Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

karolinasustekova
5. mar 2013

@ivanya dakujem. Ty sa hlavne nestresuj. BUDE AKO MÁ BYŤ. a daj vedieť čo a ako ďalej.. 🙂

ivanya
5. mar 2013

hcg opat kleslo na 4800, nechapem tuto hnusnu hru prirody :( bola velka vizita, profesor povedal, ze teda este nepocul, ze by niekomu dali az 3 embrya, a ze to hcg ho netrapi, ze dolezity je ultrazvuk. takze zostavam do odvolania tu a je to strasny pocit, clovek sa s tym akotak zmieri a potom mu priroda nadavkuje nadej, aby ho opat mohla zrazit na kolena...

llenulka
5. mar 2013

@ivanya presne,hcg si nevsimaj, pokial si tam zvysky tych inych embryii,moze to skreslovat..keby sme vedeli,ake ma byt asi hcg v tvojom tyzdni tehotenstva pri jednom plodiku..lenze nevieme,lebo ani tyzden a den tehotenstva nie je isty,kedze nik nevie,kedy bola ovulacia..kym cakas,nadej umiera posledna

llenulka
5. mar 2013

@ivanya ahoj,teraz kukam mnozstva hcg , v piatom tyzdni je od 18 do 7340, 6 tyzden od 1080 do 56 500, 7 az 8 tyzden od 7650 do 229 000, pricom podla mna tie maxima su pri mnohopocetnych tehotenstvach..kedze mne krv na hcg nebrali,netusim,kolko som mala napr. ja ☹

ivanya
5. mar 2013

@llenulka len u mna je to ine, kedze mne vkladali 3 oplodnene 2-dnove embrya 5.2., takze sa mi to asi rata az od toho dna - je pravda ze tri tyzdne po vklade som mala hcg 6300, co asi aj ukazovalo na mnohopocetne tehu, a dnes je vlastne mesiac od vkladu....

llenulka
5. mar 2013

@ivanya aha,cize ty vies presne den..no ale 4800 je stale dost na to,ze je tam jedno babo..to neznamena,ze odchadza..mudry doktor,ze da na ultrazvuk,tak tak

ivanya
5. mar 2013

@llenulka tak asi preto je prednosta kliniky 🙂 mladi doktoši uz ma davno supovali na kyret

karolinasustekova
5. mar 2013

@ivanya drž sa, nevzdávaj to a mysli pozítívne! 🙂

parker36
6. mar 2013

Ahojte, som tu nova. Tiez som mala MA v 10 tt a nasledne mi bola robena kyretaz. Fyzicky som na tom fajn, dusa sa bude hojit asi dlhsie 😒 Mna vsak velmi zarazila jedna vec. Pred operacnym vykonom mi dali podpisat "Ziadost o umele prerusenie tehotenstva", co mi teda v celej tej situacii pride uplne absurdne. V tom case som nejako nebola schopna tuto ziadost riesit, ani sa nejako informovat na dovody podpisu takejto ziadosti. Chcem sa vas opytat, ci aj vy ste podpisali takuto ziadost, alebo sa v mojom pripade stal nejaky omyl... 😒 Neviem sa s tym vysporiadat.

gitusa23
6. mar 2013

@parker36 ja som teda nic take nepodpisovala. Asi by ma to velmi zarazilo. Dolezite je, ze ty vies ako to bolo. ☹

llenulka
6. mar 2013

@parker36 nie,nic take..iba uzrozumenie sa s rizikami a suhlas s celkovou narkozou

llenulka
6. mar 2013

@parker36 mala si uz srdiecko a neskor uz nie,ako ja? u mna aj ked srdiecko bilo,vyvoj meskal o dva tyzdne,uz vtedy sa to doktorovi nezdalo,ale mohlo to dohnat,no nedohnalo..prcek vzdal svoj boj..
je jedno,co si podpisala,ako pise gitusa,hlavne,ze ty vies,ako to bolo..
len v pondelok som bola u noveho zenskeho doktora (menila som,aby som mala blizsie chodit na folikulometriu),nemal este moju kartu od byvaleho..pytal si udaje o mne..ze ci som uz rodila? vravim NIE, potom ze pocet tehotnosti? odpovedam JEDNA..a on: " boli ste na interupcii? "..urazilo ma to,ze mu to ako prve napadlo a nie to,ze som potratila,aj ked nemohol vediet,lebo nevidel kartu moju..ale nech by sa stalo v minulosti hocico,vzdy by som si dietatko vychovala a nedala prec..

parker36
6. mar 2013

@gitusa23 @llenula Dakujem Vam za odpovede. Nedalo mi to a zavolala som sestricke, tak sme si to vydiskutovali. Podpisovala som "Žiadosť o umelé prerušenie tehotenstva a hlásenie potratu". Ja v mojom rozpolozeni som viedela len tu prvu cast. Nasla som si k tomu aj nieco na nete - su to povinny takto hlasit - je to usmernenie.
Este raz vdaka.

parker36
6. mar 2013

@llenulka to je mi luto. U mna srdicko vobec nebolo. Mne to cele lekarka oznamili - teda skor neoznamila velmi necitlivo. Na prvom usg len sucho diktovala co vidi, diktovala to sestricke. Az ja som si dala 2 a 2 dokopy, vyslo mi, ze nasa fazulka bola nejakych 8 dni pozadu a nebola AS, co v tom case uz mala byt. Ale zas tiez viem o pripadoch, kedy bola az v 8 tyzdni. Ani slovkom sa nezmienila, ze by fazulka zaostavala, ze by sa jej to nepozdavalo... skratka nic, jedine ma objednala o tyzden na dalsi usg. Ja kedze som mala menzes ako hodinky a tiez viem, kedy bola ovulka, tak tych 8 dni bol velky rozdiel. Akosi sama som zacala tusit, ze to nie je v poriadku. Na dalsom usg len skonstatovala - vysledky ako minule, krv na predoperacne - to bol viac menej sok pre mna 😒 Na to este na mna pozrela, ze pockame este tyzden. Takze som cakala este dalsi tyzden, ale bolo to velmi tazke a zazrak sa u nas nekonal ☹

llenulka
6. mar 2013

@parker36 no ti poviem,ze ustrachanejsia som bola pred prehliadkou v 7+6 tt, ked som vedela,ze srdiecko by uz malo bit..ten rnizky udaj pri crl ma az tak netrapill,hladkala som si brusko,nech rastie..o dva tyzdne som sla vcelku bez stresu a v pohode(utesovalo ma,ze mame srdiecko) a tiez ma šokoval doktor,ked som pocula slovo MA

parker36
6. mar 2013

@llenulka ... lekari by mali asi tiez absolvovat nejaky "kurz vludneho spravania", pripadne by to mali dat ako vyucovaci predmet na lekarskej fakulte... Zas viem, ze aj oni su ludia...
U mna na tretom usg prisla lekarka do prace nejaka "rozsafna" , rozdavala cokolady sestrickam...cela vyrehotana sa ma pyta: Preco robime znova usg? Ja som myslela, ze ma tam slahne 😒 Nastastie sa potom skonsolidovala.

llenulka
6. mar 2013

@parker36 je to caste,tak pre nich skoro aj rutina..mne doktor povedal,ze statistiky udaju 50% percent potratov..ja som si stihla podrzat aj tehotensku knizku na poslednom usg,kym som sla na stol,ale uz sme tam nezapisali nic..

llenulka
6. mar 2013

a kedze mi ju vystavil,tak si myslim,ze ani on necakal,ze to tak dopadne

parker36
6. mar 2013

@llenulka ... musime verit, ze nabuduce to dopadne inak 😉

llenulka
6. mar 2013

@parker36 a ty dokedy ides cakat? kedy sa zacnete snazit?

parker36
6. mar 2013

@llenulka popravde ja sama neviem... aj by sme zacali o 3 mesiace, aj sa nejako bojim, aby sa to znova nezopakovalo 😒 Este je to vsetko velmi cerstve a chce to cas. Zas ja uz mam dost rokov... A vy ako?

llenulka
6. mar 2013

tiez som bola neista,ale stale si hovorim,ze vtedy som ani nebola po operacii, ziadne problemy a stalo sa..mozno sa to stane znova ale taky je zivot..budem skusat,kym si neodnesiem babo stastne v naruci 🙂myslim,ze ak sa to ma zopakovat , zopakuje sa to,aj ked by som pockala pol roka..koncom aprila,po dva a pol mesiaci tomu necham volny priebeh..

adka83
6. mar 2013

Ahojte kocky...tak ja mam tiez dost zvlastny problem...podla PM a aj pravdepodobneho pocatia by som mala byt 5+0, pred dvomi tyzdnami HCG 8440, dnes hodnota 4350...tie hodnoty absolutne nesedia..podla HCG by som bola uz pred 2 tyzdnami v cc 7. tyzdni...lekar bol z toho tiez nesvoj..mimomaternicove nevidel a to sa vo mne vrtal pekne dlho...co si o tom myslite? klesajuce hcg je vacsinou znamkou potratu ale tie hodnoty sa mi zdaju divne...na utz vidno zatial len vacok..

llenulka
6. mar 2013

@adka83 v tomto ti veru neporadim..som zvedava,co zistis dalej..daj vediet..😉

adka83
6. mar 2013

dakujem .-) ..je to zvlastne...ja si myslim, ze som mozno bola tehotna uz skôr a ta PM ktoru berie môj lekar ako vychodiskovu bola uz pocas tehotenstva, jedine tak si to viem vysvetlit ☹ teraz uz len cakat ci z toho este nieco bude alebo nie ... 😒

llenulka
6. mar 2013

@adka83 a na kedy si zase objednana?

adka83
6. mar 2013

o dva tyzdne...

llenulka
6. mar 2013

@adka83 oj,to dost este..teda je to malo,len sa to vleče horsie ako slimak:D domov by nam nedali kazdej prenosne sono? :DD

adka83
6. mar 2013

v niektorych situaciach by to veru bolo skvele 🙂)..ja by som tam teraz bola napichnuta stale 😀 ...ta neistota je nahorsia 😖

llenulka
6. mar 2013

@adka83 ani nehovor,ved aj ja :D ale najskor by som si studovanim navodu sprijemnovala cakanie na menzes 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre