Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

ivanap6
17. dec 2009

ach optimistka, ja som bola v pondelok u gynekologičky a povedala že je to ok, aj dr čo ma operoval povedal že môžem aj 4 týždne špiniť tak už neviem. Ale je to len tak na slipovú vložku a mala som zrazeniny tak možno preto špiním stále... Ja špiním dlho aj po MS ☹
cukor, tak som teraz kludnejšia, lebo už dve baby mi povedali, že ked nebýva zle, je zle 😲

optimistka
17. dec 2009

no mne môj povedal, že špiniť môžem, ale nesmie to byť krv. A tá u mna na 14-ty den bola. Aj ked slabá, ale bola to krv. Nepáčilo sa mu to, ale nezistil prečo krvácam. Ale tabletky to zastavili. Snád to nebude niečo vážne.

ivanap6
17. dec 2009

no zbohom, aj teraz som bola na wc a mám tam čerstnú krv ☹

optimistka
17. dec 2009

tak vitaj v klube ☹. Akoby nestačil kyret, ešte aj takéto starosti. Určite za gyndášom zbehni, nech máš istotu, že Ťa dobre vyčistil.

janirea
17. dec 2009

ahojte,,,prisla som vas pozriet na chvilku
co ste sa bavili o tom krvacani,,,,tak ja som po K krvacala len 1 den a potom este cca tyzden spinila,,,ale potom uz nic,,,,,a prva MS prisla na 38 den a druha na 29,,,,same sa to znormalizovalo,,,teda dufam

ivka,,,pokial bude tej krvi viacej, asi by som znovu otravovala doktorku 😅 ,,,predsa aspon opytat sa

cukor
17. dec 2009

nechcem vás strašit ale mna zle vyčistili,tyzden po kyrete som trošku krvácala a potom ma museli znovu čistit.odvtedy a to bolo v apríli mam mrchu velmi slabú a v januari idem na hysteroskopiu.dufam,ze to nebudú zrasty lebo ma......... 😀 😠

velvet26
17. dec 2009

ahojte kocky...
no, s tym krvacanim, je mi to luto...no telo sa inak nevie zbavit tych zbytkov, preto asi krvacate a spinite...
dalsi mesiac to uz urcite budete mat ok...
ja sa mrchy neviem dockat, no uz sa mi aj zda, ze mi zacinaju take signaly, ze by aj mohla hadam coskoro prist..tak sa budem normalne modlit, nech dojde... 😉

inak, volala som na tu infektologiu..tá druhá polovica výsledkov im stale neprisla, povedali mi, ze to trva aj mesiac, robia ich v blave...a ked som sa spytala, ze co tam skúmajú tak mi povedala, ze GENETIKU, tak baby, nakoniec budem mat teda tú genetiku aj tak vybavenu a to som si povedala, ze na nu nepojdem... 😀 ale som normalne rada, mam si zavolat na vysledok 7 alebo 8 januara, lebo od zajtra uz maju dovolenku..
este mi to nedalo a pytala som sa na tie vysledky co uz maju, povedala, ze tie vysledky mam velmi dobre, vsetko negativne, zacala mi vymenovavat asi 10 veci, z toho si pamatam toxo, rubeolu, vsetky pohlav. choroby, aj tie vytery su ok..nemam ani mykozu, ani chlamydie a este volaco...takze vsetko negativne...
nuz, som zvedava, ci buduci pondelok bude uz ta hematologia hotova...

janirea
17. dec 2009

velvet, tak to je super sprava, ze tie vsetky "neduhy" su negativne 🙂 ,,,,a asi ta prekvapili tak ako mna, ked mi tiez dokyna povedala, ze ved tie geneticke testy trvaju najdlhsie,,,a to som ani nevedela, ze mi ich dali robit 😀 ,,,,no len dufam,ze ti vyjdu inak ako mne

inac, ja som mala vcera mrchovske bolesti,,,len vecer,,,a neviem co to ma byt, ked som iba v polovici cyklu tretieho 😕,,,

gabi.ta
17. dec 2009

velvet super ze tie vysledky mas ok, drzim palce aj ku genetike...

velvet26
17. dec 2009

janirea, hej, normalne som bola prekvapena...nuz ved uvidim, mozno nakoniec sa aj tak dozviem uz buduci pondelok, ze ci je nejaky problem geneticky, kedze budem mat mozno skor tie vysledky z hematologie...teba potom poslali na hematologiu, ze? tak ja to mam v opacnom poradi...jaaaj, normalne neviem, co mam cakat...no necham sa prekvapit...

cukruska1920
17. dec 2009

Ahojte kocky...co nove?

janirea
17. dec 2009

ano, na hematku idem v pondelok,,,,sama som zvedava, ze ako co a hlavne co povie hematologicka z jej pohladu

velvet26
17. dec 2009

diky gabitka... 🙂 ved uvidime, ak sa nieco najde, tak sa nasadi liecba v dalsom tehotenstve, tak nebojim sa az tak moc..len to napatie, to by sa dalo krajat... 😀

janirea
17. dec 2009

ahoj cukrus,,,,uz aj ja mam kamosku MTHFR 😉

cukor
17. dec 2009

no ja mam dokonca tri kamosky....MTHFR A 1298c,G 455 A hetero., FX II C 46 T.......

cukruska1920
17. dec 2009

Ahoj jani..hej? no teeda...tak budeme bojovat spolocne

janirea
17. dec 2009

boze cukor,,,no ty si to teda riadne pozbierala,,,,ach jaj 😒 ,,,to ani neviem co to vsetko znamena
ja mam tu mthfr c677T homozygot

cukruska1920
17. dec 2009

jani... ja mam presne to iste co ty...co ti povedali na hematologii??

cukor
17. dec 2009

janirea......no ty s cukruškou mate tu najlahsiu formu..ak dobre viem s takouto mutaciou treba brat vela B ečiek a davajú anopyrin,ku koncu si niektoré kočky pichali.takže to nebude až také zlé.a keby aj ste si mali celé tehu pichat tak to určite zvládnete.....

cukor
17. dec 2009

janirea...no a tu tvoju mutaciu si zdedila po oboch rodičoch.....homozygot.......

janirea
17. dec 2009

cukrus,,,ma len gyndoska uistovala, ze sa to poriesi femibionom 800 a B 12, asi injekcie zatial,,,,a na hemato idem teraz v pondelok, tak budem rada, ked sa na to pozrie hematologicka lebo som nejaka neista, ze len listovka staci,,,ajked by som rada verila,,,,len kolko lekarov tolko nazorov asi 😒

a tebe co na hemato povedali?,,,aspon budeme poznat viac nazorov na jednu vec

janirea
17. dec 2009

ano, tak ako pise cukor

cukruska1920
17. dec 2009

jani...mne kamoska hovorila ze nech sa nedam odbit a mam trvat na injekciach....ma to iste

janirea
17. dec 2009

cukrus a listovku ti predpisala tabletky v tych vyssich davkach, ci femibion?,,,,
ved prave, mne najprv hovorila dokyna, ze injekcie, potom ze nie,,,,no tak sa vyznaj v tom 😠

cukruska1920
17. dec 2009

jani... ja este cakam na vysledky z hematologie lebo to MTHFR mi vyslo z odberov co mi robil gynekolog a poslal ma s tym na hematologiu a oni si chceli urobit svoje vysetrenia tak este cakam co tam... ale urcite budem trvat na injekciach...ved kyselinu listovu beriem stale to je blbost

janirea
17. dec 2009

aha, no ja som to uz poplietla, myslela som, ze si bola,,, 😅

janirea
17. dec 2009

teda,ze uz mas tie vysledky z hemato

cukruska1920
17. dec 2009

jani....bola som len na odberoch a zaciatkom januara mam volat ci uz su vysledky

zuztek
17. dec 2009

ahojte baby

ivana - ani mne nebolo vobec zle, este prve tyzdne tak trochu rano, ale ziadne napinanie ani zvracanie, a potom uz som necitila absolutne nic, vtedy som zacala uvazovat ci je vsetko ok, samozrejme uz nebolo...

optimistka - ja som mala krvacanie asi 3 dni, a doteraz spinim (17.den)...

velvet26
17. dec 2009

baby, ja som to zas mala tak, ze ma napinalo aj som vracala a v maternici som stale citila, ako ma pobolieva, popichava aj som hovorila muzovi, ze babo sa mi stale ozyva...no potom raz vecer si pamatam, ze ma tak hrozne pichlo a prisahambohu, odvtedy mi prestali nevolnosti a v brusku uz bolo ticho...a cca. to aj vychadza ako mi dr. hovoril, dva dni pred poradnou... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre