Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vivienkatka
19. dec 2010

aha a sex az po prvej mrche skor je asi riziko

lucka1987
19. dec 2010

@vivienkatka nooo my sme mali zakazany sex dovtedy kym som spinila... kym spinis si nachylnejsia na infekcie.. ked prestanes tak mozes.... kludne ale tak treba si davat pozor.. ja som krvacalo spinila asi 10 dni a sex sme mali 14 den

vivienkatka
19. dec 2010

nečakala si na prvu mrchu lebo mne lekarka povedala ze az po prvej mrche ale to je 6 tt pokial som dobre čitala ze prva mrcha sa ma dostavit o 4 az 6 tt

lucka1987
19. dec 2010

@vivienkatka hej tak nejako 4-6tt mne prisla po 34 dnoch... nie necakala moj gynkac povedal ked som sa pytala ze nevidi dovod s absenciou sexu.. ked uz som nemala vytok.. ale ja som bola na 11 den po kyret na vysetreni az ma pozrie a ked kukol tak vedel ze je vsetko ok

petra53
19. dec 2010

@lucka1987
@vivienkatka mne tiež kázali do prvej mrchy abstinovať 😉 ale beviem či vydržíme... 😝 😀 som prave 10dni po kyrete a stale špiním. V STR idem na kontrolu, tak uvidíme. Hneď by som si chcela kúpiť aj ten alchimilkový čajík 😉 nech som skor fit 🙂

petra53
19. dec 2010

@lucka1987 inak luci, ani mne nič nepichli a som stále nafúknutá, ale povedali mi, že to tých 6 týždňov potrvá, tak neviem... 😒

vivienkatka
19. dec 2010

@petra53 ani ja som nedostala ziadnu inekciu a tiez som tak ako vy stale ako keby som mala brusko .no aj ja spinim a som z toho na nervy v čera nic a dnes zase .a tiez neviem ci vydržime 6tt bez sexu.ja už cajik mam a pijem ho každy den.

lucka1987
19. dec 2010

@petra53 no vidis asi maju vsade ine metody a zalezi aj od stavu pacientky... no mna pobolievalo brusko len prvy tyzden tak zvlastne ako ked sa roztahovala maternica a potom uz voobec nic spinila som 10 dni a potom tiez ani vytok. sex sme mali na 14 den.. dlhsie by som nevydrzala 😀 a mrcha prisla za 34 dni...bola silnejsia ako inokedy,ale bolesti som nemala silne... no a uz sme spolu od skonceni mrchy aj sexikovali ale len raz a nedavali si pozor... (mm beha na kamione tak neni moc kedy)ale teraz dojde akurat na moje plodne dni... cakat uz nebudem
citala som mnoho clankov o snazeni sa hned poprvej mrche a vsetky boli pozitivne...

lucka1987
19. dec 2010

dokonca aj osobne poznam par zien s jednou som lezala v nemocnici co otehotneli po prvej mrche.. a tehu bolo bezprobleove... vraj koli hladine hormonov ma zena po prvej druhej mrche najvyssiu sancu otehotniet.. aj ked sa predtym nedarilo (u nas rok a pol sa nedarilo) sliznica mi pekne narastla... takze niet na co cakat ked nebude maternica pripravena naotehotnie

zufalka
19. dec 2010

ahojky,chcela som sa len spýtat či ste mali cyklus po MA v rozhodený alebo nie.Ja som prvú mrchu po MA dostala po 6 týždnoch a teraz mi už týžden mešká.Bolí ma len brucho ale nič iné .Sex sme nemali lebo gyndoška neodporúčala,pretože som nebola dobre vyčistená,po prvej mrche vraj lepšie,nemusela som íst do nemocky na dočistenie tak preto.Som z toho nervozna,nikdy som nečakla na mrchu tak ako teraz 😉

brita
19. dec 2010

@zufalka Ahoj Zufalka, my sa pozname, tak vies o mojej situacii. Prva mrcha po MA prisla po 7 tyzdnoch a teraz mi ta druha mrcha v poradi rovnako ako tebe meska skoro tyzden. Presne aj ja som sa chcela spytat tu na fore, ci je to normalne.K lekarovi zatial nejdem, ved naco si kazit sviatky. Ak nepride do noveho roka, az potom pojdem. Ja to tiez nechapem, ze co sa zase deje. 😒

mima263
19. dec 2010

@zufalka @brita ja čakám ešte len na prvú a aj to netrpezlivo. Kedy chcete ísť znovu do toho? Vravel Vám niekto kedy sa dá ísť sof po kyrete? Samozrejme že Vám držím palce nech Vám dlho nemešká

brita
20. dec 2010

@mima263 Ja som mala kyret v septembri a novy termin mam na konci marca. Doktor povedal, ze treba pockat tak dva-tri cykly. Ale ja mam IVF s darkynou, takze som cakala na terminco sa tyka darkyne, kedy sa nieco uvolni. Drzim palceky aj tebe. 😉

zufalka
20. dec 2010

@brita ahoj moja,takže asi to tak je,no nevadí tak počkáme 🙂 presne aj ja som myslela na to že nebudem bežat k doktorke a zbytočne sa zaťažovať inj. ,necháme tomu asi volný priebeh 🙂

lucka1987
20. dec 2010

ahojte.. rozhodeny cyklus? no vraj aj to byva... dufam ze ma to ibide.. prvu mrchu som dostala po 34 dnoch (obvykle dostavam 30-32 den) tak som zvedava kedy dojde dalsia... aj ked... nemusela by.. zacinam sa "snazit..." do uvodzoviak som to dala preto, lebo nebudem na to tlacit ked bude tak bude.. straasne tuzim po babatku , no idem si uzivat kym sa da a ako sa len da.... a verim ze vtom najneocakavanejsom okamihu to pride.. samozrejme ak neotehotniem do leta ideme do centra pretoze to bude potom asi 2 a pol roka co by sa nedarilo 😕

vivienkatka
20. dec 2010

@lucka1987 ahoj aj ja chcem babo a neviem lekarka povedla ze najskor o pol roka ale mne sa tak dlho čakat nechce tak neviem ci ist do toho alebo nie ,ale co som citala tu tak skoro každa ide do toho skor

vivienkatka
20. dec 2010

ja som este nemala ani prvu mrchu, konecne nespinim a uvazujem ze by som si aj cez vikend zasexovala 🙂 ale neviem sa rozhodnut bojim sa aby sa nieco nestalo. ☹ a neviem ci by nebolo lepsie použit ochranu pri tom aby som dačo nedostala ked necakam na prvu mrchu lebo je daleko este

lucka1987
20. dec 2010

@vivienkatka no ved zalezi od toho ako sa citis... ja sa citim ok, a aj usg dopadlo dobre....
pozri ked ti sliznica nenarastie do potrebnej vysky tak neotehotnies... ked narasite tak otehotnies... pokial si nemala nejake obzlast komplikacie..ono je fajn nechat si telo odychnut ale myslim ze jedna dve mrchy stacia.. a telo si ziada nahradu za predosle tehu... na nete je o tom vela clankov.. kedy pary, ktorym sa nedarilo dlhe roky otehotniet nakoniec otehotneli a po potrate mesiac na to otehotneli bez problemov opat... kiezby to bol aj moj pripad....
a co takto v noci porabas? ja si pojdem uz lahnut zajtra vstavam do prace a kooonecne mm pride zajtra tak sa tesim ako nanho skocim 😀

lucka1987
20. dec 2010

@vivienkatka no mne doki povedal ze kym spinim nemam sexovat.. ale ked uz som nespinila sme mohli kludne.... ak sa bojis tak do prvej mrchy radsej pouzi ochranu, ale ja som ju nepouzivala a nic mi nie je 😉 no a kluudne maj sexik.. ved trapis takto samu seba....a to tiez nie je pre telo dobre... a kedy cakas mrsku?

vivienkatka
20. dec 2010

@lucka1987 teraz vo stvrtok budu dva tyzden co som po kyrete .ako ked sa budem nato citit tak jrcite si cez vikend uzijem,ako treba sa trosku odreagovat a co nespim balim mojej bambulke darceky lebo cez den sa to neda.ale o chvilku pojdem hajat aj ja dnes toho bolo dost behala som po uradoch nakupoch a tak ,a zajtra chcem piect tak budem mat co robit ,tak ti prajem dobru nocku,

lucka1987
20. dec 2010

@vivienkatka jaj no tak mas toho vela.. no ved za dva tyzdne dojde mrcha a uvidis ako sa bues citit... ja som mala v praci 12stku tak som off, ale este som varila na zajtra.. uz naecene mam tak po trochach... nejake medvedia lebky linecke a medovnicky.. kremove som si objednala z cukrarne, lebo robim az do stvrtku a ani ich take neviem dobre robit tak dobru noc 😉

brita
21. dec 2010

@zufalka Ahoj moja, stale nic, iba tlaky v brusku.

vivienkatka
21. dec 2010

@lucka1987 ahoj posleš mi recept na tie labky ,tak uvidim ked dojde ta mrcha ako neviem co to bude lebo ma stale bolelo brucho pri tom a dost som stale krvacala tak uvidim , no dnes toho bude tiez vela chcem este prat a upratovat

usjak
21. dec 2010

@vivienkatka
@lucka1987
@petra53
Moje instrukcie z nemocnice zneli tak ze mame 21 dni po cisteni pouzivat barierove metody (z coho som usudila, ze sex nie je zakazany, len si treba davat pozor na otehotnenie) takze sme pred prvpu mrchou pouzili ochranu a este ze mame zabranit koncepcii najblizsie tri mesiace. Ja tiez uvazujem ze sa do snazenia pustime skor, kedze je vela zien co sa im podarilo po kratsom cakani a bolo vsetko v poriadku, no na druhej strane sa aj trochu bojim, lebo aj moj doktor mi povedal ze 4-6 mesiacov a ak nie, ze je tam vacsie riziko, ze sa to zase skonci predcasne. A sestricka spomenula, ze nedavno mali jednu taku pacientku. No urcite je to individualne. Tak prijemne pecenie a upratovanie vam prajem.

mamilia
21. dec 2010

Ahojte, aj mne moj doki povedal ze snazit sa o babo mame tak az o 6 mesiacov...:(((
no ved a ja by som tiez chcela skor....Kyret sommala 16.12. a skoro vobecnespinim....a son sa tiez spytala na sex mojho dokiho ved to by bolo hrozne dlha doba...do prvej mrchy.....tak som zjednala, ze sexovat mozme na silvestra....xixi., joupiiii tak sa tesime...a tiez pouzijeme gumu....ach ,jaj....
V pondelok 27. idem zas dokimu idem na krvne testy vselijake, a aj sono tak som zvedava....moj doki povedal ze mame sa vobec tesit ze mame nasu malinku ...pri mojich problemoch...tak ale ja taaaak strasne tuzim po druhom babetku....

Baby krasne sviatky vam prajem... 🙂

lucka1987
21. dec 2010

@vivienkatka ahoj nooo dala by som ti receot ale som piekla so svokrou tak ta tam namiesala cosi a ja som uz len domiesila a tlacila do formiciek :D ale kukni na nete.. (a nezabudni formicky vysypyt mukou... 😀 ja som zabudla a celkom bola zabava ako sme to dostavali von z nej... ale podarilo sa 😀 )

vivienkatka
21. dec 2010

@lucka1987 tak ja som dnes piekla s bambulkou medovnicky a zajtra urobim metrovy kolac ,a ako manzel dosiel skocila si nanho?

petra53
21. dec 2010

Ahojte kočky, no aj my už máme zásoby kondómov nakúpené, ale zatiaľ sme nič neriešili... Zajtra večer o 17:40h idem na kontrolu, čo sa robí s mojou zrazeninkou, tak mi prosím držte palce. Dúfam, že neskončím zasa na čistení... 😒
Inak tieto dni som ako rozpolená osobnosť 😕 Viete, vždy sm chcela prácu ktorá by ma bavila, kreatívnu a nezávislú, len mi to nejak nevychádzalo. Vymýšľala som s novou prácou a potom som to vzdala a vrhli sme sa na druhé bábätko. ALe chytilo ma to a veeeľmi som po ňom túžila 😉ALe stalo sa čo sa stalo 😔 a zrazu sa mi ako z jasného neba naskytla ponuka aká sa neodmieta a ja sa neviem rozhodnúť čo ďalej... Ale už som sa asi rozhodla. Beriem to a idem podnikať, čo v reáli pravdepodobne znamená, že tehotenstvo nebude možné po dvoch ani troch mesiacoch, a asi ani po pol roku. Počítam tak rok, kým to poriadne rozbehnem. 😒
Pravdu povediac ani sa z toho neteším, ale viem, že je to správne. Taká príležitosť by sa mi už pravdepodobne nenaskytla a ja budem mať 26 rokov. Dúfam, že sa bábätka ešte dočkáme 😉
Takže sa zajtra asi popýtam na antokoncepciu ☹ ☹ ☹ SOm zvedavá, čo mi povie lekár. Najskôr si pomyslí, že nie som kompletná... Ale teda poviem vám, chvíľu snívam o jednom, chvíľu o druhom. ALe tak uvidíme, možno o pol roka, možno o rok... 😵 Ale snáď to dlho nepotrvá... 😒

zuzkahom
21. dec 2010

@petra53
chapem ta. Ale myslim si , ze si este mlada ak mas 26, do 30 tky casu dost alebo rok-dva 🙂

majaja86
21. dec 2010

Ahojte... ja som bola na vyčistenie na Mikuláša.... to bol darček ☹ ....bola som v 10/11t, aspoň podľa poslednej mrchy. Veľmi to boli a dúfam, že sa to viac nezopakuje. ☹
U svojej doktorky som už bola 2x, ale o žiadnych vyšetreniach nehovorila..... čo si o tom myslíte? Mnohé z vás tu hovoria o roznych vyšetreniach a ja nič...... ani len ultrazvuk....nič...
A taktiež čo sa týka sexu, tak vravela, že sa zdržiavať 2 týždne, nič také že do prvej mrchy. Tak trochu sme to dodržali....
A čo sa týka kondómov ich význam pripisujete po potrate tomu, aby ste neotehotneli alebo aby ste nedostali nejaký zápal? Ja totiž kondómy nemusím, keďže mám pocit, že práve oni mi sposobujú zápaly, uprednostnujeme prerušovaný sex 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre