Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

leonetka
2. okt 2012

@saallen @zlatat ahojte kocky. ako sa vam dari? kedy zacinate snazilkovat?

ellly
2. okt 2012

@erikad82 moja mamina tiez 2-krat potratila, pri prvom potrate dodrzala ako jej doktor povedal 6-mes a aj tak opat potratila, potom sa dali na to hned po prvej mrche a narodila sa moja segra. takze ja nebudem dlho cakat max. 2 mrchy a ide sa na to. aj ja uz mam svoje rocky a po babatku velmi tuzime. Snad sa nam to podari 🙂

ellly
2. okt 2012

@leonetka ja som len 3 dni po zakroku takze este budeme musiet pockat. ale asi tak po druhej mrche by sme chceli ist na vec. uvidime ako sa budeme citit. ty si na tom ako?

ellly
2. okt 2012

@donna11 aj ja som tu na nete citala, ze najlepsie je otehotniet do 6 mes. po zakroku. jasne, ze kazda je ina ale ja uz sa neviem dockat kedy sa budeme moct opat snazilkovat. uff a to som len 3 dni po zakroku ☹

leonetka
2. okt 2012

@ellly ahojki, a ak sa smiem spytat, potratila si samovolne alebo ti robili kyretaz? Ja som mala kyretaz, akurat by mi mala teraz niekedy prist druha mrcha. Zacat chceme po tretej, cize v priebehu novembra. Skor nechcem, lebo sama citim, ze moj organizmus je este trochu hormonalne rozhadzany, plus musim dostat pod kontrolu stitku. 😒 ale to cakanie je najhorsie.

ondatra2
2. okt 2012

@ellly ahoj, je mi luto co sa vam stalo. Bolo to tvoje prve tehotenstvo? POzeram, ze mame rovnaky vek... Ja som mala kyretaz pred 4 mesiacmi aj niečo. Mne povedal jeden doktor cakat 6 mesiacov, druhy 3 mesiace, v podstate sme necakali vobec a zatial nie som tehotna, mam akurat 5. mrchu po kyrete.

spisiacka
2. okt 2012

@leonetka mas problemy so stitnou zlazou? Mne ked bral krv este kym som bola tehu tak mi vysli vysledky 0,1 a norma bola od 0,35 vysie. Kazal mi ist s tym k odbornikovi tak asi pojdem aj ked uz tehu nie som. Nevies mi povedat ci to velmi zle ked mam taku hodnotu?

saallen
2. okt 2012

@leonetka ahoj,no snad hned ako dorazim domovka,momentalne som v u rodiny v cesku,cekam na mrchu tak uvidime,.... 🙂a co ty uz jste zacali?

a jinak koceny zdravim vas vsetky,vobec nemam sancu vas docitat,nema teraz velmi pristup na net,tak snad ste vsetky v poriadku..

a ako som tak pozerala tak su tu este aj dalsie nove.holky je mi to velmi luto a prajem vam vela sil do buducnosti a aby sa vase bolave srddiecko co najskor zahojilo...

donna11
2. okt 2012

baby co mate problem so stitnou zlazou, ako vam to zistili? Totiz mne pri pravidelnych kontrolach u obvodnej vychadzaju vysledky zo stitky uplne v poriadku a preto sa chcem spytat, ak by nieco nebolo ok, ci to je vidno na tychto vysledkoch, alebo je vhodne este nejake speci vysetrenie?

leonetka
2. okt 2012

@spisiacka urcite si to daj pozriet. to si mala mierne zvysenu funkciu stitky. myslim, ze norma je od 0,3 alebo 0,4 do 4,2 al. 4,9 (to zavisi aj ako si tie hranicne hodnoty nastavia jednotl. labaky). ja som mala zas opacne viac - 5,3. a ked som otehu, tak mi TSH strasne rychlo kleslo az na 0,005. bohvie ci aj to nemohlo sposobit potrat. ☹ na to mi uz ale nikto neodpovie. ale urcite chod k endokrinologovi lebo stitka je pri tehotenstve velmi dolezita.

spisiacka
2. okt 2012

@leonetka ja som tam bola asi pred rokom necelym lebo som mala arytmiu a tiez im vysli nejake hranicne hodnoty a tam potom mi zobrala krv a ze co vymyslalju ze je to hranicne ale v poriadku mala som ist este na kontrolu po pol roku len som bola chora potom to tehu nejako som sa tam uz nedostala a teraz pri tom tehu zas to vyslo nejako nedobre tak tam asi zajdem. Ked su tie hodnoty take nizke nevies co to ako sposobuje? Ze nepracuje stitna ci co?

leonetka
2. okt 2012

@saallen nie, my asi najskor v novembri, po 3. mrche. len som chcela vediet ako sa dari a kedy vam zacat drzat palce 🙂 je to take povzbudzujuce ked uz niektora z nas zacne. 🙂

leonetka
2. okt 2012

@spisiacka no ak mas nizke, tak pracuje viac ako ma. ked mas vysoke ako norma tak pracuje menej. mne tiez vysli hranicne hodnoty ale prave ze som riesila tehotenstvo, tak ma viac sledovali a dali mi nizke davky liekov. urcite zajdi a povedz ze planujes otehotniet , aj im povedz ze si uz mala potrat aby to nahodou nebrali na lahku vahu a naozaj sa ti venovali.

spisiacka
2. okt 2012

@leonetka a nevies aky to ma suvis s tehu? Preco je to dolezite?

zeytin
2. okt 2012

Kedy to prestane tak velmi boliet? Neviem prestat plakat... V piatok sme prisli o babo v 12. tyzdni...

leonetka
2. okt 2012

@spisiacka no pri zvysenej funkcii co vyzera byt u teba moc neviem. pri znizenej co je u mna, tak bud by som neotehotnela alebo by som mala ako sa super sestricka vyjadrila "debilne dieta" 😠 kazdopadne tam chod, za navstevu nic nedas. skratka viem ze stitka je dolezita a pri problemoch s otehotnenim alebo pri potratoch sa na jej stav pytaju ako prve.

spisiacka
2. okt 2012

@leonetka oj som nevedela ze to taka dolezita vec, tak urcirte tam zajdem skor ako bude dalsie tehu dakujem za info
no vyjadrovanie tej sestricky to teda fakt uroven....

zlatat
2. okt 2012

@leonetka ahoj, viem, dlho som sa tu neukázala, nejako nestíham.
Mám teraz koopec vybavovačiek po úradoch - budúci týždeň mi končí rodičovská dovolenka, ale nakoľko som na PN a ostanem na nej ešte nejaký čas - minimálne do konca októbra kedy mám prísť na kontrolu na gyndu, tak mám s tým problém, lebo si platím aj DNPo a treba odniesť PN aj zamestnávateľovi, lenže mzdárka nejako protestuje proti dátumu, ktorý mám na PN, tak neviem čo bude.
Ešte musím ísť do práce oznámiť, že už nie som tehuľka, tým pádom ma čaká výpoveď ... och, no valí sa na mňa snáď všetko - ale aspoň nemám kedy myslieť na blbosti a smútiť.
No a ešte si idem vybavovať opatrovateľský príspevok na mladšieho synčeka - teda neviem, či mi ho schvália, ale idem to skúsiť, takže pre zmenu behačky po lekároch s malým.

Kedy ideme snažilkovať? Ja by som najradšej aj hne´d 😅 ale ešte stále mi neprišla 1.mrcha ☹ už by aj mohla doraziť, dnes som 34 DC
Uvažujem, že po tejto mrche sa prestaneme chrániť, napokon, aj tak v okt. ide MM na 2 týždne na služobku, takže nič z toho nebude.

zlatat
2. okt 2012

@spisiacka štítnu žľazu určite treba dať vyšetriť, lebo je v tehu moc dôležitá.

Ja mám zníženú funkciu na autoimunitnom základe, a Dr. mi kedysi povedala presne to, čo @leonetka že buď by som neotehotnela, alebo by som mala mentálne postihnuté dieťa

ellly
2. okt 2012

@leonetka tiez som bola v nemocnici na cistenie. uvidmim co mi povie doktor ked pojdem na kontrolu a potom sa zariadime, max. ale budeme cakat tak ako ty 3 mrchy. juuuj uz, aby prisla ta prva. ja sa este ale nacakam ☹ .Drzim prsteky aby si sa dala cim skor dokopy a potom aby sa cim skor zadarilo. uz aby sme mali bruska

ellly
2. okt 2012

@ondatra2 ahoj, dakujem. robili mi kyretaz, teraz v sobotu a uz sa neviem dockat kedy dostanem mrchu. som riadna netrpezlivka. este aj ten cas mi teraz pomaly ide, bude to tym, ze som teraz na marodke ale nechcem sa nejako hnat do prace. Musis byt trpezliva, tvoje telo si povie kedy je pripravene a potom ta potesia // ciraky. verim, ze na to tu coskoro oznamis aby sme sa s tebou spolocne tesili.

ellly
2. okt 2012

@zeytin sme na tom rovnako, mne to oznamili vo stvrtok a na ten pocit nikdy nezabudnem. no co uz vziat spat sa to neda. ty mas aspon tych dvoch drobcov. my este nemame babo, bolo to moje prve tehotenstvo.

ellly
2. okt 2012

Baby chcem sa Vas opytat, tych ktore ste boli na kyretazi, ci Vam nieco blizsie povedali co bola pricina potratu, teda ci maju tie vysledky z histologie aj nejaky zmysel.Dakujem

zlatat
2. okt 2012

@ellly nie, výsledky z histológie nemajú žiadny zmysel - tam ti len napíšu, že si bola tehotná a tým to haslo. 😖 Neboj, čoskoro sa ti zadarí ani nebudeš vedieť kedy a verím, že to dotiahneš do konca. Ja mám za sebou 3 potraty ☹ - tento posledný bol v 17tt - už sme verili, že sme za vodou a že to dotiahneme do konca ale niekto tam hore rozhodol inak. ☹

Ja ešte stále neviem výsledky z genetiky 😖
Dúfam, že vo štvrtok sa už niečo dozviem - to idem na gyndu kôli PN - potrebujem papier do zamestnania

zlatat
2. okt 2012

@erikad82 ako ti je dobre, že ti Dr. povedala to, čo ti povedala ... mne môj gyndoš zakázal 3 mesiace otehotnieť, 😖 už mi chcel aj HAK predpísať, nakoniec sme sa dohodli, že ju nebudem brať kôli poruche zrážanlivosti, ktorú mám.
Ja som po 1.kyrete čakala poctivo 3 mesiace, poradilo sa nám to zázrakom na 5.cyklus ale žiaľ zase som potratila.
Po 2.kyrete som tiež čakala 3 mesiace ale to len preto, lebo som čakala na výsledk yz hematológie, bola som objednaná na endokrinológiu ( menila som endokrinologičku ) ... no a keď sme sa po 3 mesiacoch začali snažilkovať, tak sa nám dlho nedarilo.
Otehotnela som až na 13.cyklus a ani to mi nezaručilo, že bude všetko OK. Zase som prišla o bábätko - tentokrát to ale nebol spontánny potrat sprevádzaný krvácaním a samovoľným odídením plodu, ale bol to MA.

Tým chcem povedať, že žiadne čakanie nezaručí, že ďalšia tehotnosť bude bez problémov. Ja som sa rozhodla, čakať tak na 1. mrchu a potom sa už nebudeme chrániť - nebude to také úpenlivé snažilkovanie, veď pol mesiaca nebudem mať muža doma, ale necháme to na prírodu. A nech si gyndoš hovorí čo chce - ja sa fyzicky a už aj psychicky cítim Ok - neviem, či je to vďaka bylinkovým čajom, ktoré pijem, ale takto dobre som sa už dávno necítila - čo mi je až divné

ellly
2. okt 2012

@zlatat och to ma mrzi, to si uz musela mat aj pekne brusko. ty si si uz musela toho riadne prezit. ale mas dve deticky, tak hadam nebude problem este vynosit jedno. dakujem za povzbudive slova, uz aby sme sa zregenerovali a mohli ist na to. drzim ti prsteky aby vysledky dobre dopadli

zlatat
2. okt 2012

@ellly dúfam, že toto bol posledný potrat - predsalen čas ide proti mne a už mám svoj vek ☹ ... hoci gyndoš mi pvoedal, že ešte by som nad svojim vekom nemala lámať palicu - že má aj 41 ročné prvorodičky. O 3. bábätko sa snažíme už 4,5 roka
Deti o ničom inom nerozprávajú len o bábätku - mladší synček minule povedal, že jeho malý bicykel odloží pre bábätko ... tak veľmi aj oni túžia po ešte jednom súrodenčekovi

odporúčam ti piť čajíky z alchemiky žltozelenej a rebríčka obyčajného ... mňa tieto bylinky postavili na nohy - aj po fyzickej stránke, aj psychickej. 3 týždne po kyrete som už mala krásne vyčistenú maternicu a vaječníky vraj boli polyfolikulárne - takže organizmus začal fungovať tak ako má.
K tomu som si ešte pridala rakytník rašetliakový ... všetky tieto bylinky mi odobril aj môj gynekológ.

zlatat
2. okt 2012

@ondatra2 moja sestra má 35 rokov a až teraz čaká svoje prvé bábo ... tiež najprv čakala na toho pravého a keď ho našla, tak sa im 2 roky nedarilo počať bábätko. Až keď na to prestala myslieť, tak sa im zadarilo - no a zadarilo sa im rovnako ako nám, mali sme na deň rovnaký termín pôrodu.
Takže keď ona bude rodiť, ja budem na jednej strane rada, že má konečne bábo ale na druhej strane budem mať deň v slzavom údolí, lebo v ten istý deň by som možno rodila aj ja ☹
Dúfam, že dovtedy už budem tehuľka a nebudem tak vnímať tú bolesť.

ondatra2
2. okt 2012

@zlatat tak drzim ti palce aby to tak aj bolo a aby ste mali dvojnasobnu radost.
Vidis, my sme sa netrapili, zacali sme, velmi sme to chceli, vobec nie take ze by sme na to nemysleli, bol to maraton sexu a hned v prvom cykle sa podarilo, ale radsej by som par cyklov pockala ako toto co sa deje teraz, po trojmesacnej radosti, ze cakame, kyretaz a teraz uz piata mrcha, sice sa nedari, ale tak to mi az tak nevadi ako to, ze sme o dietatko prisli. dva roky cakat ako tvoja sestra, to je ale uz dost. akurat neviem ako sa da na to nemysliet, ked je to to jedine po com clovek tuzi. ale ako hovorim, neverim, ze toto prave pomaha, ze by na to clovek nemyslel, ja dufam, ze siesta mrcha uz nepride a babatko donosim dokonca, to iste prajem aj tebe, mas toho za sebou dost, nech sa podari a budete da tesit spolu so sestrou. moj jeden surodenec ma 4 deti a druhy ma 6 a ja nič, to je paradox 😀 az do smiechu, lebo nam ak sa podari to jedno budem stastna a to som chcela 3 deti.

ondatra2
2. okt 2012

@ellly tak sme na tom rovnako aj vekovo aj tym, ze nemame ziadne deti zatial. ja viem, ze v dnesnej dobe ten vek nie je podstatny, ale nechcem byt stara matka svojmu dietatu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre