Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kattarinab
11. okt 2011

@natalia no vraj maju novu patologičku - no fajn - a robí im tam šarapatu - vysvetlenie môjho lekára

monika2712
11. okt 2011

@natalia a co vysledky? predpokladam ze z histologie nic nezistili..??

kattarinab
11. okt 2011

@crapula ja počkám na prvu menštruáciu a na ovulku ideme na to - ved možno sa nepodarí a ked ano budem sa tešiť 🙂 dr,vravel, že môžem, tak skúsim, vraj som bola len v 7tt a potrat bol spontanny, ved kým príde menstruácia a ovulácia to bude okolo dvoch mesiacov po kyrete, tak by ta maternica mohla byt ok

kattarinab
11. okt 2011

@monika2712 ahaaaa už 3x? tak to je už snaženie v plnom prúde 😉 či teraz prvý krát idete na to? ako ti lekár poradil?

monika2712
11. okt 2011

@kattarinab uz som tu pisala teraz nedavno, ze ideme prvy krat na to, lebo minuly mesiac ani ovulka nebola.. teda nepodarilo sa mi ju vobec odsledovat... po prvej bola, ale to sme este nechceli riskovat. takze hej, az teraz sme sa zacali snazit..

natalia
11. okt 2011

@kattarinab no pekne a ty maš byt potom v strese..a a ine pacientky

natalia
11. okt 2011

@monika2712 maš pravdu z histologie takmer nič len to čo som už vedela.. ☹

zuzana2981
11. okt 2011

Dakujem vam kocky za odpoved. Takze 3tyzdne nemozem cvicit?
Monika2712@ ano, doktorka verila na zazrak a cakala, ci tam nebude plod, ale ja som davno citila,ze je zle. Takze ty uz snazilkujes 🙂. U mna je to horsie, mam za sebou 4 umele. Takze musim len takto skusat

marecek1
12. okt 2011

@natalia ahoj 🙂 poznám tie pocity, keď všetci naokolo čakajú bábätko/alebo ho už majú, a ty stále nič... tiež ma to vedelo pekne rozosmutnieť. zvlášť pokiaľ sa tie šťastné obrátia na teba s otázkou a kedy ty?

držím ti palce, aby sa vám čím skôr "zadarilo" a mala si miminko, z vlastnej skúsenosti viem, že tieto smutné pocity sa prekonajú, keď otehotnieš a porodíš svoje vytúžené dieťatko.

na to zlé sa úplne zabudnúť nedá, ale človek preorientuje svoje myšlienky, lásku na dieťatko, ktoré má doma.

marecek1
12. okt 2011

@kattarinab ahoj, no to je teda super vysvetlenie, že nová lekárka robí šarapatu. si ani neviem predstaviť, že ležím v nemocnici, čakám s veľkým strachom na výsledky a príde mi niečo oveľa horšie od niekoho iného, čo ma by ma úplne dorazilo, poprípade opačne: že dostanem nejaké kladné výsledky a o pár hodín s ospravedlnenín nie, nič nie je dobré, to sa nám len zamiešali papiere.

lucianak
12. okt 2011

@tinasc No na stránke femibion,sk toho májdeš dosť. Aj jeden článok som objavila, písal ho jeden dr. a písal tam, že mnoho žien takto "vyliečil", podarilo sa, aby ženy mali bábo.
Skús pozrieť http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

lucianak
12. okt 2011

@boobaa Ahoj moja, tak dúfajme, že to bolo naposledy. Ja keď som bola na kyrete v 11tt, tak som bola na izbe sama, ale videla som, že vedľa boli 2 baby mladé, tak len tak čumeli do blba a jedna staršia, zrejme na čistenie iba, nie potret. Lebo tá sa potom pri prepúšľaní smiala jedna radosť. Určite ani tamtej nebolo jedno, veď ty si bola za polovicou a ona takmer polku mala za sebou. Mňa to tiež vzalo, plakali sme všetci, ešte aj vonku neskutočne lialo. Strašný pocit prázdna som mala☹ Veľmi sme sa tešili. Ale už je to lepšie, no ONO bude stále naše prvé. AJ som rozmýšľala, že už dávno som spomínala, že ak budeme mať s mužíkom detičky, tak si dám ich iniciály vytetovať na členok v čínskych znakoch, tak miesto tam bude mať aj anjelik. To sú tiež dva znaky a tak naňho nikdy nezabudneme, ale aj tak by sme nezabudli.

lucianak
12. okt 2011

@monika2712 Tak to pfuj, pfuj, pfuj, nech to klapne a tá mršina už nedorazí.... budeš mať predčasné vianoce aj narodky 🙂 Krásny darček... Už len mašličku okolo pása 😉

lucianak
12. okt 2011

@kattarinab Ja som sa dočítala, že treba čakať minimálne toľko, koľko tt si bola v tom. ALe ja už len teraz dostanem ms a ideme "cvičiť" 🙂

tinasc
12. okt 2011

@lucianak bože ani mi nehovor... ja keď som išla na príjem do nemocky, tak strašne pršalo, bola som mokrá ako myš... hovorili sme, že aj to nebo plače... no a v noci, keď bolo všade ticho, tak o poschodie nižšie je pôrodnica, tak sme počuli plakať bábätká ☹ ach...
na tú stránku kuknem...

monika2712
12. okt 2011

@lucianak dakujem.. som strasne zmatena.. nejak sa mi nedari s testami ovulacnymi, pocitovo akoby uz aj bolo po ovulke.. tak ja neviem... ale pobolievaju ma krize uz druhy den a dnes rano aj zvlastny tlak v podbrusku...

tinasc
12. okt 2011

@lucianak díky, díky moc za ten článok... takže cesta do lekárne pre femibion....

kattarinab
12. okt 2011

@lucianak ozaj, no super - bola som 7tt kým príde menstruácia 4-5 týždnov a ovulka k tomu 2 týzdne - to je 7-8týzdnov, tak akurát...super

kattarinab
12. okt 2011

@tinasc ja už papám - aj mne to lekár dopručil femibion 800 🙂

tinasc
12. okt 2011

@kattarinab no krupica, mne to veru lekár neodporučil... len mi povedal, teraz by ste si mali dávať nejaké vitamíny po potrate, lebo tam boli nejaké krvné straty... no fajn... len mi nie je jasné, k tomu femibionu by sa mala ešte jesť aj samotná kyselina listová, alebo už netreba?

kattarinab
12. okt 2011

@tinasc len tá cena ja som za to dala 13.94 😝 potom som zbehla do inej lekarne na druhý den kupiť kvapky do nosa a tam mali femibion za 10.61 e. 😠 to riadny rozdiel - no ale ked má pomôct, tak čert to ber...

kattarinab
12. okt 2011

@tinasc nie už nemusíš tam už je a dokonca aj ten metafolin čo zabezpečí to aby sa ta kyselina listová nevylučila, či nejak tak mi to vyvetloval, ved v letaku pri liekoch je to pekne opísané... vraj je to najlepšia kombnácia kys. list a metafolim a vraj to ma iba femibion 800...tak dufajme, že pomôže 😉

tinasc
12. okt 2011

@kattarinab oki takže 800... no tie ceny sú fakt niekedy otrasné... ale keď to má pomôcť... na iné sme už viacej peňazí oplieskali no nie?

kattarinab
12. okt 2011

@tinasc ved tak je - ano pýtaj si 800-vku, je aj 400-vka ale to je od druhého trimestra, teda od 12 tt, 800 -vka je pre plánovanie tehu a do 12tt

tinasc
12. okt 2011

@kattarinab ok ďakujem 🙂

jahody11
12. okt 2011

baby, kedy sa mozem zacat znova snazilkovat? 2.9. som bola na kyret, prisli sme o babo v 7tt. od 10.10. mam prvu menstruaciu... cakat az kym prejdu 3 cykly??? 😒

hariet
12. okt 2011

@jahody11 ahojky...ja som bola na kyrete 3.10, tiez sme o babo prisli v 7tt. Mne dr. povedala, ze staci pockat na prvy menzes - takze ak sa citis dobre - smelo do toho 🙂 Drzim palce 🙂

jahody11
12. okt 2011

@hariet dik za odpoved 🙂 tak sa budeme snazilkovat 🙂 citim sa OK len to cakanie na mrchu bolo nekonecne....

hariet
12. okt 2011

@jahody11 ved prave..ale ty sa uz tes, ze ju mas! ja som po tyzdni konecne prestala krvacat a spinit po zakroku, takze ja mam velku cast cakania este pred sebou.....

chrustik1
12. okt 2011

@kattarinab ja som mala mať pôvodne kyret 20.9. ale mala som nádchu, tak to odložili, medzitým som začala spontánne krvácať, tak čakali čo bude, no 3.10. som bola na kyrete - všetko okolo kde sa to uchytilo obkrvácalo ale to miesto zostalo neporušené.. Ja som bola na prvý krát u dr. v 7tt, bolo vidieť iba gestačný vak nepravidelných tvarov, ktorý zodpovedal tomu tt. Tak sme čakali týždeň či sa nestane zázrak, nestal sa, dokonca aj gestačný vak so všetkým sa vstrebal. Výsledok anembryomola, spontánny potrat. V nemocnici mi ale do prepúšťacej správy napísali missed abortion (zadržanie mŕtveho plodu v maternici), tak som zvedavá čo som vlastne mala. Možno sa to dozviem z hystológie.
@zuzana2981 takže aj ty si patrila k májovkám? Ako čítam aj ty si mala anembryomolu?
Čo sa týka čakania mne moja dr. povedala čakať 6tt vraj to je podobné ako 600 nedelie po pôrode. Počkám do prvej mrchy a pôjdeme na to. V nemocnici mi ale nikto nič nepovedal, jedine, že sa treba trochu šetriť, nič ťažké nezdvíhať ani neviem dokedy ale aj tak, pri 2 ročnom drobcovi sa šetriť isto dá 😎 Neviete, to vážne treba či ako to je? A ešte som sa chcela spýtať ako je to s ťuťu muťu dokedy sa nesmie vôbec?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre