Manžel chce aby som šla na interupciu. Čo mám robiť?

snehovakralovna
2. feb 2009

Dobrý deň všetkým. Nazvala som túto tému ťažobou v duši, lebo mám problém, s ktorým neviem čo robiť, takže privítam všetky názory. V krátkosti. Som zopár rokov vydatá, mám 34 rokov, 3 ročné dieťatko. Som opäť tehotná. Problém je v mojom manželovi, odmieta druhé dieťa s odôvodnením, že on už chce mať kľud, on už nemá na ďalšie dieťa nervy, bojí sa budúcnosti, firma v ktorej je zamestnaný je na tom veľmi zle a on hocičo robiť nepôjde, nakoľko má VŠ vzdelanie. Ja som nastúpila do práce, keď malo naše dieťa 15 mesiacov, moja mama je na dôchodku, takže starostlivosť oň je zabezpečená.Je ochotná pomôcť mi aj s druhým dieťaťom, v prípade,že by som nastúpila do práce skôr /nechcem ju však zbytočne zaťažovať, nakoľko má už svoj vek a pridružili sa isté zdravotné problémy/. Máme vlastné bývanie, nie sme zaťažení žiadnou hypotékou, ako väčšina mladých ľudí v súčasnosti. Manžel ma posiela na UPT, je to hrozné, ale je to tak, neviem čo robiť, či si dieťa nechať aj za okolností, že ho manžel nechce, alebo to urobiť, je to strašné, na argumenty ako : nebudeme mať už nikdy viac deti odpovedá, veď mám jedno, že sa mu môže niečo stať, vraj to sa môže stať aj dvom.., proste takéto argumenty u neho nezaberajú. Mám kolegyňu, ktorá sama vychovala jediné dieťa, ktoré jej pred rokom zomrelo na rakovinu, kolegovi sa zabil syn, známej jediný syn spáchal samovraždu.... Myslím,že toto sú sakra silné argumenty....
Podotýkam, manžel sa vzorne stará o naše dieťa, hrá sa s ním, každé ráno ho vychystá a odvezie k babke, nakoľko ja chodím skôr do práce než on. Ďakujem za všetky názory. Musela som sa vyrozprávať.

heltacek
17. máj 2014

@snehovakralovna Nečítal som komenty, ale "DIAŤA SI NECHAJ" povedz mu, ako by sa mu páčilo, keby zabiješ jeho (ak by to bolo tiež beztrestné) aby si uprednostnila dieťa?

mblazekova
17. máj 2014

Určite si bábätko nechaj, je to najväčší Boží dar, a ako vyššie uviedla heltacek ako by sa jemu páčilo keby si ho chcela zabiť? nerozmýšľaj nad alternatívou že ho dáš preč, budeš to určite ľutovať a myslieť naň do konca života, koľko by malo rokov, ako by vyzeralo...už teraz je to živý tvor a dávať si ho preč, preto lebo manželovi sa proste nechce starať o ďalšie tak to je hlúposť....držím ti palce a verím, že sa rozhodneš správne...ja byť na tvojom mieste tak či chce či nechce ja by som si ho nechala...a nech ide on kade ľahšie ked sa mu nepáči...

saskaaninka
18. máj 2014

Ah jaj baby moje zlate :( teraz kamenom urazu je moja problematicka matka ... povedala som jej dnes rano ako sme sa s priatelom rozhodli ze si to babo nechavame no a ako ona zareagovala ? Zacala po mne ziapat , nadavat , vyhodila ma z bytu ze tu s druhym deckom nebudem byvat a najhorsie co mi chce urobit je mi zobrat malu :( zevraj sa o nu neviem postarat a pritom ja lietam stale okolo malej vsetko jej davam aaj financie mi matka zobrala :( ... neviem co mam s nou robit :( ...

gabriela255
18. máj 2014

@saskaaninka nedaj sa, je to tvoje dieťatko nie jej...verím, že časom ju to prejde...Nechápem ako môže niekto takto naliehať, sa jej opýtaj či by jej nevadilo, že by si zabila vnúča a tebe dieťa...Raz keď ho bude držať v náručí bude sa za seba hanbiť...

heltacek
18. máj 2014

@saskaaninka Bože aké to je trápne, keď ti niekto niečo také povie "že ti zoberie dieťa" a ešte svokra..... To musí byť dobrá fúria.... By som jej povedal "aby si ty ešte neplakala, keď neuvidíš svojho vnuka vyrastať" ....

smatka
18. máj 2014

@snehovakralovna Je veľa párov, ktoré deti mať nemôžu.Dali by za to aj vlastný život.
Vám sa to pošťastilo,tak škoda túto šancu zahodiť. Je to na tebe.Ak dieťa nechce on a ty áno tak nemáš nad čím uvažovať. Ak si trúfaš starať sa sama tak choď do toho.
Tie argumenty,že čo keď sa mu niečo stane,by ani na mňa nezabrali.Lepší argument by bol ,že dvom im bude veselšie a v dospelosti budú mať jeden druhého.

kiki68
18. máj 2014

toho chlapa by som este pochopila,ze to vidia len tak prakticky cez prachy a pod. ale ta svokra, ako zena, to nepochopim,to musi byt pekny kus ladu ta zenska. Lebo svokra s tym nebudem musiet az tak zit, ale Ty ano, co si to obhajis tym,ze vsak svokra chcela, manzel chcel? nie neobhajis, keby cakate 5. dieta nepoviem, ale druhe...
ja som jedinacik a nie je to nejaky paradny zivot, ako v detstve sa to este da,ale ked je clovek starsi tak si uvedomi,ze nema ziadnu zalohu, ziadneho surodenca. Ked vidim ako moje kamaratky maju surodencov a ti ich podrzia,ked sa nieco deje napr. s rodicmi a pod. a ja mam len a len partnera. Nikoho ineho nemam,ked ide do tuheho. Ved ta svokra chce to dieta pripravit o tuto moznost, aby malo dieta surodenca,aby malo v zivote moznu oporu. Argumenty,ze jednomu decku da clovek vsetko nestacia, ja by som vsetky svoje hracky vymenila vtedy za to,avy som mala brata alebo sestru ako partaka na hranie ako partaka,ked v skole bude nejaky spoluziak drzy a pod. Ja som si musela vzdy poradit sama, lebo rodicom dieta na nos vsetko vesat nebude.

amouramour
18. máj 2014

myslim, ze si si odpovedala, to dieta chces a nepripustas inu moznost, takze si rozhodnuta, otazne je ako sa k tomu postavi manzel, len s pomocou by som od neho za tychto okolnosti vobec neratala...moze sa stat, ze to velmi poznaci vas vztah ale mozno ho aj dieta zlomi...vy ste sa nebavili nikdy o druhom dietati, nechranili ste sa?

lulu369
18. máj 2014

@saskaaninka teším sa s tebou, že ste sa tak s priateľom rozhodli 🙂 ešte oznámiť to tvojej mamine, ale neboj možno bude nahnevaná, no časom ju to prejde a bude sa na malinké tešiť s vami 😉
tak už len želám veľa veľa zdravíčka tebe, drobčekovi a celej rodinke 🙂 a pohodové tehotenstvo a rýchly pôrod 😉

lulu369
18. máj 2014

@saskaaninka ach jaj, tak to teda veľmi zlá reakcia, no ty s priateľom hlavne nepoľavte, nedajte sa jej ovplyvňovať, no uvidíš časom ju to prejde (dúfam, že to bude veľmi skoro)...

anatalia77
18. máj 2014

@lulu369 toto dievca ma 17 rokov,uz ma rocnu dcerku,a zrejme aj s priatelom byvaju u jej mamy.Teraz cakaju 2 dieta..
Vsak preco nie,mamina pomoze..
To je tak,ked deti maju deti.
Mne toto vyviest moja dcera-tak ju tak kopnem do riti,zeby mi osra..spic topanky!!!

lulu369
18. máj 2014

@anatalia77 máš pravdu v tom, že je primladá (ja som si ani nevšimla, že má len 17 rokov), aj v tom že mama jej určite pomáha...no nie je na to sama a ak je priateľ schopný sa o ňu a deti postarať.
keby že mám toto prežívať so svojou dcérou, určite by ma to nepotešilo a tiež by som bola poriadne nahnevaná...no ja sa na to pozerám aj trocha z iného pohľadu (no v tomto prípade by som nemala)

ukulela
18. máj 2014

ŽENY, ČÍTAJTE DÁTUM ZALOŽENIA FÓRA - TENTO PROBLÉM BOL AKTUÁLNY 2. februára 2009 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sanozrejme má význam o téme diskutovať aj v diskusii pokračovať, ale už sa neobracať na zakladateľku a radiť jej v 5 rokov neaktuálnej téme.

Je to aj tip pre @admin - viac zvýrazniť dátum založenia fóra, pletie sa to s dátumom vloženia posledného príspevku ... komu ten tip adresovat?

majka1324
18. máj 2014

@ukulela lenze na strane 4 posledny prispevok je 1 den stary a reakcie su na tento prispevok, nie ten stary z roku 2009 🙂

anatalia77
18. máj 2014

@lulu369 tiez sa na to pozeram z druhej strany.
Stane sa mladym,ze maju dieta.Ok.
Ale nosit to mame domov kazdy rok ako macka mlade...tak to je ina kava.

ukulela
18. máj 2014

@majka1324 aj dnes 12.38 reagovali priamo na zakladatelku snehovu kralovnu. ako pisem - ma vyznam diskusiu rozvijat, ved sa do nej prihlasuju zeny s podobnym problemom a aj pre ne ma vyznam precitat si riesenie starsieho problemi. ale aj vcera a aj dnes su tu reakcie priamo na zakladatelku a rady pre nu v probleme, ktory musela vyriesit pred 5timi rokmi. to uz je kontraproduktivne. radsej pozorne diskutovat o aktualnych problemoch ako tocit o x rokoch starych. chcelo by to zmenit ozaj uvodny vzhlad. zviraznit datum zalozenia a potlacit datum posledneho prispevku. Kto temu chce, vyhlada si ju a prispeje a opyta sa, a kto bude chciet zareagovat, aspon bude hladat na aku otazku reagovat ma.

karima35
18. máj 2014

ja som bola slobodna matka 15 rokov sama som vychovávala dceru teraz som vydata a mám 13 mesačného syna a som znovu tehotná ked sa pozerám na to svoje velke dietko vzdy mám slzu v oku vzdy myslim na tie tazke chvile a som rada ze som to nespravila bude ta trapit svedomie a to ze je manzel egoista sorry ma sa dat sterilizovat

lulu369
18. máj 2014

@ukulela máš pravdu, niektoré by si mali pozrieť dátum kedy bolo toto forum založené....no niektoré tu píšeme aj k "problému" pár dni staremu

ukulela
18. máj 2014

@lulu369 jasne, mas pravdu, ja to evidujem 🙂

brady1
18. máj 2014

@snehovakralovna mas to tažke, tvoj manžel sa asi boji,že sa nebude vediet postarat finacne o vacsiu to je asi cely problem a zas tie tvoje argumenty, že čo ak sa dietatu nieco stane a preco by malo,ty to len takymi myšlienkami privolavaš.už ked ide o to kolko bolo aj takych pripadov,že prišli o obidve naraz. Na take veci netreba ani mysliet. Ja som mala pred mesiacom podobny problem mysleli sme že možno som tehotna a manžel hned interup. pretože už ma jedno dieta tiež s predchadzajuceho manželstva a naozaj teraz sme na tom finančne dost biedne aj som v podstate s nim suhlasila ale aj nesuhlasila lebo ja chcem este jedno dieta
a myslim si,že možno by sme to nejak horkotazko zvladli ale asi by sme sa museli mierne dost zadlžit,tiež nemame žiadny uver nic.neviem či by som dokazala ist na potrat naštastie nie som tehotna teraz 🙂
Moja rada skus to slzami,že jednoducho to nedokažes a že sa uskromnite na nejaky cas. Ma Vam kto pomoct trochu aj financne keby ste potrebovali? ale ak nanho nezaberu slzy, tak ma asi kamen na miesto srdca a neboj ak si nechas babo bude ho lubit od prveho okamihu bude predsa jeho takisto ako prve. A ty ho poznas vidis ako lubi prve tak aj druhe bude lubit. Držim palce 😉

misaelka
18. máj 2014

@brady1 tema z r- 2009 😎

brady1
18. máj 2014

@misaelka
@misaelka nechapem 😒

brady1
18. máj 2014

@misaelka sorry uz ano 😉

nasta55
18. máj 2014

@snehovakralovna presne urob tak ako citis, ak vies ze budes mat vycitky ak tam pojdes tak tam nechod, budes sa len trapit. Vsak on nevie co je to, vsetko budes znasat ty. A ked tak uz nechce deti nech ide na muzsku sterilizaciu 🙂

lauricka
18. máj 2014

..

turistka
18. máj 2014

@anatalia77 macka mlade? no co uz, stalo sa... podla teba je interupcia spravna volba?

luy
19. máj 2014

@saskaaninka ani neviem čo napísať,aby sa ťa to nedotklo.Ale kto žije intímne musí vedieť,že k otehotneniu môže dôjsť.Máš už jedno dieťa ,fakt si mladá.Musela si yačať intímne žiť dosť skoro.Keď si nebola mladá na intímnosť tak musíš niesť aj zodpovednosť za svoj počin!

Mama sa zlostí?čuduješ sa?možno len v hneve a zúfalstve kričí.Máš 17 rokov a druhé bábo čakáš,kto vás živí?máš dokončenú školu?máš bývanie?Zjavne rodičia pracujú a platia všetko,byt,stravu,všetko okolo seba,dietatka,teba.....Jednoznačne si rodičom neurobila radosť.Keď už máš jedno dietatko ,mala si si dávať pozor!

Čo teraz?Nechaj mamu vyplakať sa,priateľ nech ide robiť na dve miesta /po robote brigáda../,chodte do podnájmu ,sama sa musiš postarať o rodinu,ktorú si si dobrovoľne založila!!!!!

Keď mama uvidí,že ste yobrali život do svojich rúk určite sa ymieri s daiším vnúčatom a yačne ti pomáhať.

Veľa zadaru,šťastia a odhodlania prajem,nech sa ti darí.

janickacrazy
19. máj 2014

@saskaaninka Keby ste bývali sami s priatelom a ten by dokázal sa o vás postarat finančne, tak potom v pohode, nepoviem ani makké f, ale nasáčkovat s k mame, neviem teda, či jej platíte niečo na bývanie a energie, to by ma dost zaujímalo a ešte si urobit dalšie dieta...uf....to prvé si mala v 16....to si sa ani trochu nepoučila? Tvojej mame sa fakt nečudujem, že je pekne naštvaná....raz sa može stat....ale dvakrát otehotniet do 17? Prečo si nepoužívala nejakú antiku preboha? Nepochopím. 😖 Skús si predstavit, že by ti mama nepomáhala vobec, zvládli by ste to? Kde by ste išli bývat? K svokre?

maznacik007
19. máj 2014

@saskaaninka ja sa tvojej mamine necudujem .... si velmi mlada mas malinke dietatko, ktorej ma zdravotne postihnutie zijete u nich, zivi vas predpokladam ze ti vsetko plati ... lebo teda z RP nevyzijes .. pracuje tvoj priatel?
a ty znovu otehotnies je to velmi velmi nezodpovedne od teba ...

co budes robit ked ta naozaj poslu z domu ... a to ze si necha tvoje prve dieta to je realne .. ked nemas kde ist byvat a z coho zit .. a obuje sa do toho socialka ...

chodis ty do skoly snazis sa ju aspon dokoncit aby si neskocila len so zakladkou ... inak proste tvoje spravanie silno pripomina socialne slabsie spolocenstva ... ale ze fest ..

bucunko
19. máj 2014

AHOJ. NEDAJ SI TO MALINKE ZOBRAT,ONO ZA TO NEMOZE.VED SA HOVORI ZE JEDNO DIETATKO JE NA STRACH. MAMA TI URCITE POMOZE. BUDES SI TO POTOM VYCITAT A BUDE TI ESTE HORSIE. PREDSTAVSI TIE OCKA,TIE MALE RUCICKY A TEN POHLAD NA TEBA. PODLA MNA SA SITUACIA ZMENI KED SA NARODI. NEDAJ SI MALINKE PREC,VED UZ TERAY HO LUBIS. ZVLADNES TO. SI SILNA A JE TO UZ DALLSI ZIVOT.JA UZ MAM DVE DETICKY. JE UZ TAZSIE PRI DVOCH DETICKACH ALE SU TO MOJE SLNIECKA.AK BY SI SA CHCELA ESTE VYSTAZOVAT,TAK KLUDNE MOZES AJ MNE.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre