Manžel nechce druhé dieťa

simkanati
17. aug 2015

Ahojte,
pred rokom sa nám narodilo choré dieťatko (nie je to nič genetické) a veľmi túžim po ďalšom, zdravom babatku. No manžel už ďalšie deti nechce, nikdy, neveri už lekárom a vraj toto jedno nám stači. No ja som z toho strašne nešťastná, dcérku milujem, ale nie je ako iné deti, ani sa len neusmeje a neviem si ani len predstaviť, že sa niečo stane a ja zostanem uplne bez deti ☹ .. Manžela som už všemožne skušala presvedčiť a už neviem čo robiť.. Bola ste niektorá v podobnej situácií?

simkanati
autor
1. sep 2015

@anetkaadamko tak ano on jej zrejmen napisal prvy;;ale ked vie ze ma zenu a male dieta a navyse aj ona niekoho ma.. tak ja osobne by som s takym muzom nic neriesila ..

ukulela
1. sep 2015

@simkanati o boze .. najprv som ti chcela pisat, ze ta v snahe mat druhe babo podporujem (znami maju prvu tiez postihnutu, nieco ako DMO, neviem presne, nevyzvedala som a nie su to velmi blizki znami) , druhe babo mali skoro hned po prvom a uplne v poho.navyse ta druha dcerka ma starsiu postihnutu velmi rada, pomaha so starostlivostou o nu, skratka krasny vztah. navyse matka je aj spokojnejsia, ze keby sa rodicom nedajboze daco stalo, dieta nebude na svete same ...)
ale potom som si teda precitala o tej smske a skoro ma slahlo ...dalsi chlap, ktory nezvlada situaciu s postuhnutym dietatom :( ja by som v hneve urcite napisala aj tej curve, ze ci sa nehanbi lovit lahku korist, chlapa v tazkej situacii a odlakat ho z rodiny a od dietata, ktore otca bytostne potrebuje, a ty manzela - ved dost mozne, ze budes dlhri s malou doma ... ale teda jemu by som to osladila, osolila, okorenila, zaudila a celeho ho naporcovala tak, ze by si to za klobuk nedal. hajzel jeden slabomyselny :( nemyslim si, ze by nejaka zena napisala chlapovi ze ho miluje, pokial by jej nedaval na to dovod a prilezitost ... manzel ti zahol a hladal inde unik z tazkej situacie. slaboch :( ja viem neveru odpustit, ale musi aj chlap chciet zlo, co spachal napravit ... akurat si nie som ista, ci to tvoj chlap chce :( popremyslaj, co dalej ... ak by ste aj chceli skusit ostat spolu, v prvom rade rieste nove byvanie - /byt s vytahom, resp prizemny dom, alebo podobne, lebo ozaj nebudes zvladat malu. a co bude s druhym babom vo svetle tych onformacii, to ozaj neviem :( vies, mozno by sa spamatal a zdrave babo by ho priviedlo naspat, ale mozno by mu o rok-dva opat preplo a ostala by si na deti sama - neviem, nepoznam ho ano vas vztah .....
asi by som ho tlacila do poradne - pomohlo by to mozno jemu a urcite aj tebe.

simkanati
autor
1. sep 2015

@ukulela no ja som tu spravu hned mm ukazala a on vsetko vymazal a nechce mi dat na nu ani cislo.. ja som sa snazila byt silna, nelutovala.som sa, neplakavala som lebo som vedela ze ho to urcite trapi.. zacala som ho na dalsie babo presviedcat, ale o tom nechcel ani pocut.. mysli len na seba to som si uvedomila az teraz, len sam seba lutuje, na to ako trpim ja ako matka nemysli.. vsak ja som ti dieta nosila pod srcdcom a tyzden pred porodom mi povedali ze on pridem..on mi plakal a ja som ho musela utesovat!!! Do poradne by som ho asi nedostala.. a inak pov3dal ze ked chcem druhe mam si hladat ineho.. a to som si vzdy myslela ze mame skvely vztah a ako velmi sa milujeme.. no zrejme to bolo len z kojej strany 😕

lubkavargova1
1. sep 2015

MOja draha...hlavu hore a teraz mu ukazat aka si silna. To je klasicky priklad chlapa co nezvlada situaciu a chce byt so zenou len v dobrom...akonahle pridu problemi tak to nezvlada. Hold poznam aj takych a je to najhorsia kategoria. Clovek by prekusol aj nejaky hisak, strach a neviem co...ale taketo nieco. Jasne dava najavo, ze nanho nie je spolahnutie. Pokial este kustok veris vamu vztahu tak si dajte sancu a nejako si to vydiskutujte, dajte nejaku druhu sancu. Ked nie, tak potom ho nechaj druhej zenskej. Vies nie je krajsia pomsta ako takeho chlapa nechat druhej zenskej. Len taketo zenske zabudaju ze karma je svina a raz sa to vrati..lebo pri takom chlapovi nie je ista istota uz ziadna...to je realita. Tebe prajem vsetko najlepsie a hlavne nech sa malej dari. Obdivujem ludi co zvladaju taketo deticky! Mate velky respekt v mojich ociach 😵

ukulela
1. sep 2015

@simkanati nuz, tazka situacia ... ak by ste sa predas len rozhodli byt spolu, jedinou podmienkou (keby som bola na tvojom mieste) by bola poradna - ani nie tak pre neveru, ako pre to, ze podla mna tvoj chlap nevie spracovat a zniest, zema postihnute dieta. ... boze, ved mala je zdrava, ziva ... zaostava, ano, neviete, co bude, ale predsa moze raz chodit, mozno rozpravat, mozno skonci skolu a bude uplne OK - namiesto toho, aby myslel pozitivne, hlada utechu u inej. blazon, hajzel, slaboch :(

janka0276
1. sep 2015

@simkanati ja mám tiež prvého syna postihnutého a máme po ňom dalšie dve zdravé deti. Ale v tvojom prípade, si myslím že tam nie je len to, že manžel sa bojí mať dalšie, ale problem je v niečom inom, neverila by som mu, u mňa sú takýto chlapi obyčajný hajzli, lebo je hrozné ked podvádza alebo nechá ženu so zdravým dieťaťom, ale ked to urobí manželke s post.dieťatkom, takého chudáka len kopnúť do ....

simkanati
autor
1. sep 2015

@lubkavargova1 praveze uz mu neverim, hnusi sa mi aj za to co spravil, ale chcela som mu dat sancu, no dnes som zase videla ze si vypisuje a ked som ku povedala ze ukaz tak ho celeho zalial pot a nechcel, vraj to lens kamaratom.. on si mysli ze som sprosta.. a navyse chce somnou zostat a napriek tomu toto robi, nechapem ho fakt..

simkanati
autor
1. sep 2015

@ukulela no a tu poradnu mi odmietol.. taka som nahnevana ze cudzej zenskej pise o mne a pritom ja som mu nic zle neurobila.. on je to chudatko najvacsie hnusak jeden.. jaj.. nech sa mu to len vrati.. raz zostane sam a bude mat.. nie kazda bude trp8et tu jeho povahu..

simkanati
autor
1. sep 2015

@janka0276 presne.. no a ked aj chodime po rehabilitaciach, tak tiez som nestretla mamicku co by mala dve take deti..

ukulela
1. sep 2015

@simkanati do poradne chod ajsama ... nech to panko zacvaka. tebe sa ulavi, utriedis si myslienky, spravne sa rozhodnes. po kazdej navsteve mu v pohode zreferuj, o com ste sabavili a co ti tam povedali, aby vedel ....
no nevie, ja osobne som neveru odpustila, no to sme nemali dieta. ale co si mysliet o tvojom dilinovi, to ozaj neviem :( resp viem, no nechem pisat 🙂

simkanati
autor
1. sep 2015

Baby taka so navnevana ze on je ten chudacik a pritom ja beham s malou po x lekaroch, ja s nou c ici., sondujem, chodim s nou na cvicenia a este sa s5aram aj o neho.. s malou som 24h denne.. no a on chdi raz do tyzdna s kamosmi hrat futbal, sem tak si vyjdu aj na pivo, raz-dvakrat do mesiaca, pustila som ho aj na vikend stanovat (my sme boli cez den a na n9c sme odjsli, mala by tam nezaspala no on tam zostal) takze ma aj volny cas pre seba, co ja ani nemam a on sa tu hra na chudacika a aku ma on zlu manzelku.. a pritom vsetko pre neho som robila, este aj pedikuru mu musim robit, lebo jie je si schopny ani nechty ostrihat.. ach.. najradaej by som ho prefackala..

ematko29
1. sep 2015

@simkanati to je sila.hajzel jeden.tu pomoze len ultimatum.je to strasne ved ty sa o malu staras cely den a on sa len lutuje.drzim ti silni prsty.

simkanati
autor
1. sep 2015

@ukulela no keby s raz posmykol tak kvoli malej by som t9 odpustila, ale on dalej skusa a chatuje.. a do oci mi klame ze nie.. no ja ho uz poznam kedy klame za tych 8 rokov spolu..

simkanati
autor
1. sep 2015

Aby som mu nekrivdila, tak cez vikend rano malu nakrmi aby som si mohla pospat aspon cez vikend a zvykne mi pomoct v domacnosti cez vikend..to je vsetko..

zulumilo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zulumilo
29. apr 2019

@simkanati ahoj.zacitala som sa do tejto starej diskusie a celkom ma zaujima rozuzlenie pribehu. 😊Ostali ste spolu?pozeram,ze mas dalsie dietatko,tak ci ste to nakoniec dali dokopy 😉

simkanati
autor
30. apr 2019

@zulumilo nakoniec sme sa rozviedli, az potom priznal ze ma podvadzal (vysvitlo,ze cele roky a nie len s jednou).. teraz mam druheho partnera a s nim mam druhu dcerku a ex si nasiel tiez druhu partnerku a zije s nou.. toto vsetko je uz zabudnute, normalne komunikujeme ohladom dcerky a tak zivot ide dalej..

simkanati
autor
30. apr 2019

@zulumilo ako sa hovori vsetko zle je na nieco dobre.. teraz mam krasnu zdravu dcerku a kto vie co by bolo keby sme boli este spolu..

salome123
30. apr 2019

@simkanati a ta prva dcerka je ako na tom?

simkanati
autor
30. apr 2019

@salome123 pomerne rovnako, napreduje len velmi pomalicky.. je to tiez take nase babatko

silesias
30. apr 2019

Aj ja som sa začítala, tiež som pozerala profil že ďalšie dieťatko a zdravé. Moc vám držím palce. Osud si to vždy zariadi po svojom. Verím že už ste našli šťastie. Drzkajte sa

zulumilo
30. apr 2019

@simkanati Tak to malo stastny koniec pre teba. drzim vam palce, nech ste stastne ❤️

simkanati
autor
30. apr 2019

@silesias
@zulumilo dakujem 🙂

dancura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre