Kedy po potrate znovu otehotnieť?

luca2
29. máj 2008

Ahojte,v 10tt som mala missed abortion.Po akej dobe ste znovu úspešne otehotneli.A ešte jedna otázka...kolko ste sa po zákroku čistili?

kika8259
7. jan 2015

@dada87 ahoj, moje tehotenstvo bolo komplikovane ale potrat pravdepodobne zapricinil zapal zaludka a podbrusnice ktory som dostala 4 dni po operacii vajecnika.. vraj pooperacna komplikacia... ale mala som aj skrateny krcok tak neviem, doteraz mi nik nepovedal co vyvolalo kontrakcie a potom porod ... ☹
je to tazke najradsej by som posunula cas dopredu a mohla sa zacat snazit o dalsie babo...

dada87
8. jan 2015

@kika8259 uplne ti rozumiem je to strasna strata ale my sme silne a musime ist dalej.aj mne porodnik povedal ze mam cakat pol roka a zenska ze mam ist nato hned ze sa to moze hned podarit ze to su knizkove veci ze pol roka ze ak sa zena nato citi nieje naco cakat.ja som chcela aspon tie 4 mesiace pockat a uz nemam naco cakat este to skusim dufam ze do uspesneho konca .

dzanem
27. jan 2015

mne skoncila prva MS,ideme sa snazit znovu,len neviem ake zmeny mam cakat - ovu a podobne ci sa nieco zmenilo po potrate

kikakoka
16. máj 2015

ahojte,ja som už 8 mesiac po kyretazi hned po pol roku sme sa zacali snazit o babetko ale dajak to neide a nevychadza nam to,cakali sme nase prve babetko a 8tt sme ho stratili a doktor povedal ze mame cakat 6 m tak sme pockali ale hned po 6m sme sa zacali snazit ale nic,a chcela by som som opitat ci tu je dajaka baba ktora je na tom tak jak ja alebo bola na tom tak? lebo ja sa bojim ze tam je dajaky problem ale bola som na kontrole po 6 mesiacoch a doktor povedal ze jej vsetko v poriadku je to normalne?ci nie?ci sa mam bat?neviem co si misliet

sibalka21
16. máj 2015

@kikakoka Ahoj ja osobne si myslim ze je to normalne, snazite sa len druhy mesiac takze to este nic neznamena... Nam sa podarilo az na treti cyklus od snazenia.... A tri mesiace sme cakali po potrate.... Takze ak nepouzivas ovu testy tak zacni aby ste to vedeli presne vystihnut a ak ti lekar povedal ze je vsetko ok tak treba len cakat kedy sa zadari 🙂 drzim palce a vela stastia nech sa zadari co najskor 🙂

kikakoka
16. máj 2015

dakujem ti sibalka21 za radu...a dufam ze sa to casom vydari lebo furt jak si spomeniem ze som stratila svoje prve dieta idem sa zosalit a dufam ze to druhe bude co najskor lebo iba vtedy sa moja rana na srdci zahoji..........😀 ale furt si nie som ista ci sa nam to vzdari do konca roka lebo daktore hned po mesiaci ostali tehu a mali krasne a zdrave babo a ja som po kyretazi uy 8 mesiac a nic......asi musim len cakat kedy to pride

sienna77
16. máj 2015

Ahojte, som necely mesiac po MA, nebola som na kyretazi, lebo som si velmi priala, aby sa s tym telo vysporiadalo sama. nastastie moj lekar mal rovnaky nazor ako ja, vravel, ze najlepsie bude, ak sa s tym telo vyrovna samo. tehotenstvo bolo po IVF, prirodzene to u mna nebolo mozne, kedze som nemala ovulaciu. tento tyzden sa mi spustilo krvacanie a to, co malo, uz odislo, aj ked este stale krvacam. myslite, ze je sanca, ze by sa mi mohol obnovit cyklus a nabehnut mi aj ovulacia? citala som, ze tehotenstvo zvykne telo v tomto smere nastartovat? prip. mate nejake rady, ako telu v tomto procese nejako prirodzene pomoct? nejake specialne cviky, bylinky a pod.? mate niektora takuto skusenost, ze ste po MA a po tehotnosti po IVF otehotneli prirodzene? dakujem za reakcie!

magnumka6238
17. máj 2015

Ahoj Sienna, ja som mala opačný "problém" 🙂 mali sme schválené IVF už som si pichala aj injekcie a zistila som že som tehotná! Bohužiaľ to nedopadlo dobre v 10 tt som musela absolvovat kyret po MA. Teraz som po prvom cykle ešte počkám na jeden a začneme sa snažiť a uvidíme. 1-2 cykly minimalne je vhodné počkať, 6mesiacova sa mi zdá veľa. Je to o tom aj ako sa cítiš ale myslím, že po psychickej stránke, čím skôr žena otehotnie tým menej ju bolí dušička🙂 šetri sa veľa nemala by si sa kupať, športovať, dbať na hygienu, dodržať minimálne "šestonedelie" bez sexu aby sa to všetko dalo do poriadku, a čo sa týka vitamínov nedám dopustiť na čaj z alchemilky aj v\'daka nej som určite otehotnela je naozaj výborná pijem ju aj teraz a je dobrá na úpravu cyklu a zahojenie maternice, no proste na ženské veci a beriem striedavo femibion alebo iba čistú kys. listovú. Prajem ti rýchle uzdravenie a čo najskôr dve čiaročky🙂

magnumka6238
17. máj 2015

kikakoka: neotáčaj sa späť, ale upriam sa na to čo bude🙂 určite to bude krásne a čoskoro. viem, o čom píšem prešla som si tým☹ prajem čoskoro dve vytúžené čiaročky

kikakoka
17. máj 2015

dakujem magnumka6238 za radu bohužial sme si tim presli vela zien a vsetky mame ten isti problem takze kazda z nas vie co to stratit dietatko ☹ je to velmi smutne a bolestive preajem vsetkym babam aby sa drzali a vela sili zvadnut vsetko boli to velmi ja do teraz trpim stale placem ale musim cakat a dufat ze bude dobre a ze sa na nas vsetkych usmeje stastie a budeme stastny................DAKUJEM ZA DARY BABY

janula2407
23. máj 2015

Dobry den chcela som sa opytat potratila som v 21 tt. Cakali sme dvojicky...je to velmi bolestive..kedy podla vasje to najlepsie skusit znova ?? :-[

magnumka6238
23. máj 2015

Tak to mi je velmi luto.co sa stalo? Pockat treba podla toho ako sa citis psychicky aj fyzicky Ale sa vravi ze kolko si bola tehotna tak tolko pocka mesiacov.drzim palceky. Ja som po MA dva mesiace a jedna ms.cakam teraz druhu a ideme na to🙂

janula2407
23. máj 2015

Krcok nevydrzal ten tlak...je to velmi pre mna tazke. Dva dni predtym som bola na 4D ultrazvuku a vsetko bolo v poriadku..je tomu tyzden a ja som psychicky horsie a horsie keby som ich aspon nevidela mozno by som to lahsie zvladala

sienna77
23. máj 2015

@janula2407 to mi je velmi luto! verim, ze je to velmi velmi tazke, najma, ked uz boli vacsie a videla si ich ☹ myslim, ze v takychto situaciach pomoze len cas. kto to nezazije, nevie uplne pochopit, ako sa citis a co prezivas. na to sa aj tazko nieco hovori, ale dolezite je, aby si smutok prezila. dovol si smutit a dat emocie von, nepotlacaj ich. mas na ne uplne pravo. a tak sa s tym aj najlepsie vyrovnas. pocuvaj samu seba a oddychuj. ja verim, ze casom sa s tym pomalicky vyrovnas. takato rana sa nikdy uplne nezahoji, ale bude to urcite lepsie, neboj. ja som potratila este na zaciatku, ale aj tak som to velmi tazko znasala. trvalo mi take tri tyzdne, pokial som dokazala normalne fungovat bez toho, ze by ma rozplakala kazda malickost pripominajuca mi dany stav. teraz je to zhruba mesiac a stale som smutna, ale trosku sa to lepsi. velmi ti drzim palce!!! aj ked tomu nemusis verit, skus na mentalnej urovni podakovat tvojim detickam, rozlucit sa s nimi. ja som tomu tiez velmi neverila, ale mne to velmi psychicky pomohlo. drz sa!

kikakoka
23. máj 2015

janula2407.........je mi to velmi luto ☹ tiez som to prežila a viem čo to je aj ja som stratila svoje prve dietatko v 8tt ☹ bolo to strasne velmi ma to poznačilo a teraz uz preslo 8 mesiacov ale stale ma to velmi boli a placem pri kazdom pohlade na male dieta a sama si poviem aj ja by som prave teraz drzala svoje dieta v rukach ale ☹ bohužial som ho stratila ☹ nič sa neda robit len to musiš aj ti dajak vzdržat a zvladnut neboj pride druhe a budes ho mat nebooj nic pride to skor jak nove ponozky.................... 🙂 🙂 🙂 drzim ti palce a je mi to velmi luto citim stebou lebo som to aj ja prezila.................prajem ti vela stastia a vela sili drz sa vsetko bodre ti prajem ☹

kikakoka
23. máj 2015

chcem od vas radu baby ja mam 20 rokov stratila som dieta jak uz som tu pisala a teraz sa mi deju zvlastne veci napr.mala som MS ale trvala iba 2 dni..........boli ma chrbat v bruchu ma picha atd.mam husty biely vytok a neviem co to je a poviem vam pravdu aj sa toho bojim mam velke nafuknute brucho a neviem preco mozem byt tehu?alebo chora?chcem vas poprosit o radu lebo fakt neviem co to je a bojim sa ist u lekara bojim sa toho co mi povie poradi mi niekto

janula2407
23. máj 2015

Dakujem vam...hadam mate pravdu...dufam ze dalsie pride coskoro lebo by som babo velmi chcela a verim ze to kusok prestane boliet ked by som znova otehotnela.aj ked sa bojim ze sa to zopakuje taky zazitok by som znova zazit nechcela... tuzba je vacsia...

sienna77
23. máj 2015

@janula2407 neboj, urcite sa podari. dolezite je, aby si tomu ty sama naozaj verila a bude vsetko v poriadku, uvidis! ja sa tiez uz velmi tesim na to, ze sa nam podari dalsie babatko. mna osobne to velmi drzi nad vodou.

lily111
24. máj 2015

@janula2407 ahoooj chcela by som ta velmi povzbudit a napisat ti aky vie byt osud nespravodlivy ale casto aj dopraje a zaceli tak predchadzajuce rany,poznam jednu mamicku,ktora cakala dvojicky ale bohuzial ich v 1. trimestri stratila,necakala dlho a dnes je znovu tehotna,uz asi v 5.mesiaci a znova caka dvojicky,je to krasne a neuveritelne....tak aj tebe moja prajem vela sil a trpezlivosti a najma coskoro zdrave usmiate babatko,ktore ta urobi stastnou.. .ja sama som uz cca 6 tyzdnov po MA,pockama este jeden cyklus a verim ze nam bude dopriate babatko,my uz to stastie mame,ze mame doma krasne dievcatko,je to lahsie pre nas

babydesire
25. máj 2015

Ahojte, už mesiac lustrujem internet a čítam a čítam stále dokola všetko o MA o potrate a hlavne vaše osobné príbehy s potratom, pretože .... tiež som to zažila, pred mesiacom, neviem sa stým vyrovnať, mám už 28 rokov, o mesiac 29 a vlastne od nejakých 10rokov túžim po dieťatku, takže už asi 20rokov, tá túžba rástla čím som bola staršia, najhoršie to bolo po 25tke, to už bola posadnutosť, nie túžba mať dieťatko ale potreba,, no nemala som šťastie na mužov,, až pred rokom a pol som konečne našla svoju lásku, splnil sa mi sen a spolu si plníme dalšie, dieťatko bol náš najväčší sen a ked som po mesiaci a pol snaženia otehotnela tešili sme sa... neverila som že by som mohla mať takú smolu a o dieťatko by som prišla, ved obaja sme uplne zdravý, po dieťatku sme túžili tak sa nič nestane,, i ked to že som nemala žiadne tehu príznaky mi prišlo divné, no nenechala som sa tým vyviesť z mieri,, a potom sa to stalo, slabunké krvácanie, preplakaná náhla cesta do nemocnice, upokojenie že je dieťatko v poriadku a hospitalizácia v nemocnici na udržanie... nevyšlo to, na kontrolnom ultrazvuku 27.4.15 mi zistili že dieťatko sa nevyvíja a srdiečko nebije, nemohla som dychať, prišlo mi zle, dva dni som vkuse plakala, nespala som, pomyslenie na druhé dieťa ? NIE, ja chcem toto,, prečo nám zomrelo ? čo bolo zle ? neviem, nikto mi nepovedal,, nerozumiem tomu... práve mám prvý menzes a dúfam že druhý už nepríjde, že budem mať ovulku (bo v prvom cykle som ju nemala), že otehotním a že to tentokrát dotiahneme do úspešného konca... držím vám všetkým palce nech sa to už viackrát nestane a nech sme šťastnými mamičkami

zuzanka3381
26. máj 2015

@babydesire ahoj, je mi ľúto, čo sa ti stalo. Prežila som si to isté, len s tým rozdielom, že my sme o bábätko snažili tri roky. Prvé tehu minulý rok v auguste skončilo neúspešne. Bábätká sa nevyvíjali. Nemali sme ani akciu ani jedného bábätka. Čakali sme dvojičky. V auguste pod podstúpila prečistenie, odporúčali mi kyselinu listovú brať na regeneráciu maternice. Poctivo som brala. A hlavne nezabudni na to, že najskôr sa môžeš o bábo pokúšať až po troch menštruačných cykloch. Teraz si síce viac náchylná na otehotnenie, ale môže to skončiť rovnako. Daj si tri MC pokoj a potom šup ho do toho. Nezabudni tú kyselinu listovú. my sme v decembri ostali opäť v tom. Takže veľa šťastia a pamätaj, že všetko chce svoj čas.

anetka1978
4. aug 2015

Ja som tiez v Oktober 2014 v 7 tt spontanne potratila, po tyzdni sme sa zacali snazit a podarilo sa 🙂 a teraz 6.7.2015 sa mi narodil krasny zdravy syncek. Ked nie su po problemy,necakala by som. Ale to je moj nazor a moja osobna skusenost. Prajem zo srdca kazdej zazit ten uzasny pocit byt mamou!

m2mysha
6. aug 2015

@babydesire hovoris presne moje slova, az na to, ze ja mam 30. konecne som nasla muza snov, vzali sme sa a hned po svadbe, v podstate na druhy pokus, sa podarilo babo. zistili sme to par dni pred odletom na svadobnu cestu tak som letela k lekarovi ci je vsetko ok a co mozem a co nie. Tiez mi bolo divne, ze nemam ziadne tehu priznaky, no hovorila som si, ze kazda zena to preziva inak a ze mozem byt len rada ze prezijem svadobnu cestu v pohode. no az taka pohoda to nebola, lebo som zacala krvacat a musela som navstivit nejaku kliniku v zahranici. urobil mi sono, ukazal mi gestac.vacok, dal mi lieky a povedal, ze na 6tt som v poriadku a ze to sa stava. v priebehu dvoch dni som uz vobec nekrvacala, nespinila a citila som sa fajn, davala som na seba pozor no a hned ked sme sa z dovolenky vratili utekala na kontrolu k mojmu gynekologovi a tesila sa ze uz budem pocut srdiecko, no ked som videla ze je nejako ticho a uz tym sonom tam beha dlho som sipila nieco zle .. a tak aj bolo, plod sa nevyvinul, ostal len vacok tak ako som ho videla na dovolenke, 8tt a cistenie. Teraz je to presne mesiac, fyzicky sa citim uplne super, psychicky ako kedy, min tyzden som mala placlivu naladu, o par dni na to som dostala menzes a dnes idem k lekarovi na kontrolu. aj sa tesim aj sa obavam co mi povie. Tiez mi tvrdil ze pol roka pockat, no tolko cakat nechceme 🙂
drzim vam vsetkym palce a som rada, ze sa da pokecat niekym kto tomu rozumie, lebo zazil presne to iste. tazko sa rozprava s niekym kto ta len utesuje a hovori, ze bude dobre, podari sa dalsie a bla bla ked netusi aku bolest vnutri prezivas. Takze vdaka baby ;)

angel25
6. aug 2015

ahojte, ja mám už doma krásneho 2,5ročného fešáčika 🙂 a velmi - velmi silno som chcela druhé bábo, v apríli v tomto roku sa mi aj podarilo otehotniet, tešila som sa ako malé detsko, bohužial ale 12.5. (presne na výročie svadby) v 8. týzdni tehotenstva lekár mi oznámil že srdiečko nebije, hned druhý deň nato kyret :( pred dvoma týždnami mi na kontrole lekár hovoril, že všetko je v poriadku, možme trénovať, tak som sa potešila.. zajtra by som "mala" dostat menzes, tak velmi velmi dufam že nepríde 🙂 a držím Vám všetkým palce 🙂

mimanr
6. aug 2015

Ahojte, pokial viem, lekari odporucaju aj niekolko mesiacov vyckat. Rada mojej svokry je okamzite ist na to 😉 Mala rovnake problemy a takto ihned otehotnela. Potom vsetko ok. Poradila som tak cez nu svojim dvoma kamaratkam (obe po potrate) a obe hned pocali a obe zdrave krasne deti. Drzim palceky 🙂

kacka1804
10. okt 2015

AHOJTE ja som presne 35 dní po kyrete lebo som potratila samovolne v 7tt.a pred včerom som už dostala prvu mrchu takže to vyzerá vporiadku aj na sone bolo všetko o.k. tak dva mesiace mám už po kyrete ja si myslím že by sme už aj mohly o bábetko sa snažiť strašne chceme toto čo sme stratili bolo po roku a pol snaženia tak dufam že teraz to bude ovela skôr...doktor síce povedal že až o 3 mesiace no su to dva aj doktori sa môžu mýliť 🙂

zuzanka3381
12. okt 2015

@kacka1804 Nedá mi nereagovať. Ja som bola tiež po kyrete minulý rok v auguste. Čakali sme dvojičky, no nevyvíjali sa. Tak som musela podstúpiť čistenie. Mne kázal docent čakať tri menštruačné cykly. V prípade, ak by som otehotnela skôr bolo tam riziko, že znovu potratím. Po kyrete je väčšia šanča, že otehotnieš skôr, ale aj väčšie riziko, že znovu potratíš, preto vravia o troch menštruačných cykloch. Takže doktor sa nemýli. Pre niečo to tak je 🙂

zuzanka3381
12. okt 2015

@kacka1804 A ešte som ti zabudla povedať, že nám sa to potom podarilo hneď v decembri, teda otehotnieť, ani sme nevedeli, kedy sa to stalo 🙂, takže je dobré dodržiavať pokyny 🙂

kacka1804
12. okt 2015

@zuzanka3381 ahoj áno máš pravdu ja radšej počkám nebudem to siliť lebo by to nemuselo dobre dopadnuť zase a to by som už asi neuniesla...

zuzanka3381
12. okt 2015

@kacka1804 kúp si kyselinu listovú, tá je dobrá na regeneráciu maternice. Mne to bolo odporúčané. Hlavne som počúvala pokyny lekárov a vyplatilo sa, Dva tri mesiace hore dolu nás nezabili, ale výsledok stojí za to. Dlho sme čakali na bábo, tri roky, takže riskovať sme už nechceli. Veľa šťastia a hlavne nestresovať a daj sa rýchlo dokopy. čas nezahojí rany, to je somarina, stále myslím na moje bábätká, ktoré sme čakali (dvojičky), ale máme teraz Peťku a tá je niekedy aj za dvoch 🙂 A narodila sa nám zdravá 5 kilová, takže mi to všetko za to stálo. Veľa šťastíčka .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre