Kamarátke sa nedarí udržať v sebe plod viac ako 10 týždňov. Kde hľadať pomoc?

zinuska
28. apr 2008

ahojte, rada by som vas poprosila o radu.mam kamaratku,ktora ma uz 34rokov a uz treti krat sa jej nepodarilo udrzat v sebe plod viac ako 10tt. ☹ rada by som jej pomohla.V nasom meste jej doktori nerobia ziadne spec.vysetrenia a len jej kazu cakat,ze sa to podari,ale myslim si,ze uz nema najmenej rokov a tak stale len skusat a cakat... neviem. Pocula som,vraj v BA je specializovane pracovisko,kde prave takymto maminkam vedia pomoct.. Viete mi poradit?? dat nejake konkretne mena doktorov,ktori sa zaoberaju opakovanymi samovolnymi potratmi a ktori by jej vedeli pomoct?? Pripadne aj tel cisla..Ak nechcete takto verejne,prosim napiste mi do IP!! Dakujem moc..

emjee
28. apr 2008

zinuska v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... sa stretavaju tie, co prezili nieco podobne ako tvoja kamoska - skus sa spytat priamo ich, urcite ti poradia

halienka
28. apr 2008

Ahoj Zinuška, ja ti asi moc neporadím, ale jednoznačne by mala tvoja kamarátka zmeniť minimálne gynekológa, veď nechápem že je už po treťom potrate a on jej nerobí ešte žiadne vyšetrenia 😠 . Veď príčin môže byť mnoho a mnohé sú aj riešiteľné, takže nechápem na čo chce čakať. Ale toto je choroba mnohých slovenských gynekológov že stále len čakajú a čakajú, až je nakoniec žena "príliš" stará na bezproblémové tehotenstvo a zas to hádžu potom na vek. Pritom tá žena sa takto tak velmi hlavne psychicky vyčerpáva, veď každý potrat je rana, z ktorej sa musí spamätávať a znovu nachádzať silu na ďalší pokus. To sa nedá donekonečna. Aj keby sa našla príčina ktorá sa nedá riešiť, aspoň by kamarátka vedela, že sa môže zamerať iným smerom, trebars na adopciu alebo tak a nie sa zbytočne dlho len trápiť. Prepáč že som sa tak rozohnila, ale mňa to tiež tak vytáča takýto prístup lekárov. Dúfam, že ti niekto poradí nejaké dobré centrum, možno aj tie centrá, ktoré sa zaoberajú liečbou neplodnosti a umelým oplodnením (v Blave myslím GynFiv) by vedeli pomôcť, len tam sa väčšinou všetko platí v hotovosti. Ale ja by som určite skúsila tam zavolať a zistiť či by jej s tým nevedeli pomôcť. Viem že sú schopní porobiť rôzne vyšetrenia. Napríklad môjmu mužovi tiež za 10 rokov žiadny gynekológ ani nenavrhol taký hĺbkový spermiogram, aký sa dá urobiť, všetci len mrkli pod mikroskopom a zhodnotili iba pohyblivosť. Až v takomto centre mu spravili omnoho lepší spermiogram, kde sa zisťujú aj deformity spermií a neviem čo ešte. Mne tiež až v tomto centre navrhli ako prví vyšetrenie, ktoré zisťuje či hlien v mojej pošve nezabíja mužove spermie (neviem ako sa presne volá), no za 10 rokov ma na to nevyšetril nik a kludne to mohla byť príčina neplodnosti. Treba veru poskúšať čo sa dá, aj keď to bude možno čosi stáť, ale verím, že sa to vyplatí. Držím velmi palce tvojej kamarátke, aby to všetko dopadlo dobre a nech sa aj ona teší z krásneho bábätka. 🙂

zinuska
autor
28. apr 2008

dakujem emjee,skusim tam napisat.. videla som tu vela tem,ktore by stym mohli suvisiet,ale je ich naozaj priliz vela,aby som to vsetko postihala prestudovat,tak som skusila takto novu temu a priamu otazku. ale teda dakujem za konkretny typ na temu!!!

Halienka-aj mna to strasne stve a preto som sa zacala o to zaujimat ja.Lebo ja uz syna mam a teraz cakam dvojicky a som nestastna,ked ju vidim,ako sa trapi a niekedy mi je az neprijemne,ze ja som znova tehotna a este k tomu z dvojkami a ona len babätka straca ☹ Neviem ako jej pomoct a tak hladam pomoc medzi vami,ktore uz mate s tymto skusenost.. Po poslednom potrate ostala daka uzavreta a nechce s nikym o tom hovorit,co na jednej strane chapem,ale naozaj uz ma vek rizikovy a presne si aj ja myslim,ze ak budu stale len cakat a nic neriesit,potom ked sa doktorom uraci nieco riesit bude uz neskoro kvoli veku... Tak kedze som pocula,ze existuju taketo centra a kliniky na pomoc neplodnym parom,tak ju tam chcem dotiahnut!! snad vsetko dobre dopadne.Vsetko dobre zelam aj tebe a nech sa uz aj ty mozes coskoro tesit z dietatka!! vsetkym zenam to prajem!! Zo srdca!!!!!!

adaada
29. apr 2008

Cau svagrinka,nechcem sa rozpisovat takto verejne.Myslime urcite tu istu kamaratku.To ze neboli na ziadnych vysetreniach a ze len cakaju to mas info priamo od nej?Lebo ja toho viem urcite viac ako ty Zinus a osobne od nej a kedze su to intimne informacie ja ich nerozsirujem dalej.Kazdy sme ina povaha a ked ona nema potrebu to riesit so svojim okolim ty ju do toho nenut.Ma davno doma internet,a ked chce riesit, ma moznosti hladat cez vyhladavece spec.pracoviska a ani nevies ci uz nema celu tuto temu vo fore prekuknutu a ci tu nie je aj zaregistrovana a nedostava info cez internu postu.
A ked ti je jej luto,prosim ta obmedz sa trosku v prejavoch radosti ze cakas dvojicky a rozpravaj sa na ine temy a nie v kuse len tehotenstvo a babatka.Myslim tym v jej pritomnosti,chapem to ze sa tesis.Ver ze ti to vsetci prajeme aj ona.
Idem zasa pracovat,lebo chcem v piatok dovolenku.pa 🙂 a ozvi sa kedy ti mame dojst zavinsovat

eva7780
29. apr 2008

zinuska moja kamaratka mala presne ten isty problem ako tvoja,pochodili toho dost,az na genetike jej zistili ze jej chyba daky hormon a preto stale potratila,nasdili liecbu a dnes maju takmer rocne babo.ale myslim ze po tolkych problemoch lekar posla tvoju kamosku aj na geneticke vysetrenie 😕 a ked sa o nu riadne nestara a neposiela ju po roznych vysetreniach tak by bolo na mieste vymenit lekara 😉

adaada
29. apr 2008

Eva7780,ja viem ci boli na genetickom vysetreni,len som v minulom prispevku odpisala Zinuske,ze tuto info som dostala ako intimnu a nebudem ju dalej sirit.Skusim tu nasu kamosku nasmerovat sem,ale aj tak som si ista ze to tu ma prekuknute

adaada
29. apr 2008

Inak hormonalny profil a geneticky test je nieco ine

lenka20
29. apr 2008

kompletne hematologicke vysetrenie
geneticke vysetrenie
mozno aj reprodukcna imunologia
infektologia
je toho vela, myslim, ze CAR nebude potrebne, z toho co som vyrozumela nema tvoja priatelka problem s pocatim, iba s donosenim, k tomu jej CAR nepomoze...

adaada
30. apr 2008

Zinuska,odpisala som ti cez internu postu,a to co som napisala tu vo fore je len moj nazor.Kludne som to mohla formulovat trosku inak a zostat v anonimite. 😉 Mne je to tiez moc luto ze im to znovu nevyslo,ale som presvedcena ze sa im to podari.Uz sa nebudem vracat k tejto teme. pa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre