Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

melleanor
11. jún 2015

@nikiinka preco by si sa mala zle citit pred ostatnymi ak by sa nedajboze nievo stalo. Tym, ze si uz mala MA, otehotnela si skoro po nom by si sa duplom msla setrit... pockaj na potvrdenie tehotenstva ultrazvukom a chod na PN aspon do konca 12 tt...

majkulik
11. jún 2015

Zienky, ja som velmi rada, ze existuje tato skupina. Na jednu stranu zial, ze existuje, ale velmi mi pomohla. ako tu je pisane - nikto to nepochopi ako ten, kto si tym prejde. mozno sa mi polepsilo aj menzesom, ale je mi o trosiku lepsie, aj ked sa budim uplakana a nevyspana. prajem vam krasny dnik

magnumka6238
11. jún 2015

@nikiinka no viem presne čo prežívaš, ja sa to dozviem v stredu ako na tom sme. bohužiaľ pred skoro dvomi týždňami mi prestali akékoľvek príznaky, takže nevidím to moc ružovo, ale dúfam a verím, že by to mohlo vyjsť. netrápim sa nad tým, lebo to nemôžem nijako ovplyvniť. a na ostatných sa vykašli. nech si myslia čo chcú....ja už to neriešim je to moja vec a všetkýých do toho prd🙂 držím palce

snehulienka82
11. jún 2015

@magnumka6238 niektore baby nemaju vobec priznaky a su tehotne v pohode, vsetko. to neznamena nic.

magnumka6238
11. jún 2015

@snehulienka82 ale ja som mala a už nemám, ale nevadí🙂 páči sa mi tvoj prístup, som kľudnejšia. neriešim.
Verím a dúfam, že ma doktor poteší a povie "je to tam"

juditam
11. jún 2015

baby kedy po MA ste dostali prvýkrát menštruáciu? dakujem za odpoved

magnumka6238
11. jún 2015

@juditam presne o mesiac 🙂 ako hodinky

snehulienka82
11. jún 2015

@juditam ja som mala spinenie tyzden po kyrete, takych 5-6 dni to trvalo, a potom mesiac potom som dostala 1. MS, takze od kyretu to bolo 5 tyzdnov. po prvom kyrete som mala menzes do 4 tyzndov, ale v norme je tak do 6-8 tyzndov max. potom ked nemas tak treba ist k dr. aby sa zistilo, kde je problem.

juditam
11. jún 2015

@snehulienka82 dakujem za info, ja som vôbec nešpinila, mala som len taký výtok dva dni a hotovo..prsia ma boleli ešte týžden po MA.. 😒 ...pre výsledky som ešte nebola,chcem počkať na prvú MS.

nikiinka
11. jún 2015

@magnumka6238 ano to más pravdu, ale predsa je to len nepríjemne.. Hlavne ked niektore baby v robote, poza moj chrbat ohovarali ze si zato mozem sama, lebo mam par kil navyse... niesom z tych najstihlejsich teda...
Ale lekar mi povedal, že to s tym nema nic spolocne...
ake priznaky ti vymyzli? ja nemam ziadne priznaky, okrem toho ze mi je rano kusok blbo, a obcas ma popichava... no dnes akosi nepicha... ak by sa nieco stalo, test mi bude stale ukazovat pozitivne? alebo nie?

nikiinka
11. jún 2015

@melleanor tak podarilo sa to na prvý sup... na marodku chcem ist az do konca tehotenstva, lebo si aj platim pn, chcem byt doma mat klud... ale asi musim pocakt do toho 30.6.kedy mam prve vysetrenie, ci sa mi vobec nieco potvrdí, aj ked test mi ukazuje pozitivne a mrchu nemam

snehulienka82
11. jún 2015

@nikiinka ahoj, ako si platis PN?? lebo ja tiez tak uvazujem, ze cele dalsie tehotenstvo chcem byt na PN-ke. lebo vela zdrav. poistovni ma rizikove tehotenstvo ako vynimku, na ktore sa napr. nevztahuje nic zo zivotnej poistky a tak...

nikiinka
11. jún 2015

@snehulienka82 Napísala som ti spravu

magnumka6238
11. jún 2015

So stihlostou to veru nema vela spolocne.poznam baby co boli pri sebe a maju deti v pohode.skor si myslim ze tie otehotnia ako tie ktore su skor podvyzivene tenke ako prst🙂 nic si z nich nerob. Ja neriesim.pre mna som dolezita ja moje zdravie a mimi.ostatni nech mi vylezu na hrb🙂 test ti asi bude ukazovat dve ciarky lebo aj ta hladina hcg hned nevymizne.no mne sa tocila hlava mala som chute zima mi byvala prsia som citila dychcala som spala by som furt a tak...uvidim dufam ze to bude ok. Lebo uz len pri pomysleni ze ne je mi zle...

espoleta
11. jún 2015

tak žienky dnes som sa dozvedela zaujimavu vec od gynekologa resp. od sestričky. V krvi v podstate nič nenašli až na maly detail že mam v tele herpes ale vraj telo si vytvorilo aj protilatky takže mohlo a nemuselo to spôsobiť potrat. A vraj som prekonala aj genitalny herpes. Lenže ja čo som bola tehotna tak som vôbec nebola chora ani herpes žiadny sa mi počas tehotenstva nevobjavil. Takže pre pokoj v duši to môžem pripisať herpesu aj ked si to nemyslim že prave on to spôsobil. Mala som aj hematom a ked sa vyplavil asi o 2 dni nato prestalo babätko žiť. Tak mam na vyber. Na kontrolu idem o dva týždne tak dufam že mi to lekar llepšie vysvetli. A dufam že aj menštruaciu dovtedy dostanem lebo nerada b som ju dostala na dovolenke

nikiinka
11. jún 2015

@magnumka6238 Neboj bude to v poriadku, musíme mysliet pozitívne... 🙂
ja nemam ako take priznaky, rano mi je nevolno, ale nieze by som zvracala... len taka nechut, spat sa mi chce to je fakt.. :D :D a obcas ma popichuje.. nič iné.. no heej aj lekar mi povedal, že hmotnost ma vplyv hlavne na oplodnenie, ale nie na MA...
Vraj vychrtliny a potom silnejsia baby maju problem otehotniet, co nieeje moj priprad, podarilo sa to na 1. šup...
ale kazda sme ina.. Drzim ti palceky aby bolo vsetko dobre.. Potom napís.. 🙂

nikiinka
11. jún 2015

@espoleta Mne ked sa to stalo nepovedali žiadnu pricinu, este aj ked robili ten rozbor, vysledok bol primerany nalez... Nikto mi dodnes nepovedal, čo sa stalo.. ani tomu nerozumiem.. vraj som ja zdrava a bola to len nahoda.. no neviem ci sa da tym lekarom verit.. :(

snehulienka82
11. jún 2015

@nikiinka vo vacsine pripadov sa nezisti nic. histologia len potvrdi, ze to bolo naozaj tehotenstvo. niekedy tam pisu, ze mola. ale asi tak to je vsetko. inak povedia, ze nahoda, alebo nejaky vonkajsi vplyv...

espoleta
11. jún 2015

Ja herpesom trpim už dosť dlho a pri prvom tehotenstve sa mi parkrat objavil na perach a nič v pohode všetko, babätko sa vyvijalo ukažkovo a zdravy ako rybička našťastie 🙂 Takže veľmi si nemyslim žeby to bolo herpesom ale čo už ostava mi len dufať že sa to už nezopakuje. Od kyretaže beriem inofolic a pijem alchemilku, približne o dva mesiace sa chceme začať snažiť a chcem mať zdrave vajička len mam pocit že z neho priberam. Je možne že je to z inofolicu?

m2552
12. jún 2015

@melleanor
dakujem, ver ze bude dobre, sestra vynosila a porodila dvojicky uplne bez problemov, to len ja som takto dopadla. Budem drzat palce aby vsetko dobre dopadlo 😉
@redlola
tiez si tak hovorim, rozhodla som sa, ze deticky isli na prevychovu k tete, ktora je uz v nebicku a ked ich vychova, tak sa ku nem vratia. Dost mi to pomohlo a tiez lekarove slova: Vam sa podarilo velmi rychlo otehotniet, takze na kontrolu pridte, ked budete opat tehotna 😀 pre vysvetlenie, v decembri sme sa s manzelom rozpravali, ze uz je nacase uvazovat o potomstve a v januari som otehotnela, tak dufam, ze i teraz to pojde takto rychlo ale s tym rozdielom, ze to bude mat uspesny koniec 😉

m2552
12. jún 2015

baby mam na vas jednu otazka, je trosku chulostiva,ale tak i to patri k zivotu. Po kyrete treba vraj vydrzat aspon po prvu menstruaciu,kym zena zacne byt opat sexualne aktivnou. Nech sa tam dole vsetko zahoji a tak. Ja som pomalicky 3 tyzdne po, a neviem ci je to normalne, ale mam taku chut na prijemne chvilky, ze az. Manzel sa este boji, vraj co keby sa nahodou nieco stalo. Ako ste natom boli vy? Ako dlho ste drzali celibat? 😅 😅 😅

espoleta
13. jún 2015

@m2552 tiež som bola odhodlana že do prvej menštruacie vydržim ale včera po 3 týždňoch od kyretaže to už na nas prišlo a nedalo sa to nejako ovplyvniť :D ......samozrejme sme použili aj ochranu aby to bolo predsa trošku hygienickejšie pripadne aby sa niečo nezanieslo. Takže moja osobna skusenosť, chvalabohu sa nič nestalo, ani som sa nerozkrvacala ani nič neboli ale teraz už vydržim do prvej menštruacie :D ....Dúfam že pride už o týždeň 🙂 .....takže ak sa na to fyzicky citiš tak nevidim problem, aj ked samozrejme treba na to isť opatrne 🙂

majkulik
13. jún 2015

@m2552
@espoleta
nam povedali 4 tyzdne po kyretazi bez . . . ale nastastie mrcha prisla tak dako este pred uplynutim tej doby a tak sme preckali menzes a potom sme si spavili pekny vecer - a bez ochrany. mame zly psermiogram, takze sa nemusim nicoho obavat. . . . aj ked potom mi prisli vycitky svedomia . . . ale co uz, musime zit dalej

adka_pajerska
13. jún 2015

@m2552 ahoj ak sa mam priznať ja som mala pred 4mesiaxmi MA v 10tt a nevydržali sme a tak to aj dopadlo😀 Som v 3mesiaci tehu takže ak sa citis fajn môžte len pozor teraz si možno viac plodná😀 viď. Príklad ja a to som prvého synčeka nemohla otehu 2roky

majkulik
13. jún 2015

@adka_pajerska kamaratka tak bola - ze potratila a este kv "sestonedeli" otehu.

m2552
13. jún 2015

@espoleta
@adka_pajerska ved to je to,ze teraz je to tam vsetko nejak citlivejsie, hoci by som nebola proti proti, keby si nam tak rychlo postastilo, ale asi by som sa bala, ci je uz nato maternica pripravena, hoci niektory doktori vravia, ze zena najskor otehotnie v sestonedeli, lebo telo si este pamata, ze bolo tehotne a chce to co stratilo, rychlo nahradit 😉
@majkulik kedy ti prisla menstruacia? Ja som 3 tyzdne po kyrete a keby prisla, bola by som rada, lebo by sme stihli este pred odchodom do prace (robim mimo sk) moznu ovulaciu 😉

espoleta
13. jún 2015

@2552 Ja by som tiež najradšej aj hned otehotnela ale aspoň 2 mesiace určite počkame ved ide leto aspoň si užijeme a v jeseni sa pustime do prace : )......aj ked to už stale bude o strachu či otehotniem teraz alebo aj o pol roka, dokym neporodim tak sa budem stale obavať či sa niečo nestane.....
@majkulik .....mne to nejako zabudli doktori povedať že koľko by sme nemali ale všetko sa človek dočita na internete. Tak ja dufam že dostanem do tyždna to by som bola šťastna lebo ak to nedostanem do dovolenky tak to bude nie veľmi dobra dovolenka 🙂

nadej13
14. jún 2015

@espoleta ahoj, ja som bohužiaľ len pár dní po kyrete,v 14.tt prestalo biť srdiečko.Len som sa chcela spýtať,ten inofolic sa od ktorého dňa môže začať užívať a ako dlho? Ďakujem za radu.

espoleta
14. jún 2015

@nadej13 ja som začala brať inofolic asi týždeň po kyretaži a ma sa brať min. 3 mesiace ale čím dlhšie tým lepšie. Prestavky tam niesú žiadne. Je uplne jedno kedy ho začneš brať či pred menštruaciou, počas nej alebo po nej. Mne dal doktor na vyber: bud prenatalne vitaminy aby sa to tam trochu zahojilo alebo inofolic ...povedal že nie každy si ho môže dovoliť a mal aj pravdu ak to berieš dlhodobo. Tak dúfam že až tak dllho ho nebudem brať že sa čoskoro pošťasti 🙂 A pijem aj alchemilkovy čaj vraj je tiež veľmi dobry na regeneraciu maternice. To mi je ľuto čo sa ti stalo, aj ked viem že ťa to veľmi boli teraz, nevešaj hlavu, všetko sa da zvladnuť a ani sa nenazdaš a budeš sa tešiť z maleho babätka 🙂 ......

majkulik
14. jún 2015

@m2552 menzes mi prisiel necele 4 tyzdne po kyrete. . . nastastie, bola som najprv sklamana, ze neprisiel na termin, lebo hovorili, ze sa mi menzes nastavi na povodny termin. a ked sa nedostavil, tak som chytili depku strasnu. . . . ale tyzden na to dorazil a bola som stastna.
zacala som aj viac cvicit, ale o dva tyzdne ideme na svadbu, ale idem dat rozsirovat saty, lebo mi vyrastlo podbrusko vdaka tehu a este sa nevratilo spiatky. a na druhu stranu to nechcem prehanat, aby to telo bolo v tom tehu mode . . .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre