nečakala, že sa k tomu až tak postaví. Veľmi mi to pomohlo. Musela si to mať ťažké, ale aspoň, že nakoniec sa aj tvoj k tomu správne postavil a podržal ťa. Booože, už aby to bolo za nami... ☹
Ja sa tiež pred malým správam ako keby nič, ale on to aj tak určite cíti, pretože odkedy sa to stalo, stále sa mi líška, hladká ma, pusinkuje, túli sa mi... On je moje slniečko, keď sa naňho pozriem, viem, že mám prečo žiť, ale aj tak je to ťažké. Niekto o nás povie, že sme potratili "plod" na začiatku tehu, ja to vnímam tak, že nám zomreli detičky... 😢 😢 😢 Preto keď dám drobca spinkať a ostanem sama, smútim... Ale snáď náš žiaľ čoskoro zahojí ďalšie zdravučké bábätko... 😔
Inak - zajtra ti budem držať palce, nech to zvládneš ľavou zadnou. Verím, že sa nedokážeš učiť, ale možno to aj tak výjde. Daj potom určite vedieť... 😉

vivienkatka
14. dec 2010

@petra53 dakujem budem sa snazit , ja to tiez beriem tak ze to bolo uz moje babo mala som ho v sebe ako boli to velmi a podla mna doktory to si nepripustaju az tak lebo sa stym stretavaju casto a keby si mali tak pripustat ako my tak by sa zblaznili, ja sa tiez chcem snazit o babo ale tiez sa bojim aby to tak neskoncilo ako teraz,aj moja bambulka je moje slniečo v mojom živote .a nikdy nezabudnem na to mimi o ktore som prisla .a dufam ze s priatelom to bude uz v pohode,

zufalka
14. dec 2010

@mima263 ahojky,mna boleli prsia ešte tri týždne po MA. Tiež som bola z toho mimo,ale potom odrazu to prestalo naraz

majuschka76
15. dec 2010

@petra53 ajoj.Mne v nemocnici pri prepúšťaní dr.povedala,že by som 3.mes.nemala otehotnieť,ale moja dr.na kontrole mi len povedala,že sa máme zdržiavať 4.týždne a poslala ma na hematologiu,na ktorú idem 18.1.Som sa jej pýtala,že či môžem otehotnieť aj skôr,ako prejdu 3.mesiace,tak vravela,že má veľa žien,čo otehotneli tak a dopadlo to dobre.Ja som prvú mrchu dostala na 22.den po potrate,mala som len takú slabú a teraz 26.dní po prvej som dostala druhú,to bolo hrozné,takú silnú som ešte nikdy nemala,som myslela,že vykrvácam,v pondelok mi skončila.Potom sa ozvi,čo ti doktor povedal,koľko máš ty čakať a ja držím palčeky a prajem ti,nech sa ti splní všetko,čo si želáš....

petra53
15. dec 2010

@majuschka76 ahoj, ďakujem. No, ja idem pozajtra ešte raz na kontrolu k lekárovi čo mi robil potrat a hneď potom sa mám zastaviť u môjho gynekológa. Tak sa plánujem všetko popýtať. Ja som krvácala iba v deň zákroku - vo ŠTVR a potom nič - až troška dnes. Tak neviem či je to ešte čistenie po potrate alebo už mrcha. Ale dnes iba veeľmi máličko.
Inak - ja osobne poznám niekoľko kočiek čo otehotneli po 2 mesiacoch a majú zdravé detičky. Ono je to asi individuálne. Ale ja mám k môjmu gynekológovi dosť veľkú dôveru. Urobím ako povie 😉
A samozrejme ti tiež držím palčeky, nech sa Vám čím skôr podarí to vytúžené zdravučké bábätko 😵 Tiež daj vedieť ako pokračujete a čo nové...

@vivienkatka ahoj, tak ako bolo na skúškach?

barbarka
15. dec 2010

ahojte. ja vas chcem len povzbudit. tiez som mala missed - zistili to v 8-9tt, nasledoval kyret. velmi som sa vtedy trapila ale dnes uz mam rocneho chlapceka - otehotneli sme 5 mesiacov po kyrete. drzte sa 😉

vivienkatka
15. dec 2010

@petra53 ahoj no ucila som sa pol jednej rana a bola som odhodlana ist a sla som tym ze to zvladnem prisla som na skusky a policajt ma poslal domov kvoli majitelovi autoskoly lebo majitel autoskoly mi dal zle info menila som pobyt a on povedal ze staci vymenit op až po skuskach a policajt povedal te mam neplatny op tak nemožem na skusky tak som sa pekne podakovala majitelovi autoškoly a svoje som mu povedala tak teraz si mam vybavit novy obciansky a tak mozem na skusky tak som mala poriadne nervi aj som si fajne poplakala ako sa mi v poslednej dobe dari. a poučila som sa že v živote tu autoskolu neodporučim nikomu,

diorka
15. dec 2010

Ahojte baby, ja som si dnes bola spravit predoperacne a v piatok ma caka kyret ... strasne sa bojiiiim a cele dni len placem, uz sa nam to stalo 2x ☹

diorka
15. dec 2010

A co je najhorsie, vsetko vyzera, ako by to bol zly sen, stale chodim zvracat, nekrvacam, brusko mam uz velke .... az na tie slova od doktora ☹ ja si to stale nejako neviem pripustit, ze je to pravda

bubu4125
15. dec 2010

@diorka to mi je ľúto...a vedia, že prečo???

petra53
15. dec 2010

@diorka Ahoj, ja som tiez mala všetky tehu príznaky až do kyretu - minulý štvrtok, bruško bolo už veľké a ani som nekrvácala. Mala som byt v 10tt, ale nakoniec to bolo 14-15tt 😔 Ale u mňa bol problém v placente a súvisel s prvým pôrodom - vedeli mi to povedať hneď po zákroku a vraj sa to nikdy neopakuje, tak sa tomu teraz snažím uveriť... ☹ ☹ ☹ A ty si mala kedy ptvý potrat ak sa nmozem opytat? Ako dlho po nom si otehotnela?
A preco ides na kyret az v PIA? Mne to v STR vecer zistili a lekar mi to vybavil hned na rano, nech sa tolko netrapim... Aj ked babatko samozrejme oplakavam do dnes... 😢 😢 😢 A predoperacne mi tiez nerobili. Prisla som, prispali ma, cca o pol hodinu zobudili a o dve hodky ma poslali domov... Aspon, ze tak... Neprezila by som ani den bez malého... 😒
Je mi to veeelmi ľúto, ale pozerám, že aj ty už jedno babuľko máš, tak sa skús upnúť na malinkú, je to ťažké, ale možno to aspoň troška pomôže... 😔 😔 😔

petra53
15. dec 2010

@vivienkatka no uzasne, tak to mas, aby si sa nenudila... 😝 😝 😝

baby, ako sa inak máte? ja som OK - teda fyzicky... Som zvedavá čo mi povedia obidvaja lekári v PIA na kontrole 😒

diorka
15. dec 2010

Ahojte baby, ja som bola pred 3tt na kontrole a vsetko bolo ok a teraz v utorok mi dr. povedal, ze nevidi srdiecko, ze mu je to luto, ale ze sa to stava, len mne sa to stalo uz 2x, sa mi to zda take nespravodlive, niektore otehotneju ani nevedia ako, nevedie, co je to potrat, alebo nejake tazkosti a ine, im sa to opakuje aj viackrat ☹ nam sa to stalo 1x koncom 2006, rok nam trvalo, kym som zasa otehotnela a teraz zasa ... a este aj to cakanie do piatka, tiez si ma mohli nechat uz rovno v nemocnici ...

jankaborka
15. dec 2010

@diorka to je mi luto☹fakt to je nespravodlive.bratova frajerka bola zase na interupcii minuly tyzden koli tomu ze babo nechcela☹ a my sme sa na neho tak straaasne tesili

jankaborka
15. dec 2010

@diorka nechcem sa blbo pytat,ale neda mi to,neskusala si ist este k inemu doktorovi?

diorka
15. dec 2010

baby, ono je do fakt nespravodlive, mne zasa kamoska zistila, ze je tehotna, isla za dr. ze chce ist na potrat a on jej spravil sono a povedal jej , ze to uz nieje mozne, ze je v siedmom mesiaci, cize o tehotenstve vedela tak dlho ako ja, len s tym rozdielom, ze ona uz porodila a ja potratila ☹

diorka
15. dec 2010

baby ja ked vidim, ako sa ta postavicka na mna usmieva, tak mam nervy aj na nu, len sa mi neche hladat nejaku fotku 😠

vivienkatka
15. dec 2010

@diorka ahoj to je nespravodlive ten co sa teši tak pride o to taka co nechce tak ma

vivienkatka
15. dec 2010

ahojte kočky dnes je to tyzden co mi lekar oznamil ze som prisla o babo a zajtra bude tyzden co robili kyret,myslela som ze ako tak som to nejak zvladla ale dnes ma to vzalo zase aj tie skusky ma nastvali a este aj toto ,zase nato myslim ,a asi som podvedome ani nato neprestala mysliet ked ratam dni ze ako je to dlho ,je mi strasne luto ze som o babo prisla a nejak ani nemam naladu na vianoce ,

petra53
15. dec 2010

@diorka juuuj, tak to ste naozaj na anjelika dlho čakali. Ani nevieš ako je mi to ľúto... Ale môj lekár mi povedal pred potraom ešte jednu krutú pravdu - "Viete, keby ste šlapali na E55, tak toto sa Vám nestane. Smutné veci sa stávajú iba dobrým ľuďom... 😢 "..... A nezistili ti prečo sa to stalo? Či už prvý alebo druhý krát? Lebo mne povedali hneď po kyrete, aj keď mi idú ešte pre istotu robiť kopec testov - vraj aby som sa pri druhom tehu nemusela báť... Ale aj tak sa budem... 😔 😔 😔 A hlavne je mi smutno, že ťa ešte takto trápia a nechajú ťa do piatka čakať. Ako keby si neuvedomovali čo prežívaš... 😔

@jankaborka je to ale spravodlivostna tomto svete... 😠 😠 😠 inak - hladala som nejaké info o potratoch - presnejsie začala som zasa troška krvácať, ale iba pár kvapiek (po týždni), tak som sa snažila zistiť, či je to ešte to čistenie, alebo už menzes. Nezistila som, ale natrafila som na stránku o potratoch s fotkami mŕtvych bábätiek - bolo to delené po týždňoch ako vyzerajú. Iba som sa na to pozerala a plakala... Niekoľko minút som to nevedela ani vypnúť... 😢 😢 😢

@vivienkatka ja som na tom presne tak ako ty... dnes o 18.00h bol presne týždeň, čo mi lekár oznámil, že už nevidí akciu srdiečka... Zajtra ráno o 6.15h bude týždeň, čo ma prijali do gyncentra na potrat... ☹ ☹ ☹

petra53
15. dec 2010

@barbarka dakujeme, dúfam, že nás všetky čakajú už len šťastné konce... 😔 😔 😔

vivienkatka
15. dec 2010

@petra53 tak je mi to luto asi to tak malo byt musime byt silne aj ja som zacala okolo piatej krvacat a tiez nejak ten cas to oznami lekar aj mne ,prajem ti aby si to zvladla aj ja som dnes plakala ,dufam ze bude lepsie ,

diorka
16. dec 2010

@jankaborka mna moj dr. este poslal do nemocnice za primarom a ten mi povedal to iste, ze je mu to luto, ale ze je to tak .... inak mne pri prvom nerobili ziadne vysetrenia, proste mi len povedali, ze takto skonci kazda piata, tak som zvedava, ci to bude teraz inak .... zajtra rano sa mam hlasit o siedmej, baby mne to vobec nedochadza, ze co sa stalo, nejako si to neviem pripustit, ale po zajtrajsku mi to uz dojde ☹
inak viete coho sa bojim, ako som cakala v nemocnici, tak asi traja mladi asi medici to boli, tak okolo mna presli a pri vysetreni bola tiez mlada baba s primarom, tak hadam sa budu len pozerat, bojim sa, nech mi to nerobia oni, ale to asi nemozu, co si myslite? ja sa na to hned spytam, ale aj tak, ked budem spat, tak nebudem vediet, ze kto mi to robi ....

petra53
16. dec 2010

@diorka podľa mňa ak by ti to mali robiť "učni", tak by si musela dať súhlas, či nie? Určite sa spýtaj a jasne protestuj, ja by som tiež nedopustila, aby sa na mne učili... 😠 😠 😠
A to ti po prvom potrate nerobili vôbec žiadne vyšetrenia? Lebo mne sa chystá môj lekár urobiť všetko, čo sa len dá - napriek tomu, že poznajú príčinu. Vraj, aby som sa nemusela pr ďalšom tehu až tak stresovať. Inak - zajtra ráno idem na tú kontrolu k obidvom lekárom. Dnes je presne týždeň, čo mi "zobrali" moje bábätko. 😔 😔 😔
Inak diorka, neuvažovala si o zmene lekára? Ja som mala pri malom takého, čo sa vôbec nestaral a mohlo to dopadnúť katastrofálne. Vlastne k tomu veľa nechýbalo 😒 Hneď v šestonedelí som ho zmenila. Neviem si predstaviť, že by som mala prežiť potrat u neho. Môj súčasný lekár je starostlivý, súciti so mnou, mám k nemu obrovskú dôveru. Naozaj cítim, že sa nám snaží pomôcť, vždy mi všetko vysvetlí, čo sa stalo, dôsledky, príčiny, moje možnosti. Je naozaj super. Aj ty by si si takého zaslúžila...

diorka
16. dec 2010

@petra53 peti, ved zajtra to bude prve, co sa hned spytam, ze kto mi to bude robit, lebo im si to urcite nedam!!!! A ja mam dobreho doktora, uvidim ze co mi povie, ked pridem na kontrolu a minule mi nerobili ziadne vysetrenia mozno aj preto, lebo moj stary dr. odchadzal vtedy na dochodok, nastupoval vtedy tento a bol koniec roka, rovno obdobie, ze stary uz nerobil a novy este nerobil .... ale teraz sa budem riadne vypytovat, lebo 3x to uz nechem zazit ...
som zvedava, co povedia zajtra tebe

petra53
16. dec 2010

@diorka tak budem zajtra na teba myslieť, určite potom napíšem ako som dopadla ja. Ty sa drž, bude to hrozný deň, ale už nech to máš aj ty skôr za sebou... 😢 Držím palčeky, nech ti to prebehne bez komplikácií... 😔 😔 😔

usjak
16. dec 2010

@petra53 menstruaci by ti mala prist po 4-6 tyzdnoch od zakroku. Po prvom potrate nerobia bezne specialne vysetrenia, vacsinou az po druhom, ale zalezi od pristupu doktora. Ja som mala spontanny v 7-8tt, uz pred vyse mesiacom. Ja mojmu doktorovi tiez doverujem, ale ma vela pacientiek a to vnimam ako negativum v porovnani s dobre vybavenou ordinaciou a dobrym menom.
Ked som zacala spinit, bol to len maly hnedy fliacik. Nechcela som robit paniku, lebo som citala ze to je normalne, ze sa roztahuje maternica a tak, ale predsalen som sa chcela uistit, ci je vsetko v poriadku. Chcela som zavolat sestricke ci sa mozem zastavit, ked sa mi nepodarilo dovolat, sla som tam osobne ale prisla som v case ked v cakarni bolo vela mamiciek co cakali na 4D sona. Kedze som si neuvedomila vaznost situacie a to ze sa s mojim dietatkom moze nieco stat, pockala som a vzali ma az po objednanych paciantkach, teda po troch hodinach cakania. Kym ma dotkor vysetril, zacala som krvacat a potratila som priamo v ambulancii. Odtial som sla rovno do nemocnice na cistenie. Co sa tyka vysetreni, doktor v nemocnici mi odporucil aby som si dala vysetrit stitnu zlazu, zdalo sa mu ze ju mam zvacsanu, tak cakam na vysetrenie v januari.
Ja som najviac plakala v den ked som prisla z nemocnice, ked som si uvedomila ze som potratila na pamiatku zosnulych, v case ked si kazdy spomenie na tych, co uz nie su medzi nami, ked sa zapaluju sviecky za nenarodene deticky.. teraz som sa s tym uz vyrovnala a snazim sa pozitivne mysliet na buducnost.. Po tom ako sa mi to stalo som rozmyslala co som mohla spravit inac, snazila som sa zistit aka mohla byt este pricina.. jednoducho to tak asi malo byt, mozno nebolo geneticky vsetko v poriadku a menej boli ked dietatko odide skorej.. citala som prispevky zien co potratili uz velakrat, alebo museli porodit nedonosene mrtve babatka po tom ako ich nosili mesiace v brusku... je to smutne a je mi luto vsetkych co prisli o svoje babatka. Teraz mam chvilky ked som smutna a pride mi luto, ked si na to spomeniem ale plakat sa mi uz nejako neda, asi uz nemam tehotenske hormony.. niekedy pomoze vyplakat sa, s niekym sa o to podelit, vyrozpravat sa.. prajem vsetkym coskoro zdrave babatka..

petra53
16. dec 2010

@usjak az som mala slzicky na krajicku, ked som citala tvoj prispevok... 😢 je to hrozné 😔 😔 😔
Je pravda, ze väčšina lekarov robi vysetrenia az po viacerych potratoch, po prvom nie. Viem, ze mam nadstandardnu starostlivost a som mu naozaj vďačná... 😒 Je naozaj zlatý ako sa o nás stará... By som ho nevymenila ani za nič.Inak - tiež má veľmi veľa pacientiek. Ja sa radšej vždy objednávam a keď mám problém, okamžite mu volám. Ale aj tak si myslím, že by mali robiť vyšetrenia aj po prvom potrate a všetkým 😒 😔
Ja tiež už neplačem, ale ľúto mi je. Viem, že pod vianočným stromčekom ešte nejaká tá slzička bude... 😢 ale verím, dúfam, že to čím skôr prebolí a všetky sa budeme tešiť zo zdravých bábätiek...
Takže mrcha až po 4-6 týždňoch? Takže toto čo mám bude ešte čistenie... 😒 Dúfam, že sa rýchlo zotavím. Som sa tešila, že som asni nekrvácala, iba v deň zákroku a ono si ma to nakoniec počkalo... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre