Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tony_tony
9. jún 2012

@lenn1101 ahoj pozeram ze si asi tiez bola na kyret 6. 6. ☹ je to hrozne smutne, ako to zatial zvladas? ja som bola v 9 tt diagnoza MA ☹

sabaka
10. jún 2012

@lilyen2011 ahoj. v provom rade mi je luto, co sa ti prihodilo... spontanny potrat som nezazila, u mna to bolo MA a nuteny kyret ale je v tejto teme viac dievcat, co si tym presli... z ich rozpravania viem, ze silne krvacanie pri sponntannom potrate je normalne. dufam, ze ti oni napisu ak si tvoj post precitaju.. je dobre, ak nemusis ist na kyretaz, tvoje telo sa z toho skor spamäta a skor sa aj mozete znova zacat snazit. vsetko dobre....vela sily ti prajem.

evulilik
10. jún 2012

Ahojte dievčata pripojim sa lebo ma asi očakava kyret kedze dcera ma 10 tyždňou a je som už ani po neviem koľky krat začala znova krvacať .. Hrozne sa bojim kedže lekar mi povedal že ma potrapi a spravíme to bez narkózy koli tomu že kojim ...nečitala som to tu tak dufam že nevadi ak polozim otazku ktora tu už bola . Mala niektora z vas kyret bez narkozy?? A ak by som mala narkozu kolko by som nemohla kojiť?

usacek79
10. jún 2012

@evulilik ufff, omg.. tak o tom som este nepocula, tuto temu mam dost prelezenu a teda ziadna tu nebola bez narkozy 😒 myslim, ze asi 99% bab, co tu je, isli na kyret kvoli potratu, nie pre nedostatocne docistenu maternicu po potrate, takze pochopitelne sme boli v narkoze.
nuz drzim ti velmi palce, neviem si to ani predstavit bez 😕

janie80
10. jún 2012

@lilyen2011 ahoj, ja som potratila spontanne v 7tt... Zacalo to spinenim a po asi 2 dnoch sa rozbehla silnejsia mrcha... Bolesti ako pri mrche, prsia ma postupne prastavali boliet... A krvacala som dokopy asi 7 dni... 😔
Mrzi ma, ze si dalsia, ktora si tym presla... Prajem vela sily, nech sa s tym vyrovnas... 😔 urcite je fajn, ze si pod dohladom... Ja som bola pre istotu v nemocke, ale tam so mnou nic nerobili, len kazde dva dni brali krv a kontrolovali hcg... Ja si myslim, ze je dobre, ze to zatial skusaju tymto sposobom, ze nie silou mocou kyret... Predsa, je to umely zasah do organizmu... Drz sa... 😔

bettynka222
10. jún 2012

@evulilik a pytala si sa ho akú alternatívu použije? Napr. spinal? Snáď to nechce robit zaziva?????
Ja som sa po prvom potrate pytala dr. či nemôžu urobiť zákrok iba v lokalnej anestéze, ale bola proti - vraj by to veľmi bolelo. Spinal by takýto problém mohol vyriesit, len neviem aky ma vplyv na kojenie...

evulilik
10. jún 2012

@bettynka222 no mudr. povedal že to spravime ambulantne bez narkozy že ma potrapi ďalej som sa nepytala lebo som verila že zaberu injekcie .. A oni aj zabrali prestala som krvacat no po tyzdni som znova začala krvacat. Trvalo to 3 dni ... Uz som chcela ist za lekarom ale prestalo to teraz som 9 dni bola cista a dnes zase krv. ☹

usacek79
10. jún 2012

@evulilik a ked pozrie utz, tak su tam nejake zvysky, ktore treba odstranovat? nie je tvoje krvacanie len hormonalne blbnutie? teda nie som doktor, ale naozaj kyret zaziva sa mi zda byt sialene riesenie 😒

evulilik
10. jún 2012

@usacek79 no on ma už niekoľko krát pozeral ultrazvukom a na poslednych dvoch uz nic nevidel a nechapal prečo krvacam tak este mi dal injekcie a dodal že ak nezaberu tak to precistme (

usacek79
10. jún 2012

@evulilik hm, zahada 😒 ci to nie je nejaka cieva prasknuta ap... lebo ak je maternica cista a sliznica vyskou v norme, tak potom fakt neviem aky je dovod skrabat 😒
nuz ale ja to nevyriesim, takvozajvmi len ostava drzat palce, nech sa telo rychlo umudri 🙂

maryennn1
10. jún 2012

@evulilik no nechcem strašiť, ale mne len zavádzali do krčka tyčinky na roztiahnutie, ale myslela som, že mi vyťahujú vnútornosti, že isto umriem na stole, tak si neviem predstaviť kyret bez narkózy. To isto nerobia, možno tým myslel že ti dajú spinál. ja si tak ako @usacek79 myslím, že to nie je už o zvyškoch, ktoré tam ostali, ale o zblbnutých hormónoch, prípadne nejaké cievky porušené, alebo čo ja viem, držím palčeky, aby si to nemusela podstupovať.

bettynka222
10. jún 2012

@evulilik to je zvlastne. nemala si pri porode problem pri rodeni placenty, mohol tam kusok ostat? ale ot by si asi krvacala stale a mala problem s obrovskymi stratami krvi zrejme. len sa ho pekne spytaj na ten spinal, nenechaj sa tam tyrat!!!!

silvijaa
10. jún 2012

@maryennn1 to aj mne robili....tiez mi babatko odislo,ale v 16. tt a 5 dni mi vyvolavali porod a vobec som sa neotvarala, tak na 5 den okolo obeda ma primar vzal na sal a bez narkozy mi roztahoval krcok a zavadzal prostin na roztiahnutie krcka a vyvolanie pordu....a naozaj to bolo tak,ako keby mi tahali vnutornosti....bolest strasna......a aj tak mi to nepomohlo a na druhy den sa moj krcok znova zatvoril, tak mi robili kyretaz pod narkozou a este nebola som uplne vycistena a uz ma budili....ale este som bola otapena z narkozy, tak to nebolo take strasne....

maryennn1
10. jún 2012

@silvijaa no naša malá odišla v 18tt a ja som ju porodila, presne ako píšeš mi museli vyvolať pôrod, tak mi na 24 hodín zaviedli do krčku také tyčinky, ktoré tým, že nasali plodovú vodu krčok roztiahli (na tú 24 hodinovú bolesť si budem pamätať asi do smrti), potom mi pichli injekciu (na tie kontrakcie, ktoré došli po nej asi tiež nikdy v živote nezabudnem) a potom som nášho anjelika porodila (na izbe- ani na sálu so mnou nestihli)- boli to najhoršie dni môjho života, napriek tomu, že sa snažím ísť ďalej, myslieť do budúcnosti a žiť s úsmevom na perách, na tieto chvíle, keď sme prišli o našu maličkú nikdy v živote nezabudnem... ☹

bambi2
10. jún 2012

@maryennn1 az mi zimomriavky vybehli.. to sa aj zle cita... 😔

eviq
10. jún 2012

@evulilik ahoj, ja nemam osobnu skusenost s kyretom bez narkozy, ale moja kolegyna to podstupila presne z takych dovodov, ako pises ty. narodila sa jej dcerka a ona strasne dlho krvacala, plus mala velke bolesti brucha, tvoril sa jej tam zapal...neviem presne podrobnosti, ale asi tam tiez volaco ostalo. Kedze tiez kojila, tak ju lekar cistil ambulantne bez narkozy. Nebudem ti klamat, hovorila, ze to bola velka bolest, ale ze ona drzala "ako hlucha", lebo ona uz predtym mala velke bolesti a bola vdacna lekarovi, ze ju toho zbavi. A naozaj sa jej po tom vycisteni ulavilo a uz nemala bolesti a bola ok. Takze asi v takychto pripadoch po porodoch, ked zena koji a je tam problem, tak cistia takto....mozno keby si poziadala o narkozu, tak ti ju da, ale to by asi znamenalo stop kojeniu...to uz neviem....tak ti drzim palce.

zuzana76
10. jún 2012

@evulilik ahoj , ja som podstupila kyret po porode cisarskym rezom a s narkozou, tiez som sa pytala kvoli dojceniu a mne povedali, ze to je uplne v pohode, jeden lekar povedal,ze nemam dojcit 24 hodin, to bol gynekolog a primarka pediatrie mi povedala,ze staci nedojcit 6 hodin a odsat vsetko mlieko z prsnikov a potom uz mozem dojcit. Tak sme aj urobili, muza prijali so mnou do nemocnice, kym som bola na zakroku, on bol s malym na izbe - cely zakrok aj s prebudenim trval 2 hodiny, teda tolko som bola prec z izby, zakrok trval tak 5-10 minut, uspavali ma infuziou do zily, este aj na sale vedeli,ze dojcim, aj ranu po cisaraku videli, tak mne nerobili kyret lyzicou, ale len odsali, lebo ja som krvacala celych 5 tyzdnov po porode a stale syto cervenou krvou, uz som nevaladala , stratila som vela krvi. Urcite chod s narkozou, dietatku sa nic nestane.

zuzana76
10. jún 2012

a po zakroku som spinila uz len par dni a konecne bol koniec s krvacanim, dojcim doteraz, maly bude mat 2 roky v juli

mrnka_sk
10. jún 2012

som sa tu par dni neukazala, no musela som podstupit druhe cistenie, asi tak 4 dni po kyrete ☹ a moja nalada uz aj tak nijaka isla este viac dole vodou 😢 Zacala som mat strasne bolesti. Na pohotovosti sa rozhodli pre zakrok. Mala som tiez velmi citlivu maternicu. No a dali mi aj atb, pre istotu. Nastastie zapal nemam, lebo v ten den mi bral obvodak krv a vysledky boli dobre. Tak sa snazim vzchopit. Baby, ako dlho ste boli po zakroku doma?

sabaka
10. jún 2012

@maryennn1 kolko trapenia zena vydrzi??! klobuk dolu, ze to takto zvladas a velmi, velmi ti zelam, aby sa coskoro znovu podarilo!

evulilik
10. jún 2012

@bettynka222 no vraj placenta vyšla cela a lekar ju aj kontroloval ale žiaľ vo mne ostal plodový obal .. No ten po kusoch vychadzal von asi zo 4 krat ... No na ultrazvuku už nič nieje vidieť maternica je pekne stiahnuta
@eviq no ja praveže nemam žiadne bolesti - kebyže nezbadam krv na nohavičkach tak ani neviem že niesom ok ☹
@zuzana76 ďakujem za radu urcite teda poziadam aspoň o spinal malabude musiet nejako vydržať aj ked som veru zvedavá ako kd ona totalne odmieta UM a mne na odsatie pokojeni veľa neostane 😖 este sa spytam to sa robi aj nadstrih či? Inak ja krvacam len trocha a to z prestavkami ...

Boze ženy jak sa bojim ... Jak male decko ... Dufam že to bude hormonalne a nebude treba kyret ale neverim ... Tak drzte palce už som objednaná na stredu 🤐

zuzana76
10. jún 2012

@evulilik nie, nic nestrihaju, len dilatuju krcok a potom zavisi o co ide, ci kyretuju lyzicou, alebo len odsaju, daj sa uspat, to je uz podla mna jedno ci mas uspatie, ci spinal. Ja neviem, ja som rodila 2x cisarskym, raz som mala spinal, raz celkovu narkozu a maleho mi priniesli na dojcenie 2 hodiny po operacii, tak tam som musela mat dost toho, lebo islo o operaciu a uspata som bola aspon 45-50 minut urcite, pri kyrete si uspata 5-10 minut, to je slaba narkoza

lenn1101
11. jún 2012

@tony_tony Ahoj...tak po fyzickej stránke som ok....po psychickej je to oveľa horšie....každý deň na to myslím, každý deň si dávam otázku prečo práve ja.....
Nejak to musíme zvládnuť...treba sa pozerať dopredu...verím, že naše ďalšie tehuľkovanie bude bezrpoblémové a krásne 😉

kacena85
11. jún 2012

Ahojte babulky, trosku som tu vymeskala ale o to horsie sa mi citaju posledne strany....to co sa opat deje???chodim dem viac ako rok a taky pekny utlm novych bab tu bol a opat je to tu. Vsetkym vam drzim silno palce aby ste tu bolest vo vnutri prekonali a aby ste mali o chvilku opat fazulky v brusku, je to velka strata, kto nezazil nepochopi, to prazdno vo vnutri a slzy v ociach pri kazdej spomienke.
My sme tiez prisli o prvu fazulku vo feb.2011. Dr mi to uplne cele kyrerom pokafrali a rok som nemala ms, navstivila som pani bylinkarku a po 2 mesiacoch liecenia den pred planovanou hysteroskopiou mi prisla ms!!!! Dr na prijme v nemocke nechapal. Stvrta ms mi neprisla a ja kazdy den verim,ze je vsetko ok a dokonca mam v brusku dve fazulky ;). O tyzden mam po mesiaci kontrolu a uz teraz sa bojim,aby bolo vsetko ok.v 6 tt este jedno drdiecko nebilo,jedna fazulka je mensia.najdolezitejsie je verit,a kazda jedna z vas bude mat krasne babatko aj ked to tehu uz nebude take pohodove po tom co sa nam stalo, drzim vam palce

sabaka
11. jún 2012

@kacena85 aka krasna povzbudzujuca sprava! 🙂 a tvoje 2 fazulky su urcite v poriadku 🙂 to bude krasny pocit o tyzden. bude, lebo musi - tym zlym si si uz presla a teraz bude uz len dobre. a pre nas ostatne je uzasne vidiet, ze druha sanca naozaj existuje a ze to funguje. nech sa nam vsetkym cim-skor znovu zadari, dievcata! 😉

sabaka
11. jún 2012

@lenn1101 otazkou "preco prave ja" nic nedosiahnes, pretoze na nu niet odpovede... je to jednoducho priroda, ona to tak zariadila a my sa jej musime podriadit lebo je silnejsia. malo to jednoducho tak byt a asi nieco nebolo celkom ok, inak by sa tak nebolo stalo. pre mna osobne by bolo ovela horsie prist v 5-6 mesiaci na to, ze s babätkom nieco nie je v poriadku - pokusam sa byt vdacna za to, ze to priroda "rozhodla" za mna hned na zaciatku. som si ista, ze nabuduce to vyjde a viem, ze trpezlivost je to, co nam zenam in puncto deti chyba - napriek tomu sa urcite znovu zadari a my si este budeme uzivat nadherne obdobie tehotenstva. 🙂 drzim ti velmi palce!

kacena85
11. jún 2012

@sabaka moja myslim na teba a cakam uz peknu dvojciarkovu spravicku tak sa pekne snazilkujte a budete mat krasne letne babenko joj to bude radosti 😵 😵

chrustik1
11. jún 2012

@evulilik ahoj, ak ešte po tom nemáš, ja som potratila min. rok, dočisťovali ma v októbri a dodnes ešte malého kojím. Teda ten môj je už veľký oproti tvojej malinkej ale kojím ho. Viem, že akonáhle som povedala, že ešte kojím tak povedali, že anestézu tomu prispôsobia (už neviem presne čo povedali, že tam dajú ale proste, že ju prispôsobia aby som nemusela odstaviť ak nechcem). Tiež mi kázali po kyrete tuším ako @zuzana76 nekokjiť 6 hodín (to koľko si fakt nespomínam, iba sa mi zdá, že ako Zuzke) a skôr ako ho nakojím mliečko odstriekať. Presne chápem tvoj problém, môj drobec od narodenia tiež UM vždy odmietal, skús si postupne odstriekavať a zamraziť mliečko aby malinkej mohol v prípade hladu aspoň čo to dať. Ak nebude dosť tak aspoň prevarenú dojčenskú vodu..

chrustik1
11. jún 2012

@lenn1101 ahoj, ja som si potrat prežila tiež, min. rok v októbri, viem presne o čom píšeš.. Stále tá istá otázka prečo ja, prečo sa to stalo, kde som urobila chybu? Nechcem ťa strašiť, mňa veru tiež dlho mátala, malinké som si dostatočne oplakala.. Našťastie tu je strašne veľa zlatých báb, ktoré ma povzbudili, napísali tu krásne slová a aj dr. ma istým spôsobom upokojila tým ako píše aj @sabaka , že príroda vie čo robí, proste by bábatinko nebolo zdravé, tak príroda rozhodla. Keď som sa konečne s touto vetou zmierila a vyrovnala otehotnela som ani neviem ako. Vôbec som nečakala, že som ten mesiac vôbec mala ovulku. Nezabudla som na to malinké, no toto ďalšie tehu mi našťastie nedáva veľa príležitostí za malinkým smútiť. A presne ako píše @kacena85 toto tehu nieje už také bezstarostné (alebo skôr doteraz hlavne nebolo) ako keby ten potrat nebol ale človek sa z neho teší o to viac. Teraz si ho už veru užívam konečne, ale na malinké nezabudnem nikdy, to isto ale žiadna z nás.. Hlavu hore, musí to prebolieť, nebudem písať koľko ti to bude trvať ani to, že nesmúť, práve naopak poplač si, uľaví sa ti. A keď sa s tým vyrovnáš znova budeš tehulka 😉
@lucianak moja, no ako sa darí? Pochváľ sa, si sa tu dlho neukázala 🙂

monika2712
11. jún 2012

@chrustik1 ahoj ako? co cakate?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre