Manžel chce aby som šla na interupciu. Čo mám robiť?

snehovakralovna
2. feb 2009

Dobrý deň všetkým. Nazvala som túto tému ťažobou v duši, lebo mám problém, s ktorým neviem čo robiť, takže privítam všetky názory. V krátkosti. Som zopár rokov vydatá, mám 34 rokov, 3 ročné dieťatko. Som opäť tehotná. Problém je v mojom manželovi, odmieta druhé dieťa s odôvodnením, že on už chce mať kľud, on už nemá na ďalšie dieťa nervy, bojí sa budúcnosti, firma v ktorej je zamestnaný je na tom veľmi zle a on hocičo robiť nepôjde, nakoľko má VŠ vzdelanie. Ja som nastúpila do práce, keď malo naše dieťa 15 mesiacov, moja mama je na dôchodku, takže starostlivosť oň je zabezpečená.Je ochotná pomôcť mi aj s druhým dieťaťom, v prípade,že by som nastúpila do práce skôr /nechcem ju však zbytočne zaťažovať, nakoľko má už svoj vek a pridružili sa isté zdravotné problémy/. Máme vlastné bývanie, nie sme zaťažení žiadnou hypotékou, ako väčšina mladých ľudí v súčasnosti. Manžel ma posiela na UPT, je to hrozné, ale je to tak, neviem čo robiť, či si dieťa nechať aj za okolností, že ho manžel nechce, alebo to urobiť, je to strašné, na argumenty ako : nebudeme mať už nikdy viac deti odpovedá, veď mám jedno, že sa mu môže niečo stať, vraj to sa môže stať aj dvom.., proste takéto argumenty u neho nezaberajú. Mám kolegyňu, ktorá sama vychovala jediné dieťa, ktoré jej pred rokom zomrelo na rakovinu, kolegovi sa zabil syn, známej jediný syn spáchal samovraždu.... Myslím,že toto sú sakra silné argumenty....
Podotýkam, manžel sa vzorne stará o naše dieťa, hrá sa s ním, každé ráno ho vychystá a odvezie k babke, nakoľko ja chodím skôr do práce než on. Ďakujem za všetky názory. Musela som sa vyrozprávať.

lulka78
14. dec 2013

@oktobermimi to je kráasne,nech mu to vydrzi dlho dlho dlhooooo 😉

ifkael
14. dec 2013

Aj som pisala nieco autorke temy...ale ved stara tema.. idem docitat

ifkael
14. dec 2013

@bystroocka napisem Ti to tak..aj moj chcel - ze jedine riesenie potrat... . ze stvrte dieta neexistuje. mesiac to bolo u nas na rozvod.. a to my sa nezvykneme hadat... potom si nejako zvykol... a teraz hladka brucho, hanbi sa ako reagoval.. ja som sa z tehu zacala tesit, /tiez som uz nechcela byt tehotna, a uz som myslela, ze si budeme len uzivat vacsich deti a seba.../ az ako maly zacal kopat... a prebrali ma trochu k zivotu a radosti kociky..ze zase bude uuuuchylka kocikova.

potrat- bol by to zaciatok konca nasho vztahu, lebo ja si dieta nezabijem..ak to niekto dokaze spravit- jeho vec.. ale ja by som s tym zit nedokazala. pozerat sa na vlastne deti a predstavovat si ze mohlo by byt este jedno...

myslela som aj nato, ze preco sa to nevyriesi same... potom po jednej poradni, ked ma doktor chcel nechat v nemocnici s hroziacim predcasnym porodom- ci skor potratom- v 24tt... tak lezim.. a som rada, ze sme to ustali. chlap niekedy povie nieco a ani to tak nemysli...

asi je vsetko tak, ako ma byt...

susanicka27
15. dec 2013

ahoj, ja som ostala sama s dietatkom. Ked som zistila, ze som tehotna, moje myslienky smerovali k potratu. Nespravila som to, nelutujem. Dnes ma moja malinka rok a par dni, vzdy ked si spomeniem nato, co som chcela spravit, tisnu sa mi slzy do oci. Nerob to, lebo sa psychicky zrutis a manzela z toho budes neustale obvinovat, az pridete do stadia neustalych konfliktov a hadok, ktore nemusia skoncit dobre. Po polroku navrat do prace, doma mam malinku radost, bez ktorej si moj zivot neviem predstavit. Budes lutovat!!!!

zuzubm
15. dec 2013

Mala som dve deti,manžel tri.Spoločné nepripadali do úvahy.Nechceli sme ani on ani ja.Otehotnela som.Preplakala tak zhruba 9 týždňov.Potom prišli komplikácie.Naordinovali inekcie do brucha až do skončenia šestonedelia.Nechcela som ich... prichytila som sa pri myšlienke,že sa to vyrieši samo.A potom mi ukázali na ultrazvuku bábo.Moja odpoveď????"Tie inekcie si poprosím,pani doktorka."Teraz má malá pať.Niet vačšej lásky medzi otcom a dcérou a o mojej ani nepíšem.

bystroocka
16. dec 2013

ano, je to tak, tiez by som sa nevzdala dietatka za nic na svete, ale ja som o to tretie babatko prisla sama, neviem preco sa tak stalo,predtym nemala som za sebou ziadne potraty ani nejake komplikacie, no myslim si, ze to bolo z toho strasneho psychickeho tlaku, ked chcel interupciu, hrozne som sa trapila..
Je pravda, ze v soku chlap povie aj co tak nemysli, ako dovody interupcie uvadzal, ze nebude otrokom, a ze nezvlada ani dve deti. Jeho povinnosti su tieto: starsiemu synovi dat cez tyzden ranajky, umyt zubky a odviest do skolky, vecer ho osprchovat.
Lenze u nas to zostalo hrozne nadalej. Nerozpravame sa, len nevyhnutne co treba, on si chodi po svojich aktivitach a cele to postavil do roviny, ze jemu je ublizene, ze kto chce psa bit, palicu si najde, ze to je len zamienka, aby to medzi nami neklapalo. Mam pocit, ze tych 7 rokov som bola slepa a teraz sa vsetko vyjasnilo ako to v skutocnosti je.

ifkael
16. dec 2013

@bystroocka aj u nas to bolo zle, a neskoncilo to tak..takze to uz sa motate vo veciach, ktore neviete ovplyvnit a vratit..a akurat sa trapite a robite dusno. mate deti, skuste to neriesit a nech Vas to posilni. posli chlapa na vazektomiu 😀

bystroocka
16. dec 2013

@ifkael to mas pravdu, najviac si to dusno odnasaju deti, ta atmosfera sa na nich prenasa, ale priznam sa, ze neviem ako zacat normalne fungovat, on nema ani snahu dat najavo, ze mu je to luto, neskusil so mnou o tom hovorit, proste neviem co robit...

ifkael
16. dec 2013

@bystroocka to sa utrasie...tolko tehotenstiev konci spontannym potratom :(((

Nema zmysel sa obvinovat...

Ja nehovorim, ze som to tomu mojmu odpustila...to su veci ktore v nas zostavaju... Ale vidim, ze sa snazi.. Uz teraz....a ja sa vytesujem tiez az posledne tyzdne.

Nemaju to ani chlapi jednoduche...starat sa o velku rodinu a aby nic nam nechybalo...takze to beriem ako chvilkovy skrat... Vynahradza to inak chvalabohu...

hela88
3. jan 2014

Ak si ho necháš zobrať, budeš si to celý život vyčítať.

bibkacik
6. jan 2014

podla mna si ho nechaj budes to lutovat

rutie
7. jan 2014

@snehovakralovna Moj otec takto nechcel tretie dieta. V podstate nebol vazny dovod, hlavne vlastne pohodlie a nechut byt "nemoderny", in bolo mat prave dve deti... Nutil mamu ist na interupciu, aj jeho otec jej dohovaral. Mama bola objednana, aj tasku mala zbalenu. Rano pred zakrokom nam natrela dva chleby na ranajky a rozplakala sa. Povedala si, ze ak natrie dva, natrie aj treti. Nikam nesla a mam sestru. Dokonalu bytost. Ma nadanie hadam na vsetko, dokaze ludi spajat, vydolovat z nich to najlepsie, co v nich je. Vychovala sa v podstate sama (trochu pomohol brat), vzdy robila nasim len radost, v podstate s nou neboli nikdy ziadne starosti. A je to jediny clovek, ktory dokaze s nasim otcom vydrzat, ktory ho prijma takeho aky je. Otec ju ma strasne rad, chodia spolu na dovolenky, brava ho na koncerty. Myslim, ze ak by ju nasi nemali, tak sa nasa rodina rozpadne. Ani si neviem predstavit, ako by moj otec zil bez nej. Neviem si predstavit, ako by moja mama zila s pocitom, ze pre dve deti spravila prve posledne a pre tretie nic, okrem... Akurat to mojmu otcovi nikdy nezabudla, a to v podstate vsetko dobre dopadlo.
Bez ohladu na to, ako sa rozhodnes, posli manzela na vazektomiu!

miskakyska
7. jan 2014

@hela88
@bibkacik
@rutie žienky občas by neuškodilo pozrieť aj na rok v ktorom bola založená téma 😉 v tomto prípade je to rok 2009 😅 😝

adka0987
12. jan 2014

@snehovakralovna urcite na potrat nechod 😉 cakaju vas krasne chvile manzela to prejde az babo zacne kopat a urcite ked sa narodi 😲 prajem vela zdravia a nigdy nerob to co nechces 😉

zuzubm
13. jan 2014

@miskakyska Tak ju troška vynovíme...Myslíte teda ,že sa bábo narodilo? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

miskakyska
13. jan 2014

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to sa už asi nedozvieme 😉 😉 či? skúsime sa opýtať zakladatelky,či už má predškoláčika? 😅 😉 🙂

mimkao
14. jan 2014

@miskakyska
@zuzubm

nechala si bábo. Má tuším chlapčeka. Min. som ju našla v iných témach, tak odtiaľ to viem. 🙂

miskakyska
14. jan 2014

@mimkao dííky za info 😉 🙂

mylove321
17. jan 2014

velmi zla situacia. nechcela by som dieta od cloveka, ktory ho nechce. je to smutne, ale ja by som bola smutnejsia keby som mala dieta rada len ja a nie aj otec. a take ze ,,ked ho uvidi, zamiluje si ho...'' to nevies...ak by to urobil len kvoli tebe, a nemal by ho rad? to by ta nemrzelo? a preco ste neprebrali temu dalsieho potomstva predtym? dobre vam tak, ked to mate obaja na salame...ste nezodpovedni a to mate dieta a ste manzelia...

mylove321
17. jan 2014

aaaa aka stara tema! :D podla mna sa nenarodilo, lebo by sem prisla poreferovat, :D joj boze, tak narodilo :D nemam odhad nevadi :D

junek
7. mar 2014

Prosim o vypnenie dotaznika je anonymny dakujem vopred .

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

fifinka84
10. mar 2014

s takym muzom este zijes?

junek
14. mar 2014

Prosim o vyplnenie dotaznika je anonymny dakujem vopred ....

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

diskutujuci
19. mar 2014

@snehovakralovna ahoj pis mi, stojim len na tvojej strane, muz nema pravo ziadne zasahovat do rozhodnuti zeny jedine v opacnom pripade, nechapem hoooooooooooooooo

modrofuzik11
19. mar 2014

urob len to, co ty sama vnutorne citis, o com si presvedcena. toto je zasadne rozhodnutie, ktore ak, tak budes lutovat cely zivot ty, nie tvoj partner.

miska030
19. mar 2014

Nam sa pred dvoma tyzdnami narodilo 4babätko,ked som zistila,ze som tehu,nebola som vobec nadsena,nasa najmladsia dcerka mala vtedy 7mesiacov!!!!!nebola som spamätana este z tohoto tehotenstva a uz som bola znova tehotna,nebola som pripravena na dalsie tehotenstvo,manzel bol tiez sokovany,tiez ma napadalo kadeco,ALE,ked som bola 1x na poradni,dr.mi povedal,ze srdiecko pekne bije,bolo rozhodnute!!!!!!Manzel to riadne dlho predychaval a parkrat mi aj vyhodil na oci,ze nasa Ester je este mala,ze 4deti je vela,ze na mna to bude vela,ale ja vzdy hovorim,ked clovek chce,vsetko sa da a na NE je iba NEDELA....Velakrat som si musela zahryznut do jazyka....Nas malicky mal vcera 2tyzdne,manzel s az neho neskutocne tesi,ja to beriem tak,ze my sme mali mat 4deti,s laskou sa o nich starame,aj oddychneme,aj telku pozrieme,ci na klude si dame kavu,ja som neskutocne stastna,ze mame nase deti🙂🙂🙂

klaudia321
25. mar 2014

Milá snehovakralovna, ja som bola v takej istej situácii, mala som síce už dve detičky a 31-tku na krku, keď som nečakane otehotnela, som túto šťastnú novinu oznámila manželovi, ale som nečakala, že zareaguje, tak že ma pošle na potrat, vyhrážal sa mi, že ma opustí, že on si nechá kľudne tie dve deti a ja nech si nechám toho ... nechcem to ani vysloviť, som bola z toho mimo, ale toto ma ešte viac upevnilo v presvedčení, že predsa nie je Boh a nebude on rozhodovať o živote bezrannej bytosti, ktorá bola nie z našej ale z vyššej vôle splodená, ked dostala dar žiť, ja predsa nesmiem rozhodnúť o smrti človeka, takže som celé tehotenstvo síce akoby zavrhnutá mojim maželom prežila v takej sile - neviem odkiaľ som ju brala, proste som sa cítila silná, aj keď sa dcérka narodila manžel sa správal ako keby ani nebola, ale keď začala chodiť a rozprávať sa to všetko zvrtlo o 150 stupnov, detská láska si získa všetky srdcia, pokiaľ nie sú z kamena a predstav si môj manžel má najmladšiu dcérku najradšej, a ona je stále pri nom nalepená, jeden bez druhého ani pohnúť sa nevedia, je mi koľkokrát až do plaču od dojatia, keď ich vidím ako sa spolu stískajú a hrajú a ked si predstavím, že by som vtedy išla na ten potrat, nedopusti to prosím!!!!! uvidíš, že sa to časom zmení, chce to len trpezlivosť, ty musíš byť silná kvôli svojmu dieťatku, musíš ho chrániť, je to predsa tvoje dieťatko a si predstav, ako sa na teba bude usmievať, povie ti mama ľúbim ťa a bude ťa ľubiť tou bezvýhradnou detskou láskou, tak toto by si mu nemohla predsa urobiť, myslím, že usmev a láska tvojho dieťatka sa nedá porovnať ani s tým najsladším usmevom od tvojho manžela, je to predsa niečo viac, čo vieme iba my maminky pochopiť, a nebudeš predsa kvôli pohodliu svojho mažela zabíjať svoje milované dievčatko alebo chlapčeka, buď silná a uvidíš, akou láskou ťa drobček odmení

darzneba
28. mar 2014

@snehovakralovna na toto viem povedat len tolko: Povedzte mu , co som aj ja citala: ze doktor povedal doneste to starsie dieta zabijeme a porodite to druhe. O kolko ma to 2 menej pravo zit ako to 1? Opytajte sa ho ci by zabil aj tu 1!!! Ja som neplanovane otehotnela s 3 dietatom, zlakla som sa veru aj ja, financie, byt atd, ALE dnes to je to naj naj dietatko, najkrjsie, najmilsie spolu so surodencami a veru som zistila, ak by nebola, mali by sme nudnejsi zivot a nelahnem si kazdy den do postele, ABY SOM NEPODAKOVALA BOHU DARCEK, KTORY MI POSLAL, IKED SOM ONHO NEZIADALA! sOM NAJ STASTNEJSIA NA SVETE, NASA RODINKA JE TERAZ UPLNA!

zuzina1881
2. apr 2014

Tak toto sa mi snad sniva!!! Prejdi na fore do diskusie o asistovanej reprodukcii a spamatajte sa obaja! Nevazite si ten najvacsi dar na svete! Ini za to, aby mali vlastne babo platia tisice eur a vam ide o pohodlny zivot a prespatu noc... neuveritelne!

saskaaninka
16. máj 2014

Ahojte mam podobny problem ... som tehotna a mam uz jedno dietatko ... som teraz v 10 tyzdnitehotenstva ale moj priatel a moja mama chcu aby som sla na interrupciu ale ja nechcem :( neviem ako mam presvedcit priatela o tom aby sme si este jedno babo nechali :/ ... Dakujem za radi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre