Kedy po potrate znovu otehotnieť?

luca2
29. máj 2008

Ahojte,v 10tt som mala missed abortion.Po akej dobe ste znovu úspešne otehotneli.A ešte jedna otázka...kolko ste sa po zákroku čistili?

evitkamalicka
29. máj 2008

ahojky, my sme sa zacali snazit po 2 mesiacoch a podarilo sa hned na prvy sup

luca2
autor
29. máj 2008

Ja sa pýtam preto ,leno lekár povedal,že 5-6 mesiacov.Lebo vraj ta maternica je aj potom zákroku slabá a aj ked by sa uchytilo...znova by som potratila.Tak neviem.A musela si ležať prvé mesiace,dali ťa na rizikové?

evitkamalicka
29. máj 2008

mne lekar povedal ze po zakroku tak 3 mesiace sa nemame snazit, ale je kopu kociek ktore sa snazili hned, lebo vtedy sa vraj da najskor otehotniet...nie som na rizikovom, teraz mam uplne bezproblemove tehu zatial, dala som v praci vypoved hned ako som sa dozvedela ze som znova tehu, nechcela som byt PN, lebo potom zas vychadzky nic moc

smejko1
29. máj 2008

luca2 - existuje tu tema missed abort. VII. a tam je vela dievcat co Ti mozu poradit..... je to velmi indi vindi

montinka
29. máj 2008

luca2 aj mne doktor povedal ze mame pockat 6-12 mesicov. no a po 6 mesiacoch sme sa zacali snazit no a v oktobri sa podarilo.

lolka
29. máj 2008

luca2, tazko poradit, zalezi ako sa sama rozhodnes. my sme si dali pauzu 3 m a potom na druhy mesiac sa zadarilo, ale su tu kocky ktorym sa zadarilo hned a maju zdrave deticky......ale su aj snazilky, ktorym sa dlho nedari. 😒
aj s tym cistenim je to individualne, mozu to byt 2 dni, ale aj 10 a je to v norme. kazda ma iny oraganizmus...
prajem vela stastia 😉

maso
29. máj 2008

Je to naozaj individualne, skus nejako triezvo zvazit, ako sa citis po fyzickej aj psychickej stranke, daj si nejaky cas pauzu a skuste 😉 samozrejme, nech ti doktor povie, ze si po zdravotnej stranke fit

emjee
29. máj 2008

kuk aj temu tehotenstvo po missed abort skor ako je dovolene https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a missed abortion VII je tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pepka
30. máj 2008

My sme sa začali snažiť hneď, vedela som, že to len tak ľahko znova nevyjde, ani som to neočakávala. Ale presne 6mesiacov po MA sa to podarilo znova, toto tehotenstvo je bezproblemove (ŤUK-ŤUK) a dofam, že ho dotiahneeme do zdarného konca 🙂 Ale počula som mnoho, že tak tie 3mesiace by mala byť pauzička, nech sa dá organizmus dokopy...

sloniiicek
30. máj 2008

ahoj luca - nam doktor povedal, ze 3-6 mesiacov by sa malo pockat. my sme cakali 2 mesiace (pricom mi doktor povedal, ze fyzicky som uz vporiadku), tak sme sa zacali snazit a podarilo sa nam hned na 1x. a vsetko je ok. ja som od zaciatku na rizikovom, ale neviem, ci srkz potrat, ale mala som aj nejake problemy s maternicou (mam 2-rohu), alebo skrz to. ale kedze som sa citila dobre, chodila som do prace, hoci moj doktor ma chcel nechat doma hned od zaciatku. potom v nejakom 21tt. som mala bolesti (asi predcasne stahy maternice), tak som zostala na PN. a odvtedy je vsetko ok. ale ak by si nemala nejake ine komplikacie, tak myslim, ze nemusis zostavat doma. ale vsetko zalezi od doktora. a este mi na zaciatok predpisal duphaston tabletky (tie som brala asi 3-4 mesiace).

inak su rozne temy o missedoch, takze skus sa popytat aj v nich - tehulky z missed abortion, mamicky z missed abortion, popr. myslim, ze aj Nova Nadej je tema, kde su tieto babule.

luciar79
11. jún 2008

Mne zákrok robili v apríli a v júni som otehotnela.vlastne som mala len jednu menštruáciu od zákroku.a malý má teraz 3 mesiace. 🙂

tinka12
18. jan 2009

Ahojte baby, prosim vam, som po uspesnom IVF , avsak mali sme missed ab. podarilo sa niektorej z vas otehotniet prirodzene po MA? mate niektorá takúto skusenost? ide mi o to, ci je mozne, ze sa mi cyklus nejako sam po stimulke nastartoval...

sekina
3. dec 2009

ahojte babky, je tu niekto, kto ma missed abort v nedavnej minulosti za sebou... ☹

optimistka
3. dec 2009

Ahoj sekina, ja som prišla o bábätko minulý týždeň ☹ - takže je to veľmi čerstvé

lea821
3. dec 2009

ahojte zienky ja som tiez prisla o babo je to uz skoro 4 mesiace ale vzdy to boli ako keby to bolo cerstve... s manzelom sa uz snazime ale neviem este aky mam ciklus a neviem si ani vypocitat plodne dni lebo som mala krami len 1 krat tak cakam na druhy krat a potom budem vediet priblizne aky je ciklus tak potom sa budeme snazit viacej a dufam ze nam to vyjde... a zaroven myslim aj na vas lebo viem co to je ked pridete o babo a drzim vam palceky.....

myounghee
3. dec 2009

ahojte babenky. Hore hlavu, vsetko bude dobre uvidite 😉 . Ja som prisla o babo min.rok v 9tt. Teraz nato uz radsej ani nemyslim. Priroda vie co robi a bohuzial v dnesnej dobe toto iste prezije velmi vela zien. Bohuzial ☹ .
Musite si povedat, ze zivot ide dalej a budete dalej bojovat o malinke. A urcite sa toho dockate aj vy!!
Mi sme cakali 6 mesiacov a na 8 mesiac od kyretu sa nam aj padarilo otehotniet.
Viem pripady ked zena hned otehotnela na 2 mesiac od kyretu a v pohode vynosila dietatko.
Drzim vam palce a hlavne nech to vsetko zle prejde co najskor a nech ste pripravene znova bojovat! 🙂

marion
3. dec 2009

sekina,optimistka, my uz mame vyse troch mesiacov po MA. Teraz v decembri to chceme skusit, ale mam strach. ☹ Doktor povedal ze po 4 mesiacoch mozme skusit. Caka sa 4-6 mesiacov. 🙂 Ale podla mna je to vsetko osud. Nietko pocka pol roka otehotnie a opat potrati ☹ Niekto pocka mesiac, hned je tehu a narodi sa krasne babo. 🙂 Tak si vyberte...Uvidime co bude, musime sa nechat prekvapit..Aspon ja si to tak hovorim 😅

mm1
3. dec 2009

ahhoj Marion, žiadny strach 🙂

janyka
3. dec 2009

My sme čakali pol roka a opäť som potratila, potom sme čakali zase pol roka a ako sa hovorí, do tretice všetko dobré, teda dúfam. Už spolu bojujeme 29 týždňov 🙂

marion
3. dec 2009

janyka neboj, musime verit ze to vyjde. 🙂 Mam chapat ked spolu bojujete ze uz si opat tehu a si v 29.t.t.? 😵

slnieckokati
3. dec 2009

Ahojte, no ja som potratila v nedelu, t. j. pred 4 dnami. bola som v 7 tt. pomalicky sa zacinam so situaciou zmierovat. je to tazke, ale uz to nezmenim, nevratim spat. aj ked si nedokazem zakazat na to mysliet a stale si to v mysli predstavovat, vracat sa k tomu. v noci sa mi sniva, ze dietatko nosim na rukach....no hroza. je to strasny pocit
Dnes mit trosku zlepsila naladu sms-ka od kamaratky. Dnes porodila zdraveho chlapceka. Minuly rok presne v tomto obdobi potratila. O babatko sa zacali snazit po 3 menstruacii a otehotnela bez problemov. Tym sa moje myslienky nasmerovali trosku inym smerom.

marion
3. dec 2009

Slniecko neboj, cas to zahoji. Ja som ostala dnes prekvapena, ked som videla jednu mamicku tu od nas,poznam ju z videnia, ako za ruku taha 3 rocnu dceru, 1,5 rocneho chlapceka. Su zlati, ale ked som zbadala ze ma zase velke brucho, tak ma to prekvapilo. Nie ze by som jej to nepriala, ale je mi smutno ked tu citam tieto pribehy. Niekto potrati 2,3x za sebou, a niekto ma 3 deti tesne po sebe. 😉 Aky je ten zivot....Ale ja im to zase prajem. Ved deti su radost.

A my musime verit ze coskoro sa budeme vsetky tesit. Len musi prist ten spravny cas... 🙂 🙂

loss
3. dec 2009

ahojte kocky
ja som potratila 2x abolo to hrozne tiez som sa k tomu vracala a trapila sa.Otehotnela som rok po 2missede a tehu bolo dost problemove,zmierila som sa stym ze viac deti mat nebudem a tesila som sa zo zdravej dcerky a hups o mesiac rodim a Nelly bude mat sestricku a to mam 36rokov.Babulky chcem vas povzbudit a napisat ze babenko pride v ten spravny cas alebo ked to budete najmenej cakat dobre je ze uz ste tehu boli a to znamena ze babo mat mozete a to je velke +.Drzim palce 😵

velvet26
3. dec 2009

caute baby, presne tak ako pise loss.. podari sa to...ja som mala missed pred mesiacom a idem dalej, nic ine neostava, dolezite je mysliet poźitivne...
ked by ste chceli podte do temy kyretaz, tam sme viacere, co sme to zazili a je to velmi super, mat podporu od tych kociek, co to tiez zazili..
a loss. moooc ti gratulujem, cochvilka budes dvojnasobna maminka.. 😵

loss
4. dec 2009

velvet dakujem

sekina
4. dec 2009

dakujem všetkým, kt. sa zapojili do témy, vcera som už nebola na nete, tak pisem az dnes...ja som po MA tyzden a stale to velmi boli... ☹ dnes som bola na kontole u svojho gyn. a ten mi odpoucil dalsie teho az o 4-6mesiacov...nejako to vydrzime,ale uz teraz sa bojim dalsieho MA...to uz neviem ako by som psychicky zvladla...drzim vam vsetkym palce a hlavne hlavu hore...

velvet26
4. dec 2009

sekina a nedas si spravit potrebne vysetrenia...je mozne, ze mas niekde problem..odporucam hematologiu, ta je velmi dolezita, endokrinologiu a stitnu zlazu...ja viem, po prvom MA sa to standartne neriesi, aj mne tak povedal moj dr...no vybavila som si to aj sama...endokrinologiu, tam mam vsetko ok, teraz cakam na ostatne vysledky, do vianoc by aj mohli byt..
a nemusis cakat az tolko, staci dva, tri mesiace..

velvet26
4. dec 2009

jaaj, myslela som este aj infektologiu...

sekina
4. dec 2009

velvet 26, dakujem krasne za odpoved, uz ma to napadlo, ze si to vybavim sama cez vseobecneho lekara, lebo ten moj gyndos nieco vravel, ze mi to poistovna po prvom MA nepreplati a ze su to velmi nakladne vysetrenia.Ty si nieco doplacala? Riskovat uz nechcem a radsej aj zaplatim, len nech zistia pricinu.mam pocit, ze nasi gyndosi to uz vobec neriesia beru tie MA ako na beziacom pase bez emocii...

katka22r
4. dec 2009

ahojte kocky ja som tiez po 2 potratoch prvy 7/09 a druhy 11/09 obe v 12tt teraz sme v 34tt tak snad to s malickou dotiahneme do konca...uz to nieje daleko...takze babenky napisem vam len tolko ze nesmiete sa na to tehotenstvo tak uputat,baby idu vianoce myslite na ne a uvidite ze to oplodnenie pride samo 🙂 ja som si po potratoch povedala ze tak skoro babenko nechcem manzel to chapal a po 5 mesiacoch sme mali dve ciarocky a to som uz bola v 12tt...xize asi tak ..drzim vam palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre