Kedy po potrate znovu otehotnieť?

luca2
29. máj 2008

Ahojte,v 10tt som mala missed abortion.Po akej dobe ste znovu úspešne otehotneli.A ešte jedna otázka...kolko ste sa po zákroku čistili?

babydesire
13. okt 2015

@m2mysha
@anetka1978
@angel25
@mimanr
@kacka1804
@zuzanka3381

Pisala som o kusok vyssie pred asi polrokom...pisala som o mojej bolestnej skusenosti,ze sme stratili nase dietatko...dnes som si precitala prispevky napisane podomnou... Kazda mame ine zazitky, niektore si tym presli viackrat,ine vo vyssom veku,dalsie po dlheeej dobe snazenia uspech a naraz rana... jedno nas spaja,stratili sme milovanu osobku,ktoru sme sice nemali moznost objat a pobozkat no i tak sme ju milovali... Dnes som natom inak ako pred polrokom - som v 16+6tt 🙂 neviem ako to cele tentokrat dopadne,neostava mi nic ine len sa viac opatrovat a verit ze tentokrat sa to dobre skonci a ja privediem na svet svoje/nase prve babatko 🙂 Snazit sme sa zacali hned po kyretazi (presnejsie asi styri dni po),fyzicky som bola ok,uzivala som inofolic,kyselinu listovu,alchemilku,pupalkovy olej..menzes prisiel na 27den,druhy na 26den a treti uz neprisiel... Drzte palce aby sa nam narodilo krasne zdrave a zive dietatko...takisto drzim palce vsetkym ktore nemozu otehotniet, alebo si zazili rovnaku skusenost..vela stastia nam vsetkym

kacka1804
13. okt 2015

@zuzanka3381 Dakujem Zuzi jasné že sa na to nedá zabudnúť žena ktorá to prežije to vníma inak ako kto o tom nemá ani šajnu...Mam listovu budem užívať a počkám radšej nechcem už to znova prežiť...

kacka1804
13. okt 2015

@babydesire mooooc ti Drzim palce pekne a výstižne si to napisala 🙂

zuzanka3381
13. okt 2015

@babydesire Jasne, že sa narodí zdravé bábätko, Na iné ani nemysli. A už ste pekne ďaleko, takže už sa nemá čo pokaziť. Držím palčeky a veľa zdravíčka zelám

mimanr
13. okt 2015

@babydesire uzasne, gratulujem, drzim palce, aby vsetko dopadlo fantasticky 😉

anetka1978
14. okt 2015

@babydesire, samozrejme, ze tvoje dietatko bude zdravucke🙂 a opatruj SA a hlavne veeela oddychuj. A najhlavnejsie, mysli pozitivne!!!! Vsetko bude v poriadku, aj je, man radost z kazdeho dna a skus nemysliet na to, co bolo! Psychika urobi vela, ver mi. Potratila som 2x, po dlhom snazeni a ked som SA naucila nemysliet na minulost a nekladla si dookola otazku co ak...tak to vyslo a dotiahla som do konca! Mysli pozitivne a nerob si Starosti, telo, Organismus je stress a to neoklames. Ber vsetko tak, ze vsetko je a bude ok, uvidis, ze aj cele tehotenstvo budes prezivam inac. Drzim tebe a vsetkym palce!

kikakoka
2. dec 2015

Ahojte baby píšeš zase od zúfalstva lebo už som v koncoch ☹ ako som písala potratila som 3.10.2014 v 8tt doktor nám poradil počkat pol roka a mi sme počkali a po pol roku sme sa začali snažiť o dieťa lenže dajak sa man nedarí a som stoho veľmi smutná ☹ už neviem čo mám robiť dnes je 1.12.2015 a nám sa ešte stále nepodarilo otehotnieť ☹ prosím poraďte mi užívam alchemilku čaj už dosť dlho a stále nič 😢som v koncoch 😞 😢😢😢😢😢😢😢😔

magnumka6238
2. dec 2015

@kikakoka a aj ti zistili prečo si potratila? robili ti nejaké vyšetrenia? treba hematologiu, imunologiu, laparoskopiu alebo prefuky vaječníkov, zistiť ti hormonalny profil, ovulaciu, manžel spermiogram. nasadiť očistnú kúru papať vitamíny na otehotnenie alchemilku mužovi koenzym Q10 a skupina vitaminov seleni zinok ACE odddychovať čo najmenej stres mať dobrý spanok žiadne prehrievanie semenníkov a ešte možno by som skúsila biorezonanciu. ak niečo potrebuješ napíš IP ak budem vedieť. poradím ti.

kikakoka
2. dec 2015

@magnumka6238 nie nepovedali mi nič ani prečo som potratila ani žiadne vyšetrenie nič len ma po pol roku zavolali na kontrolu a povedali ze je všetko v poriadku ale ja si to nemyslím lebo keby bolo všetko v poriadku ako hovoria doktori tak by sme už mali bábo lenže doktori mi povedali ze netreba žiadne vyšetrenie lebo dnešný lekári ti nijako nepomôže už neviem koľko razí som bola a pitala som sa prečo sa to stalo a povedali ze to je náhoda že nie som jediná a bodka nič viac

magnumka6238
2. dec 2015

@kikakoka tak určite zmeň lekárov resp. to rieš s CAR - centrom asistovanej reprodukcie, tam ti porobia všelijaké vyšetrenia a isto prídu na príčinu. Takto iba strácaš čas. my sme dali kombináciu všetkého čo som písala a niečo z toho pomohlo, aj keď neviem čo konkrétne ale neľutujem. Určite to rieš. Ešte by som ti možno poradila pre teba aj muža prípravok antiparasite je to na vyčistenie organizmu od svinstiev.

magnumka6238
2. dec 2015

@anetka1978 veľký súhlas! má to niečo do seba!🙂

anetka1978
2. dec 2015

A po potrate, ked nie su komplikacie, je velmi casto zbytocne cakat 3mes., pol roka, kedy znovu otehotniet. Aj mne lekari tu tu v AT odporucili cakat pol roka, cakala som tyzden a podarilo SA a teraz v nedelu ma maly 5 mesiacov🙂 zelam vela vela stastia!!!🙂

kacka1804
2. dec 2015

ja mám 2 mesiace po potrate a po mesiaci sme už začali skúšať a stále nič...nemyslím si že to bude také ľahké na druhý pokus
😖

zuzanka3381
2. dec 2015

@kacka1804 ale bude neboj. Ja som bola na prečistenie v auguste minulý rok a v decembri som otehotnela. 🙂 Veľa šťastia

martinaj
2. dec 2015

@anetka1978 tyzden po MA? Ja som po MA a nemuseli ma cistit vobec, vsetko islo samo. Vraj mozme po prvej MS..... ty si na nu cakala? Ja viem, ze by som mla byt trpezliva ale nechce sa mi cakat 😟

anetka1978
3. dec 2015

martinaj @ Ano tyzden po MA🙂 necistili ma, nemala som ziadne bolesti, komplikacie, nic, a nevidela som dovod cakat do prvej menstruacie. A hned SA aj podarilo, menstruacie po MA som uz nedostala, len vytuzeny pozitivny TT 🙂

martinaj
3. dec 2015

@anetka1978 presne tak som to mala teraz aj ja a nechce sa mi cakat ...

zuzanka3381
3. dec 2015

@anetka1978
@martinaj Baby, mne po potrate odporúčali počkať tri MC z toho dôvodu, aby sa prípadné ďalšie tehu neskončilo opäť potratom. Pretože každá maternica je po potrate náchylnejšia na tehu a otehotnenie je jednoduchšie, len nie stále musí skončiť dobre. My sme čakali tri MC a hneď to potom vyšlo, ani nevieme kedy 🙂

babydesire
3. dec 2015

@kikakoka
@kacka1804
Pol roka je velmi dlha doba kika,,to platilo kedysi pred tridsiatimi rokmi,,kazdt pol toka,miji rodicia necakali a sup som tu...o tridsat rokov neskor sa hustoria opakuje - potrat,,,umna!tentokrat..MA a kyretaz,,myslus ze sme cakali??? Neee,,slu sme adu o styri dni znovu do toho..a kacka pi dvich menstruaciach dve ciarky na teste,,teraz som v 25 tt a zatial je vsetko v poriadku

@kikakoka tu alchemilku pujes dufam len od ms do ovulacie,ze??? Lebo potom sa nesmie,,plus skus inofolic dvakrat denne, vyrad cigarety,lieky,energetaky,kavu a alkohol si svojho zivota,,,a tiez by som odporucila car,,doktori su ken doktori.maju to tam dennodenne ine ti ani nepovedia,,ty chces predsa dietatko,nie tvoj gynekolog! Tak kadli bato co hovori,pozistuj info (zlaty internet) a sup treba to riesit,, vela stastia

kikakoka
3. dec 2015

@babydesire dakujem za radu ano tu alchemilku pijem len od ms do ovu..a stoho co pises ze mam vyradit nic nepijem nefajcim ziadne lieky neberem nic take ale to je uz jedno proste uz nechcem mat nic s lekarmi uz toho mam dost aj ja som len clovek a nie pokusni kralik ☹ uz viec jak rok chodim po lekaroch a nic proste to necham tak a dubem silno verit ze sa nam to podari bez lekarov ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a budem dufat ze mi boh pomoze 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

zuzanka3381
3. dec 2015

@kikakoka Skús si dať skontrolovať štítnu žľazu, to je beštia. Ja som otehotnela až po tom, čo mi zistili , že nepracuje tak ako má. Beriem lieky a vďaka ním som otehotnela.

kacka1804
3. dec 2015

@babydesire nepijem nefajčím zdravo sa stravujem všetko sa snažím dodžiavať pijem alchemilku a užívam vitamín E a ešte kyselinu listovú tisícku...tak uvidím

kacka1804
3. dec 2015

@zuzanka3381 no mne chodí manžel na turnusy je týžden doma a týždeň v práci aj to veľa robí nepravidelný sex ☹

kikakoka
3. dec 2015

@zuzanka3381 keď ti mam pravdu povedať už nevládzem ☹ som má konci so silami aj s psychikou už to dlho trvá čo som potratila a moje dieťatko sa mi naspäť nevratilo 😢😢😢😢😢😢😢😢 už neviem čo mám robiť 😢😢😢😢😢 a dúfam že má pochopíte lebo aj vy ste si tým prešli 😞😞😞😞😞

magnumka6238
4. dec 2015

@kikakoka možem sa spýtať keď píšeš že dlho to trvá to je koľko? aký čas to riešite atd??

anetka1978
4. dec 2015

@zuzanka3381 -presne ako pises - po potrate je maternica nachylnejsia na otehotnenie! presne z tohto dovodu, ked nie su komplikacie nevidim dovod cakat mesiace, pol roka..A riziko potratu hned po potrate..hm, tam to riziko je 9 mesiacov...a lekari poradia to, co sa naucili..svoj Instinkt, telo..poznam len ja! 🙂

kikakoka
4. dec 2015

@magnumka6238 presne bolo pol roka prestávka a teraz je už rok čo sa snažíme o dieťa čiže jeden rok marnej snahi a zbytočný pol rok čakania 😢 jeden a pol roka chodím po lekároch a nič som sa nedozvedela menila som lekároch jak ponožky a nijako mi nepomohli 😢😢😢😢😢😢 a preto už nevládzem ale to už je fuk ☹ ☹ už som sa rozhodla proste budem čakať na zázrak a že sa mi vráti moje dieťa ☹ nič iné si neprajem 😢 😢 😢

anetka1978
4. dec 2015

@kikakoka prajem ti to z celeho srdca! Mysli pozitivne - budes pozitivne len pritahovat. A skusaj aj cez menstruaciu - tak som otehotnela ja. a nepila som ziadne caje, ziadne vitaminy nic, len v 8tt som do 3 mesiaca tehotenstva brala duphaston. A stitna zlaza moze byt tiez Problem, ale ja sa tez liecim 13 r na nu, mam ju zvacsenu a predsa sa podarilo. Neboj, zazraky sa deju, stale v to verim!

magnumka6238
4. dec 2015

@kikakoka verim a akceptujem tvoje rozhodnutie ale nemala by si to vzdavat. my sme sa snazili skoro 3 roky a uz sme riesili ivf ked som prirodzene otehotnela. mozno by som si dala pauzu polroka vypustila to z hlavy a uvidis mozno otehotnies ak nie po pol roku by som to riesila znova. neviem kolko mas rokov? ale vitaz je ten kto to nevzda🙂

magnumka6238
4. dec 2015

@kikakoka nech sa rozhodnes akokolvek drzim ti silno palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre