Manžel chce aby som šla na interupciu. Čo mám robiť?

snehovakralovna
2. feb 2009

Dobrý deň všetkým. Nazvala som túto tému ťažobou v duši, lebo mám problém, s ktorým neviem čo robiť, takže privítam všetky názory. V krátkosti. Som zopár rokov vydatá, mám 34 rokov, 3 ročné dieťatko. Som opäť tehotná. Problém je v mojom manželovi, odmieta druhé dieťa s odôvodnením, že on už chce mať kľud, on už nemá na ďalšie dieťa nervy, bojí sa budúcnosti, firma v ktorej je zamestnaný je na tom veľmi zle a on hocičo robiť nepôjde, nakoľko má VŠ vzdelanie. Ja som nastúpila do práce, keď malo naše dieťa 15 mesiacov, moja mama je na dôchodku, takže starostlivosť oň je zabezpečená.Je ochotná pomôcť mi aj s druhým dieťaťom, v prípade,že by som nastúpila do práce skôr /nechcem ju však zbytočne zaťažovať, nakoľko má už svoj vek a pridružili sa isté zdravotné problémy/. Máme vlastné bývanie, nie sme zaťažení žiadnou hypotékou, ako väčšina mladých ľudí v súčasnosti. Manžel ma posiela na UPT, je to hrozné, ale je to tak, neviem čo robiť, či si dieťa nechať aj za okolností, že ho manžel nechce, alebo to urobiť, je to strašné, na argumenty ako : nebudeme mať už nikdy viac deti odpovedá, veď mám jedno, že sa mu môže niečo stať, vraj to sa môže stať aj dvom.., proste takéto argumenty u neho nezaberajú. Mám kolegyňu, ktorá sama vychovala jediné dieťa, ktoré jej pred rokom zomrelo na rakovinu, kolegovi sa zabil syn, známej jediný syn spáchal samovraždu.... Myslím,že toto sú sakra silné argumenty....
Podotýkam, manžel sa vzorne stará o naše dieťa, hrá sa s ním, každé ráno ho vychystá a odvezie k babke, nakoľko ja chodím skôr do práce než on. Ďakujem za všetky názory. Musela som sa vyrozprávať.

mamutka
2. feb 2009

napadlo ma, ze aj tak nikdy nevies,mozno ta raz opusti a potom si budes vycitat ze koli takemu si si zabila dieta...stava sa aj take.....a stare mamy co ti pomozu mas, neboj

dioliana1
2. feb 2009

urob podla seba, ked pojdes na potrat celý život budeš v depke, ked on nechce deti tak ta nema naozaj rad je to obyčajný sebec

kveta
2. feb 2009

Snehovakralovna, raz sme tu riešili problém vo vzťahu a takmer rozvod v páre pre manželovu neveru a po čase vyplynulo, že manžel je nespokojný s tým, že manželka otehotnela napriek dohovoru, že sa bude chrániť proti počatiu. Toto u Vás nie je aktuálna téma? Lebo ak áno, a Ty si presadíš tehotenstvo, môže to veľmi ťažko poškodiť Váš partnerský vzťah.

expertka8
2. feb 2009

...kveta....myslis...ze ak snehova podstupi potrat "pod natlakom" ...vztah to "neposkodi"???? 😕

...dovolim si nesuhlasit.......

....snehovakralovna....sama si napisala...ze si z mangelovej reakcie sokovana...neprijemne prekvapena.....
....co myslis....ake to bude....po potrate????
....dnes si z neho sokovana...a po "natlaku na potrat" ho budes nenavidiet.......
....iba ak by si potrat podstupila z vlastneho presvedcenia...ale v tom pripade ....je otazka casu.....kedy Ta zacne nenavidiet Tvoje svedomie 😔

....nasi znami prezivali identicky scenar.....
....dnes...ocinko na svojho druhonarodenenho milacika neda dopustit 🙂

...drzim palce 😵

kveta
3. feb 2009

Expertka8, nič také nepíšem. Len mám pocit, že to počatie bolo dobrovoľné len z jednej strany... Je tu napr. celá diskusia o tom ako počať proti partnerovej vôli...

expertka8
3. feb 2009

...kveta.....citujem:" ...ak Ty si presadíš tehotenstvo, môže to veľmi ťažko poškodiť Váš partnerský vzťah...."

/akcia-reakcia/

janeette
3. feb 2009

Aj podla mna je to sebec.Možno chcel to prvé dieťa len kôli tomu,aby "mal" aj on dieťa,ked tak veľmi presadzuje potrat,ved nemáte 5 detí,že je to nutnosť.Keby mali všetci myslieť na finančnu stránku,že ako to bude tak neviem či by niekto mal deti.Nič nieje večné,dnes pracuješ,zajtra si bez práce...

kveta
3. feb 2009

Expertka8, no asi je to mojím presvedčením, že jeden z najväčších podrazov v živote je, keď žena vedome otehotnie v čase, keď sa pred mužom tvári, že sa chráni.

expertka8
3. feb 2009

...kveta....v takom pripade sa jedna o podraz..
...len ma napada....v obdobi spoznavania...xodenia...nepreberali ste so svojim potencionalnym otcom vasix deti...pocet vasho potomstva???
....ak sa uz v tom obdobi partner jasne vyjadril....a vy ste jeho stanovisto akceptovali....hmmmm????
...aj ked...co v pripade...ak zena otehotnie napr. pri poctivom uzivani HAK???

.....akekolvek partnerstvo je zalozene v prvom rade na kompromisox.... 😔

simona55
3. feb 2009

ahojte ja mam tiez 34 a mam 4deti teras 8mesacneho a hypoteku na krku a dva lizingi ale kedby som ich nemala naco by my bol dom a vsetko preco mame zit jeden predruheho ? deti su tak dobre ked ich je aspon dve no nam sa pritrafili 4 na co som velmi hrda a s manzelom pracuje odrana do veceera aje nam cgvala bohu velmidobre spolu unas nieje nigdi nuda. 🙂 😀

abetka
3. feb 2009

snehova kralovna- nejdem sudit tvojho manzela, ale na potrat, pokial ti ma kto pomoct by som nesla. Tvoje trapenie uplne chapem, ze to nemas vobc jednoduche, ale stoji za to bojovat za svoje dieta. Ja si myslim , ze mozno to bol pre neho sok, ze to necakal, ale snad sa s tym vysporiada a aj keby nie, nebudes sama , ale budes mat svoje deti a tie su zaklad zivota, teda aspon pre mna.
Prajem spravne rozhodnutie a uz len prijemne tehulkovanie 😉

zuzkafuny
4. feb 2009

Snehová kráľovna...
Môj priateľ tiež nechcel dieťa kôli takmer tým istým dôvodom... Má skoro 50tku na krku 😖
Malý sa narodil, bol aj pri pôrode a nedal by ho za šíri svet 😵 😵 😵
Ale rozhodnutie či pôjdeš alebo nie na prerušenie je v prvom rade na tebe 🙂

libka1
10. feb 2009

Ja nemam pocit ze snehova kralovna chcela otehotniet a ze sa jedna z jej strany o podraz voci manzelovi... ale toto by musela objasnit ona... niekedy mas velmi dobre postrehy kveta,ale niekedy uplne odveci... si psychologicka, alebo ...?
Co sa tyka tvojho manzela snehova kralovna, dieta by som si urcite nechala(ja by som sa nevedela vyrovnat s potratom), ak vas opusti, nie je zacim banovat... ale myslim ze to je uz prilis katastroficky scenar...

digysa
21. feb 2009

Ja len pre zaujimavost....moj manzel opacny problem s jeho ex. Chodili spolu rok a ona otehotnela. Moj muz bol nadseny, tak sa zobrali, aby sa dietatko narodilo v rodinnom zvazku a mlada slecna si zmyslela, ze ona je este mlada, ona nechce deti...paci sa jej kariera letusky, tak isla na potrat. Koniec si asi domyslite......kedze uz je moj manzel 😎
Nemohol sa s tym zmierit, ze mu "zabila" dieta.

snehovakralovna: uznaj, pri tolkych reakciach, ktore maju rovnaky nazor na ten potrat naozaj nemozes ist 😉 inak, gratulujem k otehotneniu......aj ked necakane. 😵

zveron
22. feb 2009

baby, ved snehovej tolko nebrizgajte na mangela, je to jej verzia, poculi ste jeho? 😉

tictactoe
22. feb 2009

tak ako tu uz vela babeniek napisalo, musis sa rozhodnut sama. ja som ostala sama hned po tom ako som otcovi mojho drobca oznamila ze som tehotna. on dieta nechcel, posielal ma tiez na interupciu, uplne sa na nas vykaslal. dokonca som bola dva krat objednana na zakrok, lebo som bola presvedcena ze sama dieta nedokazem vychovavat. dnes sa hanbim za to ze som takto vobec dokazala pochybovat. dominkov otec sa kratko pred porodom spamatal a ked ho prisiel pozret po narodeni, cele dni som ho takmer nedostala iba na kojenie. aj ked spolu nezijeme, zaujima sa o neho a vidiet ze je rad ze ho ma. myslim ze ak to babo chces, tak by si si do konca zivota vycitala ze sa nikdy nenarodilo a casom by si vinu davala aj manzelovi co by urcite vasmu vztahu neprospelo. velmi ti drzim palce!!!!

borkavan
13. nov 2012

ja tiež citím z tvojich písmenok, že to dieťatko chceš. Tak nad čím rozmýšlaš? Manžela killera pošli kade ľahšie, ked sa s tým nezmieri. Akože načo ti je manžel, ktorý nechce jeho dieťa. Čo to je nejaká vec? Preboha. Budeš si to navždy vyčítať, ked tam pojdeš, môžno sa rozpadne aj váš vzťah, lebo z písmenok cítiť, že to dieťatko chceš!!!

elienka
4. dec 2012

@borkavan táto téma je stará skoro 4 roky! takže skôr sa môžeš zakladateľky témy opýtať, ako to dopadlo

polacka
4. dec 2012

@titkovamiriam chcela som jej napisat nieco taketo ale uz nemusim, povedala si to presne tak ako to je.

janinah
4. dec 2012

@elienka presne tak,len škoda,že sa asi nedozvieme ako to dopadlo...inak taký manžel fakt 0 bodov,kde on bol,keď sa dieťa splodilo??? je ľahké ženu poslať na interupciu,keď všetky následky ponesie ona,fyzické a psychické...hlavné,že milosťpán bude mať pokoj od detského plaču...júj,debil jeden,ale mi dvihol tlak 😠

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amouramour
4. dec 2012

inak viacere ste sa tak vrhli na kvetu...ale zas je pravda, ze ozaj nam autorka nevysvetlila viac...mozno sa dohodli, ze dieta nebude ale ona ho chcela just...bohuzial aj take temy su tu, ked partner nechce druhe dieta a este tu x mamiciek poradi nech zena potajomky otehotnie, co je velmi hnusny podraz...ak sa obaja ale vedome nechranili, tak by manzel mal vediet zobrat aj svoj diel zodpovednosti

lussy23
5. dec 2012

odpovedať na 4 roky starú tému? je zbytočné

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kveta
17. jan 2013

@fidka79 Je nieco ine otehotniet napriek antikoncepcii a nieco ine klamat muzovi, ze zena antikoncepciu berie a pritom sa snazi o babo. To druhe je nehorazny podraz, ak ho neskor vydiera cez dieta k svadbe alebo vyzivnemu. A za ten podraz je vinna zenska.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
antonio28
17. jan 2013

URCITE by som NESLA!!!!!!!!!
Nikdy nevies..ci s muzom ostanes cely zivot...
Ale tvoje dieta je tvoje NAVZDY!

kveta
17. jan 2013

@fidka79 Bavime sa o dvoch roznych veciach.. Ak zlyhala antiko, nech znasaju nasledky. Ak zlyhala a podrazila chlapa zena, nech ide s poziadavkami o vyzivne a obrucku do haja..

baklik
17. jan 2013

@snehovakralovna ako to teda dopadlo?? ked uz sa tu o tom rozputala diskusia.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre