Hydrops plodu. Má s tým niekto skúsenosť?

petulo18
23. nov 2009

potratila som v 25. tyzdni s diagnozou hydrops plodu, vraj moje telo tvorilo protilátky. Má s tým niekto skúsenoť?

grelu
23. nov 2009

ahoj petula...nemam s tymto skusenosti,a le prosim ta, ako prisli na tuto diagnozu? Bol to spontanny potrat alebo malinke umrelo?
JA som totizto potratila 2x v 20tt atak zistujem dovody.
diky za odpoved a drzim palce, nech sa vsetko vyriesi a vy sa tesite zo zdraveho babatka

petulo18
autor
24. nov 2009

zistili na ultrazvuku v 20 tyzdni. potom sa snazili to liecit, bola som mesiac v nemocnici, ale i tak umrelo.

grelu
24. nov 2009

je mi to velmi luto .-/...ja sa niekedy az cudujem, ze sa rodia zdrave deti
bola si na nejakom hematologickom vysetreni?

petulo18
autor
25. nov 2009

ešte sa len chystáme po novom roku na vyšetrenia.

zz12
25. nov 2009

ahoj petulo, nepoznam tuto diagnozu iba ten zly pocit PO tom, prisla som tiez o moj pokladik v 24tt, ale snazim sa pozitivne mysliet, len to nam pomoze, verit v pozitivnu buducnost. bud silna, a pisala som ti aj do IP.

lucia_b
26. nov 2009

Mila Petulo, velmi smutim spolu s tebou, viem, co prezivas, mne vo februari tohto roku umrelo babatko v brusku v 36 tyzdni. Aj napriek velkej bolesti a prazdnote sme sa pokusili o babatko opat a uspesne, tak verim, ze uz sa nic take zle nezopakuje a tentokrat to uz vyjde, lebo nas z nebicka strazia uz dvaja nasi anjelikovia. Prosim, mohla by si viac napisat, co je to za diagnozu hydrops plodu? Ake protilatky a proti comu sa ti tvorili? Zelam tebe aj ostatnym dievcatam s podobnym osudom vela sil a viery v lepsiu buducnost.

petulo18
autor
27. nov 2009

lekari povedali, ze malo slabe ozvy srdca, preto aj asi cely opuchol. vraj sa mi rozvijala, alebo som prekonala nejaku imunologicku chorobu a preto som tvorila protilatky. a tebe preco zmorelo? po akej dobe ste sa snazili o bábo?

mimka1710
21. mar 2011

@petulo18 ahoj petulo18, mne diagnostikovali hydrops plodu tiez, teda aspon som si to nasla napisane v prepustacej sprave, co to sposobilo neviem, este cakam na vysledky z histologie...vobec to nechapem pretoze este v 21. tt bolo vsetko v poriadku (bola som na velkom ultrazvuku) a uz v 23. tt som skoncila v nemocnici s tym ze necitim pohyby malickej, doktor spravil ultrazvuk a uz mi len oznamil hroznu spravu, malicka ma slabe takmer ziadne ozvy srdiecka a nejaky opuch...to si ma uz nechali v nemocnici a vecer na sone uz len konstatoval ze umrela, vyvolavali mi pôrod, bolo to nieco strasne a uz nikdy to nechcem zazit, nakoniec na stvrty den po vyvolavani som ju porodila, v stredu to budu dva tyzdne a ja som hrozne sklamana, nestastna a neviem ci sa mi s tym podari zmierit. Bolo to moje druhe tehotenstvo, prve sa skoncilo este v prvom trimestri a pri tomto som uz ani nemyslela ze sa moze nieco stat a predsa. Velmi tuzim po babätku, este ziadne nemam, preto sa ta chcem spytat ako si na tom ty...snazili ste sa o dalsie?Ak ano po akom dlhom case a ako to dopadlo, je mozne ze by sa tato diagnoza zopakovala?Doktori su skupi na slovo tak vobec nic neviem...Dakujem za odpoved

tobiaskolivinka
15. júl 2017

Ahojte ja som 34tt mala som anemiu v roku 2015 od vtedy ju mam ale led mi zistili teraz ze som tehotna bola som v 5 mesiaci povedali ze mam rizikovu anemiu a minui mesiac dali krv do labaka a povedali mi ze mam zavaznu anemiu poslali ma na hematologicke vysetrenia kde som bola vcera a chceli mi uz vcera spravit transfuziu len nedali lebo ma musia na to pripravit som cela napuchnuta povedali mi na hematologii ze sa to ruca na dieta moze to byt vazne? Alebo ako lebo co citam tak je to dost vazne aj z dietatom a nechcela by som prist o dcerku kedze mam len syna.

vladka472
4. mar 2020

Píšem z vlastnej skúsenosti,moje dieťatko tiež malo hydrops,zistilo sa to už v 11tt na ultrazvuku,keď sa meria NT hodnota, tekutina nakoniec presiakla do celého tela,utlačila všetky orgány a srdiečko prestalo biť v 22tyzdni,z genetických výsledkov vyšiel Turnerov syndróm☹️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre