Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kikaneu
4. júl 2012

@ondatra2 aj ja tak, kvôli manželovi sa snažím, nech aspoň on netrpí.....a keď je doma, tak je to super, vie ma perfektne rozosmiať, aj keby som neviem ako bola smutná.....ale teraz som doma stále, do práce už nechodím a je to des.....najlepšie mi je keď spím, prípadne, keď som vonku s naším psom.....ja som začala športovať, iba bicyklovať síce, ale teraz sa mi nechce kvôli tomu teplu, potím sa aj keď nič nerobím a nieto ešte bicyklovať.....nedá sa už žiť, potrebujeme dážď......moja mrcha bola teda silná riadne, ale tiež viac-menej bez bolesti.....nedala som si tabletku, takže to bolo v pohode 😉 my si dávame pauzu do konca roka, možno okolo Vianoc zase začneme.....

ondatra2
4. júl 2012

@kikaneu mas to tazke, ked uz nepracujes. v praci clovek aspon zabudne.
ved ja sa tiez bojim ako by to dopadlo ak sa hned podari. nam sa podarilo to prve hned. ale teraz to moze byt ine. ved aj sme sa dohodli, ze to nechame ist plynule, nie ziadne kazdodenne snazenie, ale ked sa nam bude chciet.
A inak, mame asi podobnych manzelov 🙂 moj je tiez taky, robi mi super naladu, pritom, viem, ze aj pre neho to je tazke prijat.

kikaneu
4. júl 2012

@ondatra2 do septembra som doma, bude to des.....ale mám ešte nejaké vybavovačky, takže aspoň niečím sa zamestnám.....my sme skúšali vyše roka, aj so všelijakými vitamínmi, meraním bazálnej teploty.....ale tiež sme sa dohodli, že potom už nebudeme robiť nič, iba sa milovať, keď sa nám bude chcieť.....ešteže tých chlapov máme, bez nich by to bolo hrozné

lenn1101
4. júl 2012

O 2 dni bude mesiac čo som bola na kyrete....už nech príde ta mrcha hnusná...... 😒 Po koľkých týždňoch ísť k lekárovi ak "náhodou" nepríde?

maria1610
4. júl 2012

@kikaneu
@ondatra2 my môžme skúšať až po roku najskôr (ak budem mať dobré výsledky), u mňa potrat spôsobila parciálna mola hydatidosa, takže preto taká dlhá pauza - inak na našich chlapcov - dvojičky sme čakali 7 rokov, o toto druhé tehu sme sa pokúšali 3 roky, takže možno ďalšie sa ani nepodarí 😒 - predsa aj vek - ja už sa blížim k 35

ondatra2
4. júl 2012

@maria1610 to ti zistili z histologie? A tie dvojicky mas prirodzenym sposobom?
Ja idem mat 31, doteraz som dieta nemala mat s kym. Podarilo sa sice na prvy raz, ale uz to tak byt nemusi. Nam povedal jeden doktor 6 mesiacov, iný 3. takze po dvoch mrchach pojdeme na to zas. Skor sa bojim toho, ze sa to stane znovu. Mne povedala moja Dr. ze netreba kontrolne sono po kyrete, ze iba keby som mala problemy. ani nijake vysetrenia. Budem asi musiet porozmyslat o zmene Dr.

maria1610
4. júl 2012

@ondatra2 to bol výsledok z histológie, i keď podozrenie na túto dg vyslovil aj môj lekár, keď sa bábätko v 11 tt prestalo vyvíjať... Chlapcov máme prirodzene, ale po hormonálnej stimulke... Mňa teraz čaká hematológia a aj endokrinológia, sama som si tieto vyšetrenia vyžiadala a môj lekár ma na ne odporučil, aspoň do ďalšieho tehu pôjdem s tým, že za seba som urobila všetko...

ondatra2
4. júl 2012

@maria1610 ja to este raz skusim bez vysetreni. Mozno to fakt bola nahoda. Mne zistili na prvom ultrazvuku v 12.tt prazdny vak, zamlcany potrat. Nechapem, ani kvapka krvi zo mna nevysla, vsetky priznaky boli. Kde to male zmizlo, alebo ze by to bola anembriomola, netusim. Keby nebol ultrazvuk ktovie ako dlho by vak rastol...Endokrinologiu navstevujem pravidelne, tento rok som tam bola 2krat, prvykrat na kontrole a druhykrat ked som ostala tehotna. vysledky mam v poriadku. V detstve som sa liečila, teraz sa uz neliecim, len ma kontroluju.

kikaneu
4. júl 2012

@maria1610 nepríjemné moja ☹ no máš doma aspoň drobcov, čo robia tvoje dni krajšími.....takže lepšie ako nič 😉
@ondatra2 ja som vo vaku mala aj bábätko, ale tiež sa prestalo vyvíjať.....prejavilo sa to slabunkým krvavým výtokom, ale fakt to bolo slabučké, na pohotovosť som išla s takým pokojom, že mi dajú niečo na zastavenie krvácania a hotovo....no, nestalo sa......
mne doktorka navrhla vyšetrenia sama, nič som ju nepýtala, vlastne som ani netušila, že čo a ako....len som prikyvovala a nevedela sa dočkať, kedy už budem doma....ale predpokladám, že tiež endokrinológia a hematológia budú ďalšie zastávky.....v pondelok pôjdem na kontrolu, dúfam, že sa ochladí, lebo v tomto teple sa mi nikam nehce

kochanka
4. júl 2012

baby a je tu nejaka osobka co potratila a sama sa vycistila?? mna poslali do nemocky bola som v 6tt ze 100% je to mimomaternicove zrutil sa mi svet cakali sme na drobca 5 rokov a manzel sa uz blizi k 40-ke. na druhy den ma operovali ze mi zoberu aj vajcovod a ked som sa prebudila po operaci vraj to bola len cysta babo je v maternici ze boli opatrny ale 3 dni nato som zacala krvacat velke bolesti a do rana zo mna zacali vypadavat kusy a potom som stale uz krvacala dost silno lekar vravel ze je to uz menstruacna krv ale neviem ci to mam povazovat uz za prvy cyklus

monika2712
5. júl 2012

@kochanka ahoj, su tu aj take zienky co sa same vycistili a nesli na kyret, ja k nim sice nepatrim, ale poznam ich pribehy, tak ti skusim nieco napisat. Ako dlho si krvala? len den dva ci dlhsie? ak to bolo dlhsie, tak to v podstate mozes povazovat za prvy cyklus.. ak sa chcete znova snazit, mozno pockaj jeden cyklus, len pre istotu, poznam pripady kedy ani po samovycisteny cyklus nenabehol pravidelny ako predtym, tak je mozno dobre pockat ako to bude u teba, aby sa telo hlavne hormonalne spamatalo. Drzim palce.

kochanka
5. júl 2012

@monika2712 dakujem no ja som krvacala 7 dni lekar vravel ze mame pockat 3 cykly ale v auguste uz by sme sa chceli posnazit na dovolenke tak dufam ze to vyjde

monika2712
5. júl 2012

@kochanka no neviem ako to je po tej operacii ktoru ti robili, to bolo laparoskopicky ci normalne z dola ci ako?

kochanka
5. júl 2012

no laparoskopicky ale jeden nastroj isiel aj z dola
@monika2712

monika2712
5. júl 2012

@kochanka aha, no neviem, mozno kvoli tomu chceli aby si pockala 3 cykle, neviem ci tam bol nejaky zasah do maternice velky alebo co vlastne.. no uvidis, pockaj aspon na dalsiu mrchu a potom to skuste.

kochanka
5. júl 2012

@monika2712 nie oni mi praveze s maternicou nic nerobili iba mi cystu z vajcovodu odstranili ked zistili ze to mimomaternicove nie je

monika2712
5. júl 2012

@kochanka aha, tak potom by to malo byt OK.. no ved uvidis.. ako ti nabehne cyklus a ovulka.

zvolsiinylogin
5. júl 2012

@kochanka ahojki, som citala tvoj pribeh...ale stale nechapem, ked si mala babo stale v maternici , a to na vajecniku bola cysta, tak si ho uz potratila? kvoli tomu zakroku? 😢

zvolsiinylogin
5. júl 2012

@kochanka aj mne to pripada, ze vsetko by malo byt ok 🙂

kochanka
5. júl 2012

@zvolsiinylogin no ano potom som po operacii tri dni na to potratila teraz uz nezistim ci kvoli operacii alebo kvoli niecomu inemu to mi uz nikto nepovie

zvolsiinylogin
6. júl 2012

@kochanka ☹ ☹ ☹

trish22
6. júl 2012

@kochanka ja som mala podobný problém. mala som cystu na vajcovode a mysleli si že je to bábo....ale nebolo. Nakoniec som mala plodový vak v maternici ale mala som anembryomolu.

kochanka
6. júl 2012

@trish22 aj si bola potom na kyretaž??

trish22
6. júl 2012

@kochanka bola som, musela som, bola som v 10tt. bolo to hrozné, už to nechcem nikdy zažiť. 100krát radšej spontánne

kochanka
6. júl 2012

@trish22 no ti poviem ani spontanne to neni nic moc ja som si dost vytrpela chytili ma velke bolesti kazdu minutu doktorka vravela ze ako kontrakcie pred porodom lebo ze sa mi snazi maternica otvorit tak ma nechali vyse hodiny vytrapit a potom pichli injekciu .... rano som sa zobudila a cez den stale ked som idla na WC nasla som kus ako polovicu dlane bolo to hrozne pri kazdom kusku ktory zo mna vypadol ma klepalo a nie a nioe prestat plakat

zvolsiinylogin
7. júl 2012

@kochanka nasla si kusy zrazenej krvi, alebo tkaniva?...aj zo mna tento mesiac take nieco islo pri menzese, neviem, co to mohlo byt.... 😢

esterhazy
7. júl 2012

Ja som bola na kyretaz,ked mi oznamil doktor v 3mes. tehotenstva,ze dietatko vo mne zomrelo-bol to zatial najhorsi den v mojom zivote ☹ ☹ ☹ A potom mi zakazal otehotniet 1 rok-ale vtedy su dni plodnejsie tak sa nam postastilo do 2 mes.A nastastie mam zdrave dieta aj ked ma strasili,ze moze byt chore.......

trish22
7. júl 2012

@kochanka fuha, mohlo to byť ťažké ☹ je mi to moc lúto

@esterhazy my tiež nečakáme 6 mesiacov....išli sme na to hned po prvom ms. ale žiaľ tento cyklus mám anovulačný....snáď na budúce 🙂

kochanka
7. júl 2012

@zvolsiinylogin no to bolo take ako kus blanoviteho mäsa a bolo to velke

kochanka
7. júl 2012

@esterhazy to mi je luto ale gratulujem ze sa vam to hned podarilo aj mi sme si povedali ze uz nabuduci mesiac sa zacneme zase snazit
@esterhazytak drzim palceky aby ti to vyslo co najskor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre