Kedy po potrate znovu otehotnieť?

luca2
29. máj 2008

Ahojte,v 10tt som mala missed abortion.Po akej dobe ste znovu úspešne otehotneli.A ešte jedna otázka...kolko ste sa po zákroku čistili?

sekina
4. dec 2009

ahoj Kati, si zlata, snazim sa mysliet pozitivne, ale je to este prilis cestve... ☹ velmi sme sa tesili...a dopadlo to ako dopadlo...Tebe po MA neroboli ziadne vysetrenia? Drzim prsteky,nech Ti vsetko dobre dopadne,pfuj, pfuj, pfuj 🙂

terezka1
6. dec 2009

Ahojte baby,dnes som sa sem prihlásila prvý krát aj keď od 15.okt.2009 som túto stránku navštívila x krát. Tiež som prekonala missed ab,bolo to pre mňa a pre manžela strašné,lebo sme sa konečne po 7 rokoch rozhodli,že sa pokúsime o druhé bábo.Doktor povedal,že máme počkať 3 mesiace,ale ja už len čakám na druhú menštruáciu a ideme na to 😵 . Odvtedy mám hrozné depky,zle spávam a zhoršuje to aj to,že teraz v novembri porodila švagriná chlapčeka a ďalšia švagriná sa chystá rodiť v januári. Ja nemôžem ani pozrieť na to malé ani o tom nechcem počuť. Prosím ak má niektorá z vás takú skúsenosť,poraďte mi ako prekonať ten čudný pocit.

marion
6. dec 2009

terezka, ja som 17 augusta bola na kyrete a o 2 tyzdne sme boli v KE na stretnuti s kamaratmi z vysokej skoly. Boli tam kamarati kt. mali jedno dieta a druhe v brusku, a druhi mali uz 3 deti a jedno nich 2 mesiace. Mala som velke obavy zo stretnutia, lebo tu sme im chceli oznamit ze cakame aj my druhe. Zial, kym sme sa stretli potratila som. Bala som sa teda stretnutia ked uvidim jednu babu tehotnu a druhu s malinkym na rukach. Ale tak ako som sa bala tak to bola pohoda...Celkom som to dobre zvladala

Prvy den som bola trosku dalej, ale na dalsi den som si uz toho maleho 2 mesacneho vzala na ruky a pacilo sa mi ako nas maly Lukasko pekne reaguje. A vtedy som si povedala ze sa coskoro podari a do roka urcite budeme styria. Len musime verit a mysliet pozitivne... 🙂 🙂 🙂

zuzu1980
7. dec 2009

ahojte, ja som mala MA v 6tt, a 2 tyzdne po MA som znova otehotnela a je z toho nas pokladik Adamko. Termin prveho porodu som mala 15.9., Adamko sa narodil len o mesiac neskor 😀

takze vsetkym drzim palce nech to dopadne zo stastnym koncom ako nam

burko
14. jan 2010

Ahojte!
Ja som sa predvčerom na sone dozvedela, že môjmu drobcovi nebije srdiečko. Bol to pre mňa poriadny šok. Mám 9,5 ročnú dcérku s DMO, ležiacu no a keď som sa konečne odhodlala na druhé bábo tak to dopadlo takto. Včera mi robili MA. Bola som 9 týždňov tehotná. No pri čítaní vašich príspevkov som sa trošíčku ukľudnila, že sa môžem tešiť na ďalšie tehotenstvo a nemusím čakať až 6 mesiacov. Ďakujem za Vaše príspevky na túto tému.

xpetka1x
14. jan 2010

no my sme cakali 3 mesiace ale mam ja take kamosky co len mesiac a sup a maju krasne deti..
je mi hrozne luto co sa ti stalo ja som tym tiez uz raz presla necem uz nic podobne zazit.. drzkajte sa 🙂

velvet26
14. jan 2010

ahojte burko...ked chces mozes sa pridat k nam do temy v snazilkach anjeliky v nebicku, 2010 zdrave babatka v brusku, sme tam vsetko baby, co mame za sebou to co ty a uz mame aj prvu tehulku a dalsiu velmi nadejnu...
ja som 2 mesiace po kyrete, tiez som mala missed ako ty, ale v 10 tt. a uz sme sa zacali snazit, urcite necakaj tolko, mne povedal, dr. ze po prvom menzese uz mozme...tak ti drzim palceky, nech mas rychlo po zakroku a mozes ist dalej...

lucialen
18. jan 2010

Ahojte. Ja som mala MA v 10tt. V nemocnici kazali cakat dva cykly, moja doktorka pol roka. Samozrejme vydrzali sme dva cykly, ale otehotnela som az po 9 mesiacoch

bambulka4
18. jan 2010

Ahojte, ja som mala MA v novembri 09, bola som v 10 tt. Bolo to hrozne, ani nie z fyzickej stranky, skor psychickej. NAjradsej by som otehotnela hned, ale mam hrozny strach ze sa to zopakuje. Lekar mi kazal pockat 4 mesiace, ale neviem ci to vydrzim....

iknella
5. feb 2010

vcera som podstupila kyret...bol mi diagnostikovany missed ab...v utorok som mala ist na prvy ultrazvuk a vsetko bolo inak,svet sa mi zrutil za par sekund. Je to tazke aj v tom ze uz mam svoj vek a neviem ci po 40tke by som mohla donosit zdrave dieta..mam strach,ci by som sa este mohla pokusit znovu. Je tu niekto kto preziva alebo zazila nieco podobne?

mirip
5. feb 2010

ja som mala missed ale som po tridsiatke a hned po troch mesiacoch sme začali odznova

civavava
5. feb 2010

ahojte, ja som mala MA v 12tt, ako 33rocna. Od kyretu sme cakali sme 5 mesiacov, lebo lekar mi zistil hypotyreozu a neodporucal nam pokusat sa o babo, kym mi nenastavi spravnu hladinu Euthyroxu.
Po liecbe je vsetko v absolutnom poriadku, mam 35 rokov a cakame zdraveho synceka 😵

drzim vsetkym missedkam palceky, nech drzite cim skor v naruci zdrave miminecka 😵

tulienko
24. feb 2010

Minulý piatok som si na vlastne usi vypocula ortiel: missed abort v pondelok som to absolvovala a mozem povedat , ze to bolo to najsmutnejsie v mojom zivote.Moj anjelik je uz v nebi.Este vstale tomu nemozem uverit.Vyplakala som more. Ale musime dufat , tu snad ani niet inej cesty ako ist dalej.

anawi
24. feb 2010

tulienko aj ja som mala missed abort v 12 tyzdni, tak viem ako sa citis a je tu vela bab ktore to prezili 😔 Ale ako pises musis dufat a uvidis ze dalsie tehu bude uspesne. Ja som 3 mesiac od kyretu uz bola tehotna a tentokrat to vyslo 😉

kvetina25
27. feb 2010

Ahoj baby som tu nova. Ma niektora z Vas informacie o missed abort a cystou, ktora vznikla pocas tehotenstva? Co s nou? A ako sa jej zbavit? Bojim sa znova otehotniet :(

tatramelka
6. aug 2010

Ahojte,zdravím všetky mamičky.
Musím sa s niekým podeliť o zlú skúsenosť. Bola som tehotná a teraz v deviatom týždni som začala malinko krvácať.Včera ráno.Hneď som sa rozplakala lebo som si myslela že to není dobré. Šla som ešte do práce ale nakoniec som volala do nemocnice lebo gynekolog mal dovolenku.A tam mi bohužiaľ pan doktor ukázal maličkého že už mu nebije srdiečko Takže dneska ráno som mala ísť na kyretáž.Ale večer doma som začala dost krvácať takže sme sa zbalili s priateľom a šli hneď do nemocnice. Vzali ma a zákrok mi robili asi za hodinu.Medzi tým som tak hrozne krvácala, že už to nechcem zažiť.Dnes som už doma a strašne sa bojím aby som druhé donosila.Chceme na to ísť hneď ako to pojde.Počkáme tie tri mesiace. čo može byť príčinou?Kde som urobila chybu?Dúfam, že keď budem druhý krát tehotná tak že ma doktor vypíše už hneď na rizikové.
Je mi hrozne.

krtica11
6. aug 2010

tatramelka verim ti ja som to prežila minulý rok tiež zhruba v 9.tyždni a teraz som tehotna netreba sa vzdavať ja som sa tiež nevedela s tym vyrovnať.Ked som zistila že som tehotna hned som išla k lekarovi a na rizikove prve 3 mesiace som sa bala aby sa to nezopakovalo a teraz už sa tešime na drobca nevieme sa dočkať 🙂

tatramelka
7. aug 2010

krtica11 - na rizikove pojdem dufam automaticky a dufam ze sa to opakovat nebude. Tak veľmi som sa na to tešila.Bolo to hrozné zistenie keď mi lekár povedal: Tak bohužiaľ...a ukázal mi malinké. Je mi smutno, chytia ma záchvaty plaču. A v ktorom mesiaci si teraz už??

krtica11
8. aug 2010

tatramelka ja som už v 34.tyždni tak ešte to je za par.Ja som na tom bola tak isto prišla som z nemocnice a trvalo to kym som sa z toho dostala.Neboj treba len dufať a skušať po tých troch mesiacoch.

fosi
9. aug 2010

ja som prezila nieco podobne.....uz presli tri mesiace......a smutok vystriedal strach....tiez sa asi hned dam na rizikove

p_etrisha
14. sep 2011

Ahojte baby, chcem sa spytat...Zisitli mi MA v 12 tt, pricom babatka su len na urovni nejakeho 8tt. Lekarka mi dala len nejaku injekciu na precistenie. Nemate s tym nejake skusenosti? Bude to stacit? Alebo ma kyretaz neminie? Dakujem za odpoved 🙂

chirabell
14. sep 2011

@p_etrisha Ahoj, pises v mnoznom cisle, tak predpokladam, ze si cakala dvojicky. V prvom rade, mrzi ma to, teraz to bude tazke obdobie. Co viem tak 12tt je uz dost vysoky tyzden na samocistenie,a le myslim, ze este stale je to mozne, mozno to by mala zabezpecit ta injekcia. No na druhu stranu, ak potrat nepride sam a diagnostikuje ho lekar, vzdy posiela na kyret, lebo sa tak maternica lepsie vycisti a rychlejsie zregeneruje, takze sa moze zena skor snazit zas o babo. Drzim palceky, aby si sa dala cim skor do poriadku a dockala sa vytuzeneho babatka 🙂

p_etrisha
16. sep 2011

@chirabell Dakujem za odpoved, od injekcie sa nic nedeje,takze po utorkovej kontrole asi budem musiet absolvovat kyret...Je mi strasne, nemozem sa ani pozriet na tehotne, alebo malicke babatka, dufam, ze coskoro bude dobre a po "pauze" co nam odporucili sa nam co najskor podari babatko, tento raz donosit a zdrave priviest na svet.

chirabell
16. sep 2011

@p_etrisha JE to cerstve, je to prirodzene...poslala som ti sukromnu spravu...

nikariz
29. júl 2012

ahojte babenky v stredu som potratila v 8 tyzdni velmi ma to boli ja viem je to cerstve ale ja zijem dalej v nadeji ze sa raz stanem matkou.preto citim zo vsetkymi co zazili taketo nieco ale nebojte musime si povedat ze bude uz len dobre .

emma93
16. apr 2013

@zuzu1980 ..ahoj , čítam si tvoj príbeh ( síce už trochu staršieho vydania ) a nestačím sa čudovať!!!ty si hned 2 týždne po tej nepríjemnej skúsenosti ostala tehotná?? to si vlastne ani nemala prvu menštruáciu??a ako zareagoval tvoj lekár?? môj stále radí, nikam sa neponáhlať, počkať, až sa sliznica maternice obnoví...na ja nechcem čakať! po bábätku veľmi túžime!...a nemusela si ostať na rizikovom?? dakujem za odpoved!

monicka9
6. nov 2014

Sice je to rok stara tema ale aj ja riesim tento problem.. Robili mi kyretaz v polke septembra tohto roku.. Bol to moj druhy kyret v 9 tt.. Prvy bol z dovodu bezplodoveho tehotenstva (prazdny vacok bez plodu) adruhytiez v 9tt to prestalo bit dietatku srdiecko tak bol potrebny potrat... Priebehu dvoch rokov som potratila aj 2x spontanne na zaciatku 6 tt ked ma cakala prva navsteva u gynekologa... Ten potom potvrdil ze plodik sa neudrzal a odisies s meskajucou menstruaciou😣 to teraz som cca 2 mesiace po potrate musim absolvovat vysetrenia rozne a chceme sa cim skor snazit o babatko😊

kika8259
31. dec 2014

ahojte,ja som teraz necele 4 tyzdne po potrate (23TT) a nam lekar radil pockat pol roka s novym tehotenstvom...je to strasne dlha doba ☹

dada87
7. jan 2015

@kika8259 ahoj aj ja som prisla v tom tyzdni o synceka neviem sa stym zmierit je to tazke .moja otazka co ti zistili ze preco sa to stalo moj mal pupocnik okolo krku no neviem ci tomu verit.stalo sa to zaciatkom septembra a od vianoc sa snazime veeeeelmi mam strach prve tehu bolo ukazkove a druhe takto skoncilo.dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre