Missed abortion - ako dlho ste sa čistili?

lentilienka
27. jún 2008

Ahojte babiky.
V pondelok budu 2 tyzdne co som po kyrete kedze som mala missed abortion (zamlknuty potrat). Prve dva dni som takmer vobec nespinila ani nekrvacala a ani ziadne bolesti som nemala. Potom som vsak zacala spinit. Cely cas ma bolieva podbrusko a mavam az take rezave bolesti. Vcera ked som bola na wc, tak zo mna vypadlo nieco ako tkanivo. Nieco ako nejaka koza ci co. Nebola to krvna zrazenina. Tak teraz som na pochybach. Je mozne ze telo sa docistuje este tak dlho?
Ako dlho ste sa cistili vy a mali ste nejake bolesti? Ako dlho ste boli este doma na PN? Lezali ste cely cas?

loginka
27. jún 2008

lia a ak sa mozem opytat, kde ta tak trapili v ruz. nemocnici, ci v GF?

vavenka
27. jún 2008

Lia Logi dakujem 😀 , ale uz od 13 DC slabo krvacam (teda uz 8my den), v pondelok idem na sono, dufam ze to nie je mimomaternicove 😠

vavenka
27. jún 2008

Ja som bola uplne hotova ked mi v novembri povedali ze uz nebije srdiecko...A este tak sprosto ako keby mi oznamovali ake je pocasie 😠 😠 joj zienky drzim vam palce aby ste sa z toho co najskor dostali a zas nasli 2 // 😵

lia
27. jún 2008

logi,v gf sa tvarili hrozne.vobec sa nestarali.tvarili sa,ze sa nic nedeje a len so sestrickou som to stale riesila.
potom sa sa nahnevala a na silu nacpala k lekarke
uz v ruzinove to bolo v pohode,tam som uz mala svojho lekara,az na to,ze som bola az do poobedia/od polnoci/ bez vody a jedla,ale hlavne mi islo o to pitie,lebo boli strasne horucavy.no uplna katastrofa.po narkoze som hned utekaqla jak zajac.konecne 🙄
tento proces mi trval vecnost,uz dufam nikdy viac

loginka
27. jún 2008

ja neviem ti doktori, nemaju v sebe kusok psychologie
mne na tom druhom ultrazvuku pribehol k mojej doktorke dalsi doktor z Prasunusu a ze: no jasne, dobre, je to missed abort
ze DOBRE!
lia a preco ti nedali napit, ked ta robili az poobede, verim, ze to museli byt muky
inak som volala do GF pre istotu a ze mam este brat utro, tak treba dodrzat proces

lia
27. jún 2008

hej,oni ti ho az v pondelok vysadia,ked budu vediet na 100%,ze tam nic nie je 😖
lebo ma dva krat posadili na chodbu,ze ma idu robit a v tom nahlasili cisarak a to je prednejsie samozrejme,uz na treti krat som sa rozplakala ked ma poslali zase na izbu...

lia
27. jún 2008

ja odvtedy nenavidim vsetkych lekarov,jeden mi v ruzinove povedal,ze mam mimomaternicove,uz ma nechali na lacno,ze mi idu robit laparoskopiu a vtedy ma moj dr.poslal este na jeden utz a tam nasli dutinku,inak by ma uz vykuchali a po narkoze keby som sa zobudila,este by ma poslali na kyret,lebo tam by zistili,ze to nie je mimomaternicove.
ja som tak utekala stadial a odvtedy mam averziu na vsetko tykajuceho sa tehotenstva ked si na to sponmeniem.a to ,ked som zistila,ze som hned tehotna,ani mrchu som nedostala,samozrejme ze som sa tesila,ale chcela som si konecne uzivat a za chvilu mi zase povedali,ze tam nie je srdiecko atd..
tak opat som tam bola 🙄

loginka
27. jún 2008

ah lius, pretrpela si si svoje
najlepsie je samozrejme,ked clovek ziadneho doktora nepotrebuje
jasne treba si uzivat zivota, ved nie je len o detoch, ale je kopec krasnych veci, ktorym sa da venovat
ja mam teraz ako jedinu pozitivnu vec to, ze sa budeme koncom leta stahovat a mame kopec toho okolo toho domu, takze sa to lahsie zvladne
a mozno potom fakt ta motyka, co jej nechcelo vystrelit, vystreli

lia
28. jún 2008

drzim ti palcule loginka 😵

mmaattuuss
22. apr 2012

Ahojte. Neviem, či mi ešte niekto odpíše, keďže tu už dlho nikto nepísal, ale: 13. 4. 2012 ma čistili v 12tt kvôli MA. Mala som údajne len plod. vajce a žltkový vačok bez zárodku. Po 24. hod. zistili na sone, že v maternici ešte zostali 2 kusy, ktoré by mali ísť von. Od zákroku som krvácala málo a často len nahnedo. Chceli aby ma nemuseli znovu čistiť a aby som krvácala a prirodzene sa maternica zo zvyškov vyčistila. Dávali mi MEM injekcie na podporu sťahov maternice, ale tie moc nepomohli. Pijem aj alchemilkový čaj 2x denne, aby sa mi to riadne vyčistilo. Zrazeniny zatiaľ dodnes teda počas 9 dní neodišli, pričom stále krvácam tak červeno-hnedo ako kedy.

čo by mi podľa vás mohlo pomôcť ešte okrem čaju na lepšie vyčistenie - hlavne aby konečne odišli zo mňa tie dva kusy, čo by mali odísť? Ako dlho mám ešte čakať - koľko môže trvať čistenie - nemám vôbec bolesti, sťahy maternice necítim ani kŕče, je to len ako slabá MS, pritom vždy som mávala silnejšie a dlhšie krvácanie.
Za koľko dní po úplnom vyčistení by som mala dostať ďalšiu MS?

Ďakujem za rady.

kajuska09
22. apr 2012

@mmaattuuss ahoj.....prva menstruacia po cisteni Ti pride priblizne o 30 dni...ale moze aj neskor, je to velmi individialne....mne prisla vzdy tak do mesiaca a to som uz mala zial 3 cistenia.....mne vycistili vzdy vsetko, som prekvapena ze to lekari u Teba viac neriesia, kedze tam este nieco ostalo. Je mozne ze budes spinit este aj taky tyzden.....drzim palce aby bolo vsetko v poriadku 🙂

mmaattuuss
22. apr 2012

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Pozerali ma na sone a vraveli, že tie zrazeniny už postupujú nižšie smerom ku krčku a že ma nechcú zas uspávať a otvárať krčok, keď to vyjde aj samé, ale povedali, že nevedia povedať ako rýchlo. Uvažujem, že keď budem mať výsledky z histologie, pojdem ku svojej gyn. a porozprávam sa ešte s ňou. Ide o to, že to ide dosť pomaly, čo som prekvapená a dlho to trvá.

kajuska09
22. apr 2012

@mmaattuuss dufam, ze ti tie zrazeniny rychlo odidu....lebo to je naozaj velmi neprijemne....ten pocit, ze v Tebe nieco ostalo....

mmaattuuss
22. apr 2012

@kajuska09 No to je pravda, len čakám kedy odídu. Najprv som čakala kým začnem krvácať, ale nezačala som, tak som sa šla len objednať na hospitalizáciu na zákrok. Dosť rýchlo ma zobrali, myslela som, ako super, slabo krvácam to sa tak dlho čistiť nebudem a teraz neviem, kedy to skončí.
Ale myslíš, že teda ďalšia MS by mala prísť tak do mesiaca od 13. 4?
Inak už som skúšala aj cvičiť, aby sa to urýchlilo, ale teraz to akosi nepomáha.

mmaattuuss
22. apr 2012

@kajuska09 Ešte mám také obavy, že čo ak sa ešte budem čistiť tak týždeň a čo ak to napriek tomu nevyjde von.

kajuska09
22. apr 2012

@mmaattuuss ano, myslim ze tak ti pride ms priblizne po mesiaci od zakroku...ale pocula som aj take pripady, ze zena dostala az po 8 tyzdnoch....mam kamosku, ktoru zle vycistili 1.krat a potom ju museli este raz....ked sa ti to nevyplavi do 2 tyzdnov, urcite by som isla za lekarom.....

stojdulka
22. apr 2012

ahoj, ja som mala zákrok robený v štvrtok na obed a už v noci následne som mala čistú vložku, vôbec som nešpinila...tak teraz neviem či to je dobre alebo zle, ale dr. ked sa ma ráno v nemocke pýtal tak povedal že to je ok, zajtra idem k svojej dr. zaniesť správu tak uvidím čo mi povie ona, v nemocke mi povedali že by som mala dosťať mrchu od niekoľkých dní do niekoľkých týždnov, že to je individuálne a baby tu na MK mi väčšinou písali že tak do 4týždnov by mala prísť a že je to to najhoršie obdobie, že ked príde prvá mrcha tak sa mi uľaví, dúfam že to tak bude...

jajuuus
22. apr 2012

@mmaattuuss ahoj, mňa museli čistiť 2x, lebo 1x ma zle vyčistili a mala som strašné bolesti, tak ma po 5 dňch čistili znovu... MS by ti mala prísť do 4-6 týždňov, ale je to individuálne... ja som ju dostala presne na 28 DC... držím ti palce, aby si sa z toho rýchlo dostala a tvoj anjelik ti poslal zdravé dieťatko 😉

little_miracle
22. apr 2012

@mmaattuuss ahoj, viem ze je to tazke, ale musis vydrzat. Ja som po cisteni krvacala tyzden......a potom som dostala velmi silne bolesti, krvacanie sa zosilnilo a skoncila som so zapalom sposobenym infekciou zo zakroku. Preliecili mi to antibiotikami a po ca. 3 tyzdnoch som bola fyzicky ako-tak OK. MS som nedostala 10 tyzdnov a museli mi ju vyvolavat. Dalsie cykly potom nabiehali ako hodinky 🙂
Z medicinskeho pohladu je cistenie ako keby MS, cize dalsia by mala prist presne o 28 dni. Ale ako vidis, je to velmi individualne...

mmaattuuss
22. apr 2012

Dakujem Vam vsetkym za reakcie a povzbudenie. Nech sa Vam dari. Pekny vecer.

karin9620
3. dec 2012

ja som potratila v utorok, aj ma hned vyčistili, bol to zamlkuntý potrat, po čistení som 2dni slabunko krvacala, potom také hnedkasté vytoky, nemám žiadne bolesti, ale dnes som začala od potratu krvacať nie silno, ako po šestnedelí, také trošku zvyšky, ako očistky ja neviem, neviem , či sa mám bať,alebo to je normálne 😒

dominika_12
9. dec 2012

Ahojte... potratila som minulý týždeň ☹ potratila som sama... maternicu mám vraj úplne čistú takže som nemusela ísť na čistenie. Tri dni potom som slabo krvácala a dva dni mám veľmi slabé hnedé špinenie...ale dnes ma začalo dosť bolieť podbruško. Je to normálne? Alebo mám ísť radšej do nemocnice?

kattie1982
19. dec 2012

@lentilienka Ahoj, ja som sa cistila skoro az 4 tyzdne. Zo zaciatku som mala bolesti, ako popisujes ty :( Ale potom to ustupilo, len som stale spinila a spinila. Po 4 tyzdnoch to preslo a prvy menstruaciu po potrate som dostala az na 8 tyzden. Ale pokial mas fakt brutalne bolesti, fakt by som zasla k lekarovi, aby si neschytala nejaky zapal, toboz aby si opat neskoncila na kyrete a cisteni, aj to sa moze stat, ale nechcem ta strasit.

kattie1982
19. dec 2012

@dominika_12 Podbrusko bolelo po cisteni aj mna, ono sa ti stahuje naspat maternica, preto je taka bolest, taka tupa a sem-tam pichne, taka stahovavava. Ale pokial by si si nebola tou bolestou ista, radsej zajdi do nemocnice. Ale ako hovorim, mna bolelo podbrusko dobre 2 tyzdne po kyrete a spinila som 4 tyzdne po kyrete. Menzes mi prisiel az po 8 tyzdnoch po zakroku.

borovica
18. okt 2013

ahojte zienky,som tyzden po kyrete,ale nieco tam ostalo.davaju mi injekcie na stiahnutie....pomoze to?mam obavy ze mi to budu robit znova a babätka sa uz nikdy nedockam....mate skusenost so zlou kyretazou?dakujem

donatela
5. feb 2014

@borovica ahoj, tiez som po MA v 8tt. mali sme 2 srdiecka, ale prestali bit:( tyzden sa cakalo, ci sa nerozkrvacam, ale nic, tak som bola na kyrete. tyzden po kyrete bola kontrola a utz ukazalo, ze tam nieco ostalo. dostala som 4 injekcie na stahy maternice, ale len spinim. vcera hcg 315, dnes 200 a naordinovali mi infuzie oxitocinu. dnes prva a to som 13 dni po kyrete. tato liecba bude pokracovat do utorka, ak sa nerozkrvacam, tak bud.stredu dalsi kyret. aky bol postup/liecba u teba? bolo to podobne? musela si ist na dalsi kyret? si uz fit?

borovica
6. feb 2014

@donatela ahoj,aj mne tam samozrejme daco ostalo.stalo sa mi to v 10 tyzdni.isla som na kyret a po nom som spinila 2 dni.2 dni som mala pokoj,a potom som troska zacala krvacat.moja gyn mi povedala nech hned pridem ak mam cas.a ona ma hned poslal do nemocnice.tam ze mi to znova urobia.ja som bola proti.a mlady dr co tam bol sa ma opytal,ze ak chcem mat niekedyx este dieta tak mam pockat na prvu ms a ta vsetko vyplavi a bolo.chodila som tiez na injekcie na stahovanie maternice,zabrali trosku a prvom ms vsetko odislo.pokial nemas nejaky zapal tak to ani nijak neries.pockaj ma prvu mrchu.

junek
8. mar 2014

prosim o vyplnenie dotaznika k mojej Bc praci dakujem vopred .

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

junek
14. mar 2014

prosim o vyplnenie dotaznika je anonymny dakujem vopred ...

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

ejuska2586
7. nov 2016

Baby, neviete mi poradiť? Som po missed abort. V piatok som vysadila Duphaston. Hneď som aj začala špiniť, do poobedia zo mňa išla krv so zrazeninami, ale len keď som bola na wc. Vložka bola len "pošpinená". V sobotu to tak bolo celý deň a včera už zas len špinenie. Bolesti v podbrušku boli hrozné, teraz už nič. Lekár mi nedal nič na vyčistenie, len kázal ten Duphaston vystadiť. Teraz neviem, či toto môžem považovať za normálnu menštruáciu, alebo tá ešte len príde? Nemáte s tým niektorá skúsenosť? Povedal, že po menzese sa môžeme zas nanovo snažiť. Len keď ja neviem, či už toto bol menzes, alebo nie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre