Mimomaternicové tehotenstvo

habibibella
19. mar 2013

Od zaciatku tehotenstva som spinila, v 9. tyzdni mi gynekolog oznamil, ze to asi bude mimomaternicove tehotenstvo. Skoncila som v nemocnici. Robili mi laparoskopiu a museli mi vybrat pravy vajickovod. Lekar mi vravel , ze by som nemala mat problem otehotniet, ale obavam sa, ze sa to zopakuje. Stalo sa niekomu nieco take?

ajnurka11
24. mar 2018

@luanas ahoj, ja som dostala menštruáciu presne po 5 týždňoch, ale mne robili aj kyretáž.

domculik
24. mar 2018

@habibibella ja mam znamu ktora ma po takejto skusenosti nasledne uz 2 deti, takze drzim palce ! :☺

luciakardosova
7. dec 2019

@janulka232 viem, že je to už dávno, ale mala si nejaké bolesti alebo špinenie?

janulka232
7. dec 2019

@luciakardosova áno bolelo ma trochu brucho aj som špinila

monitamoni
7. nov 2021

Tiež som si čerstvo prešla MMT. O prvé bábätko sme sa snažili skoro rok, momentálne bude mať dcérka 5 rokov. Rozhodli sme sa pre druhé a podarilo sa doslova na prvú šupu. Všetko bolo ale úplne atypické. Po týždni meškania menštruácie som mala testy negatívne, gynekológ povedal, že v maternici nič nevidí. Dohodli sme sa, že prídem o 2t na vyvolávačku. Krv mi nebral. Po 3 dňoch som skúsila ďalší test a ten vyšiel slabo pozitívny. Do toho som 4 dní začala slabo krvácať. Keď som prestala test vyšiel už oveľa silnejší. Často ma ale pichalo v pravom vaječníku. Celé sa mi to nezdalo a mala som podozrenie aj na MMT. V deň kontroly u môjho gynekológa som si ešte ráno urobila digitálny test a vyšlo mi že som 3+. Cestou do škôlky som ale dostala veľké bolesti a volala si sanitku. Po vyšetreniach v nemocnici mi potvrdili MMT v pravom vajíčkovode, už bolo prasknuté, tekutina, vajíčkovod tri krát zväčšený. Hcg som mala 6000. Takže o dve hodiny som už ležala na sále. Vzali mi pravý vajíčkovod. Včera (t. j. Po 1 dni) ma prepustili domov. Mne vôbec nerobili kontrolné hcg ako vám ostatným, akoby sa ma chceli rýchlo zbaviť. Cítim sa vcelku dobre aj psychicky nakoľko som mala z toho nedobrý pocit a aj manželovi som hovorila o tom, že si myslím, že je to MMT podľa toho, čo som čítala na internete. Tak dúfam, že to na mňa dodatočne nedoľahne. Bojím sa ale že si týmto budem musieť prejsť znova. Tie bolesti a vyťahovanie drenážnej hadičky bolo hrozné.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre