Manžel chce aby som šla na interupciu. Čo mám robiť?

snehovakralovna
2. feb 2009

Dobrý deň všetkým. Nazvala som túto tému ťažobou v duši, lebo mám problém, s ktorým neviem čo robiť, takže privítam všetky názory. V krátkosti. Som zopár rokov vydatá, mám 34 rokov, 3 ročné dieťatko. Som opäť tehotná. Problém je v mojom manželovi, odmieta druhé dieťa s odôvodnením, že on už chce mať kľud, on už nemá na ďalšie dieťa nervy, bojí sa budúcnosti, firma v ktorej je zamestnaný je na tom veľmi zle a on hocičo robiť nepôjde, nakoľko má VŠ vzdelanie. Ja som nastúpila do práce, keď malo naše dieťa 15 mesiacov, moja mama je na dôchodku, takže starostlivosť oň je zabezpečená.Je ochotná pomôcť mi aj s druhým dieťaťom, v prípade,že by som nastúpila do práce skôr /nechcem ju však zbytočne zaťažovať, nakoľko má už svoj vek a pridružili sa isté zdravotné problémy/. Máme vlastné bývanie, nie sme zaťažení žiadnou hypotékou, ako väčšina mladých ľudí v súčasnosti. Manžel ma posiela na UPT, je to hrozné, ale je to tak, neviem čo robiť, či si dieťa nechať aj za okolností, že ho manžel nechce, alebo to urobiť, je to strašné, na argumenty ako : nebudeme mať už nikdy viac deti odpovedá, veď mám jedno, že sa mu môže niečo stať, vraj to sa môže stať aj dvom.., proste takéto argumenty u neho nezaberajú. Mám kolegyňu, ktorá sama vychovala jediné dieťa, ktoré jej pred rokom zomrelo na rakovinu, kolegovi sa zabil syn, známej jediný syn spáchal samovraždu.... Myslím,že toto sú sakra silné argumenty....
Podotýkam, manžel sa vzorne stará o naše dieťa, hrá sa s ním, každé ráno ho vychystá a odvezie k babke, nakoľko ja chodím skôr do práce než on. Ďakujem za všetky názory. Musela som sa vyrozprávať.

jajka71
16. máj 2014

joj dievcata, ja a mnohe, ktore to citame sme na opacnej lodi, snazime sa, no nedari sa, no ten pribeh ktory tu bol spomenuty je fakt sila, skratim to, lebo neviem kde som to citala, ale v zasade ide o to:

prisla zena za lekarom so ziadostou o potrat, vyrozpravala mu vsetky pragmaticke dovody, preco nie je "rozumne" si to dieta nechavat, on sa jej opytal, ci ma nejake dieta, ona hovorila, ze ano, tak ju poziadal o to, aby ho na najblizsie sedenie doniesla, ona tak spravila, priniesla malicke babatko so sebou, ukazala ho doktorovi a ten povedal: a co keby sme to urobili naopak? vy ste prisli za mnou s tym, ze si neviete predstavit mat dve deti (tri, styri...), tak to urobime tak, ze uspime vase babatko, co drzite na rukach a vy o par mesiacov porodite svoje druhe dieta, splnim tak to, co odomna ziadate, chcete len jedno....

tak nejak to bolo

otazka znie, ci to bude dost silny pribeh aj pre muzov, no zo svojej praxe viem, ze zeny, ktore sli na potrat si to nikdy neodpustili a s tym, ze ukoncili zivot svojim nenarodenym detom ziju dodnes, mnohe si tieto myslienky nepripustali a zachytili ich v neskorsom veku....
pamatam si na pripad, ked za mnou prisla matka a prosila ma, nech dohovorim dcere, aby nesla na potrat, vysvitlo, ze matka, ktora za mnou prisla ma za sebou niekolko takychto "zakrokov" a nechce, aby to s cim zije ona, prezivala aj jej dcera, no priznat sa k tomu, preco ziada dceru, aby nesla na potrat, nechcela, nechcela klesnut v jej ociach....

tazko radit, aj ked som (i) ja na opacnej lodi, viem, ze mnohe moje klientky si interupciu neodpustili a ziju s tym dodnes, mnohe chodia na cintorin alebo si zapaluju sviecku doma v ten den alebo v den kedy by priblizne malo ich dieta narodeniny....

neviem si predstavit momentalne co by som robila na mieste dotazujucej, ale interupciu pokladam za krajne riesenie v situacii, kedy je ohrozeny zivot dietata alebo matky, kym to tak nie je hladala by som zrejme ine moznosti ked nie je moznost si to dietatko nechat doma (utajeny porod, adopcia, hniezdo zachrany) a urobit tak niektoru zo zien, ktora nemoze mat dieta stastnou, stane sa matkou a ta, ktora to tak neciti nebude zit do konca zivota s tym, ze urobila nieco s cim nie je stotoznena.....

a mozno sa do narodenia babatka nazor otca zmeni......

mozno by som tu nemala davat tento pripad, ale stretla som sa aj s tym, ze manzelia mali jedno dieta, po narodeni ktoreho zena hned cakala druhe, manzel ju presvedcil, ze by si ho mala "nechat vziat", ona s tazkym srdcom suhlasila, ze vraj potom niekedy budu mat dalsie, aj mali, no nedozio sa dospelosti a muz dodnes (takmer dochodca) manzelke vycita, ze sla na potrat, vraj ho nemala posluchnut, skoncilo by to inak....

darzneba
16. máj 2014

@saskaaninka tiez by som sa mami opytala, aj priatela, ci si nezelaju nahzodou zabit to 1 dieta, je to to iste :(

slniecko2
16. máj 2014

@saskaaninka v prvom rade si prečítaj diskusiu vyššie, kde ženy z vlastnej skúsenosti píšu, ako ich manželia nútili a ke´d to ustáli, po narodení sa všetko na lepšie obrátilo (aby si mala z čoho čerpať silu v ďalšom boji). Skús sa s priateľom porozprávať o svojich pocitoch - psychologicky to zaberá, ak neobviňuješ druhého, čo zlé ti robí (v tomto prípade, že ťa núti ísť na potrat), opíš mu ako sa cítiš byť šťastná, že mnohé ženy nemôžu mať deti a vy máte, že do práce pôjdeš prípadne skoršie z materskej a tiež mu povedz, ako by si sa cítila, keby si na ten potrat šla. ak to nepomôže, tak sa priprav na scény ´, ale neustúp. Ja som to síce nezažila, ale tisíce žien ti potvrdí, že po UP je to horor. Nikdy sa toho nezbavíš. Inak ja som bola pri treťom bábu nešťastná, že som tehotná, priala som si, aby sa to vyriešilo samo 😔 , teda ja by som nešla na UP ale jednoducho som už nechcela byť tehu a keď sa narodila, tak som najšťastnejšia mamina na svete- moja dcérka je presne to, čo nám ešte chýbalo 😵 Drž sa a prípadne, ak by si na tom bola veľmi zle tak je tu aj na webe poradňa alexis, ktorá pomáha matkám, aby si mohli nechať dieťa.

minka2903
16. máj 2014

Ahoj 🙂 Moja rada je aby si spravila ako ty budeš chcieť a ako to ty budeš cítiť....ak to bábätko chceš a máš na to podmienky tak super....raď sa svojím srdcom a neboj muž to tiež pochopí :-* držím prsty 🙂

pupendo5
16. máj 2014

Nechod na UPT, ak nie si 100 % rozhodnuta, nikdy si to neodpustis. Aj tie co boli rozhodnute si to nakoniec vycitaju. Su rodiny, ktore ziju omnoho viac zatazene dlhmi a ani nemaju nikoho, kto by im pomohol s detmi. Podla mna jedna z najlepsich veci, ktore mozes pre svoje dieta urobit, je "dat" mu surodenca.

patricia
16. máj 2014

Ahoj, nečítala som celú diskusiu, ale nedá mi nenapísať môj názor:
????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To akože čo má byť????????????????????
Sakra, nakopala by som ho do riti, to hádam nemohol myslieť vážne?!
A ty tiež nie, keď niekde na druhej strane píšeš, že interrupcia je vražda?!
Akože on chce, aby si šla na potrat, aby mal POKOJ?
Aby mohol po večeroch hrávať HOKEJ? Aby nemusel náááhodou v noci vstávať???
Mňa drbne. Mne keby to môj chlap povedal, tak mu asi strelím. A klesol by u mňa pod čiernu zem.
Asi tak.

stellamaris
16. máj 2014

@saskaaninka preco ta nutia na interupciu,co takto dieta vynosit a dat na adopciu,vies,kolko ludi by sa potesilo? toto riesenie ich nenapadlo urcite....................vidim,ze si este mladucka,napriek tomu predsa druhe dieta urcite vychovas...................nedaj sa nahovorit na zakrok,ktory z teba urobi vlastne vrahynu 😒

luci66
16. máj 2014

Dietatko je dar,pozeraj na svoje pocity,nie ba sebeckost manzela.Kazdy problem sa casom vyriesi,ale toto by ta tazilo asi....

chikitka
16. máj 2014

@saskaaninka ja mam hned po sebe dvoch chalanov. tento tyzdne som bola absolutne v strese ze som opat tehotna, mladsi ma len 9 mesiacov, nastastie nie som! ale chcela som ti toto povedat: ked som otehotnela druhykrat, bolo to pre mna strasne zistenie.mame urcite problemy s muzom, ktore som vnimala ako najvacsiu prekazku mat dalsie dieta prave v tom case, ale aj velmi zle a velmi cerstve spomienky na prvy porod... preplakala som cely den na tehu testom. ked som to povedala najprv mame, nebola nadsena a nevedela co mi ma poradit. vedela zeneni rozumne mat dalsie dieta a len velmi nerada a velmi vahavo mi navrhla interrupciu, neskor ju videla ako jedine riesenie. ked som to povedala muzovi, bol doslova nasraty, ale bal sa mi drzo povedat ze mam ist na zakrok. ale videla som na nom, ze by bol najradsej keby som to povedala ja sama a aj to urobila. uplne som bola nestastna. prvy syn nam trvalo viac ako rok, nez sa zadarilo a druhy, nechceny by nemal dostat sancu? ja som tiez nebola planovana a som tu... bola som hotova, nemohla som ani rozmyslat lebo ma zamestnavala starostlivost o syna... a potom zacali stavy drsnych nevolnosti... v prvom tehu som si ich uzila v masaker forme do 6. meisaca a teraz to vyzeralo byt este horsie, nenavidela som ze som tehotna a stale som nevedela co robit... dokonca priatelova rodina sa k tomu stavala negativne... ja som strasne nechcela ist na zakrok a zaroven som nechcela byt tehotna. hrozne. nakoniec som si to v hlave konecne upratala, a vyslo mi, ze v zivote by som sa asi nedostala psychicky z toho, ze som zabila dieta. ked som sa pozrela na syna, bol a je neskutocne krasny, nemohla som to urobit. dupla som si, a aj ked som pocuvala debilne pindy, ze moj muz bude mat 4. decko a podobne, srala som na to. nevolnosti ustupili po extremoch skor nez som cakala a cele tehu bolo super. porod doslova zazitok na ktory nezabudnem a rada nanho spominam. dnes mam dvoch nadhernych chalanov, je to sice niekedy dost tazke, ale nelutujem to a moja mama mi dakuje, ze som zasa raz bola tvrdohlava. romanko je moje zlatinko, taky maly cecek, velky fesak a ja som strasne hrda mamina. tento tyzden som zazivala krusne chvile, ci som neni zasa tehotna, nastastie nie, lebo tentokrat by to rozhodovanie bolo neskutocne tazke a asi by som nemala na vyber... vdaka bohu za to, ze mi osud prial a ja som tuto otazku riesit nemusela a dufam ze uz nikdy nebudem. si mladucka, ale predsa si mama, ked uz mas jedno, mozes mat aj dve, zvlast ked ho chces, jedneho dna budes rada ze ich mas a este si zivot uzijes, prave vdaka tomu ze si tak mlada mama 😉

lulu369
16. máj 2014

@saskaaninka ahoj, viem čo sa teraz v tebe deje ☹ niečim podobným som si prešla začiatkom tohto roka...zistila som, že som tehotná (doma už máme 2 detičky), no s manželom nás to zaskočilo a vôbec sme nevedeli čo budeme robiť. áno priznávam, že padlo aj slovo interrupcia, no pravdu povediac ani jeden z nás to nechcel len sme sa to báli pred tým druhým priznať. mojej mame som nič nepovedala, lebo som vedela, že by ma nútila ísť na potrat a to rozhodnutie bolo len a len na mne a manželovi. Po asi 3-4 dňoch ako som zistila, že som tehotná mi manžel povedal, aby sme si drobčeka nechali, že tak budeme mať 3 drobcov... Keď som to povedala mame, tak hneď začala kričať či sme blbí, že 3 deti sú na dnešnú domu priveľa a čo mňa najviac ranilo z jej strany bolo, že mi povedala, že keď sa drobček narodí ona zomrie ☹
Viem, že si ako medzi dvoma kameňmi, no povedz priateľovi, že malinké je živé a ty toho drobčeka zabiť nechceš, to isté povedz aj mame a aj to, že to nie je jej starosť, že je len a len na tebe a priateľovi ako sa rozhodnete

misaelka
16. máj 2014

@chikitka napisem to tvrdo, nezober to zle- davaj si pozor, aby si nemusela svoj "zivot" na ktory si zvyknuta a ktory ti asi vyhovuje, zachranovat za cenu nevinneho zivota. musi to byt hrozne tazke rozhodovanie 😔 ja by som radsej sama zomrela nez zabit dieta ☹

chikitka
16. máj 2014

@misaelka MS mi nastastie prisla ale hned po nej bezim pre HAK, a to sme mali chraneny styk, uz nechcem riskovat take nervy. som rada ze som na interrupciu nemusela ist!!! asi by som sa z toho zblaznila a viem ze keby ma muz donutil, uz by som ho nikdy nechcela vidiet. som nesmierne rada, ze som pri druhom synovi dala na svoj vnutorny hlas a nenechala som sa nahovorit na to, co by vtedy bolo mozno rozumnejsie... zvladli sme to, zvladame to a som za to rada. nemame na ruziach ustlane, ale moji chalani maju vsetko a to je pre mna hlavne. je to niekedy tazke, ale vzdy pride chvila, kedy si poviem, ze to nelutujem, ze ich mam.

saskaaninka
17. máj 2014

@stellamaris ani nechcem ist na zakrok :( pretoze sa na to ani necitim a chcem si aj to druhe babo nechat a vychovavat ho ako aj to prve :( ... nedokazem dat nieco prec co je moje co patri ku mne ! .. a v buducnosti by som to velmi lutovala ! .. dakujem vsetkym babam za radi ! 🙂 ste zlate este raz dakujem !

saskaaninka
17. máj 2014

@lulu369 presne tak som ako medzi dvomi kamenmi :( a to male zabit nechcem je zive a zdravucke a to ma velmi tesi 🙂 ... priatel by to aj zobral ale moja mama je taka ze ona to druhe nechce :( ... stale mi vykrikuje ze peniaze treba na interrupciu a ja uz neviem ako jej to vysvetlit ! :( ... som sice este mladunka ale ked sa dokazem postarat o jedno tak verim tomu ze aj o to druhe 🙂 ... dakujem za radu 🙂

saskaaninka
17. máj 2014

@chikitka dakujem velmi pekne ze si mi napisala lebo ja uz neviem co mam robit a myslim ze to druhe babo si necham a chcem ho ! Aj ked som mlada mamka ale viem ze to zvladnem aj s priatelom ! 🙂 na potrat nechcem ist uz len z toho dovodu ze dieta moje druhe dieta zabit nechcem a verim ze ked budem mat aj druhe babo ze budem stastna a spokojna 🙂 dakujem ti este raz 🙂

stellamaris
17. máj 2014

@saskaaninka drzim ti palce,urcite to zvladnes,dieta je velky dar a prave tie neocakavane su neskor najväcsimi mazlickami v rodine 🙂 Ani ja by som nikdy nedokazala ist na interupciu ani dat dieta na adopciu.Nenechaj sa nikdy nutit k niecomu,co sama nechces.Vela stastia! 😉

lady511
17. máj 2014

@saskaaninka nechod...viem o čom hovorím ..je to to najhoršie čo može byt 😒

chikitka
17. máj 2014

@saskaaninka neni zaco 😉 nech to vsetko dobre dopadne a si spokojna, a nech ste zdravi, vsetci 😉

sono2
17. máj 2014

@snehovakralovna
Mmmm. Tak to je vaša láska až za hrob. Mala by si prehodnotiť život s takým človekom ako je tvoj muž. Neverím takejto téme. Toto nemôže byť pravda. My máme hypotéku na 25 rokov mesačne výdavky bez jedla 1100eura a manžel by chcel kľudne aj trojičky. Lenže nedarí sa.-

saskaaninka
17. máj 2014

@stellamaris presne tak tie neocakavane su maznaciky rodiny 🙂 a dieta je dar ktory nemoze dostat kazda zena preto si toho vazim ze opet som tehotna 🙂 .. a viem ze dobre urobim ked si aj to druhe babo necham 🙂

zu_zi
17. máj 2014

zienky, necitala som ziadny prispevok, ale neda mi neozvat sa. Jedna vec je problem, ktory sa riesi - nezhoda medzi manzelmi ohladom druheho dietatka, druha vec su argumenty, ktore sa maju pouzit na presvedcenie manzela. My mame dvojrocne dietatko a chceli by sme este aspon jedno, ale argument, ze co ak sa jednemu nieco stane (vid hore uvedene veci, co sa stali kolegyninym a susedovym a znamym detom) su prisilna kava. Deti si nerobime do zasoby, ak by sa jedno minulo, budeme mat este jedno... Rozum mi zastava...

kikina84
17. máj 2014

@snehovakralovna ako to dopadlo?

dilino
17. máj 2014

v žiadnom pripade žiadna interupcia ja ked s pohľadu jeho nechcem dieťa dam si pozor ked to poviem na drzovku ked si ho vedel urobiť nech sa postara a kto to kedy vydel že chod na interupciu dieťa z vlastnej krvi odmietne tak to je silna kava ja mam jedinu dcerku veľmi ťažko zdravotne postihnutu ale keby mi dakto povedal že vie zariadiť že aby bola zdrava dala by som mu všetko čo mam aj cely majetok byvame my na hypoteku vy nie ako pišeš tak sa pytam čo mu vadi ked si išiel ľahnuť s tebou do postele mal si dať pozor a hlavu mať na mieste nie teraz odmietať čo že plače male dieťa večne male nebude a jeho argumenty su nemiestne detinske, a neviem či by po tvojom potrate by ho nedobehli vyčitky svedomia lebo to ake ma argumenty to ani prišiť ani priplatať škoda že ho nepoznam ja by som mu povedala na rozum a zaujimalo by ma aky nazor maju na to tvoji a aky nazor jeho rodičia to ak môžeš mi napiš moja rada znie žiadna interupcia nedavno som mala kamaratku na pôrodnici išla som ju navštiviť vedľa nej ležala dievčina taka 23 ročna ťažka rakovina museli jej vybrať celu maternicu vaječniky a ten ktory si to by mal važiť tak nevaži rada by som ťa spoznala bližšie a budeš mať zaujem a suhlasim dieťa je dar od boha tak asi mu to nič nehovori keby že malo byť postihnute nepoviem ale zdrave aky je vysokoškolsky vzdelani taky je hlupy ja po interupci by som k takemuto chlapovi citila odpor a nikdy by som si už k nemu neľahla.

adelsa
17. máj 2014

potrat by mal byt uplne zakazany. a mal by byt urobeny vtedy, ak ohrozujem matku alebo je trvalo poskodeny plod a nie preto, ze si to ta druha strana nepraje .mal si davat pozor, ked vie ze dieta nechce alebo nemoze.to je moj nazor.

lulu369
17. máj 2014

@saskaaninka tak si s priateľom sadni a porozprávajte sa (no hlavne bez tvojej mamy)...a potom keď sa s priateľom rozhodnete, tak mame len oznám ako ste sa rozhodli. to, že si mladučká je jedna vej, no druhá vec je, že o tvojom živote máš rozhodovať ty (pokiaľ sa to týka aj priateľa, tak aj on má právo rozhodnúť sa), no nie určite tvoja mama...už dávno nemá právo o tebe rozhodovať, si mama, máš svoju rodinku, tak aj rozhodovať o nej máš ty a priateľ a nie tvoje mama...
Držím palce, nech ti to dopadne tak ako si želáš ty 😉

kiki68
17. máj 2014

@saskaaninka nechod na potrat, nechapem ako to po Tebe mozu chciet! Spztaj sa ich,ci by zaniesli to terajsie dieta kdesi an veterinu a tam by poziadali pesronal,ze to dieta uz nechcu, mozu mat novucicke babatko,ze toto nech uspia. Nespravili by to,tak ako mozu chciet to,aby si Ty isla dat uspat to nenarodene!
Co by som ja dala za to,aby mojmu v 10tt bilo srdiecko, zial nebilo. Aj ked som o svoje neprisla zamerne,ale zmierit sa s tym velmi neda, len to prezit.

klaudia321
17. máj 2014

@saskaaninka isto necho!!! ja som tiež bola v takejto situácii a mamina ma vždy podržala, iba chlapi sú občas takí zmatkári, ale čas to všetko vyrieši, len to chce trpezlivosť...vôbec si nevšímaj, keby ťa tam poslal aj stokrát, ty teraz musíš byť silná pre svoje dieťatko,ktoré ťa potrebuje, nesmieš mu blížiť, si predstav, čo by si spravila človeku, ktorý by chcel ublížiť tvojmu prvému dieťatku a tiež to takto povedz aj mužovi...nech sa zamyslí nad tým, nikto nesmie o živote tvojho bábatka rozhodnúť,po rokoch uvidíš, že budeš hrdou mamičkou a potom budeš ľutovať, že si vôbec počúvala, že ťa niekto na potrat chcel nahovoriť, možno si ešte mladá, ale isto srdiečko nedovolí urobiť zlé rozhodnutie pre svoje bábatko a mamina, nech sa hanbí, že ťa tam posiela, ved aj ona si ťa nechala, a vďaka tomu si teraz tu, si predstav, ako ti raz tvoje dievčatko, alebo chlapček povie, ako ťa ľúbi a bude mu jedno, či máš korunky, či nie, proste bude chcieť iba tvoju lásku, si predsa jeho mamička a nesmieš mu dať blížiť už teraz keď je pod tvojím srdiečkom, ak chceš vidieť, čo sa robí pri potrate, stačí ti pozrieť toto video/len neviem, či to už nezakázali - bolo všetko doslova natočené, mne to už nejde spustiť, ale keď som to videla 1.x som plakala, že vôbec ženy dokážu toto so svojimi drobčekmi dať robiť, hrúza, kam sme sa to dostali...ale stačí ti ti prečítať ten článok, isto ťa potom nepresvedčí ani priateľ...
a myslím, že takto by si zadusiť alebo rozporcovať svoju dcérku alebo synčeka isto nechcela dať:
napríklad je o tom písané v téme nemý výkrik, alebo právo na život - tu to bolo aj s tým videom, ale už sa to nedá spusiť:(, je tu veľa podobných tem, skús nájsť silu v sebe a nemaj potrebu nikoho presviedčať, nech si to oni samy v hlave ujasnia, že ty si svoje dieťa necháš a tvár sa ako nič🙂, ja by som to takto riešila

saskaaninka
17. máj 2014

Vsetky baby ktore mi pisali radi velmi pekne dakujem posluchla som vase radi a oplatilo sa ! 🙂 priatel chce to babo nechat povedal ze uz teraz je stastny ze bude druhe uz a ze ho uz teraz lubi rovnako ako prve 🙂 som vam nesmierne vdacna zato ! Tolko sily ste mi dali este raz velka VDAKA :-* ;)

zuzanka.zuzu
17. máj 2014

nečítala som diskusiu, ani nebudem, len chcem vyjadriť zhnusenie (sorry, miernejšie slovo mi v súvislosti s týmto nenapadlo) nad tým ako autorka diskusie premýšľa... prepáč, vôbec neviem kto si ani ťa nechcem uraziť a určite máš teraz iné starosti, ale pre boha čo si to napísala???? ja sama som jedináčik a to má teraz mama premýšľať, čo so sebou porobí, keď ja zomriem??? a čo ostatné mamy ktoré majú iba jedináčikov??? to teraz majú premýšľať nad tým, čo sa so mnou stane, keď mi dieťa zomrie??? v paneláku máme jednu pani, ktorá odišla z domu nakupovať a jej 3 - slovom TRI deti zomreli na udusenie (vtedy bývali na rodinnom dome a neviem presne čo sa stalo, ja som vtedy bola maličká) - potom si adoptovala jedného syna (dnes šikovný mladý muž, už sa oženil). to len pre ilustráciu, čo všetko môže život priniesť... viem, že otázka znela či ísť na UPT alebo nie, na to odpoveď neposkytnem, lebo následky is ponesieš sama a nie tu diskutujúce, len prosím váž silu svojich slov... ako povedal manžel, hocičo sa môže stať aj dvom deťom. mňa tieto slová dosť urazili... veľa šťastia pri rozhodovaní.

valentyne
17. máj 2014

@adelsa a co ak sa chranis a zlyha antikoncepcia? Co v tom pripade? Potom doporucis ziaden sex?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre