Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zufalka
2. jan 2011

ahojte babulky,ja som mala MA v 14tt,prvy menzes som dostala po 5 týždňoch a doteraz som nedostala další čo je 6 týždeň 😒 je to normálne alebo mám íst k dr.? Nechcela som sa dopovat inj. aby si telo oddýchlo ale neviem či by som už nemala íst na inj.Mali ste to niektorá??dakujem a všetkým prajem len to naj do Nového roku 🙂

marikac
2. jan 2011

@tututu ahoj, mrzi ma,ze si musela pribudnut k nam ☹ ☹ ☹ ☹

marikac
2. jan 2011

@zufalka a snazili ste sa o babo po prvej mrche? nemozes byt tehotna? ak nie, zajdi ku dokt.

zufalka
2. jan 2011

nie,nie. Brala som inj. na dočistenie tak som nechcela riskovat,bola som rada že nemusím íst ešte raz do nemocnice.Pri poslednom utz to už vyzeralo ok a mrchou by to malo už úplne byt vyčistené.Len neviem kedy dorazí.....

janie80
2. jan 2011

Ahojte dievčatá, ja som nemala MA, ale spontanny potrat v 6tt, ktory zacal 25.12. Nastastie mi nemuseli robit cistenie maternice, aj ked som si to vlastne musela ja vydobit... V pondelok vravela moja doki a aj doki v nemocnici, ze maternica je cista a vo stvrtok chceli na zaklade toho robit cistenie. Ked som sa pytala, ci je to nutne, ved vraveli, ze sa vycistila sama, tak az potom ma vzali na kontrolny ultrazvuk (po 4 dnoch v nemocnici) a na jeho zaklade mi povedali, ze mozem ist domov. Zajtra idem k mojej doki s prepustacou spravou. Viete mi, prosim, povedat, co ma u nej caka? Uz dokonca ani nespinim, len sa citim strasne slaba, niekolko krat do dna sa mi toci hlava a som dost unavena, ako ked som bola este tehu.

marikac
3. jan 2011

@janie80 lekarka ta mozno pozrie zo spodu,skontroluje krcok, ci sa hoji....stav maternice podla ultrazvuku, da ti injekciu,ak si ju nedostala...na stiahnutie maternice.

petra53
3. jan 2011

@zufalka ja by som asi zašla, alebo aspoň zavolala lekárovi - mne povedal, že mrcha by mala prísť po 5-6 týždňoch, ale tiež nevism, či príde. Vraj sa mi už mala robiť stielka (som 3 a pol týždňa po potrate) a nič, vraj ani náznak a hrozí mi ďalšie čistenie ☹ v PIA idem znova na kontrolu a uvidím... Byť tebou aspoň zavolám, podľa mňa ti mrchu vyvolajú injekciou. Aj mne ju chceli, ale vraj absolútne nie je z čoho... 😖 Drž sa... 😉

Inak teraz pozerám, že si mala inj na dočistenie, aj mne stále niečo pichajú a nič... Pomohli ti tie injekcie? U mňa je to vraj stále rovnaké... Vôbec som nezakrvácala. AJ si po nich krvácala? Ďakujem... 🙂

petra53
3. jan 2011

@mirka321 ja som krvácala iba v deň kyretu a potom nanovo po 8 dňoch, tak neviem... Ja som tri a pol týždňa po kyretáži, ale stále mám problémy, takže ja asi nie som ukážkový príklad 😒 A tiež pre nás nový rok nezačína zrovna najlepšie, hrozí mi, že si budem musieť kyret aj zopakovať, tak som z toho na nervy... ☹ Inak s tou modrinou neviem, o tom som ani nepočula, radšej by som zašla k lekárovi. Ja som bola na kontrole po týždni u toho, čo mi robil potrat - chcel ma vidieť pre veľký rozsah a po dvoch týždňoch od kyretu u môjho lekára. A chodím stále - jeden až dva krát týždenne... 😝 A kŕče sú normálne, zavinuje sa ti maternica, ak by to bolo zlé, zbehni si po nejaké lieky alebo injekciu na stiahnutie...
Držím palčeky...
A inak - tiež som im tam pekne plakala, totálne som sa zosypala a keď ma preberali dookola som sa vraj pýtala kde je moje bábätko, nech mi ho prinesú... ☹ to viem od pani, čo tam ležala pred iným zákrokom. A plakala som až kým som išla domov... ☹

janulienka89
3. jan 2011

@zufalka ahoj, mne prisla prva mrcha po MA po 30dnoch a druha mi dosla az po 7 tyzdnoch 😕

marikac
3. jan 2011

@janulienka89 jeej,ty si uz tehulka,po akom case od MA? 😉

janulienka89
3. jan 2011

@marikac MA som mala minuly rok v januari a znovu snazit sme sa zacali od maja a na 7mesiac sa nam podarilo 😵

diorka
3. jan 2011

baby, ja som dnes stretla kamosku, co ma termin 6tt pred mojim, ako som mala vlastne mat, tak mam depku na par dni ... ona prve dieta na prvy sup, ziadne problemy, teraz druhe "az" na 4 x, tiez bez problemov, no mozem len zavidiet ...
aj ja chcem.....

petra53
3. jan 2011

@diorka mi nieco hovor, prave riesim ples - chodíme partia 5 parov, z toho tri nejdu, bo su tehulky - z toho jedna ta co sa na babo netesi, bo jej je zle... 😢 nie, ze by som im nezelala, ale aj ja chceeem... ☹ ale co uz...
inak dnes som potvrdila tu pracicku, takze babatko tak mozno o rok... 😢 som z toho celkom smutna, ale snad pridem aspon na ine myslienky, kym ma daju dokopy 😉 mimochodom dalsej kamoske sa vcera narodili zrdavé dvojičky - Lea a Tobias, tiež si chúďa vytrpela, najprv mimomaternicové tehu a potom umelé - 2x, ale dočkala sa... aj my sa dočkáme, určite... 😵 😵 😵

petra53
3. jan 2011

@janulienka89 srdečne blahoželám a prajem, aby ste to dotiahli do úspešného konca... 😉

vivienkatka
3. jan 2011

ahojte kocky dnes som bola u svojho noveho lekara a potešil ma vraj je všetko v poriadku urobil ultrazvuk a je všetko ok povedal nmi aby som sa netrapila tym co sa stalo. že mam mysliet pozitivne a bude všetko fajn bol fakt zlaty a povedal ze po 3 mesiacioch sa mozem snaziť otehotnieť a ked sa to podari budeme davat pozor da mi nejake vitaminy a budem viac sledovana uplne iny pristup ako pri tamtej doktorke ja viem ze dalsie babo nenahradi co som stratila ale ja chcem strasne dalsie babo tak sa budem snažit a dufam ze sa to podari a na mojho anjelika co je v nebicku nikdy nezabudnem.este si sem tam poplacem ale snažim sa ist dalej ale viem ze nikdy nazabudnem,prajem aj vam aby ste boli cim skor v poriadku.

petra53
3. jan 2011

@vivienkatka tak to je super, naozaj 😵 dúfam, že aj mňa dajú čím skôr do poriadku... tak držím palčeky, aby si sa toho vytúženého bábätka dočkala čím skôr... 😉 😉 😉

p3tra11
3. jan 2011

@mirka321 ahoj Mirka, ja som isla na kontrolu po styroch dnoch od kyretu...vsetko ma bolelo, nemohla som ani sediet, cela som sa triasla...dostala som antibiotika, tie mi rychlo zabrali, takze uz je po bolestiach...co sa tyka krvacania, tak to som mala prvy den po kyrete, jeden den pauzu a potom asi este dva tyzdne, nie silne ale mne dost neprijemne...okrem tych antibiotik som brala este femibion na dalsiu upravu...minuly tyzden som bola na kontrolu, doktor povedal, ze je vsetko v poriadku, ale ze vsetko nechame oddychnut a predpisal mi antikoncepciu...no a do snazenia by sme sa s mm chceli pustit tak v maji...ked Boh da, a ja zostatnicujem...
drzim Ti prsty, aby si rychlo zabudla na bolest...mne dost pomohol manzel a to, ze sa este stale rozpravam s nasim anjelikom...

p3tra11
3. jan 2011

@petra53 och, to musis mat vela sil, ked tolko zvladas...obdivujem ta, klobuk dole...pises, ze mas novu pracu?? aku?? urcite prides na nove myslienky...drzim prsty 🙂

vivienkatka
3. jan 2011

@petra53 dakujem a ja tebe držim palce aby si bola cim skor v poriadku

zufalka
3. jan 2011

@petra53 ahoj,najprv mi hovorili že po inj. budem mat bolesti a krvácanie ale nebolo nič! Presne ako hovoríš ani náznak,ale potom mi dorazila prvá mrcha a odišlo to s nou 🙂 na kontrole už bolo relatívne všetko ok a vraj dalšia to dočistí,takže nebolo treba íst na dočistenie do nemocky 🙂 dúfam že aj u teba to tak bude,drží palčeky nech nemusíš do nemocky 🙂 Počkám do konca týždňa a potom pojdem na inj.

majaja86
3. jan 2011

Ahojte dievčatá... dlho som tu nebola.... čítam vaše príspevky a je mi do plaču, mám pocit že nás je tu akosi priveľa.... 😢 a hlavne je tu akosi veľa tých, ktoré si to zažili viackrát... obdivujem vás, že ste to zvládli a držím vám prstiky, aby to už bolo iba dobré 😉
Dievčatá všetkým vám prajem v novom roku, krásne okrúhle brušká, ktoré budú schovávať naše malé zdravučké drobčeky 🙂

jarra
3. jan 2011

Ahojte, tak som dnes bola na kontrolnom ultrazvuku a tá krv čo bola v maternici mizne, takže nemusím ísť znova na kyret, jupíí 🙂 .. ani neviete ako mi odľahlo. Teraz už len nech pekne nabehne cyklus a vyšetrenia nech sú ok a šup sa do snaženia. Dúfam, že do tretice sa na nás usmeje šťastie..

marikac
3. jan 2011

😉 @jarra moja, teba fakt obdivujem, a drzim ti prsty. Ty si velmi statocna...

jarra
3. jan 2011

@marikac ďakujem pekne, aj ja ti držím palce. Treba myslieť pozitívne, nič nám iné neostáva. Anjelikov nám už nič nevráti a nikdy na nich nezabudneme, to je jasné, ale bábetká chceme všetky, takže treba veriť, že sa ich dočkáme. Všetky baby čo si prešli aspoň jednou stratou mrňúska sú veľmi statočné. Všetkým vám to prajem 😉

lucka1987
3. jan 2011

@jarra presne, mas pravdu.. mysliet pozitivne... supitom napis rabive az s v sukromke 😉 je to naozaj plodna skupina, sak som ti pisala 😉

petra53
3. jan 2011

@p3tra11 ďakujem ti, si zlata, podrobnosti v IP 😉

@jarra to je super, veeeľmi ti držím palčeky, už by si si naozaj zaslúžila iba to šťastíčko... 😉 dúfam, že aj mne v PIA povedia tú šťastnú novinku, že ďalšia kyretáž už nutná nebude 😒 Už nech je skôr táto etapa života za nami... 😔

jarra
3. jan 2011

@petra53 Ďakujem pekne a držím palce na piatok, ja som ani nedúfala, že tá krv zmizla, lebo som skoro vôbec nekrvácala a vidíš. O to viac som bola šťastná, že žiadna nemocnica sa nekoná.

petra53
3. jan 2011

@jarra no, ja vôbec nekrvácam a mám tam kopu zrazenín a ktovie či nie aj nejaký "zostatok" z potratu... takže neviem, či je technicky možné aby zmizli... 😕 no uvidíme... ale veeeľmi dúfam... 😵

jarra
3. jan 2011

@petra53 neviem či je to možné, ale budem držať silno palce, dúfam, že dopadneš ako aj 😉

p3tra11
5. jan 2011

dievcata, som rada, ze tu za dva dni nepribudol ziaden prispevok a dokonca ani nova clenka 🙂
ale viete, co mi dlho vrta hlavou sa vas spytat?? cely cas sa tu rozpravame o nasich pocitoch, bolestiach a trapeniach, a pritom vieme, ze na babo treba dvoch... 😉 ako reagoval vas manzel, partner, ked sa to dozvedel?? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre