Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

kodada
7. apr 2009

ahojte, tak som spat od dokyny, ale vzdala som to cakanie, kedze za 2 hodiny co som tam sedela spravila 4 ludi, a dalsich 7 bolo predomnou, odisla som ... v lekarni som si vypytala nico na kasel pre tehulky, dal mi STOPANGIN na kloktanie, verim ze zaberie, teraz teplotu nemam, uvidim ako bude vecer 😒

sue250
7. apr 2009

caute baby dnes som bola na nt screening vraj vsetko ok, merala skumala este mi brali krv ale vysledky na tyzden, dostala som aj prenatalny balik - to nejako skoro po porode dalsi), su tam zaujimave brozurky a citania. neviete ake su hodnoty na NT myslim siju? kolko mm musi mat sa mi zda moje malo. ale ked povedala ze ok.
tittika ja som podla MS 13tt a podla utz 12 to zalezi od ms nezufaj urobia ti utz a mozno si bola neskor oplodnena bilo srdiecko? ak ano tak si myslim ze nic nie je este stratene.

tilly
7. apr 2009

titti, snažiť sa môžete po dvoch mrškách, ale niekomu sa podarí aj skôr, pri týchto skorých missedoch z toho nerobia vedu, buď ti urobia kyret, 10 minutová operácia, trvá to kratučko, slabučká narkóza tam je, preberieš sa hneď, žiadne bolesti, nič, len krvácanie aj to len trošku, potom špinenie max 6t, po 6-8t by si mala dostať prvú mrchu a po nej ísť na prehliadku...

toto je fakt skorý missed, v tomto štádiu to ide strašne rýchlo, asi milion vecí za strašne krátky čas sa deje, takže stačí jeden malilinký zádrhel a bábo sa nevyvíja tak, ako má a príroda sa s tým vysporiada po svojom...

mne doktor hovoril, že 80% tehotenstiev sa končí tak, že o tom žena ani nevie, skrátka príde len silnejšia mrcha, alebo príde trošku neskôr, potom tak 30% tehotenstiev končí missedom bez príčiny do 12tt...

ja neviem, ako to robia tam kde si, ale u nás by ťa už čistili... neviem prečo, ale dosť na to ponáhľali, asi aby nedošlo k otrave krvi alebo čo...

jaaty
7. apr 2009

Ahojte, zajtra idem do nemocnice na missed. Bábo prestalo rásť. Neviete mi povedať, ako dlho tam musím ostať.
Môžu ma pustiť ešte v ten deň večer? Díky.

tilly
7. apr 2009

a ti ráno budú robiť kyret, tak ťa večer pustia, ak ťa budú robiť poobede, tak ťa pustia na druhý deň ráno...

tatuska1
7. apr 2009

ahojte babule ja soms avcera uz neukazala bolo mi hrozne a vecer tiez tak som uz o siestej spala dnes som bola na krv a u kadernicky zvladla som to az na tu rannu nevolnost ale uz som doma a teraz ma sral internet nechcel naskocit 😠 😠 😠 😠 no uz som tu ale uz som taka hladna idem obalit karfiol a taaaaaak sa najem 😀 😀 😀

jaaty
7. apr 2009

Vďaka. asi až poobede, pretože mi chýba interné. Sestrička mi stihla len krv zobrať.

tittika
7. apr 2009

dakujem tilly

tak je rozhodnute, zajtra skoro rano ideme domov autom potom sa uvidi co bude 😔 sme v belgicku v antwerpach...tak cca 10-12 hodin nam to potrva 😒
este dnes poobede zavola drahy do nemocky pre vysledky HCG aby mali doma s cim porovnat

evulik6
7. apr 2009

jaaty mozu ta pustit uz dve hodiny po zakroku... ale mna pustili az na druhy den rano, jednu pustili po dvoch hodkach ale ta si to platila, tak mozno aj preto... mne este urobili na druhy den rano sono, ci je to ok vycistene a potom ma prepustili..... co sa tyka zakroku nie je to nic hrozne, skor na psychiku je to zataz ako na telo, aj preto ze spis a zobudis sa az ked je uz po vsetkom... ja som krvacala potom strasne malicko, viacmenej take spinenie, zo tri dni a dost... mrcha mi prisla dost rychlo presne na 21den od kyretu... ta ma prist do 6-8 tyzdnov...a snazenie odporucaju kazdemu inak, ale vraj tri mesiace min. pockat... drz sa 😉

kody tak dufam ze ti to rychlo zaberie... drzim palceky...

titika, este nezufaj, este stale je sanca ze budes ok..budem ti drzat palce

ela304
7. apr 2009

ahojte, tak dnesne sono dopadlo vyborne. babo je 6,5 cm velke a riadne zive. Vsetky rozmery su super a zodpoveda 12 tt +5. Tak som riadne stastna. Nemam ani velmi peknu fotku lebo stale bolo v pohybe, mali problem ho aj merat lebo sa tocilo. Ma vsetko co ma mat, chrbticu, mozog, prsteky, nozicky a pekne aj prijma potravu. 😉 😉 Je mi luto novych bab, ktore maju zle spravy, ale nebojte sa raz to vyjde. 🙂 🙂 🙂

tatuska1
7. apr 2009

ela blahozelam moja to su krasne spravy 😉 😉 😉
a tiz mi je lto babky ze aj vam sa to stalo ale urcite sa to nabuduce ppodariiiii 😉

evulik6
7. apr 2009

ela gratulujeeeeeeeem, nadhera...len tak dalej.... 😉

aj mne je to luto dievcata, ale nebojte sa, nabuduce sa to isto podari... vsetky vam budeme drzat palce 😉

mirip
7. apr 2009

no to máš super ela, ja som UZv dnes nemala až o dva týždne 😒

evulik6
7. apr 2009

ahoj mirip a tatuska.... ako sa vam dari? tatuska nevolnosti co? a mirip ty ako? dobre?

sue250
7. apr 2009

ela a kolko si mala NT lebo ja som 11plus 4 a mam O,61 cm neviem foto mi nedali. a kodada ty si mala kolko?

tittika
7. apr 2009

evulik preco si myslis ze este je sanca? ved sa "to" scvrklo 🤐 a teraz mam na sono papiery ze to zodpoveda 6tt2dni , minuly tyzden to bolo v utorok 6tt6dni podla sona a dnes malo byt 7tt6dni 😖

ak zajtra poobede stihnem moju doktorku tak budem mudrejsia ale mozno ze az vo strvtok...

evulik6
7. apr 2009

aha, no ale ako tu uz niekto pisal, mohla si byt neskor oplodnena ci ako...nerozumiem sa tomu velmi...a srdiecko co? mate? ci ako? moje sa tiez nevyvijalo ako sa malo... 😉 srdiecko sme mali...zacalo bit a potom prestalo...uz pri prvej navsteve mi dokina povedala ze je to malicke, ze take ani nazivot ani na smrt....ale lieky mi nedala ziadne na podporu alebo tak, som aj rozmyslala ze odidem od nej, len u ostatnych sa objednava vopred a k nej mozem prist hocikedy... to mi vyhovuje kvoli malemu

tittika
7. apr 2009

nemali sme srdiecko ani minuly tyzden (6tt6dni) ale povedal ze je vsetko v poriadku a sedelo to aj podla ovulacie no a teraz sa to uz zmensilo...na 6tt2dni.... takze tak... 😔

cukruska1920
7. apr 2009

Ahojte babulky... titi mrzi ma to ...ale kym ti doktor nepovie konecny verdikt tak nezufaj

vevoncek
7. apr 2009

ahojte babulky tak ja až teraz a taká som zničená a ešte musím variť ☹ a zajtra idem na školenie už sa teším, len idem so sestrou a musím jej spraviť dobrú náladu, lebo už je mamina z nej nešťastná a neviem či sa mi to podarí ale zatiaľ sa mi to vždy podarilo tak hádam sa aj zajtra podarí

ela gratulujem k živému striebru som taká rada že všetko vychádza tak ako má len tak ďalej

vevoncek
7. apr 2009

titti pokiaľ ti doky nepovedal že treba ísť na MA tak dopredu nestresuj ja viem že je to ťažké ale je to zbytočné dopredu sa báť vieš aj doktory na mýlia a nakoniec môže byť všetko v poriadku

jaaty táto téma je tu práve kôli tým čo museli prežiť to čo prežívaš ty a navzájom sme tu dobrá partia a sa tu navzájom povzbudzujeme takže keď budeš potrebovať povzbudiť povzbudíme aj teba a je super že sú tu hlavne naše tehulky, lebo to je dôkaz že druhý krát sa to podarí 🙂 😉

ela304
7. apr 2009

sue, akurat studujem tie rozmery a ja tam mam NT 1,7mm, BPD 17,9mm tak neviem co to znamena 🙂 🙂 Ja len pocuvam doktorku a ta vravela ze vsetko je krasne a super. To mi stacilo.

kodada
7. apr 2009

ahojte, tak som tu ... s tymi tyzdnami je to divne, ked som bola 23.3. male bolo 11+4 a ked som bola 2.4 na NT bola som len 12+2 a mali sme 51 mm, lebo sa stale hmyrylo a nedalo poriadne zmerat... takze tittika, je sanca ze je vsetko ako ma byt,v co pevne verim 😉
ela super ze je poklad v poriadku, aj ja nosim v sebe neposedne babo ako ty 😀

kodada
7. apr 2009

eli, ten prvy udaj je zmerane presvetlenie sije, ja som mala 2,1 mm

civavava
7. apr 2009

ahojte babenky, titti moc drzim palce...my stale nie sme tehu ☹(
....a o 15 dni som mohla porodit nase dvojicky... ☹((((((((

dianka3
7. apr 2009

Ahojte bábiky... Ja som trikrat potratila 😢 najprv predcasne v 24tt potom v 19tt a nakoniec minuly rok koncom leta v 9tt.
Strasne ma to boli,predvcera som tak plakala ked som vydela ich fotecky zo sona a tak som si vravela deticky moje 😢 kde ste?Preco ste ma tak rychlo opustili? ani som vas nemohla vydiet a ani pohladkat a dat vam boztek na rozlucku...... 😢 pametam si ze pri tych dvoch ked som porodila a ked zo mna tie telicka vypadli,posledne co nas spojovalo bola pupocnikova snura a potom uz aj to zomna vvypadlo a mojich anielikou odniesli v plachtach prec..... ☹ a ten posledny abort to mi robili kyret lebo to bol len 9tt 😢 Strasne ma to boli a neviem sa s tym zmierit.
Teraz som hned po poslednom potrate otehotnela co sme vobec neplanovali kedze som bola len tri mesiace po kyrete.Priso to necakane,neplanovane stalo sa to mesiac po nasej svadbe.A ked mam vam pravdu povedat chvilkou som rozmyslala nad potratom,lebo som uz nedavala najdej ze to moze vyst po tolkych potratoch
😔 Ale manzel bo zasadne proti potratu ze ak sa to potrati tak samo a nie koli mne.Tak som si to aj ja hned rozmyslela a dala som si dalsiu nadej snad to vyde.A teraz som v 30tt ale som na rizikovom lebo sa mi skracuje krcok maternice.Tak dufam ze to uz konecne dotiahnem do konca,velmi sa bojim a uz tentokrat by som skoncila asi v blazinci!
titi-moja daj vediet ako si dopadla u dokiho,prosim budem ti drzat silno palceky moja.aj ja idem zajtra k dokimu na kont.ci sa mi krcok neskracuje

kodada
7. apr 2009

ahoj civava, mas sa? ja by som rodila cca za 30 dni 😒 ale uz na to nechcem mysliet ... teraz bude dobre ...
moc ti drzim palceky aby sa ti podarilo otehotniet co najskor 😉

kodada
7. apr 2009

dianka super ako ste sa rozhodli, mozno keby si sla na zakrok, cely zivot by si rozmyslala ci to bolo spravne ... teraz cakate krasneho chlapceka, zo srdca ti gratulujem 😉

dianka3
7. apr 2009

kodada ahojkaj moja, dakujem ti moja,ale mam velky strach ci dokazem donosit do konca vies sa mi krcok maternice skracuje,idem rano k dokimu tak potom sa ozvem.oki?

lukato
8. apr 2009

Dobre rano.dianka velmi držim palce nech to už tento raz je v poriadku 🙂 priroda si sama najde cestu ak je nam sudene byt mamou.ja som nejako zle spala všetko ma boli.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre