Hcg 20 po oplodnení - zúfalá prosba z nemocnice

dzuli753
9. dec 2017

Dievčatá prosím pomôžte. Ležím v nemocnici. Som už zúfalá. Tehotenské testy mi vyšli dva pozitívne, málinko bolo vidieť čiarku ale bolo. Včera som začala krvácať, jasne červenú krv, išla som na pohotovosť. Doktor videl na ultrazvuku gestacny vak, čistú a nejakú tekutinu, pravdepodobne krv, test vyšiel pozitívny, povedal že to bude ok že zastaví krvácanie, nasadili mi injekcie na sťahovanie maternice, zastavenie krvácania, podporu tehotnosti a proti potratu plus v tabletkách dupaston. Hodnota z krvi hcg bola veľmi nízka len 20 ale podľa doktora som trhu inak by bola 0. Ráno prišiel nový lekár - primár,ktorý má tiež pozeral a povedal že jeho kolega sa mýlil, ze on tam žiaden gestacny vak nevidí, vidí len cistu a tekutinu. Povedala že sa mám s tehotenstvom rozlúčiť. Žiadala som ho nech mi dá injekcie na zastavenie krvacania a proti potratu, povedal že mi nedá nič. Mám čakať. Po obede má pozeral zas nakoľko neprestávam krvácať. Zas povedal že tam nič nie je. Pritom kolega jasne deň predtým povedal že tam je vak v maternici a pozerali vtedy ma dvaja. Teraz mi majú brat odber na hcg a krvný obraz, ale mi to príde že ani nechcú lebo mi bolo oznámené že mi vezmú na krvný obraz a následne bude nasledovať kyretaz. Čo som povedala že odmietam kým nebudem mať výsledky z hcg ktoré mi mali robiť po 48 hodinách, čiže zajtra. Čiže mi ich chce brat asi len kvôli tomu že som to namietala lebo majú byť zajtra. Konzultovala som to s lekárkou ktorá je na oddelení, ale tá mi na moju otázku prečo nepokračoval v zastavovaní krvácania a zabráneniu potratu povedala že nevie, že tiež nechape.... Neviem som zúfalá. Mal niekto takto nízke hcg a dopadlo to dobre?

dzuli753
autor
9. dec 2017

Nikto tu taký nie je? 😑

tamara263
9. dec 2017

Ahoj nedam ti ziadnu radu nemam ziadne skusenosti s tymto problemom co mas ,ale mozem ta podporit ,musis verit ze vsetko dobre dopadne pristup lekara je strasny ,,asi sa zle vyspal" nedaj sa ked to citis tak ze si tehotna tak to tak bude niektorym lekarom sa jednoducho nechce ale ty stoj za svojim stoj co stoj a hlavne nemozes byt v strese ak si tehotna tak sprav vsetko preto aby to dobre dopadlo a nenechaj sa odradit uvidis ze to dopadne dobre ☺ usmev ☺ten potrebujes ako sol ☺ nechapem ako niekto v nemocnici moze povedat NEVIEM ...to slovo nepatri do ich ust a ak ho niekto vyslovi nech ide vykladat smetiaky ludom pred dom ...viem to prostredie ...to ze nevies...reci lekara ,to vsetko ta stresuje ale ty to urcite vydrzis ved si ZENA 😅

dzuli753
autor
9. dec 2017

@tamara263 ďakujem ,za reakciu. Práve že ja viem že som tehu podľa testov, príznakov a jedno bábo už doma mám. Ale ten prístup lekárov, zlé výsledky a strašne silné krvácanie ktoré jeden deň zastavovali a druhý nechali tak že uvidíme ako rozhodne Boh, tak to ma štve. Či za ten čas nestihlo prísť aj k potratu. 😢 odráta ak posledné minúty na výsledky a strašne sa bojím najhoršieho. Podľa mňa ani v takom rannom štádiu nemôžu jednoznačne ešte vidieť či tam niečo je alebo nie je. Ide skôr o to že by sa mali držať podľa krvy. Teraz by mi veľmi pomohlo keby tu niekto bol čo mal tak nízku hladinu a dopadlo to dobre. To bábätko veľmi chceme.

dzuli753
autor
9. dec 2017

Modlím sa nech to hcg sa zvýši a nastavia naspäť liecbu.

loginexistuje
9. dec 2017

Hodnota 20 pri HCG je velmi velmi nizucka je nepravdepodobne ze by pri takejto hodnote bolo na USG vidiet v maternici čokolvek.

Ono sa to stava kazde tretie tehotenstvo konci potratom v rannom stadiu ... ale pri takom nizkom HCG by som kyret nepodstupovala .. len kontrolný odber krvi a sono .. zbytocne sa predlzuje cas potom nez mozete skusit znovu ...

Samozrejme je mi to luto ..

lavieenrose
9. dec 2017

viem ze ta to boli..ale musis to vziat tak ze ak toto odide pride dalsie a silnejsie...nesil to ani nerob sceny na oddeleni..mam pocit ze slovensko je jedina krajina v eu mozno este cesko...kde zachranuju potraty...inde nechaju zenu potratit.

tamara263
9. dec 2017

Je viem ze to musi byt strasne ale kto iny ked nie ty muis zmenit myslenie a nestresovat sa ak je vsetko ok tak tomu babätku to dobre nerobi ak je bábätko uprimne zelane a chcene tak aj bude ...pristup lekarov boze asi by som na tvojom mieste vyhladala inu nemocnicu ak sa da ak nie tak toho lekara opluj ☺ to ze sa budes bat ti nepomoze nech je vysledok akykolvek lahni si pusti si prijemnu hudbu zatvor oci a predstavuj si ako o par mesiacov prinesies domov synovi,dcere, surodenca to je to jedine co teraz mozes robit pre seba a tehotenstvo...lekara nezmenis bud ho trpiet alebo odist do inej nemocnice ....

dzuli753
autor
9. dec 2017

@loginexistuje ak hcg nestupne tak kyretaz bude nutná nakoľko tam je aj tá tekutina/krv .... Jasne že ani ja toto riešenie nechcem, ale či mi dajú na výber asi ťažko.

redlola
9. dec 2017

@dzuli753 ja by som tiež na kyretaz nešla. Naco tak skoro... telo si poradí s tým samé. Nech už to dopadne akokoľvek. Na zákrok by som šla iba v prípade pretrvavajucich problémov.

tehula2016
9. dec 2017

Ja som cerstvo po potrate bez kyretaze, 2 tyzdne pozitivne testy, ale poriadne kolajnice, zacala som spinit, neskor uz prisla tmava krv, na ultrazvuku gestacny vak zodpovedajuci o 2 tyzdne menej ako som uz realne mala byt, ja som akekolvek gestageny na udrzanie tehotenstva odmietla, bolo by to pre mna len zbytocne predlzovanie, vedela som, ze tehu nema perspektivu a to sme babo velmi chceli, snazili sme sa 1,5 roka..o 2 dni nato som som doma potratila, este ma caka kontrolne sono a ideme sa hned opat snazit..ja som hlavne rada, ze to bolo bez kyretu..

poloprudska
9. dec 2017

Ja som mala hcg 2400 az vtedy bolo vidiet gestacny vak . Cely tyzden pred tym som kazdy druhy den chodila na odbery a ultrazvuk a nic nikto nevidel . Az pri tej hodnote bolo konecne nieco vidiet .

dzuli753
autor
9. dec 2017

@tehula2016 aj keby hcg definitívne kleslo, myslím že má bez toho domov nepošlú 😢 nevieš či to môžem odmietnuť?

eleska
9. dec 2017

Ano, mala som hcg 20, o tyzden neskor 200, na sone ale nebolo vidiet nic a zacala som krcavat ... nedavali mi nadej, ale liecbu na zastavenie krvacania nakoniec nasadli a dnes ma syn uz 11,5 roka ... ale viem, ze to bolo raritne a nikto neveril, ze som naozaj tehotna a ze dieta donosim ... nerada spomminam na toto narocne obdobie, tebe vsak drzim palce

dzuli753
autor
9. dec 2017

@eleska ďakujem krásne čítať. Nech sa synčekovi darí. Bola si šťastná.... Mňa to obišlo. hcg kleslo, bol to potrat, zajtra ma čaká kyretaz a laparoskopia

lavieenrose
9. dec 2017

@dzuli753 preco laparka?

dzuli753
autor
9. dec 2017

@lavieenrose pretože je tam nejaká tekutina ako som uz písala a musia ju odtiaľ odsať

montemotherone
9. dec 2017

@dzuli753 viem, že sa cítiš ukrivdená, ale postupovali dobre 😒 v takto včasnom období sa toho nedá veľa robiť. V Trenčíne (udajne najlepšej pôrodnici na SK), ma tesne pred 3 mesiacom na pohotovosti neriešili pri krvácaní vôbec. Poslali domov, setriaci režim a... čakať. Našťastie to dopadlo dobre. Ale predtým som zažila 2 potraty. Jeden v 7, druhý v 9 týždni. Žiadne zásahy, zastavovanie krvácania ani kyretáž. Všetko to nechali "na prírodu"... S odstupom času to hodnotím pozitívne, keďže u mňa bol problém so trombofiliou, o ktorej som vtedy nevedela, možno by to udržali, silou mocou, a potratila by som vo vyššom štádiu... A to už by bolo iné peklo ☹

lavieenrose
9. dec 2017

@dzuli753 ja som mala mimomaternicove a pri nom som mala volnu tekutinu v bruchu...a vobec nevedia z kade sa tam vzala ? iba ju odsaju?

margaretka_
9. dec 2017

@dzuli753 drž sa, ja som tiež prišla o bábo vo veľmi včasnom štádiu, mala som pozitívny test, ale ani som nestihla ísť k lekárovi pre potvrdenie tehu a prišiel cyklus :( bolo to želané bábätko, ale snažím sa to brať tak, že niečo nebolo v poriadku, keď sa neudržalo. držím ti palce, nech si skoro ok

petra9517
9. dec 2017

@dzuli753 veľa síl ti zlatko 😢

dzuli753
autor
9. dec 2017

@lavieenrose nevedia. Ale bola tam už včera aj s tou cistou a vakom, ktorý odišiel. Tiež to nechápem celé. Čo sa stalo? Jasne že niečo nebolo v poriadku ale čo? Pri prvom tehotenstve som takéto veci nezáživná, všetko bolo ukážkové... Najlepšie by bolo keby som vedela príčinu, ale tu sa asi nedozvieme keďže podľa všetkého ani oni nevedia. Teraz má najviac trápny ťa kyretaz a laparoskopia, kedy vôbec budem môcť zas otehotnieť a či to bude mať nejaké následky na budúce tehotenstvá.

lavieenrose
9. dec 2017

@dzuli753 nemaj strach zeny casto absolvuju kyret a potom otehotneju. ..lekari ti povedia kolko mas cakat ..ja som mala cakat 4 mesiace samozrejme ze sme nevydrzali a uz o styri mesiace som mala potvrdene dalsie tehotenstvo...ja nemam vajickovod a nema to vplyv na tehotenstvo len mam o 50% nizsiu pravdepodobnost otehotnenia

dzuli753
autor
9. dec 2017

@lavieenrose tak to držím palce nech ti to dobre dopadne 😉

lavieenrose
9. dec 2017

@dzuli753 ja mam uz jedno dieta bude mat dva roky 🙂 ja drzim palce tebe aby si bola coskoro opat tehotna;)

ammellia
9. dec 2017

Je mi ľúto tvojej straty. Prečítaj si tento článok, možno ti trošku objasní, čo sa deje.
http://m.bartak-alexandr.webnode.cz/news/proc-s...

gayano
10. dec 2017

Ahoj, kyretaz mozes odmietnut - pri tak nizkom hcg netreba . Ja mam potrat za sebou 6 x - v 6-9 tt na kyret by som uz nesla, keby nasledoval dalsi - telo je schopne sa s tym vysporiadat samo. Posledne razy som to chcela nechat na prirodu, ale lekari ma ukecali...a ja som sa zlakla. Teraz som tehotna, tych x kyretov sa podpisalo
na mojom krcku - nedrzi ako ma ( pri kyrete ho nasilne roztahuju). Asi by som nepatrala po pricinach preco sa ti toto stalo ak je to 1 x - biochemicke su bezne a kopec bab ani nevie, ze boli tehu - tusim len 30 % embryi je geneticky ok. V tak skorom stadiu je to naozaj na prirode - prirodzeny vyber a lekari s tym nic neurobia. Ked je embryo ok, prezije, ak nie je ok, neprezije. Drzim palce pri dalsich pokusoch ;)

kikus48
10. dec 2017

Ja som bola po ivf. Hcg bolo vysoke..krvacala som....cakala dvojky. Mala som plnu davku progesteronu. Dr mi povedal ze je to hop alebo trop. Nic sa neda robit. Bud zostanu alebo nie. Zostalo jedno. Naozaj sa vela v tomto stadiu robit neda. Ak ma clovek plnu davku progesteronu viac je na prirode.

dzuli753
autor
10. dec 2017

Dnešné sono je vraj ok, ide to všetko samé von, tak zrejme podľa vyjadrenia nebudú do mňa zbytočne sprtat, čo som veľmi rada a pustia má domov, čakám ešte na rozhodnutie či naozaj to tak bude.

ettie
10. dec 2017

Ahojky. Mrzi ma to. Vela sil... nie som sice po umelom oplodneni, ale min. Tyzdem som prisla o babo v 5t. Testy krasne od nedele silneli, digi tiez ukazovali krasne a v piatok cele zle... tiez sme este len pri spineni behali aj s malou na pohotovost, stravila som tam 2 hodiny, pozerali sa na mna 2 lekari, jeden tvrdil ze to je mimimaternicove a druhy skore tehotrbsyvo ale vobec to nesedelo podla ms.... nic.mi nedali vpodstate ma vysmiali a poslali domov, kym sme dosli domov sa to spustilo cele...uz sme naspat nesli... v pondrlok som len zbehla k dr svojmu kde ma pozrel a konstatoval, ze je maternica cista a vycistilo sa to samo..cakala som, ze budu so sestrickou nahnevany, ze som nesla naspat ale boli velmi mily.... nemala som vsak ani velke bolesti ani nrjake extra silne krvacanie inak by som naspat sla urcite...chcrla som aby sa telo vycistilo samo...kedze sa mi to uz opakovalo, dr ma poslal na hematologiu aj genetiku, kym pridu vysledky mam

ettie
10. dec 2017

*mame si davat pozor, aby ak bol problem niekde vo mne mala dom liecbu od zaciatku..vcera som telefonovala s kamoskou a ta mi vravelala, ze jedna jej znama tka.mala prve dieta bez prpblemov a potom sa nedarilo mala dake trombo stavy ci co tak mala potom nasadenu liecbu tak som dama zvedava, ze ako..silno drzim palce a posielam objatie :*

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre