Manžel chce aby som šla na interupciu. Čo mám robiť?

snehovakralovna
2. feb 2009

Dobrý deň všetkým. Nazvala som túto tému ťažobou v duši, lebo mám problém, s ktorým neviem čo robiť, takže privítam všetky názory. V krátkosti. Som zopár rokov vydatá, mám 34 rokov, 3 ročné dieťatko. Som opäť tehotná. Problém je v mojom manželovi, odmieta druhé dieťa s odôvodnením, že on už chce mať kľud, on už nemá na ďalšie dieťa nervy, bojí sa budúcnosti, firma v ktorej je zamestnaný je na tom veľmi zle a on hocičo robiť nepôjde, nakoľko má VŠ vzdelanie. Ja som nastúpila do práce, keď malo naše dieťa 15 mesiacov, moja mama je na dôchodku, takže starostlivosť oň je zabezpečená.Je ochotná pomôcť mi aj s druhým dieťaťom, v prípade,že by som nastúpila do práce skôr /nechcem ju však zbytočne zaťažovať, nakoľko má už svoj vek a pridružili sa isté zdravotné problémy/. Máme vlastné bývanie, nie sme zaťažení žiadnou hypotékou, ako väčšina mladých ľudí v súčasnosti. Manžel ma posiela na UPT, je to hrozné, ale je to tak, neviem čo robiť, či si dieťa nechať aj za okolností, že ho manžel nechce, alebo to urobiť, je to strašné, na argumenty ako : nebudeme mať už nikdy viac deti odpovedá, veď mám jedno, že sa mu môže niečo stať, vraj to sa môže stať aj dvom.., proste takéto argumenty u neho nezaberajú. Mám kolegyňu, ktorá sama vychovala jediné dieťa, ktoré jej pred rokom zomrelo na rakovinu, kolegovi sa zabil syn, známej jediný syn spáchal samovraždu.... Myslím,že toto sú sakra silné argumenty....
Podotýkam, manžel sa vzorne stará o naše dieťa, hrá sa s ním, každé ráno ho vychystá a odvezie k babke, nakoľko ja chodím skôr do práce než on. Ďakujem za všetky názory. Musela som sa vyrozprávať.

titkovamiriam
2. feb 2009

ked to tak citam tak nechapem nad cim rozmyslas.mas vsetky predpoklady vychovavat dalsie dieta a ked manzel dalsie dieta nechcel mal sa dat sterilizovat 😠 .mozno dost priama odpoved no nic ine ma nenapadlo prepac.

saara1
2. feb 2009

urob to co citis, ze je spravne

elise
2. feb 2009

titkovamiriam má pravdu ked si tehotná nechaj si bábenko povedz mu že si sa tak rozhodla a veľmi sa na bábenko tešíš dokonca máte aj predpoklady to finančne zvládnuť aj do práce by sa ti dalo nastúpiť tak nie je čo riešiť. možno si už zvykol že v noci nevstávate k malému že sa dá už so starším dieťatkom chodiť kde chcete, že je už"vypyplané" ale bojísa toho že by musel byť znovu v noci hore, že by....má neistotu ale jednoducho to nerieš nechaj tomu čas. nepodľahni nátlaku manžela. zvládneš to a budete sa tešiť z druhého dieťatka uvidíš 😉 😉 😉 😉

mixka
2. feb 2009

ja by som sa dietatka nevzdala a zvlast nie, ked mate na to podmienky 🙂

mata2
2. feb 2009

ja by som na UPT nesla.vidim ze ty to dieta chces,a ak pojdes na UPT,urcite si to budes neskor vycitat,potom to zacnes vycitat jemu a vase manzelstvo nakoniec krachne. 😔
ak si dieta nechas,mangel sa s tym pravdepodobne po case zmieri,a bude to ok 😉 .podla mna je v takom soku,ze si neplanovane otehotnela,a zatial u neho prevlada viac strach,ako cit.

nika2007
2. feb 2009

prve co ma napadlo-jeden hnusny,nezodpovedny ignorant 😠 😠 😠 ved TO je aj jeho...tak si mal davat,pozor a nie uzijem si a tyzena staraj sa,nehnevaj sa ,ale tak ma to vytocilo,ze by som ho nakopala medzi nohy....a to ze nepojde robit hocico???to je aky fajnovi tipek ?ved aj pre dieta je dobre ked ma surodenca,NEMATE STRESY z hypoteky aj ty pracujes-da sa povedat ze mate vsetko,ale myslim ze tvojmu muzovi nieco chyba 😖 ja by som URCITE na upt NESLA..Mozem sa spytat aky je jeho vek ?UPT-NIE on si zvykne,len teraz je v takom asi dost nervovom rozpolozeni,tak neuvazuje triezvo,ale chce to cas....DRZIM TI PALCE A STOJ SI ZA SVOJIM 😉

stvura
2. feb 2009

Mi ti tu mozeme radit, co by sme spravili mi, no rozhodnut sa musis bohuzial sama.
Ja by som si dietatko rozhodne nechala - nemas osemnast {zakrok moze znamenat sterilitu do buducna alebo problemy u teba} mas aj pomoc a nie ste zadlzeni. Treba presvedcit manzela, ze "robit hocico" je v mode, nech si nemysli ze VS titul v dnesnej dobe daco znamena!
Neviem preco, ale mi matky to berieme tak, ze by sme pre vychovu a zabezpecenie dietata urobili vsetko - ja by som napriklad sla aj upratovat ak by sme boli v zlej financnej situacii {a to mam dva VS tituly}, tak neviem preco by sa rovnako nemal obetovat aj partner, ved aj on bol pri jeho splodeni, no nie?

mamutka
2. feb 2009

o com rozmyslas? to dieta uz cakas, nic neries, nebyvas pod mostom, hypo nemate, ste na tom lepsie ako vacsina mladych. chlap bud dostane rozum, ved ked to male uvidi, zamiluje si ho, ak nie, tak je problem v jeho hlave, nie tvojom bruchu. ved ho splodil, to prespal? ja by som netrestala nevinneho drobca za nerozhodnost stareho capa, prepac!

nika2007
2. feb 2009

mamutka-presne tak

sima3
2. feb 2009

Ja by som nad UPT ani nerozmýšlala, veď ty to miminko už teraz miluješ a manželík si ho určite tiež zamiluje, najneskôr vtedy,keď pocíti prvý kopanec. U neho je to asi iba taká prvá reakcia na niečo, na čo nebol pripravený,ale postupne sa s tým určite zmieri a obaja budete mať z dieťatka veľkú radosť. Neboj, určite sa na dieťatko budete spoločne tešiť celá rodinka.

dadulka19
2. feb 2009

no,to už si mi len argumenty,že chce mať pokoj 😠 😠 😠 ...a budúcnosti sa bojí snáď každý,nikto nevie,čo bude.... 😖 ....A keďže je už dieťatko na ceste,preč by som ho nedala za žiadnu cenu.Veď ide predsa aj o vaše prvé dieťatko,tiež by asi malo rado súrodenca ...a hlavne,keď máte na to vhodné podmienky 😎

zuzna.z
2. feb 2009

snehovákrálovná, nerob veci,ktoré by si olutovala a prerušenie tehotenstva by si lutovala. Cítim to. Nechaj si dieťa, ak to tak cítiš. Muži sú všelijaký a nechápu, čo sa deje v žene. Nepodliehaj mužovým rozhodnutiam. Sú na vratkých nohách. Hoci ste manželia a žijete spolu, rob všetko tak, aby si bola ty spokojná a šťastná. Nechcem malovať čerta na stenu, ale môže sa stať všeličo, po čom by si lutovala.
Ja viem,že ťa to nezaujíma, ale ja som prežila niečo podobné. Ja som neustúpila. Teraz mám 4 deti a muž sa odsťahoval. Nechcel deti. A vieš že neľutujem? Mám 4 deti a som šťastná a dokonca som stretla muža, ktorý chce mať deti a veľa a miluje ma takú aká som - s vráskami,celulitídou, nadváhou a stále unavenú z tolkej roboty. Dokonca mi masíruje nohy. A môj muž? No nebol to žiadny blbec ani zlý človek, ale jednoducho teraz som šťastná, keby som podlahla mužovi, sedím v luxusnom kostýme v kancelárii, mesačne zarábam balík peňazí a v noci plačem do vankúša. Nevymenila by som to. Drží palce a želám vela sily. Okrem toho mám klamarátku, ktorej muž tiež nechcel dalšie dieta a ked sa narodilo, po mesiaci ho nepustil z rúk. Urob tak ako chceš TY bez kompromisov.

halienka
2. feb 2009

Mám rovnaký názor ako dievčatá, urobiť dieťa mu bolo jednoduché, ale to riziko s UPT podstúpiť teraz máš ty? a ty potom budeš v duši nosiť celý život plač za strateným dieťaťom (to myslím, že všetky v sebe nosia čo majú trochu svedomia - nech už išli na UPT z akýchkoľvek príčin, všetky trochu citlivé ženy to celý život nosia v sebe - a ty jednoznačne citlivá ženy si 😉 )? Ja som za aby si si dieťatko nechala, určite to zvládnete. Argumenty že sa jednému môže niečo stať naozaj na chlapov moc nezaberajú. Nechaj ho, tiež myslím, že časom sa s tým zrovná a dieťa bude milovať z celého srdca. Teraz mu môžeš len povedať, že jednoducho ty si vždy bola proti UPT a do toho nepôjdeš ani keby čo. A do budúcna mu môžeš povedať, ako tu už ktosi napísal, nech si on ide dať urobiť sterilizáciu keď ďalšie deti nechce, ty si nemáš prečo dať v sebe vŕtať, ty deti ešte chceš.

mamutka
2. feb 2009

ved manzel este bude na stare kolena rad, ked bude moc ist jeden vikend pozriet jedno dieta a vnucata a druhy vikend to druhe, neboj 😉 myslim ze by si si UPT nikdy neodpustila, budes revat vzdy ked v tv uvidis babatko

snehovakralovna
autor
2. feb 2009

Ďakujem všetkym za názory. Môj manžel má 34 rokov, tak ako ja.Problém je v tom, že on chce mať pokoj, malý prespí celú noc, on môže chodiť hrávať po večeroch hokej, proste klídek....Dieťa by znamenalo obrat o 180 stupňov, nočné vstávanie a všetko čo okolo bábätka chodí. Aj ja by som rada mala kľud, ja musím to dieťa vynosiť, porodiť /opäť sekcia?pri prvom pôrode som si užila svoje/Teším sa, že mám prácu v mieste bydliska, nemusím cestovať, pracovná doba je dobrá, i ja môžem zamestnanie stratiť. A na margo toho, že ak by firma, v ktorej je zamestnaný išla "ku dnu", som mu povedala, že veď mne je to jedno, či pôjde robiť hoci aj šoféra alebo niečo podobné, ja mu to vyčítať nebudem, vraj určite, on nič také robiť nepôjde-zasa tá mužská hrdosť a ješitnosť. Žijeme bežný život, bežný štandard, ktorý je však pre mnohé, najmä začínajúce mladé rodiny luxusom.
Zuzna.z obdivujem ťa, ja by som sama mala problém vychovať 1 dieťa, nie 2,z jedného príjmu.

claudinka
2. feb 2009

UPT by si si ako baby pisu, cely zivot vycitala.. snad sa s tym manzelik zmieri a zacne sa aj on na druhe babatko tesit casom..

kacenqa
2. feb 2009

pocuj, ten tvoj by si mohol ruky podat s partnerom mirky 414, jej pribeh som citala na inom fore, ale tiez dieta nechcel, ona od neho odisla, a ked sa mala narodila, posielala mu fotky a on sa zrazu zacal k malej hlasit az sa k nim zas vratil... skus jej napisat IP mozno ti ona poradi...

mozno ze naozaj nechcel dalsie dieta. lenze teraz je tu a ty si ho tym zaskocila a on v skratovej situacii zareagoval tak, ako zareagoval. mozno si casom na tu myslienku zvykne a zacne sa tesit na babo. a mozno to nim pohne, az ked uvidi to krasne mrnave vonavucke klbko...ved tourevane plienkove obdobie predsa nebude trvat vecne a ten rok-dva ubehne ani nevies ako...ja mam pocit, ze je to len par tyzdnov co som rodila a tot, mala bude mat uz cochvila prve narodeniny😀

kazdopadne, ak ty si to dieta zelas, ani sto koni by ma nedotiahlo na upt...a je jedno, ci mam hypoteku az do smrti alebo som materialne zabezpecena, o to vobec nejde a to by ani nemalo byt rozhodujucim faktorom, aj ked samozrejme, je to vec, ktora len prevazuje misky vah na stranu babatka...

drzim ti palceky!!!!! a aj vasmu babu. bolo by skoda, keby vasa dcerka ostala jedinacikom

ilduska14
2. feb 2009

snehovakralovna,v prvom rade sa spýtaj samej seba,či by si psychicky zvládla ísť na UPT.veľa žien si totiž hovorilo že áno a časom sa z toho zrútili.je to kadého osobné rozhodnutie,ale je to život a človek musí mať podľa mňa iný dôvod,aby sa rozhodol ho ukončiť a nie len to že on chce mať pokoj.ty to dieťa vynosíš,porodíš a budeš sa v prvých mesiacoch oň najviac starať,tak najviac je toho na tvojich pleciach a predsa chceš ísť do toho.tak nech tvoj mužíček trošku porozmýšľa a ukáž mu nejaké video o potrate,to ho trošku preberie.držím palce.

stanusa
2. feb 2009

čo by som ja dala za // , raz by som chcela dve deti, my sa smejeme že možno aj trojčatá a tak 😀
skús popracovať na mužíkovi, oni niekdy potrebujú usmerniť...

mexx
2. feb 2009

Drzim ti palce, aby si urobila to najlepsie, co mozes. (Tajne dufam, ze si to babatko nechas...) 😔

mamutka
2. feb 2009

moja, moj muz cele noci chrni, ani nevie ze kojim, proste sa zobudim, ked mrnka a cucka si rucku maly, nakojim, prebalim a spi dalej (viem, moze sa to zmenit ked pojdu zubky a tak)ale proste muz sa vyspi, nechape co sa kazdy stazuje ze dieta v noci reve. a po robote behava, hra futbal, v lete bicykel, tenis a s malym pomaha, je to jeho vsetko...vsetko sa da, neboj, o tu robotu nozes prist aj tak, co ak pojdes na UPT a o pol roka zrusia tvoje prac.miesto a budes sa chodit prosit o robotu? takto pekne pojdes na matersku a neboj, muz si pracu hadam len najde. a aka jesitnost? aj moj ma VS a ked strati pracu, pojde aj tovar do tesca vykladat, ak treba, tak totiz zacinal, vie co je drina a "spinava robota", oblek mu nespadol z neba.
a ako sa tu uz pisalo, tvoje malicke partaka na hranie len oceni 😉
drzim palce, nech sa rozhodnes tak aby si nic nelutovala.
inac, tvoj muz moze byt aj o 20 rokov v situacii, kedy strati pracu, nebude mu vychadzat na zivobytie a potom ho dieta podrzi, urobi nakup, zaplati ucty.....viem o com hovorim!

nika2007
2. feb 2009

no,snehovakralovna by si neverila ze aj taky sofer ako pises sa NAMAKA..... nas tatino robi kamionistu a poviem ti SU TO ZASLUZENE A ODDRETE PENIAZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nesedi v kancli na zadku,ako nejaky vysokoskolak,ale cely cas sa MUSI sustredit na jazdu atd,ale to pochopi len ten kto ma muza LEN SOFERA...

snehovakralovna
autor
2. feb 2009

UPT je vražda, neodsudzujem ženy, ktoré ju ho podstúpili, každá mala možno dôvody, ktoré k nemu viedli, každá sa s tým musela nejako vysporiadať.Hrýzlo by ma svedomie, že dieťa som dobrovoľne zabila, ten deň by bol a navždy zostal vo mne čiernym dňom, na ktorý sa zabudnúť nedá.Som z môjho muža v šoku, nebýval takýto, neviem čo s ním je, poviem to jeho mamičke, uvidím ako sa k tomu postaví, i keď ona vyhlásila, že jej s deťmi nikto nepomáhal, ani muž, a vychovala dve deti. Do práce skôr by nenastúpila, ani keby nemala čo jesť a pod. Vraj mne aj s druhým dieťaťom pomôže mama. Takže asi tak.

mamutka
2. feb 2009

nika 😉 podla mna by kazdy managero mal mesiac v roku fachcit fyzicky a manualne pracujuci skusit makat hlavou, nech sa pochopia a respektuju. s muzom sme sa namakali, ja som aj hnoj od koni kydala a teraz som kancel.krysa.
ale to sem nepatri, verim ze muzik snehovejkralovnej sa zachova ako chlap ked sa male narodi a s tou robotou to az tak nemyslel
kralovna, ved chlap je chlap ked sa vie o rodinu postarat, nie ked sa usluzne sprava k svojmu obleku a titulu......ked strati fajnu robotu, docasne zvladne hocico.
a roboty pre dobrych ludi sa najde, zial hlavne v BA, neviem odkial si, tu je praveze malo kvalitnych ludi (skusenosti + jazyky + spolahlivost)

mamutka
2. feb 2009

to mas dve stare mamy co pomozu? co este vahas? ten tvoj este pride so stiahnutymi usami za vami raz a omluvi sa, neboj 😉

zuzna.z
2. feb 2009

snehovakralovna, neodsudzuj,veru tak. Aj ja som bola na prerušení tehotenstva, ale nedalo sa inak - osobné záležitosti, ktoré nechcem opisovať - mrzí ma to a trápi ma to, ale nedalo sa inak, bola to jediná možná cesta. Jedno však viem, prenasledovať ma to bude celý život

greta24
2. feb 2009

Nika 🙂 🙂 🙂
snehovakralovna, urob tak, ako to TY citis, lebo ak sa rozhodnes zle, tak to bude teba trapit. Aj kamoskin muz nechcel dieta a teraz ho nosi na rukach a bozkava 😀

wali
2. feb 2009

snehovakralovna, ako citam, uz si sa vlastne rozhodla, tak len tolko, ze podla mna robis dobre, ak si dietatko nechas aj napriek manzelovej neochote. podmienky na to su, pomoct ti bude mat kto, tak uz len drzim palce, aby aj manzel pochopil, ako sa spraval, aku strasnu vec po tebe chcel a nakoniec aby si dietatko zamiloval!

laculik
2. feb 2009

snehovakralovna, určite urob podla svojho. keď už nič iné, je to tvoje telo a nie jeho... ale všetko tu už baby popísali. Ja som len chcela tolko (už som to tu na koňovi niekde písala), že ani mať dve deti nie je záruka. Moja krstná mama prišla o dve deti v rámci 10tich rokov, jedno choroba, druhé tragédia. Ďalšia moja teta prišla o dve deti tiež, v rozpätí niekoľkých rokov (obe tragické udalosti). Takže v tom jedinom má tvoj muž ako tak pravdu....

pishulina
2. feb 2009

Snehovakralovna, určite nechoď na potrat proti svojej vôli. Neurob niečo, o čom ty vnútorne nie si presvedčená. Budeš si to vyčítať celý život. Tvoj manželík si teda mal dávať sakramentský pozor, keď nechcel ďalšie dieťa a teraz, či sa mu to páči alebo nie, musí akceptovať v prvom rade tvoje rozhodnutie. Jeho správanie a výroky sú veľmi nezodpovedné a určite aj veľmi bolia, možno sa sám zľakol, pričom by som na to nebrala ohľad, je dospelý a chlapa neradno ľutovať (veď kto ľutuje ženy?). Je smiešne, že sa k tomu nepostaví ako dospelý zodpovedný človek - chlap, ale ako taký školáčik, chce od problému utiecť, vzdať to. Vraj chce mať kľud. Tak ťa nemal oplodniť, do kelu!!!
Myslím, že by to veľa zlomilo aj v tvojom vzťahu voči nemu, bol by príčinou "smrti" tvojho dieťatka...ja osobne by som sa s tým nevedela zmieriť...
A ešte jedna vec, možno keď sa mrňousek narodí, sám bude rád... ale na to sa nespoliehaj, lebo chlapi sú z inej planéty, možné je však všeličo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre