Je možné, že mám každý mesiac potrat?

bzzmajka
10. okt 2008

Ahojte, som Maja a velmi by ma zaujímala nasledovná vec:
V septembri 2007 som potratila, dôvod mi udali, že samovolný potrat v 7 tt ale plod že sa prestal vyvíjať v 4 tt,
teraz sa snažíme o mimi od februára, čo je dosť znepokojujúce, že sa doteraz nepodarilo ale každý mesiac mám teh. príznaky ako je nafúnutosť, tlak a bolesť prs, zápcha a celkovo sa vtedy cítim ovela lepšie. Ale potom dostanem menzes a všetko je preč, aj nádej..
chcem ísť gynekolgovi ale bojím sa, že na mojej teorii sa bude len smiať a povie mi, že snaženie od februára je krátky čas a máme počkať, ale ved čas je najhorší nepriatel dvojíc čo chcú mimi.
Preto sa Vás pýtam, je to vôbec možné, že každý mesiac sa oplodnené vajíčko vyvinie do plodu ale následne slabá maternica ho neudrží??
Dakujem 😕 😕

kikina666
10. okt 2008

ahoj ... ja som 2x potratila a poradila by som ti asi takto ... vyskusaj si kazdy mesiac tak ku koncu cyklu spravit test, ak je negativny tak si ok, a ak ti budu vychadzat pozitivne tak by som isla za gyndosom a on ta posle na genetiku a na test na protilatky a trombozu placenty, ja som potratila 2x v 6tt a ma poslali najskor na protilatky ... to jest,
1. protilatky -ze ti zoberu krv a o mesiac budes mat vysledok, ci nahodou si telo nerobi protilatky proti placente a na spermie / ak ano, da sa to liecit ockovanim .. v dnesnej dobe nie je problem
2. mozes mat zlu genetiku - v takomto pripade sa to da liecit zial iba darcovstvom spermii alebo vajicka
3. mozes mat trombozu placenty / t.j. ze ked sa vytvori plod, tak po par dnoch sa zacnu upchavat cievy medzi tebou a plodom a plod odumrie, lebo sa v cievach vytvaraju krvne zrazeniny, ktore tie cievy upchaju .... da sa to liecit ze pred otehotnen9m ti naordinuju injekcie ktore budes brat predtym a pocas celeho tehotenstva a pichaju sa do brucha

takze nestracaj hlavu a kludne chod za gyndosom, alebo ak sa ti nieco nezda navstiv nejaku pobocku na umele oplodnenia t9 sa specializuju iba problematikou oplodnenia a otehotnenia, nic ine ich nezaujima, zato vseobecny gyndos nema o tychto liecbach ani ponatia ... asi to by som ti doporucila

kveta
10. okt 2008

Ahoj, bzzmajka,

takýto stav /opakované včasné potraty/ sa vyskytujú napríklad pri teratozoospermii a sú dôsledkom zlej genetiky spermie. Takže naozaj si urob tehu test a ak bývaš naozaj chvíľku tehotná, tak počkajte s pokusmi do genetických vyšetrení, lebo práve pri tejto diagnóze je vysoká pravdepodobnosť porodenia mentálne a fyzicky zaostalého dieťaťa, ak teda nedôjde k potratu. Zároveň spermie s poškodeným tvarom bývajú rýchlejšie pri vajíčku a preto sú o troška šikovnejšie pri oplodňovaní ako zdravé spermie.

Veľa šťastia Ti prajem.

krpatucka
10. okt 2008

Ahoj bzzmajka ja som potratila uz 3x. Prvy krat v 12tt a ostatne dva razy v 5tt, ale to som nestihla dojst k dr len som mala pozitivne testiky. Posledny krat sa to stalo teraz 28.9. Neverim ze je to nahoda a chystam sa k dr a vyziadat si vsetky mozne testy a vysetrenia. Absolvovala geneticke vysetrenie aj s manzelom, ale nic nam nenasli. Sice je tomu rok a nieco a urcite nerobili vysetrenia ktore by mozno robili teraz. Ako ti radili baby, sprav si tie testiky a aj ked vyjdu negativne, tak navstiv doktora, nech sa na teba kukne.

kikina666
10. okt 2008

krpatucka, ahoj aj tebe by som skor poradila navstivit nejake centrum na umele oni sa tam specializuju na rizikove skupiny a skus tu trombozu, ci mas ok ...

halienka
10. okt 2008

Jéminečko, ja takéto príznaky mávam tiež často pred ms (bolavé prsia, nafúknutosť, pažravosť kombinovaná z nevoľnosťou...) a som si ale myslela, že to je predmenštruačný syndróm a nie možné tehu 😕

host2008
10. okt 2008

Kikina najprv chcem vysetrenie od svojho gynekologa, je velmi dobry a precizny a ked bude treba tak budem chciet aby ma poslal do nejakeho centra. Zatial to nechavam takto otvorene, ale dakujem za radu 🙂

emma
11. okt 2008

bzzmajka: ja som prežívala niečo podobné - únava, nafúknuté brucho, bolesti bruška-vaječníkov, dokonca mi pár dní meškala MS, ale negatívne t.. Nakoniec to bola cysta na veječníku, ktorá sa prejavuje takýmito príznakmi. Takže, treba absolvovať aj gynek. vyšetrenie vaginálnym UTZ (nie každý lekár na Slovensku ho má, a preto o tom ani nevie)...

honey777
12. okt 2008

Ahojte. Aj mne sa už 2x stalo, že som mala slabunkú čiarku na 5.deň meškania, ale nato som hneď odmenštruovala. A tieto „zaručene tehu príznaky“ som mala takmer každý cyklus. Niekdy meškala, niekdy nie. Takže neviem, či som naozaj otehotnela, okrem tých 2x. Totiž na domáci test je tak skoro väčšinou naozaj skoro a aj gynekológ nevie hne´d povedať, či ide o tehotenstvo (zakaždým mi povedal, že niečo tam vidí, ale nemôže nič konkrétne povedať). Takže ideme aj my sa vybrať cestou skúmania genet. a imuno chýb. Čerstvo mám zistené zvýšené protilátky na toxokarózu (neviem, či má nato vplyv), idú mi zisťovať, či ide o čerstvú alebo už prekonanú infekciu a čo s tým ďalej. Poznám to, keď si myslím, že už to tentoraz určite vyšlo, lebo mi ide prsia roztrhať, že mám žalúdok jak na mori a pod. a ten obrovský pocit sklamania, že zasa nič. Prajem náv všetkým, skoré zistenie problému a úspešné jeho vyriešenie v podobe nádherného Anjelika.

lienka79
13. okt 2008

ahoj..
ja so mala 2 spontanne potraty po sebe..jeden sept2005 a druhy januar 2006..
Dovod neznamy..vzdy som potratila v 6 tt..genetika dopadla negativne...Nakoniec som po 1/2 roku otehotnela, po nutenej prestavke a teraz mam uzasneho 1.5 r syna, ktore prave spi.
Takze nezufaj...
Drzim palce amysli,ze tie pocity si tak trochu vsugeruvavas,nakolko asi velmi tuzis byt tehu.
Ja som mala nieco podobne, v obdobi ovu..
Bolewsti podbruska, prsnikov a pod...

bzzmajka
autor
15. okt 2008

Ahojte, dakujem všetkým za ich názor,
odvtedy som bola u gynekologa a bolo mi jedno či ma vysmeje alebo nie, sledoval mi vajíčko, či dozrieva a nedozrieva, takže chce počkať ešte jeden cyklus a potom začať hormonálnu liečbu, neviem čo to obnáša ale pre mimi všetko..Ešte raz dakujem

petrzalkaa
20. okt 2008

bzzmajka, mne lekár vysvetloval príčinu možných potratov, ja ti to žial neviem presne podať, ale v tele všetko so všetkým súvisí a ked je nejakých hormonov v tele vela, alebo malo, tak to znamená celú radu nasledujúdich disfunkcií v tele....no a na základe toho mi tiež nasadil lieky Femoboin 800/je to kys. listová s metafolinom/. jedna z dvoch žien vraj nedokáže spracovať obyčajnú kys. listovú a preto tieto lieky, ktoré sú ako prevencia proti potratom....sú volne predajné a do 12.týždna tehotenstva....
Tak držím palce všetkým! 🙂

margarita
20. okt 2008

chcem doplnit to, co pisala kikina666 ako tromboza placenty 😉 ja som tiez uz 2x potratila hned v zaciatkoch tehu, ale to mi uz lekar potvrdil z krvi, takze to bolo nabeton. Az teraz ako som 3.x otehotnela mi zhodou nahod odhalili prave geneticku vrodenu poruchu zrazania krvi (trombofilia). je to zlozite, ale v zasade ide o to, ze mate nadmernu zrazanlivost a vdaka nej sa ucpu tie mikrocievky ktore vyzivuju embrijko (placenta sa vyvija az neskor) no a dojde k potratu ☹ tiez zeny s tymto problemom nedokazu vstrebat a vyuzit kyselinu listovu, ktora je najma prvy trimester dost zasadna, skratka ten chybny gen to nerobi. Dokazu to zistit bud na genetike, alebo na hematologii a nasadia prislusnu liecbu, casto este pred otehotnenim.

petrzalkaa
20. okt 2008

práve preto som písala, ako píše aj margarita o tej kyseline a práve na to je tento vitamínový doplnok
Femibion 800, nie je to liek, sú to vitamíny do 12.teho týž. tehu, takže neublížia, snád dopomôžu k tehu...

didusa.risulo
20. okt 2008

ahojte , mozem sa k vam pridat?

bzzmajka, mne sa to pravdepodobne stalo teraz, ale este cakam na menzes 25.10 maximalne, ci pride, ale podla lekara je mimi asi prec, asi to bola tyzdnova najviac 2 tyzdnova tehotnost, mala som priznaky a aj mam este , no neviem , co ma caka, ale som z toho zdrvena, nechranili sme sa len mesiac a vyse, testy mam negativne, hcg mam minimalne zvysene, to sa neberie do uvahy, ale keby nahodou, tak este moze ist hore, neverim ani lekarovi a ani tym testom, ani mne uz, 😢

petrzalkaa
20. okt 2008

Vitamín B9 (Folacín, kyselina listová)
200mg, resp. 400mg v tehotenstve

Spolu s ďalšími vitamínmi sa podieľa na tvorbe červených krviniek, zlepšuje vstrebávanie železa. napomáha látkovej výmene niektorých aminokyselín a syntéze nukleových kyselín. Nedostatok kyseliny listovej môže spôsobiť vrodené choroby neurálnej trubice u novorodencov (spina bifida, hydrocefalus anencephaly a encephalocele), srdcové deformácie. Tieto vrodené poruchy sú príčinou 25% všetkých úmrtí novorodencov. Na svete sa narodí ročne až 400 000 detí s vrodenými poruchami neurálnej trubice. Pritom odstránenie tejto príčiny je jednoduché, treba aby už v prvých dňoch tehotenstva matka mala v prvých týždňoch tehotenstva (rozhodujúce sú prvé 3-4 týždne) zabezpečený dostatočný príjem kyseliny listovej v potrave.
Avitaminóza /nedostatok/ spôsobuje anémiu, depresie, nechutenstvo, boľavý jazyk, poruchy trávenia, v období tehotenstva potraty, poruchy plodu.

petrzalkaa
20. okt 2008

Vitamín B9 (kyselina listová)

Po kyseline listovej budete šťastní. Spoločne s vitamínmi B1, B6 a B12 pomáha B9 pri produkcii hormónu šťastia (serotonin). Kyselina listová (kyselina folová) je základným koenzýmom metabolizmu bielkovín. Je dôležitá pre tvorbu červených krviniek, syntézu DNA (molekuly nosiacej genetickú informáciu), rast tkaniva a funkciu buniek. Okrem toho zvyšuje chuť do jedla a stimuluje tvorbu žalúdočnej kyseliny.

Nedostatok kyseliny listovej môže spôsobiť poruchy rastu, šedivenie vlasov, zápal jazyka (glositída), vredy v ústach, peptické vredy a hnačku.

Zdroje: fazuľa a ďalšie strukoviny, citrusové plody a džúsy, pšeničné otruby a celozrnné výrobky, zelená listová zelenina, hydina, bravčové mäso, kôrovce, pečienka, paradajky, kapusta, chren, cukety, zelená zemiaky, celozrná múka, sója, orechy 🙂

Tak dúfam, že som vás trošku potešila 🙂

I ked viem, že toto nerieši všetky problémy s potratmi, ale možno je to pre niekoho potrebná "štipka soli do polievočky".... 🙂

Tak držím palčeky, nech je všetko OK!!!

bzzmajka
autor
26. júl 2009

Ahojte, tak udialo sa toho vela, Vám všetkým dakujem. Po dlhom naliehaní to lekár začal riešiť ale až na 11 mesiac čo sa nám nedarilo, každý mesiac som chodila na sledovanie, zistil mi, že mi vaječníky nepracujú a nie je vajíčko. Začal ma liečiť hormonmi a vyjíčko aj bolo, len sa nepodrailo oplodniť. Liečbu sme prerušili koli stresom z novej práce a v apríli som zostala teh, v 12 týždni som zase potratila..dovod neznámi.
Cakáme na hematlogické výsledky a genetiku, trvajú 2 mesiace. U Vás čo a ako?

vanda09
28. máj 2010

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aké sú hlavné sprievodné javy pri samovoľnom potrate?

mylove321
12. jan 2014

tak u teba to asi inak nejde, ja by som si s tym na tvojom mieste uz dala pokoj a nesnazila sa vobec o dieta aspon par rokov, keby som potracala kazdy mesiac. skus vymenit partnera, mozno vasa kompatibilita je fyzicky taka slaba, ze nie ste schopni splodit dost silneho tvora...to ma len tak napadlo, viem ze je to kruta rada, len chcem prispiet...

warholette
12. jan 2014

@mylove321 sest rokov stara tema 😀

jeny2321
12. feb 2014

Ahojte, ak by ste potrebovali pomoc...duševnú...existuje projekt rächelina vinica...víkendový pobyt pre veriacich.....vrelo odporúčam z osobnej skúsenosti ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre