Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

solinkarka
6. jan 2011

Po kyrete sa nesmie kupat?? 😲 zas o nicom neviem a doktor nic nepovie 😠

diorka
6. jan 2011

@zuzzuli mne tiez 1x nic nerobili, vtedy mi dokonca povedal, ze sa mozme hned snazit, len nam to trvalo rok, a teraz zasa toto ... zajtra idem na kontrolu, tak mu chcem povedat, nech ma posle na vysetrenia, tak som zvedava, lebo jeho nazor je, ze je to nahoda a stava sa to kazdej piatej, tak uvidim, ci ma zajtra odbije, alebo si vydupem svoje ... inak rozmyslam, ak u neho nepochodim tak vyskusam obvodneho .... 😒

juriva
6. jan 2011

@zuzzuli jasne ze sa daj vysetrit...pytaj sa...hematologia,endokrinologia,imunologia a nech sa doktor cini.
Ja si tiez sama vsetko vybavujem pretoze som uz 2 x pottatila.
Takze ak niesi spokojna s lekarom,zmen ho, ja mam uz 3 a co. Platis si zdravotnu tak nech sa kazdy stara o seba.
Mas na to uplne pravo na vsetky ukony.

juriva
6. jan 2011

@solinkarka ale mozes sa kupat..a ked chces aj sexovat🙂 sice hovoria ze NIE A NIE ale to nemoze nic na maternicu ublizit...ak ta nic neboli,tak kde je problem? 😎

solinkarka
6. jan 2011

@juriva bo ja som sa vcera normalne kupala sice je pravda ze som si dala len taku letnu vodu pre istotu...no a ten sex si ani nepametam kedy bol naposledy a uz mi to aj chyba 😀 bo som povedala drahemu ze na sex cez prvy trimester nech zabudne a zrazu toto 😒

tehulka14
6. jan 2011

@solinkarka nehovoria to len tak možeš dostat velku infekciu tak aspom 3 týždne treba počkat zo sexom aj kupanim viem o čom hovorim znama mala infekciu ☹ z toho,že sa hned kupala a nečakala ani zo sexom a vysledok ..velke bolesti a ešte dlhšie liečenie☹

petra53
6. jan 2011

@solinkarka nemala by si sa kupat ani sexovat do prvej mrchy, pretože po potrate je otvorená maternica a si náchylná na zápaly 😖 ale ja som si už raz vo vani poležala... aj tak mám problémy, tak už kašlem na to... 😠 😅

petra53
6. jan 2011

@solinkarka mi niečo hovor, my sme nesexovali odkedy sme urobili to babulo, t.j. od začiatku októbra... ešte chvíľu a drahý si určite nájde frajerku 😀

zuzzuli
6. jan 2011

@diorka ved ani mne nic nepovedal, ale mam z neho pocit, ze vie co robi...
@juriva a na tie vysetrenia ta poslal gynekolog? ci si bola u ineho lekara.... co sa tyka mojho lekara, ja ho menit nechcem, pred nedavnom som sa k nemu dostala a som s nim spokojna, lebo mam pocit ze sa zaujima a ma velmi ludsky pristup ku mne... mne tie vysetrenia ani nedosli nejake zvlastne, pokial som nezacala citat tuto diskusiu :(

juriva
6. jan 2011

@solinkarka ale ....ja som mala hned a nic mi nieje a som sa kupala🙂 a nedal ti antibiotka po kyrete?

solinkarka
6. jan 2011

@petra53 no my naposledy tak v polovici novembra takze sme na tom skoro rovnako 😀

solinkarka
6. jan 2011

@juriva nie nic mi nedal ani nevysteril....proste povedal ze po prvej mrche mam prist na kontrolu to je vse 😠

petra53
6. jan 2011

@zuzzuli a aj ju berieš? Aj ja mám antikoncepciu, dnes som presne 4 týždne od kyretu - smutné výročie 😔 ale brať ju mám až keď sa mi vráti menzes 😒 a ten je u mňa vraj v nedohľadne.... Zajtra idem na kontrolu. Inak mne dal vaginálne krúžky, vraj sú v tomro prípade najlepšie... Ja by som sa antiky nebála, aj pri malom som ju brala a otehotnela som na druhý mesiac a malý je krásny a zdravučký 😉

petra53
6. jan 2011

@solinkarka
@juriva
baby, ale antibiotika nie je treba davat vždy. Aj kamoška bola na kyrete a nedostala antibiotika a nič jej nebolo. Ja som napríklad dostala, ale to preto, že to bol veľmi veľký rozsah a zvnútra som to mala celé zakrvácané, tak to potrebovali preliečiť... A aj tak mi hrozí druhý kyret... ☹

zuzzuli
6. jan 2011

@petra 53 este ju neberiem,musim pockat na prvy menzes a potom 😉 ... takze dufam ze co najskor pride, potom 72 antiky a mozme sa zacat snazit 😉 no mne tiez povedal ze to tak bude lepsie, tak dufam ze ma pravdu

petra53
6. jan 2011

@zuzzuli mna poslal gynekolog na hematologiu, infektologiu a endokrinologiu - objednam sa v PON, lebo ešte nikde nerobia. Ale povedal mi, že bežne sa po prvom potrate na vyšetrenia neposiela... 😕 ale ak chceš, povedz mu, že žiadaš tie vyšetrenia pre vlastnú potrebu, aby ťa poslal... 😉

juriva
6. jan 2011

@zuzzuli hmm ja som mala takeho gynekologa ze elita a vidis...potratila som prve 21 tt...takze potom druhy a ten bol rodinny doktor a to tiez nebolo prave orechove...
takze som si nasla dalsieho,je vraj OK,preklepla som si ho.Uz nechcem ziadneho vedca ani rodi.doktora,kde su take vztahy ze hi hi a haha a nic sa neriesi.
Ja som si vela veci nastudovala zo zahranicia co sa ma podniknut a tak ja si idem za tym sama. On povedal moj doki ze mi urobi specialne sono maternice,kvoli samotnemu tvaru a ostatne si obeham.
Musi mi zobrat vzorky na chlamidie,mykoplazmy,ureoplazmy,zoonozy.Na tom trvam.
Hematolog mi musi vysetrit trombofilne stavy,ednokrinolog stitnu,diabates mellitus...
Imunologicke to su kde niektore bielkoviny reaguju na plod ako keby to bola cudzoroda bielkovina,
antifosfolipidove protilatky a rozne proteiny s tym suvisiace ci sa vyziva-cievna dostava v 1 trimestri k embriu na spravnu nidaciu prisun zivyn krvou a vyvin.To sa robi len v Brne a v Prahe,nepytaj sa preco len tam neviem🙂
A zober muza na spermiogram...to je tiez dolezite.

petra53
6. jan 2011

Baby, ja som sa ešte chcela opýtať, nemali ste náhodou niektorá zavedenú MIRENU? Pretože ja áno a nejak si to stále spájam s tým potratom. A poznám ešte ďalšiu babu, čo ku mala a potom potratila... 😕 Inak - aj lekár čo mi robil potrat sa ma nejak vypytoval na cyklus a ked som povedala, že v podstate nebol, lebo som mala mirenu povedal, že "aha, jasné" a veeeľmi zvláštne sa zatváril... 😖

petra53
6. jan 2011

@juriva prosim ta kto vysetruje diabetes? tam sa robia aj tie zatazove testy a krivky? tohto sa obávam najviac...

juriva
6. jan 2011

@petra53 endokrinolog...povedz mu ze to chces vysetrit a je...

solinkarka
6. jan 2011

Ozaj baby mozem brat aj nadalej kys.listovu a aj tenalchemikovy caj uz mozem zacat pit? na co je dobry?

rena
6. jan 2011

@petra53 ahoj pisala si si medzi julovkami aj ja som tam bola len sa stalo to co som necakala.

juriva
6. jan 2011

@solinkarka jasne ze mozes🙂 alchemilka je balzam na zenske ustrojenstvo🙂 len to pi a pi🙂

petra53
6. jan 2011

@rena ahoj, ani ja som nečakala, ale tak čo už... 😔 ani som nejak nezaregistrovala, že si tu aj ty pribudla, čo sa stalo? ☹ mije to ľúto...

petra53
6. jan 2011

@juriva a ked pojdem na endokrinologiu on to nevysetri automaticky? z tohto mam naozaj paniku... v rodine mame dedicnu cukrovku... ☹

juriva
6. jan 2011

@petra53 alebo zbehni za normal doktorm a povedz mu...ze co a ako...on ti da vyme.list aje🙂 neboj sa🙂

petra53
6. jan 2011

@juriva no mna gynekolog poslal - na endokr., hematolog. aj infektolog. a tam to vyšetrenie na diabetes urobia už asi automaticky, nie? Inak - ako tie vyšetrenia vlastne prebiehajú, nevieš? Nie sú bolestivé? 😝 Som jrooozný sraľo... 😀 Ja sa poobjednávam v PON, lebo teraz ešte nikde nerobia...

rena
6. jan 2011

@petra53 bola so 12 tyzdni a sla som na kontrolu ku svojmu lekarovi a jemu sa tam nieco nezdalo tak ma poslal na 3 d ultrazvuk a nasli tam mnohopocetne vady tak ze by neboli zlucitelne so zivotom tak so musela ist na kyretas a nie dost some to mali tazke tak som si musela kyretas zopakovat 2 krat lebo pri 1 ma zle vycistili tak teraz som vypisana a mam uz dost/a ako sa mas mala si uz testi ze preco sa to vlasne stalo ja mam vsetko na genetike tak cakame tiez na vysledki tak som zvedava ze co sa vlasne stalo.

petra53
6. jan 2011

@rena boooze, to je hrozne, je mi to velmi luto... co sme my komu urobili... 😔
no mojka, ja tiez nie som OK a hrozi mi dalsia kyretaz - v maternici sa mi urobili zrazeniny a nevedia mi ich dat von. Ostat tam nemôžu kvôli zápalom či kvôli čomu, takže tak... Brali mi aj krv na HCG, že či mi tam "niečo" nenechali - zajtra idem zasa na gyndu a dozviem sa vysledok ☹ a na poslednej kontrole - pred tyzdnom - to som bola uz 3 tyzdne po potrate - este zistil, ze sa mi vobec ani naznakom netvori a neobnovuje stielka na maternici, to tiez nevedel preco. Takze som v podstate neplodna 😕 a nevedia mi vyvolat ani menzes, aby sa tie zrazeniny mohli vyplavit... 😢
Ja mam zatial vysledky iba z histologie, kde mi teda prisli na uzasny zaver - "zvysky po gravidete" to je vsetko co napisali... 😠 Teraz mam ist este na hematologiu, endokrinologiu a infektologiu, v PON sa musim objednat, lebo teraz nerobili, tak som zvedava, kolko chorob mi najdu... 😔

juriva
6. jan 2011

@petra53 ziadne automatcky ty to pozadujes ak to on nevysetri,,to mu povedz ze to mate v rodine,potratila sa a chces ist do dalseho tehote.kludna a spokojna ze si nic nezanedbala!
priebeh?objedaju ta,vysetria,opytaju na co si tam a ty sa stazujes a povies co je dolezite vysetrit🙂pretoze niekedy si pripadam ja ako doktor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre