Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

afrika
10. aug 2012

@katarinka_brnka manžel takmer nikdy neodhadne na začiatku silu 😀 takže prvých 5 sekúnd to bolo bolestivé a potom už nie 😉

katarinka_brnka
10. aug 2012

@afrika tak u nas je problem ze nam 3x nestaci....a bojime sa aby sa tam nieco nestalo a neohrozilo to potom moznost mat v buducnosti babo...

afrika
10. aug 2012

@katarinka_brnka čo tri x nestačí? 😕

katarinka_brnka
10. aug 2012

@afrika milovat sa za noc...🙂 xixi

afrika
10. aug 2012

@katarinka_brnka 3x za noc??? fúha 😵 aj vládzeš chodiť do práce?

katarinka_brnka
10. aug 2012

@afrika jasneee rekord mame 5x...🙂

afrika
10. aug 2012

@katarinka_brnka asi to nepatrí do tejto témy ale koľkokrát do týždňa máte sex?

katarinka_brnka
10. aug 2012

@afrika predtym ked sa dalo normale ked bolo vsetko ok tak zo 7dni minimalne 5dni

afrika
10. aug 2012

@katarinka_brnka tak sme na tom zhruba podobne, no mali sme obdobie, že takmer vôbec. no my len raz za deň 🙂

katarinka_brnka
10. aug 2012

@afrika tak partner je moc naruzivy ale vie ma navnadit a pre neho je 3x tak akurat...ale samozerejme sa mi venuje rovnako....

mmaatt
10. aug 2012

@katarinka_brnka no po kyretáži bolo strašne hlavne psychicky, fyzicky som nemala nijaké následky. Myslím, že vyrovnať sa s tým bolo oveľa horšie.

katarinka_brnka
10. aug 2012

@mmaatt to ano ja mam problem vidiet kocik a tehulku ale zvladam musim...priatel ma 3rocneho braceka tak s tym sa hravam a aspon mi je o nieco lepsie

mmaatt
10. aug 2012

@katarinka_brnka tak prajem skoré uzdravenie a pokoj na duši. Mne pomohlo ísť zapáliť sviečku na pomník nenarodeným deťom, tak som to uzavrela, aby ma to nedrásalo. Občas tam nejakú sviečku ešte zapálim, keď idem okolo. Treba si niečo nájsť a uzavrieť to ako jednu životnú kapitolu. Treba ísť ďalej. Mne toto pomohlo.

katarinka_brnka
10. aug 2012

@mmaatt tak u mna je to trosku komplikovaniejsie rozvadzam sa a ex mi robi zo zivota peklo vyhrazky aj par modrin...takze asi aj na nieco to bolo ze to male nemusi trpiet take veci so mnou....snazim sa to brat ako to je....aj ked je to tazke ale verim ze takto o rok sa budeme tesit na prichod babatka 🙂

sandrikacsg
15. aug 2012

Ahojte, zaujimalo by ma, kedy po kyretazi vas pustili domov? Je mozne odist na reverz alebo nieco podobne?

afrika
15. aug 2012

@sandrikacsg je to možné

ondatra2
15. aug 2012

@sandrikacsg mna pustili v ten deň. asi o 5-6 hodin po zakroku.

mmaatt
15. aug 2012

@katarinka_brnka to mi je ľúto, ale od takého človeka treba čo najďalej, žiadne dieťa (ani žena) si to nezaslúži, držím palce, nech všetko dobre dopadne.

katarinka_brnka
15. aug 2012

@mmaatt dakujem velmi pekne 🙂 snazim sa to brat tak ze co ma nezabije to ma posilni...

katarinka_brnka
15. aug 2012

@sandrikacsg ahoj mna zobrali o 10tejdnu na operacku a o 11:45 som uz bola oblecena a sla domkov

sandrikacsg
16. aug 2012

@katarinka_brnka vdaka za info

zuzkaamato
17. aug 2012

caute kocky. som 4 tyzdne po porode a uz asi 3 dni dost silno krvacam a idu zo mna aj take akoby zrazeniny, nieco ako ked sa pocas menzesu uvolnuje vajicko.. myslite, ze mi hrozi kyretaz alebo sa telo samo cisti?

tinula11
20. aug 2012

ahojte, aj ja som po kyretazi, v piatok mi robili, musim teraz pockat , povedal mi doktor,ze tak zhruba za 3 mesiace moze otehotniet. tak uvidime, ale stale nad tym rozmyslam, uvazujem, ze preco sa to stalo a tak, na babatko sme sa s manzelom velmi tesili....

gitusa23
21. aug 2012

domov pustaju ako kde. Ja som bola v BA-Antolska a nechceli pustat domov na reverz. Museli sme byt do rana. Ale keby som moc presviedcala, asi by pustili tak o piatej poobede.

@tinula11 neviem preco sa to stava, ale vraj plod odchadza, ak by mal byt poskodeny, chore dieta a tak. Radsej nad tym moc nerozmyslaj. Nie je to lahke, aj mne je luto ked vidim, ako su baby tehu... a hned mi napadne, ake by som uz mala brusko :( .... ale este dva mesiace a mozeme to skusit znova.

kuspitka
11. sep 2012

Ahojte.som po kyretáži a mám hrozné bolesti žalúdok a neviem ani sedieť na stoličke krče mám veľke a ako keby som sedela na ihliah neviem či mám isť ku lekarovi ,alebo nie som už 4den ,ale je to hrozne nemôžem ani spať ani na bok bť ,lebo každé pohnutie ma bolí a poriadne ,ako keby ma niekto ihlou pichal..

monika2712
11. sep 2012

@kuspitka radsej chod na kontrolu ak mas take bolesti, po kyrete by si az tak velmi trpiet nemala, pripadne si skus dat nejaku tabletku, ibalgin, ci to nepomoze. ak nie tak utekaj na kontrolu.

kuspitka
11. sep 2012

@monika2712 nic nezabera ,ked chodím tak zatinam zuny a ked sedi mam strsne krce..beriem aj antibiotika,ale je to hroza...

monika2712
11. sep 2012

@kuspitka tak ti asi antibiotika nezaberaju, kvoli comu ti ich dali? radsej chod na kontrolu, mozes tam mat nejaky zapal.

sabaka
11. sep 2012

@kuspitka ahoj kuspitka. 4 dni po zakroku by nemali byt take velke bolesti. chod cim-skor k lekarovi prosim, ako ti radi aj @monika2712 po kyrete existuje totiz aj riziko zapalu. nevahaj a chod. niekedy je nutne druhe cistenie...

kukucg
13. sep 2012

@kuspitka ahoj ja som to mala tiez, ako aj ty, tak cca 4-5 dni po, bolel ma zaludok, cele brucho, totalne krce, ani na wc som nemohla ist... bola som na kontrole a vsetko bolo v poriadku, ziadny zapal, ani dalsie cistenie, netusim preco ma to bolelo, dr vravela ze niekomu mozu podrazdit nervove zakoncenia v brusnej dutine, ci natiahnut nejake vaziva atd. a musi sa to dat dokopy. Ale to samozrjem neznamena ze by si nemala ist na kontrolu, radsej chod, Drzim palce nech to nic nie a nech to odoznie cim skor 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre