Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

daskabaska
6. dec 2011

este si musim status zmenit, stale mi tam svieti ze som v 9tt ☹

monika2712
6. dec 2011

@daskabaska moja ak bude vsetko v poriadku, tak po troch cykloch mozte znova skusat.. urcite chod ale na kontrolu, vacsinou sa chodi tak tyzden po kyrete, a potom po prvej menstruacii od kyretu by si tiez mala ist na kontrolu.

bambi2
6. dec 2011

@chrustik1 tak to bohuzial byva... niektori horia zavistou ked zena otehotnie... a niektori horia stastim ked zena potrati... 😖 keby ta "zavist" neexistovala by bol svet hned krajsi.. 😠 😒

zuzananina
6. dec 2011

@chrustik1 ja viem ale ona vedela skorej ako ja ze je tehotna a tajila to az teraz to povedala a do vtedy ani naznak nedala az ked sa toto stalo lebo ked sa dozvedela ze ja som tehotna tak ona už bola a vedela to a bola ticho nic vtedy nepovedala..... tak si to už mohla nechat na neskor alebo to povedat jemnejsie

hariet
6. dec 2011

baby presne, je to taka citliva tema.... Samozrejme, ze to tym nasim sestram, kamoskam a susedkam, atd prajeme. Ale ak je sposob na jemnejsie oznamenie, tak preco to tak neurobit...... Zena nemusi predsa prezit potrat aby pochopila, cim si ta druha prechadza. Tak budme silne a zvladneme to.... aj ked to bude tazke hlavne teraz, ked budeme na Vianoce vsetci pokope.......

poisonblu
6. dec 2011

@hariet no ja dufam, ze na vianoce uz budem s usmevom na tvari a s dvomi ciarkami na teste...🙂

hariet
6. dec 2011

@poisonblu kiez by to tak bolo!! 🙂

kaculiatko88
6. dec 2011

@lucianak ja vôbec na to už nemyslím, lebo nechcem byť každý mesiac sklamaná. Len môjho manžela to tento mesiac chytilo. Mám z neho kovbojku a plno smiechu.
@kattarinab uvidíme ale nerobím si zbytočnú nádej. Dnes ešte stále hnedý výtok. A neskutočne som nafúknutá.
@monika2712 moja nerob si ťažkú hlavu ja ani neviem kedy mám ovulku. A vôbec sa tým nezaoberám. O téme otehotnenie asi nefunkuje Secret.
@daskabaska Viac menej to záleží len na Vás a hlavne na tebe keby sa budete opäť snažilkovať. My sme začali po druhom cykle pomaličky. A od kyretu už som mala 4 a stále nič. A na psychiku je najlepšie si to uvedomiť čím skôr a ísť ďalej. Ja som si to uvedomila a zmierila, ale keď vidím ako švagrinej rastie bruško tak mi je veľmi ľúto, hlavne v období pred mrchou. Hlavu hore a držíme palčeky.

kacena85
6. dec 2011

@lucianak aoj, no dnes rano som bola tiez u gynekol. ze ci je lepsie, pozrel ma a bolesti v noci no hruuuza a rano tiez. tak mi pichol dalsiu nospu. pijem antibiotika na moc. cesty. pijem dokola caje, drahy uz chudacik ani nevie ktory je na co len mi ich nosi dokola...jaj moje zlaticko.
vecer som vypila ten na hormon ale ble 🙂 dnes som pila ten zensky a fakt som mala pocit ze mi ostalo lepsie ale tak dala som si aj tabletku na bolest lebo uz sa to nedalo vydrzat ale tak super zahrial...
som zvedava ako to pojde dalej a som sa rozhodla ze co najskor behnem tej liecitelke, ked som doma teraz, lebo potom pred sviatkami ani medzi nebude isto mat cas nikto. od priatelovej nehody este nemame auto tak musime stale niekoho otravovat takze to musim nejak naplanovat

daskabaska
6. dec 2011

Sak uvidime na kontrole, ci bude vsetko ok. Ja sa citim ku podivu celkom v pohode, len sa boji ze sa to stane zas. Radsej by som ale pockala, nez by sa nieco zase pokazilo. Ja som teraz cela zhava do patrania po pricine. Zajtra sa idem objednat na vsetko co sa da.. Trochu mam totiz vycitky, ci som nieco nezanedbala, alebo ze neviem o nejakom probleme so mnou, co to mohlo sposobit.

marecek1
7. dec 2011

@zuzananina od tvojej susedy mi to prišlo maximálne necitlivé a nevhodné.

chrustik, veď jasné, že každá, ktorá už máme dieťatko, sme sa tešili pri pohľade na // na teste, keď sme zistili, že sme tehu, a chceli sme sa s touto krásnou správnou s niekým podeliť, ale nie niekomu, kto práve prišiel o miminko, a je z toho úplne mimo. poprípade keď tak, tak trošku citlivejšie.

ja som to pri sestre mala ľahšie, nakoľko už jedného synčeka mám, a máme so sestrou naozaj super vzťah, tak som sa s ňou od začiatku tešila, z jej rastúceho bruška, teraz už z malej šibalky, no je mi ľúto, že nám to vtedy nevyšlo obom, ale čo narobím? hnevať sa za to na celý svet predsa nemôžem.

zuzananina
7. dec 2011

@marecek1 presne necitlive lebo vedela ze sme o to prisly už druhy krat a vedela ze je to len nejakych 5 dni co sa to stalo a to jej kamaratka narocky rano poveala lebo vedella ze nam to che oznamit ze caka babo tak jej len medzi recou spomenula sama ze sme o to prisly pred 5 dnami ze by bolo lepsie pockat nam to oznamit ale nie splechla to hned.... ako ja sa snou porozpravam už teraz vsetko len vtedy to bolo hrozne ja som v tej chvoilke nevedela co mam robit ci plakat alebo jej blahozelat ..... bolo to hruza a prvy den som vtedy ostala uplne sama domapo tom potrate tak som bola aj trochu v depkach stale na to myslela....Už teraz to beriem tak stalo sa stalo nic nenarobime plac nepomoze mi na to ako bolest bude stale vo mne to ostane len musime ist dalej mam doma dvoch synov a musim sa snazit a nie sa zrutit a este aj priatel vie dost podrzat tak to je hlavne .... len aj ten už 5 den lezi v nemocnici tak je toho aj dost za posledne dni....

marecek1
7. dec 2011

@zuzananina presne... keby aspoň pár dní počkala, potom zahlásila, že jej je to veľmi ľúto, že sa tešila, že budete spolu kočíkovať, ale takto... tiež som si zažila necitlivý prístup od jednej osoby z rodiny, keď som prišla po kyretáži domov, a doteraz (aj keď sa snažím zabudnúť) to mám niekde vo svojom vnútri uchované, že aké super hlášky leteli smerom ku mne, to tvoja suseda je ešte slabý odvar.

máš toho naozaj veľa, väčšinou to tak býva, že keď sa sype, tak sa naozaj sype. hlavná vec, aby sa partner skoro zotavil.

zuzananina
7. dec 2011

@marecek1 presne je to aj na kona dost teraz posledne dva tyzdne ale tak už sa to lepsi a hadam do konca roka bude len a len dobre už a novy rok bude lepsi ako tento..... a mohla pockat alebo ked to tajila 13 tyzdnou takk to mohla este dalsich tajit a nemusela nikomu nic hovorit

chrustik1
7. dec 2011

@monika2712 ja neviem či je to bežné, no dúfam, že sa ti cyklus dá čím skôr do poriadku. Ja som mala tento tiež anovulačný, tak tajne dúfam, že tento čo už prebieha (dnes mi končí ms) už ovulka dorazí. Príp. sa skús na to spýtať dr. či je to ok..

lucianak
7. dec 2011

@monika2712 Ja neviem, či je anovulka bežná po kyrete. My sme už s manželom včera pokúšali šťastie, ale pokračujeme ďalej asi každý druhý deň. Nesledujem si BT, nebudem si robiť ovu testy, necháme to tak. Nebudeme sa na tieto veci spoliehať. Iba ak na smarklikový hlien 😀
Ak to bude mať prísť, tak to príde 🙂

lucianak
7. dec 2011

@daskabaska Fuuuha, tak to bolo dosť kruté. Ja keď som bola po kyrete, teda sestra o tom vedela, aj plakala so mnou, ak som jej volala po prvom usg, na ktoré som sa tešila. Bola zlatá a pýtala sa ma, či mi nebude vadiť ak príde s malou k nám na week. Že či mi nebude tak clivo, či ako to napísať, proste ľúto. Ale povedala som jej, že sa proste vidieť musíme a raz to prebolí. Tak snáď už bude len dobre.

chrustik1
7. dec 2011

@marecek1
@zuzananina tak hej, od tvojej susedky to v tom prípade bolo veľmi netaktné. Ja som tým čo som predtým napísala myslela len toľko, že bolelo by ťa to tak či onak, či by ti to povedala neskôr a taktne, len takto je pravda, že to bolo predsa len horšie. Ako som písala, ja som to sestre snažila povedať max. taktne, ani náznak toho, že sa teším, ešte som jej povedala, že veď zatiaľ sú to len //, ešte ani dr. to potvrdené nemám a hocičo sa môže stať. Napokon to dopadlo ako to dopadlo ale to ona vtedy nevedela. Ja viem, že asi výskať od radosti sa jej nedalo, predsa len to bolo cca 4 mes. po jej kyrete. Mňa osobne viac zaboleli tie reakcie potom ako sa nám to stalo, proste človek mal pocit, že sa tešia z toho, že aj keď už máme jedno krásne zdravé dieťa tak nemáme vyhrané a aj nám sa také niečo môže stať. A pritom ako keby nás čo už dieťa máme a stalo sa nám to tiež ako keby to nás nebolelo, veď to mohlo byť naše dieťa rovnako ako to čo už máme. Boli by sme ho predsa ľúbili rovnako

monika2712
7. dec 2011

@chrustik1 no doktorka by ma poslala kade lahsie, ze to furt riesim... uz minule mi povedala, ze sak co by som chcela ked som len 5 mesiacov po kyrete.. akoze sorry ale mne to uz teda pride dost dlha doba na to aby som mala cyklus v poriadku nie?? uz som mala aj 5krat ms...
no nic uvidime co bude ako bude.. teplota sa mi dnes opat splhla o 0.1 vyssie, ale tak nerobim si nadeje.. snad sa to raz podari..

zuzananina
7. dec 2011

@chrustik1 presne tak ved aj ja mam pekne dvoch zdravych chalanov a stalo sa mi to teda nam a dve už som potratila co som si myslela ze sa to už nestane ked dve tehotenstva uplne bezproblemove a teraz za rok dva potraty je to tazke ale zit musime dalej aj s tou bolestou

chrustik1
7. dec 2011

@monika2712 no ja si myslím, že cyklus by mal byť už isto teraz vporiadku. To, že je nejaký cyklus anovulačný, to sa stáva a podľa mňa to nesúvisí s kyretom (teda možno sa mýlim, ale ja som mala jeden anovulačný aj predtým ako som otehu) ale po takomto čase by to už malo byť podľa mňa ok. Ja som bola na kontrole po prvej ms a mne už vtedy dr. povedala, že druhá ms by už mala byť normálna. A keby som nemala anovulačný cyklus a cystu tak by prišla presne, lebo mi totiž meškala a tá cysta praskla presne ako vtedy pred tehu na 5 deň a druhý deň prišla ms

lucianak
7. dec 2011

@kacena85 Pánečky, tak sa napicháš tých včeličiek. Ale to ti hovorí tá, čo od zajtra začína s fraxíkom 😖 Dobré, čo??? Bebude to príjemné, ale čo už, pre bábo som ochotná urobiť všetko, čo sa dá. Nejako proste verím, že nám to výjde, aj keď neviem presne kedy, ale verím, že druhý pokus bude so šťastným koncom.
Včera sme už s manželom pokúšali šťastíčko 🙂 Ale v noci, ja nechápem, čo mi bolo, ale zle, zvracala som, brucho ma bolelo ako pred ms, úplnne dole to podbruško. Klepala som sa, ako keby ma hodili do ľadovej vody, zima neskutočná mi bola. No neviem, čo to malo byť, ale našťastie mi je už ok. ako keby sa nič nestalo 🙂
Naši tiež bolo u takého starkého liečiteľa, ale kvôli bolestiam, no pomohol. Ocka odvtedy nebolí rameno. Dr. mu sledovali rameno, lebo na to sa sťažoval, ale prd rameno to bolo. Liečiteľ mu povedal, že má vyskočenú lopatku, tak mu ju napravil a odvtedy fakt klop klop klop, nebolí. Len ten starký už žiaľ umrel :(

marecek1
7. dec 2011

@chrustik1
@zuzananina úplne súhlasím.... tiež som sa stretla s názormi, keď sme prišli o mimi, že "však už jedno doma máte". no a čo? a to mi už berie tú možnosť túžiť po ďalšom alebo ľútostiť nad tým, že mohlo byť ďalšie? žiť sa musí ďalej, ale aj slzy/ľútosť patria k životu, máme na ne právo, a každému trvá inak dlho, kým sa s tým, čo sa mu prihodilo, zmieri.

zuzananina
7. dec 2011

@marecek1 presne tak ja si stale este niekedy poplacem po prvom som to tak nebrala ale teraz je to horsie aj nam povedia ved mame dvoch peknych chalanou ale to mam s prveho manzelstva a s riatelom tuzime este po jednom spolocnom aj ked on tychto dvoch berie ako za svojich ved aj chalani ho maju radi sami od seba ho začali volat Tatino

chrustik1
7. dec 2011

@zuzananina veru tak žiť musíme ďalej hlavne pre tie detičky čo už máme. Len ťažké to bude pri ďalších tehu, človek sa bude báť každej jednej poradne. Ja som už vyrovnaná s tým čo sa stalo ale teda ďalšieho tehu sa bojím až hrôza

zuzananina
7. dec 2011

@chrustik1 aj ja sa veru bojim a stale to bude aj po prvom potrate som sa bala a teraz to bude ste horsie s dovodu ze už to bolo druhy krat .... mam strach veru

marecek1
7. dec 2011

@chrustik1
@zuzananina ten strach má asi každá, ktorá si zažila stratu miminka. ja veľmi túžim po druhom dieťatku, ale na druhej strane vám poviem kočky, že sa tiež bojím, aby bolo všetko v poriadku.

chrustik1
7. dec 2011

@zuzananina tak keby sa mi toto stane ešte raz tak neviem to by som sa bála ešte viac. Ale isto by som šla na vyšetrenia čo sa deje, skôr by som sa asi už potom nepokúšala. Možno aj preto by som chcela otehu čím skôr, nech viem na čom som. Ak by to bolo ok (v čo verím, že musí byť) tak super ale ak by sa to zopakovalo tak radšej chcem ísť na vyšetrenia čím skôr

zuzananina
7. dec 2011

@chrustik1
@marecek1 presne ani my teraz nejdeme do tretice nic skusat az po vysetreniach lebo už mam strasne velky strach stoho ... a mozno ako aj doktor povedal testy budu dobre nic nenajdu a dalsie tehotenstvo bude bezproblemove ale chcem byt ista si tak vo februari som objednna a ked budu vysledky tak zacneme ..... strach je velky ale Tužba po spolocnom miminku je väčšia

zuzananina
7. dec 2011

@bambi2 ahojky moja ako sa mavaš maš ničo noveho?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre