Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

erikad82
22. sep 2012

Ahoj dievčatá! Ako sa dnes mate? Ja celkom ok,dnes sme mali prvú predsvadobnu návku... Neviem,no ta moja polovička je akasi nervózna- aj vaši chlapi mali stres pred svadbou? Povedal,že je nervózny lebo sa prvý krat žení 🙂 hm,veď ja sa prvý krat vydavam.... Tak trošku som odbocila od témy -snáď som mohla,hm....

saallen
22. sep 2012

@erikad82 ahoj,jasne ze mohla.🙂to je fajn aspon dojdes natine myslenky.a ci bol moj muz nervozny ti nepoviem,lebo my sme nauky nemali,pze sme sa brali na urade a nie v kostole,ale tak nervozny asi bol,dokonce jeho kamarat povedal,ze kym nepovedal "ano",tak mal strach ze utece,tak asi tak 😀

spisiacka
22. sep 2012

@erikad82 moj nebol nervozny a ani ja, brali sme sa po 10 rokoch chodenia... tak tam uz nervozita nebola ziadna 🙂

zlatat
23. sep 2012

@erikad82 my sme sa brali na úrade, takže náuky sme nemali - u nás by bol asi problém, lebo ja som krstená ako rímskokatolíčka a MM je evanjelik - a aj tak obaja nechodíme do kostola, rodičia nás v tomto duchu nevychovávali.

KOčky, mne sa asi blíži ovulka - teda dúfam ... dnes som už mala plodný hlienik, aj krčok je nejako vysoko 🙂 🙂

spisiacka
23. sep 2012

ja dnes znovu taky ruzovy hlien znova jak spinenie troska pobolieva aj brucho tak neviem ci to stale ten hematom ci co to je alebo mozno dojde aj MS uvidime. Zajtra znova kontrola na gynke u obvodaka.... som zvedava co sa zasa dozviem... uz mam strach z gynekologov... som tam 2 krat do tyzdna... uz ma to vonkoncom nebavi

saallen
24. sep 2012

@spisiacka drz sa a ozvi sa ako si dopadla.

radkajojova
24. sep 2012

Ahojte, mne zistili akutnu toxoplazmozu ☹ Som z toho nestastna. V stredu idem na infekcne... Vsetci ma presviedcali, ze babo nebolo v poriadku, ked to takto skoncilo a nakoniec je to vo mne ☹ S tymto sa asi nikdy nezmierim...

spisiacka
24. sep 2012

@saallen ta dopadla som sama neviem ako. Obovdny sa divis ze ma z nemocky poslali nazad a nestotoznuje sa z ich nazorom.... tak ze mi ide brat v stredu krv na HCG ak vyjde nulove tak ze mali pravdu oni ale ak vyjde nejake cislo tak ze ma pravdu on... kedze ak by to boli zbytky toho vajca tak ze to by stale vylucovalo hcg aspon tak mi povedal.... takze zasa cakam.... mne sa to asi nikdy neskonci ☹

katarinagm
24. sep 2012

@spisiacka je mi to hrozne luto.. prajem ti, nech sa to rychlo skonci a hlavne dobre...
takto ta trapia...
ja ako tak citam, tak sa zacinam bat, mne po kyrete nerobili nic, ziadna krv, ziadne vysetrenia...
@radkajojova neobvinuj sa.. ved si o tom predsa nevedela... a keby si mala toxoplazmozu tak tomu dietatku by to tiez uskodilo... urcite si robila vsetko preto, aby dietatko bolo vporiadku a zdrave .. hlavne sa nesmies obvinovat.. nie je to tvoja chyba... ja si hovorím, ze to tak asi muselo byt (samozrejme, su aj zle chvilky, kedy sa pýtam a odpovedí sa nikdy nedockam), príroda to tak zariadila...
treba verit, ze nabuduce to dopadne dobre... (viem, ze kazda chceme toto, o ktoré sme prisli.. aj ja ho chcem spat ☹ , ale nejde to, tak sa utesujem, ze teraz nam to vyjde, a ze Niekto, asi vie, preco to robí a preco sa to stalo)

radkajojova
24. sep 2012

@katarinagm Dakujem za podporu. Viem, ze to mame vsetky tazke.... Ja len dufam, ze cas to aspon z casti zahoji, lebo momentalne mam taky pocit, ze ma to nikdy neprestane boliet...
Ja si v prvom rade musim doriesit tento problem - toxo a modlit sa, aby mi po prvej mrche nemuseli opakovat kyret, potom ak vsetko dobre dopadne, mozem uvazovat o dalsom tehotenstve... Neviem, ci dokazem byt taka trpezliva...

saallen
24. sep 2012

@spisiacka je mi luto,ze si ta pohadzuju ako horuci zemiak:@ verim atdufam,ze uz to bude v poriadku.

saallen
24. sep 2012

@radkajojova ahoj,nehadz to na seba ,za to nemozes,niekdo s tym zije dlhu dobu a nevie o tom.a prave pze ty ji mas tak babo by urcite nebolo v poriadku,ber to tak ze lepsie jeraz akn by si sa neskor mala rozhodovat ci si ho nechas alebo nie lebo by bolo chore.☹ hlavne ze ti na to prisli a mozes sa zacat hne liecit. Drzim pesticky,nech je vsetko co najskor dobre a mozes opat snazilkovat. Ale hlavne sa neobvinuj!

spisiacka
24. sep 2012

@saallen tak ja neviem fakt uz vobec neviem komu mam verit a co to dnu vlastne mam.... no uvidime vo stvrtok ako na tom bude to HCG, pri tychto problemoch nejako ani nemam cas mysliet na to co sa stalo skor myslim nato aby ma nedobabrali a aby som este vobec tehu niekedy bola...

sabina1975
25. sep 2012

ahoj dievcata mozete mi poradit 17. 9 . som bola na kyret MA minuly tyzden bolo spinenie minimalne a od nedele je to kazdy den viac a teraz ma boli aj brucho a krize nerobim nic nedviham nic som na PN snazim sa oddychovat mam z toho riadny nerv k lekarovy na kontrolu mam ist v piatok je toto normalne alebo mam ist skor nechcem panikarit ale ani nieco zanedbat 😖

katarinagm
25. sep 2012

baby dneska som stretla svoju kamosku, ktora je tehotna a ma termin tyzden "pred tym nasim"... skoro som sa rozplakala, ked mi ukazala knizku a ked sme sa rozpravali...

spisiacka
25. sep 2012

@katarinagm plne ta chapem.... ja tiez ked ma teraz prehanaju po oddeleni a kade tade vsade same tehotne stretavam a je to dost tazke na psychiku na nich pozerat.... a stale sa v duchu pytat preco...

katarinagm
26. sep 2012

@spisiacka no ved to... a ja este cudzie zvladnem, lebo sa s nimi aspon nemusim rozpravat, ale hento bolo hrozne... len, co sme sa rozlucili a uz aj som plakala.. a presne, ked si vezmem, ze aj ja osm uz take brusko mohla mat a to vsetko.. no co vam budem pisat, vsetky viete... ale, chvilkami mam pocit, ze cim dalej, tym je to horsie... uz chcem iba rychlo dostat menstruaciu a ist na vec... iba sa strasne bojim, ze je to daleko...

erikad82
26. sep 2012

Ahojte kočky! Ja mám tiež od pondelka akúsi krízu,stále len plačem a plačem.... Akosi mám toho tento mesiac dosť a neviem sa s tým vyrovnať... Aj prácu -predajňu nám už zatvorili,takže po skončení PN som nezamestnaná... joj ťažké to obdobie...
Mám pocit,že po kyretáži som už nejaký ten mesiac a pritom to je len 2 týždne,no to je len preto,že čakám na tu slávnu návštevu - menštruáciu,akosi sa mi to čakanie zdá dlhé...
Držím vám všetkým palce,až čas čakania rýchlo prejde,až vyšetrenia sú všetky ok a hlavne až si tu budeme skoro oznamovať,že sme našli // na teste 🙂 Akosi tomu verím,že sa to podarí hneď ako to bude možné 😉 -utešujem sa tým....

ondatra2
26. sep 2012

@radkajojova neobvinuj sa. teraz uz vies, z coho to bolo. vyliecis sa a mas velku sancu donosit dietatko., lebo bude odstraneny dovod, ak bol jediny dobre, ze ti to zistili. Mne zistili uz v tehotenstve zvysene protilatky proti toxoplazmoze, ale to nemohlo ohrozit plod, znamena to len, ze som ju niekedy davno prekonala.preventivne som bola tiez na infekcnom, este ked som bola tehotna. aj tak to nedopadlo dobre, ja pricinu neviem. Drzim ti palce.

ondatra2
26. sep 2012

@erikad82 @katarinagm ja mam tiez kamosku, naraz sme zistili, ze sme tehotne... tiez uz ma pekne brusko. Citim sa ako taka hnusoba, ze neviem dopriat, ale nie je to tak, prajem jej, ale ja chcem tiez. SNazim sa, aj baby odtialto mi pisali, ze mam dopriat a budem mat aj ja, ale dokedy mam cakat??? Slovo cakat a trpezlivost nenavidim. Uz aj ked mi manzel povie pockaj, len na to cakam, kym ma bude pocuvat alebo sa mi venovat, tak uz mam nervy z cakania. Idem mat teraz 5.tu mrchu po kyrete a stale nic nic nic a to prve sa podarilo na prvy sup. pritom sa na to vobec neupinam, nemeriam teploty a vsetky tie blbosti, len to bud nevyjde, nie je manzel doma, alebo som chora, stale sa to strieda, sice mam pracu ale nenavidim kazdy kusok tej firmy, zle vztahy, zensky kolektiv a teoreticky som uz mala byt doma, na PNke by som bola a o mesiac na materskej. teraz som sice pn ale preto, ze po tyzdni choroby mi nic nepreslo a tak som isla k lekarke po antibiotika, v zivote som sa tak dlho nedostavala z choroby, chora som nebyvala, teraz uz druhe antibiotika pocas styroch mesiacov. Baby prepacte, ale musela som sa vyzalovat. Ja viem, ze mnohe to maju aj horsie, ze aj 5 potratov za sebou, ja zatial "len" jeden alebo dva - ten druhy nemam potvrdeny, lebo to bolo skoro. inac vobec nie som pesimistka 😀 ludia by vobec nepovedali, ze sa takto citim, navonok to zakryvam, vo vnutri je to zleeee. Uz mi poradili aj psychologa, ale presne viem co by mi povedal, presne viem, ze s tym mozem urobit sek iba ja. radsej sa to vyrozpravam vam ako niekomu, co nevie ani o co ide.... A depku nemam z toho, ze este som neotehotnela, ale z potratu a strach, ze to znovu pride.

katarinagm
26. sep 2012

@erikad82
@ondatra2 ja prense ako ty, druhí ludia, vlastne nikto o tom nevie, tak sa tvarim... ale kazdy den len placem.. aj ja mam toho tento mesiac uz dost... vsetko mi ide na nervy, vsetko.. stale som podzrazdena a ja taka ani nechcem byt..
a ako si napisala, aj ja jej prajem, ale aj ja chcem.. apriznam sa, ze sa s nou ani neviem tesit... vôbec, jednoducho u nich to bolo ze hupssss.. a my sme to planovali, snazili sme sa, a ked sa to konecne podarilo takto sa to skonci????????? nepytam sa preco, skôr ako ako sa to mohlo stat... uz mam toho vsetkeho plne zuby a hlavne toho cakania.. aj mne ked muz povie, pockame, budeme mat.. ved ja to viem, ale ja uz sa chcem z toho vyhrabat..

erikad82
27. sep 2012

Dievčatá a kedy vám prišla tá prvá mrcha po kyretáži???? Mne doktorka povedala,že tak 5-6 týždňov a príde....

leonetka
27. sep 2012

@erikad82 mne prisla na 5. tyzden. Vraj vacsinou chodi do 4-6 tyzdnov, niektori uvadzaju az 8 tyzdnov. ak nedojde ani potom, treba zajst k doktorovi.

erikad82
27. sep 2012

@leonetka ďakujem za odpoveď! No nech už radšej príde aj teraz....

ondatra2
27. sep 2012

@erikad82 ja som dostala na 27 deň po kyretáži, ale to je rôzne, každá inak

spisiacka
27. sep 2012

tak HCG mam nuulove cize to niesu zvysky zrejme ten hematom ako povedali v nemocnici... asi sa v nemocke chytili daco s mojim obvodnym lebo nieco mi povedal ze tam riesili a podla toho co mi hovoril ta prijemny ten rozhovor asi nebol... nebol na mna nejako zvlast prijemny akoby ja zato mohla ze nemal pravdu... takze mi povedal ze s tym konci ze to riesit dalej nebude ze je to OK... zrazu. Tak ja neviem co dalej pockam do prvej mrchy a potom mozno pojdem ze ci je cista ta meternica ci ne ci co...

katarinagm
27. sep 2012

@spisiacka a aspon trosku si si vydychla? je mi luto, ze si sa moc nedozvedela, ale aspon to nie su tie zvysky a nebudu ti musiet robit kyretaz... zas by sa tym vsetko predlzilo a mozno pri buducom sone tam nic nebude 🙂 asi treba mysliet pozitivne..
aj ked mne to nejako nejde a som skôr znicena teraz... baby.. ja mam pocit, akoby som sa tak zvnutra znicila, alebo ako by som to povedala.. tak ma to zoziera, to je to spravne slovo, zoziera ma to zvnutra.. a ja som fakt zla.. a kazdy mi ide na nervy...

spisiacka
27. sep 2012

@katarinagm no tak neviem ci som si vydychla este treba cakat do tej mrchy a znovu ist ci to vyslo ci nie... ked nie tak pokoj mat este nebudem. Ale kazdy naokolo mi hovori ze treba cakat pol roka.... ja neviem fkat neviem co dalej bojim sa ze cim dlhsie budem cakat tak sa zrutim... a ked pojdem nato rychlo a nahodou sa to znovu stane tak skoncim na psychiatrii ze som necakala a sama to sposobila tym ze to bolo prilis skoro... neivem fakt neviem co je spravne

ondatra2
28. sep 2012

@spisiacka no to asi nikdy clovek nevie, co je spravne, my sme necakali a uz cakam 5.mrchu a vobec sa nepodarilo otehotniet. Tak moze sa stat, ze si budes vycitat aj to, ze si hned nezacala, ak sa teda nebude dat otehotniet. Ja by som povedala, ze uplne 2 mrchy staci pockat pre dobry pocit. a aj sama budes vediet ako sa citis a ako prebehli mrchy, ak sa uz nebudes docistovat tak podla mna mozes ist na to. na co cakat, roky utekaju.

katarinagm
28. sep 2012

@spisiacka
@ondatra2
ja si tiez myslim, ze sa to nemusi podarit na prvykrat, a ze potom vlastne aj budes cakat pol roka.. aj ked ja dufam, ze sa nam to podari hned.. lebo ako si napisala, ja sa tiez zrutim.. uz teraz. sa citim dost hrozne... a su tu aj zeny, ktore cakali a zopakovalo sa.. ono to cakanie nie je stopercentna zaruka... ja neviem, no.. vsetko sa ukaze po prvej menstruacii..
v pondelok to bude presne 28 dni po... a ja ani neviem ako ten mesiac ubehol a na druhej strane sa mi to vsetko tak neskutocne vlecie amam pocit, ze sme bez babatka uz dlho.. trapime sa.. obaja... a ani nemam pocit, ze by ta menstruacia uz mala prist... ked mne sa uz nechce cakat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre