Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lu.lu.
14. dec 2009

ono sa to lahko hovori, ze to sa stava, ale ked to niekto neprezil, tak to nepochopi,ze? preto aj mne velmi pomaha,ked sa tu mozem vyrozpravat a pokecat s holkami, ktore si tym tiez presli...

nebojkaj, zajtra sa budes citit lepsie.... ides hned rano?za par hodin by ta mali pustit domov, ani to neboli, len potom trosku ako take menzesove bolesti a mozno budes trochu krvacat alebo spinit prve dni. drzim ti vsetky palceky, nech to mas rychlo za sebou 😉

livuskad
14. dec 2009

o pol jednej tam mam byt... tak dufam ze bude oki nech sa mozme spamatat a zacat sa snazit o druheho drobca... presne ten kto si to nezazil nepochopi... som rada ze sa tu da takto dobre pokecat.....

velvet26
14. dec 2009

ahoj livuska..
tak vitaj teda medzi nami...je mi to moc luto...hm... ☹
no ako si uz asi zistila, je to velmi fajn sem chodit a pisat si...baby su tu uplne super, pomozeme ti dostat sa z najhorsieho, neboj bude dobre... 😉
a tie myslienky to som mala aj ja take, ze ci budem moct otehotniet, no som si ista, ze sa nam to podari vsetkym, co sme tu..
zajtra ti budem drzat palce, vsetko dobre dopadne,nebojkaj...

livuskad
14. dec 2009

dakujem velmi pekne dufam ze mi to dobre dopadne a dufam ze aj slzy uz zmiznu...

velvet26
14. dec 2009

livuska, urcite to dopadne dobre...a slzy, to je prirodzene, ze teraz su, len sa vyplac, nezadrzuj to..ulavi sa ti skor, ked to zo seba dostanes...

velvet26
14. dec 2009

ja som dnes volala na infektologiu na vysledky, mali len polovicu vysledkov, tie su vraj celkom dobre, tak mi povedala sestricka, no dost v rychlosti... zbytok este nemaju, lebo ich robia v blave..mam zavolat bud stredu alebo stvrtok poobede, tak zavolam ten stvrtok asi..to uz tam hadam budu..

velvet26
14. dec 2009

a ozaj, ten cajik som pozerala v praci, ako sa vola, co pijem na upravu ms...vola sa apotheke caj..menstruacny caj..tak nejako by to malo byt, kupila som ho v lekarni..jaaaj, taka som uz netrpezliva, uz tak moc chcem, nech ten prvy menzes pride...chcela som si dat teraz cervene vinko, no nemame doma, bola som vo vecierke, obchode, co mame pri bytovke a skoro ma kleplo, vobec nemaju vino, vsetko sa cez vikend predalo, uz som sa aj suseda pytala, ci nema...hm, tak som si otvorila flasku bieleho, no to mi asi menzes neprivola.. 😅

lu.lu.
14. dec 2009

ahoj velvet- si ma rozosmiala s tym vinom 😀 ....normalny abstak mas,ze? ale ten menzes , cakanie ide na nervy, to ti verim, ja som ani tak dlho necakala a aj tak som stale kontrolovala na wc, ci uz je tu....

tak polovicka vysledkov je ok, to isto aj druha bude 🙂 , ja idem zajtra volat vysledky hemato, tiez dufam dobre budu....ak uz budu 😒

zuztek
14. dec 2009

ahoj livus, je to smutne ale stava sa to, najhorsi je ten sok v prvy den ked sa to dozvies, a potom este druhy den ked zistis ze je to realita, a nie zly sen... ale potom bude kazdym dnom lepsie, uvidis 🙂

zuztek
14. dec 2009

baby, predstavte si, dnes som prisla prvy den po tom vsetkom do roboty, a na to moja kolegyna hovori, ze je tehotna...

zuztek
14. dec 2009

v prvej chvili som bola stastna, ale potom som cely den rozmyslala, ze ake bude mat pekne Vianoce, a ja nie...

lu.lu.
14. dec 2009

ahoj zuztek.....tak to ti na nalade velmi neprida,ze? 😖 myslim, ze aj velvet je na tom podobne...kolegynka(alebo 2) su tehotne.....

mne stacilo, ked som na rodinnej seslosti videla buducu svagrinu s bruskom........mi to prislo luto 😔

zuztek
14. dec 2009

inak sa chcem spytat, je to normalne ked spinim uz 14.den? nechce sa mi verit ze to niekedy prestane...

zuztek
14. dec 2009

hej, sak potom som cely den mala divny pocit, ani nie ze depku, ale taky smutok co musim nosit vnutri, ale tvarit sa naoko normalne

lu.lu.
14. dec 2009

zuztek- ja som spinila 18 dni......a vraj je to v norme,ale tento prvy menzes som cakala, ze bude silny a je myslim este slabsi ako som mavala predtym.....mozno to bude tym, ze som tak dlho spinila...

lu.lu.
14. dec 2009

a v praci vedia, ze si bola tehotna?

zuztek
14. dec 2009

hej, vedeli, tam nic nezatajim, lebo mame infekcne prostredie

zuztek
14. dec 2009

inak mne dal doktor askorutin na to spinenie, ze sa vraj porusene cievky zalepia, ale zatial to nefunguje 😖

zuztek
14. dec 2009

a este k tym kvapkam femi od valovica - neviem ich nikde zohnat...

lu.lu.
14. dec 2009

to je na tom najhorsie, musis sa tvarit, ze je vsetko ok a kolegyni mozno tiez bude nepijemne sa s tebou rozpravat o jej tehotenstve 😒 ......

velvet26
14. dec 2009

jeeej, tak ste sa tu rozpisali, fajn, som myslela, ze uz ani nedojdete..
lu.lu...veru taku som mala chut na to cervene, hlavne aj kvoli tomu, ze by som si to mozno urychlila...teraz mi manzelik volal, ze ci nejdem na poharik cerveneho, ide z cvicenia..no mne sa uz nechce..mam rozpozeranu superstar a popijam si to biele...tak nabuduce...ale pekne, ze mi zavolal, ci nejdem, lebo sme sa dnes trosku pochytili... 😅 tak isiel s kolegom sam...
zuztek, no to ti verim, ako si sa citila, ked ti to povedala..ja som to mala o to uchvatnejsie, ze ja ked som isla z kyretaze po narkoze, tak som v ordinacii u toho isteho dr. stretla kolegynu, ze je tehotna..dobre co..? a potom som sa dozvedela, ze tehotne su dve..no jedna je teraz na pn...tak este ze tak...baby, mozno to znie, ze im neprajem, no na pohode mi to nejako veru nepridava... 😖

velvet26
14. dec 2009

je mi z toho tak smutno, ze to tak dopadlo... 😒 no nic, uz s tym vazne nic neurobim, musim ist dalej..
lulu, tak zajtra uz budes mat vysledky hemato? celkom rychlo, drzim ti moooooc palceky, aby boli vysledky v tom najlepsom poriadku..tak napis potom, aj ked si to precitam az vecer..

fugu77
14. dec 2009

livuskad, tak to mi velmi luto. drzim prteky, nech vsetko dobre dopadne.

...ako citam..... pisete, ze ste mali "pred tym" hnedy vytok. ja tiez. a to ma ubezpecovali, ze to je v poriadku....

velvet26
14. dec 2009

zuztek, a to kde pracujes, ked pises, ze tam mate infekcne prostredie?? ci som to zle pochopila a len sa tam rychlo siria klebety?? 😅

velvet26
14. dec 2009

fugu, ja som praveze ziaden hnedy vytok nemala, iba sem tam ciry a zo zaciatku mykozu, na kt. mi dal dr. mast gynazol, no ked som si precitala, ze sa neodporuca v tehotenstve..tak neviem, ci to mi neuskodilo, no ta kolegynka, co je tehu, tak tej tiez ju dal, lebo mala tiez mykozu a babo je v poriadku...

lubkabb
14. dec 2009

Ahojte baby,

môžem sa pridať? Vlastne ja som tu bola v tejto téme už pred vami - 63 strana. V apríli som mala prvé MA a pred týždňom sa to zopakovalo v 6tt. Som strašne smutná. Moje najhoršie sny sa splnili - zasa si tým vetkým musím prejsť. A teraz je to ešte horšie. Zdá sa, že asi niečo nie je so mnou v poriadku. ☹ Minulý utorok ma čistili.

fugu77
14. dec 2009

velvet, reagujeme kazda na liecbu individualne. niekedy by mozno bolo dobre, keby sme reagovali rovnako a aspon by sa mnoho babatiek zachranilo.
dnes som sa na chvilu zastavila v praci kvoli papierom a kolegyna ma privitala tak, ze som sa skoro s placom neudrzala: ze co som taka ... ze co sa take dramaticke stalo, ved "to" este ani nebol clovek a ze nie som jedna. tak co riesim.

velvet26
14. dec 2009

lubka, to vazne?? ja ta poznam tak z citania aj z inych tem a moooc som ti drzala palce.. 😢 ☹
no teraz uz ti lekari nemozu povedat, ze to bola asi len nahoda..po prvom MA si nebola na ziadnych vysetreniach? teraz ti uz urcite vsetky urobia a ak nebudu chciet trvaj na svojom..co ti povedal dr.?

lubkabb
14. dec 2009

U mňa sa to tiež začalo hnedým výtokom, nasadili mi duphaston. Ležala som pre istotu v nemocnici. V 6tt na sone vyzeralo všetko v poriadku - srdiečko bilo. A potom o pár dní som z ničoho nič začala krvácať a na sone už bol veľký hematóm a srdiečko nebilo ☹ V nemocnici som bola aj s čistením 16 dní. A to boli zakázané návštevy kvôli chrípke.

velvet26
14. dec 2009

fugu...to co je za kravu??? to by som jej taku vylepila, ze by sa patkrat otocila po svojej osi.. 😠 😠 😠
a ona ma deti? keby sa to jej stalo, co by hovorila??? najradsej by som ju roztrhla v zuboch..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre