Život a zmeny stavu mentálne postihnutého dieťaťa

9. jan 2020

Ahojte mamičky,viac menej tu máte zdravé deti,ale určite sa tu nájdu mamky ktoré majú postihnuté dieťatko a pridružení mentálnu retardaciu.Zaujima má život s dieťaťom ktoré má stredne ťažkú až ťažkú mr.S dieťatkom ktoré hovorí malo,alebo vôbec.Ake má záujmy ,ako sa vyvíjali mentálne .Mám dcérku s detskou mozgovou obrnou a mentálnou retardaciou.Dcerka má 5rokov nerozpráva,má stereotipne chovanie.Nerozumie,dohadujeme sa krikom a pomocou obrázkov a ťahaním za ruku.Velmi ma zaujíma ako sa mentálne dokáže dieťa meniť a ,aké je v období dospievania.Nemusite sa báť pisaťť aj zle zážitky.dakujem krasne.Ešte dodám,že rozumiem,že deti sú každé individuálne,ale zaujímajú ma životy týchto detí.

kannaway_kristina
9. jan 2020

Nechceli by ste konzultovať s naturopatom? Zmenou stravy a vyzivovymi doplnkami by ste veľmi vedeli pomôcť a určite by prišli aj pozitívne zmeny. Alebo cbd olej je veľmi účinný pri takýchto poruchach. Ak by ste mali záujem o tento olej viem Vám s tým pomôcť. 🙂

dilino
9. jan 2020

ahoj my sme mali postihnutu dcérku teraz 6 januára na troch kraľov zomrela boli to roky plne stresu, beznadeje, same nemocnice nič nevedela ledva žila mala veľa chorôb nerozpravala, tiež ťažku DMO ani nerozpravala, ani nič nechytala do rúk boli to roky plné žiaľu a bezmocnosti že ejj nevieme pomôcť ako rodičia veľmi sme sa trápili že jej pomôcť nedokažeme a bola odkazana len na lekárov a nás rodičov držim veľmi palce nevzdavajte to.

autor
9. jan 2020

@kannaway_kristina ďakujem cbd sme brali,ale nepomohlo a pravdu povediac už neverím tým výživovými doplnkom😔skôr ma oberajú o peniaze.

sara07
9. jan 2020

presne, keby to bolo také užasné nevolalo by sa to doplnky ale lieky

autor
9. jan 2020

@dilino to mi je veľmi ľúto😢,aj my sa trápime ale skôr len s mentálnou stránkou,zatiaľ máme šťastie,že nieje často chorá takže nemocnice nás obchádzajú.Ale veľmi ťažké to sňou je a niekedy už nemám chuť s ňou pracovať nakoľko vidím,že je to ,ako hrách na stenu hádzať.Odmieta niektoré hry ktoré by ju mohli posunúť.

maminuska
9. jan 2020

ja mám mentálne pstihnutú dcéru na hranici medzi LMR a STMR. Rozpráva , číta, píše, chodí, počíta do 10 , ale venovala som jej roky starostlivosti a cvičenia, logopédie, nácviku jemnej grafomotoriky . Teraz má 24 rokov a počas svojho vývoja mentálne išla dole. Postupne to IQ klesalo , okolo 14-15 rokov sa zastabilizovalo a sme na ňom , výška 57-59 podľa typu testu .

maminuska
9. jan 2020

Musíš byť nesmierne trpezlivá , nesmierne . Som rada že to mám už za sebou .

deti95060810
9. jan 2020

nedávaš dieťa do špec. MŠ? To by jej pomohlo...

autor
9. jan 2020

@maminuska to môže to IQ klesať😲?Ináč ,keď si pamätáš kedy asi začala rozprávať a a porozumenie mala aké keď bola malá?Lebo teraz mám pocit,že moja 5rocna skoro nerozumie a nerozpráva,ale v situáciách ako sa k niečomu dostať do nájde hocijako v Tom ma to zaráža,že somariny vie robiť,ale veci ako reč,a záujem o veci ako majú deti ani nie 3rocne 0bodov.

deti95060810
9. jan 2020

nemá autizmus? Aký má očný kontakt? pozri stránku SposaMartin...tam nájdeš príznaky autizmu...

maminuska
9. jan 2020

začala rozprávať tak ako bežná populácia , v norme ale čo tam chýbalo bola logika myslenia, abstrakcia , nevedela pochopiť hlbku , väčší , menší .
Rozdiel medzi bežnou populáciou detí a našimi deťmi sa vekom zväčšuje, preto aj to IQ zväčša klesá . Deti napredujú ale naše nie takým tempom ako by mali .

maminuska
9. jan 2020

tiež si myslím že okrem MR tam by mohol byť aj autizmus

deti95060810
9. jan 2020

@maminuska a čo robí keď má 24 r.? pracuje? zvládla sa niečo vyučiť?

maminuska
9. jan 2020

@deti95060810 má praktickú školu - domáce práce. Poberá invalidný , ale je v dennom stacionári na 8 hodín . Doma mi potom pomáha s jednoduchými domácimi prácami ako zvesiť prádlo , vybrať umývačku , veci zo sušičky , upratať nákup , uložiť zaváraniny, povysávať volnejšiu plochu , popárovať ponožky a tak .

deti95060810
9. jan 2020

@maminuska tak to je super...

maminuska
9. jan 2020

@deti95060810 všetky tie roky driny sa mi teraz vrátili vtom že je na 80 % samoobslužná .

deti95060810
9. jan 2020

najhoršie je že mentálne postihnutých detí neubúda a škôl popr. stacionárov je málo...😉

autor
9. jan 2020

@maminuska aj to je uzasné,aspoň to keby sa naučila moja.Ma 5rokov no mentálne asi na rok 😔

deti95060810
9. jan 2020

@dilino teraz 6 januára zomrela?
úprimnú sústrasť....😢😢

autor
9. jan 2020

@maminuska ďakujem,to ma zaujíma ,lebo naozaj do 2rokoch bola celkom ok ,ale po dvoch rokoch už to bolo viac a viac vidno.

autor
9. jan 2020

@deti95060810 áno má aj autizmus ,zabudla som dopísať.

dilino
9. jan 2020

@deti95060810 áno pred pár dnami zajtra ju pochovame na cintorine

autor
9. jan 2020

@dilino aj ja vyjadrujem úprimnú sústrasť😢

dilino
9. jan 2020

dakujem veľmi pekné

deti95060810
9. jan 2020

ak má autizmus tak to rozprávať ani vôbec nemusí...môže len vydávať zvuky...Dávaš ju niekde do škôlky? či je celý deň len doma...
autizmus ja závažný problém...

deti95060810
9. jan 2020

@dilino úplne si ma tou správou odrovnala...veď predsa na mentálnu retardáciu sa nezomiera...Koľko malo dieťa rokov? Celá som sa roztriasla čo teraz musíš ty prežívať...😢

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminuska
9. jan 2020

@dilino a mňa to veľmi mrzí čo sa vám stalo a úprimnú sústrasť.

deti95060810
9. jan 2020

napíšem ti názov jednej knihy ohľadom autizmu...možno ti niečo pomôže...

autor
9. jan 2020

@deti95060810 ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre